Samsung Galaxy S6 ja S6 Edge - testime uut lipulaevastikku

Möödunud nädala lõpus paiskas Samsung ka meie turul müüki oma värske lipulaeva. Või isegi laevastiku. See koosneb tavalisest Galaxy S6 ja S6 Edge’ist, mille vahel valides peab tunnistama, et Edge “has the edge” ehk on õige pisut oma sõsarmudelist üle. Seda nii välimuselt - kumerate servadega ekraan eristub väga selgelt kõigist teistest nutitelefonidest - kui ka sisemuselt. Nii kummaline kui see ka pole, suutis vähemalt minu kätte sattunud Edge “igavamast” S6-st enamikes benchmark-testides napilt-napilt ees olla.

Mida on maailmas uut? Kiirus, vaid kiirus, ei muud

Mida Samsung oma lipulaeva(de)ga siis seekord ette on võtnud? Halvad uudised kõigepealt. S6 ei ole veekindel, akut ei saa vahetada, microSD-kaardid võib ka ära unustada, lisaks on MicroUSB 3.0 pesalt mindud tagasi 2.0 peale.

Ja TouchWiz näeb endiselt aegunud välja. Miks küll peab Samsung Androidi uue UI-suuna vastu nii kiivalt protesteerima? Asja ei tee paremaks ka TouchWizi koduekraanist vasakule üsna robustselt keevitatud Flipboard Briefing. Jah, Flipboard on ilus. Aga kuna Briefing on tegelikult eraldi rakendus, võtab koduekraanide vahel tuuseldades kogemata uudiste lehele sattudes sealt tagasisaamine ebanormaalselt palju aega.

Headest uudistest tõstaksin eelkõige esile materjalide valikut. Lõpuks ometi on Samsung loobunud odavast plastikust ja nahaimitatsioonist ning teinud täielikult metallist ja klaasist tõelise premium-klassi telefoni. Toote, mida käes hoides on aru saada, miks ta nii palju maksab. Ja riistvaralise poole pealt on ta lähimatest konkurentidest mitme pea jagu üle, võisteldes jõudluselt pigem tahvlite kategoorias.

S6 ... või hoopis 6S?

Veel enne, kui S6 Edge testimiseks minu kätte jõudis, sain mõned päevad veeta "tavalise" S6 seltsis. Esimene reaktsioon? Ta sobiks peaaegu ideaalselt Apple’i mudelivalikusse, ühel pool iPhone 6S, teisel 6S Plus. Seda nii suuruse kui ka disaini poolest. Sama kommentaari kuulsin esimese päeva jooksul üsna mitu korda - eriti just valge (Pearl White) korpuse puhul. Sarnasest mudelitähisest ei hakka rääkima, siin on Galaxy-seeria juba mõnda aega iPhone’iga külg-külje kõrval käinud.

Sõrmejäljelugeja on kohati väga kapriisne. Sellest polekski ju midagi hullu, aga … kui telefon viie esimese katsega su sõrme ära ei tunne, lubabki ainult parooliga klahvilukku avada. Olukorras, kus oleks kiiresti vaja ühe käega klahvilukk avada ja kellelegi helistada, on see üsna tüütu. Ka on siin eestikeelse tõlkega pisike apsakas juhtunud. Kui ingliskeelses kasutajaliideses on sõrmejäljega avamise asemel võimalik varuparooli kasutamiseks vajutada nuppu “Backup password”, siis eestikeelses on sellest ilmselt kontekstivälise tõlke läbi saanud “Varunda parool”.

No ja välimuselt, eriti kui esikülge vaadata, on S6 ikka igav mis igav. Enam-vähem samad kurvid, mis kõigil Galaxy S-klassi Samsungitel enne teda. Materjalid on küll uued ja oluliselt paremad, kuid kujundust ennast see ei muuda.

S6 Edge: vallatud kurvid!

Siis tuleb mängu Edge: kõigilt muudelt näitajatelt täpselt sama, ent ekraani servad on seksikalt (ja enneolematult) kaardus. See annab ekraanile kohati värskendavalt sügavust juurde -- 3DMarki jälgides tundusid tuules värisevate lehtedega puud päriselt ruumilised. Ometi muutub see värske olek teatud olukordades ka tüütuks. Kui eelmainitud Flipboard Briefingu puhul hoitakse loetav tekst servadest piisavalt eemal, siis kaugeltki mitte iga ettejuhtuv veebileht seda ju ei tee. Ja nii jääb lugemisel sageli mulje, nagu oleks keegi raamatu lehekülje serva pisut ära pööranud. Pikema teksti lugemiseks soovitan telefoni risti pöörata. Väsitab vähem silmi.

Selgub, et ka tarkvaraliselt ei ole Edge siiski päris 100% sama, mis “tavaline” S6. Nimelt on võimalik valida endale 5 lemmik-kontaki, neile kõigile identifitseerivad värvid valida ja … telefoni “näoli” laual hoides siiski aru saada, kes helistab -- ekraani paremas servas hakkab valitud värvi riba lainetama. Vastamata kõne puhul jääb igast lemmikust sellesama parempoolse serva peale vastavat värvi triibuke, mis sõrmega üle libistades avaneb “lärakas” vastava kontakti nimega, vastamata kõnede arvuga ja kiirvalikutega helistamiseks ning sõnumi või e-kirja saatmiseks.

Lõpetuseks

Koos telefonidega sain proovida ka juhtmevaba laadijat. On ikka mugav küll, kui nutiseadme laadimiseks tuleb ta ainult ümmargusele alusele toetada ja juhet ei peagi pessa sihtima.

Kaamera on mõlemal seadmel väga hea ja kiire (avamiseks piisab topeltklõpsust home-klahvil) ning ka aku kestab keskmisest kauem.

Kas ja kumba osta? Kui tahad iga hinna eest erineda, siis kindlasti Edge. Eelistad klassikalisemat väljanägemist, ent siiski tehnika viimast sõna? Võta S6. Aga igal juhul arvesta suuremat sorti väljaminekuga: S6 hinnad algavad 672 eurost (Elisa). Edge’i puhul pead 32GB mudeli eest välja käima koguni 849 eurot.

KRISTJAN KARMO
ASA Quality Services

 

PLUSSID

+ Kaamera
+ Võimas riistvara
+ Head materjalid

MIINUSED

- Hind
- Aegunud välimusega TouchWiz
- Kohati kapriisne sõrmejäljelugeja


TEHNILISED NÄITAJAD

Samsung Galaxy S6 / Samsung Galaxy S6 Edge

Olenevalt telefoni mudelist ning sisseehitatud mälumahust algavad telefonide hinnad 699 eurost (S6 32 GB mudelil)
Ekraan: 5,1” Super AMOLED, 1440x2560px
RAM: 3 GB
Protsessor: 8-tuumaline Exynos
Kaamera: 16MP, 5MP
OS: Android 5.0.2, TouchWiz Nature UX 5.0
Sisemine mälu: 32GB/64GB/128GB
Ühenduvus: MicroUSB 2.0, Bluetooth
SIM: Nano-SIM
Sõrmejäljelugeja, infrapuna

TESTITULEMUSED

Samsung Galaxy S6

Geekbench 3: 1480 (Single-Core), 5169 (Multi-Core)
AnTuTu 5.7 64bit: 67591
PCMark Work Performance: 5038; Work Battery Life: 7h 33min
3Dmark Ice Storm Unlimited: 20807
Quadrant Standard: 36817
Linpack: N/A**
Vellamo:

  • Metal: 2609
  • Multicore: 3104
  • Android WebView Browser: 4013*
  • Chrome Browser: 3469
  • Internet Browser: 5189

Samsung Galaxy S6 Edge

Geekbench 3: 1491 (Single-Core), 4994 (Multi-Core)
AnTuTu 5.7 64bit: 68916
PCMark Work Performance: 4877; Work Battery Life: 6h 13min
3Dmark Ice Storm Unlimited: 21967
Quadrant Standard: 37098
Linpack: 1922.789
Vellamo:

  • Metal: 2559
  • Multicore: 3135
  • Android WebView Browser: 3676*
  • Chrome Browser: 3504
  • Internet Browser: 5442

Vaata, kus asuvad Samsungi uued telefonid Androidi jõudlustestide edetabelis

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.