Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Järjejutt

Siim Veskimees. Kuidas tehakse IT-d
Pisut Karel Capeki stiilis pajatus räägib sellest, kuidas käib IT-tegevus Eesti ühes suuremas riigiasutuses.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Eesti esimesel Loomehäkil hakatakse häkkima Sipsikut ja ERMi tarku pileteid

29.-31. jaanuaril toimub Tallinnas esmakordselt Loomehäkk, mis pakub alates esmaspäevast oma Facebookilehel välja ideid, milliseid digirakendusi kahepäevasel loomevaldkondade hackathonil arendada. Teiste seas on välja käidud mõte häkkida 2018 valmivale Sipsiku-multikale meedialisasid, uue ERMi hoone targa pileti süsteemi ja heliloomisrakendusi mobiiltelefonidele.

48-tunnisel Loomehäkil arendavad kohapeal tekkivad meeskonnad lihtsaid digitaalseid rakendusi loomevaldkondadele filmist muuseumideni ja disainist festivalideni. Loomehäki üle 15 partnerorganisatsiooni eksperdid pakuvad ürituse Facebookilehel lühiklippides välja mõtteid, milliseid lahendusi nad ise vajaksid. Parematel osalejatel avaneb võimalus loodud rakenduste baasil partneritele tegelikult teenuseid osutada

Loomehäkki korraldavad inkubaator Digix ja Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemia ning selle partneriteks on ettevõtetest Microsoft Eesti, Mooncascade, Eesti Telekom, BrandManual, CreativeMobile ja TERE, avalikust ja kolmandast sektorist ERR, PÖFF, Eesti Rahvusarhiivi Filmiarhiiv, GameFounders, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmi Instituut, MusicEstonia ning kõrgkoolidest Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti IT-kolledzh, EBS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.

Ürituse lõpul annab zhürii parematele meeskondadele välja partnerite auhinnad. Loomehäkk toimub Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis, üliõpilastele on osavõtt sooduskoodiga tasuta. Loomehäkile saab registreeruda ürituse Facebookilehel.

Loomehäkk on ühtlasi avalöögiks ülikoolideülesele ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise programmile „Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel“. Loomehäkki kaasrahastatakse Euroopa Liidu tõukefondidest.


  

Vabad IT-töökohad

 155 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.