Maailm muutub 2018. aastal: Magic Leap tahab täiendatud reaalsuse viia uuele tasemele

Head saabuvat liitreaalsuse aastat - 2018 tuleb selles mõttes eriline. USA idufirma Magic Leap trügib alale, kus Microsoft on oma Hololensiga juba aastaid tegutsenud. Magic Leap on tõsised ja hästi disainitud liitreaalsuse prillid, mis retina kvaliteediga (ehk inimsilmale eritsumatult väikeste pikslitega) kuvavad läbipaistvatele prilliklaasidele kunstlikke objekte, mis vastavalt inimese pea asendile kohanduvad, "rippudes" ja liikudes justkui päris- maailmas oma projekteeritud kohal.

Võrreldes Microsofti Hololensiga on esimene silmapaitsev erinevus muidugi disain. Ümarad vormid, isegi kerge retrostiil on kindlasti nende väikeste prillidega lahedam ja ka mugavam kui Hololens. Kuidas sisu töötab, seda me veel ei tea, sest prillid on arendajatele saadaval alles 2018. aasta algusest.

Vaikselt on selle uue idufirma selja taha kogunenud maailma suurtegijad - asutaja Rony Abovitz on meelitanud investoriteks Google´i, Qualcommi ja Alibaba Group´i. Firma väärtuseks oli aasta tagasi juba 4,5 miljardit dollarit.

Prillid on mugavamad ninal kanda, kuna nende kaalu on oluliselt vähendatud. See-eest läheb vaja "kunstneeru" - vööle kinnitatavat ümmargust protsessorseadet, mis mahuka arvutustöö ära teeb. Midagi pole parata, tehnoloogia areng on veel sealmaal, et inimsilma eraldusvõimega liitreaalsuse kuvamiseks läheb vaja mingit suuremat seadet, mida lausa prillide sisse ilma olulise kaalukasvuta ei mahuta.

Uus disain avalikustati 20. detsembril ja seda seadet lubati füüsiliselt näidata juba 2018. aasta alguses või kevadel. 

Magic Leap

Mida Magic Leap´iga teha saab?

Kui Hololens näib peas pigem nagu kiiver, mida kannavad erijuhtudel spetsialistid, siis Magic Leap on nagu stiilsed küberprillid, mis mõeldud ka lihtsalt tänavale minekuks. Mõnes mõttes nagu Google Glass, aga oluliselt stiilsemad ja täiuslikumad, kuvades silme ette tõesti ehedana näivaid tehislikke asju Digital Lighfieldi tehnoloogiaga, mis miksib tehisvalguse läbi prillide paistva päris-valgusega. 

Kasutusvõimalusi on sellel asjal tulevikus palju:

  • Veeb, e-poed ja uudised võivad hõljuda toas ringi ja muutuvad kolmemõõtmelisteks.
  • Palju ekraane korraga: tõsta oma toa seinale, lakke, põrandale nii palju ekraane ja vaateid, palju tahad.
  • Mõngi päris-maailmas: tehistegelased jooksevad ringi sinu ümbruses, mine mängi metsas või tänaval ja see on suurusjärk parem kui Pokemon.
  • Osale koosolekutel, pidudel ja üritustel oma tehiskehaga. teised näevad läbi virtuaalprillide, justkui sa olekski kohal. Sina näed jälle teisi.
  • Ole kunstnik: oma kätega võid nüüd ehitada õhulossi lihtsamalt kui kunagi varem. Ja see jääb õhku püsima nii kauaks, kui tahad.

Magic Leap.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.