Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Järjejutt

Siim Veskimees. Kuidas tehakse IT-d
Pisut Karel Capeki stiilis pajatus räägib sellest, kuidas käib IT-tegevus Eesti ühes suuremas riigiasutuses.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Kas kasutad veel kiviaegset pangakaarti? Gartner ennustab 2018. aastaks mobiilimaksete võitu

Uuringufirma Gartner ennustab, et 2018. aastal kasutavad 50 protsenti nn arenenud turgude kasutajatest maksmiseks mobiilseid seadmeid.

Mobiilimaksed saavutavad lähiaastatel läbimurde Põhja_Ameerikas, Jaapanis ja Lääne-Euroopas, pakub Gartner välja oma vastavas mobiilimaksete tuleviku-uuringus. Ligi pool maksjatest tasuvad kaupade ja teenuste eest juba kahe-kolme aasta pärast oma kaasasolevaid nutiseadmeid. Muutus maksesüsteemides tuleb kiiresti ja massiliselt.

Veel ennustab Gartner, et NFC-l põhinevad maksed (Near Field Communication) peavad veel ületama suuri raskusi standardite puudumise ja killustatuse pärast, sest kõik suured teevad oma süsteemi: Apple Pay, Samsung Pay ja Android Pay näiteks on kõik omaette süsteemid, mis võitlevad turuosa pärast ja soovivad saada tulevikustandardiks mobiilsete maksete tegemisel. 

Gartneri analüütikute hinnangul on makseviisid, mis seotud mobiilse seadmega, kasutajate jaoks vähem atraktiivsed kui universaalsemad lahendused. Sellisteks üldisemateks on pilvepõhised makselahendused, mis toetavad kõiki mobiiliplatvorme ja kaardisüsteeme. 

Lisaks tuleb sõlmida kokkulepped lahenduste pakkujate, pankade ja müüjate vahel uue süsteemi kasutuselevõtuks. Ja selleks kõigeks kulub veel vähemalt paar aastat. Kasutusmugavuse ja lihtsuse tõttu aga võtavad tarbijad uue makseviisi kiiresti omaks.

FOTO: (CC) Halvard Lundgaard / Wikipedia


  

Drupal 6 > 8

AM.ee veeb uueneb.

Vabad IT-töökohad

 131 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.