Nokia esimesed Androidid - taskukohased ka Ida-Euroopas ja Aafrikas

Tänasel Mobile World Congressil avalikustas Nokia kaualekkinud saladuse: neil ongi Androidiga telefonid. Vaatamata sellele, et Microsoft Nokia ära ostis ja on huvitatud Windows Phone´iga telefonide valitsemisest, on Nokia plaan oma uue seeriaga peibutada just odavama hinnaklassi nutitelefoniturgu.

Nokia Androidiga mobiile on kolm ja need on eelkõige mõeldud "arenevatele turgudele". Seega India, Aafrika, Kasahstan, Ukraina, aga võimalik, et ka meie. Turg on sarnane Nokia Asha turule - arenevates maades peavad inimeste esimesed mobiilid olema väga odavad ja lihtsad. Nokia X toobki rikka Androidiplatvormi erinevate äppidega (aga mitte Play Store´iga) ja korraliku Lumia riistvaraga uutele hinnatasemetele. Latt lastakse hinna osas kõvasti allapoole.

Kõige suurem, Nokia XL on varustatud 5-tollise ekraaniga ja maksab 109 eurot, X+ on 4-tollise ekraaniga ja maksab 99eurot, X aga sama suur ja ilma SD kaardita ning maksab 89 eurot. Müügile tuleb Ida-Euroopas, Aasias, Lõuna-Ameerikas, aga vähemalt esialgu mitte Lääne-Euroopas, Põhja-Ameerikas, Jaapanis ja Lõuna-Koreas.

Kasutajaliides on Androidi avaekraanil disainitud Windows Phone´i meenutavaks. Hea on see, et kasutajad arenevatel turgudel saavad kaasa Nokia Here´i heade tasuta kaartide ja navigatsiooniga. Halb aga see, et Google Play poodi pole, selle asemel on Nokia oma Nokia Store. Seal ilmselt on valik tunduvalt väiksem, aga samas lubatakse, et kõik põhilised äppid on olemas. Skype´iga saab kaasa ka ühe kuu tasuta helistamist üle maailma.

Iseenesest on Lumia riistvara igati hea ja vastupidav, Android selle sees ei pruugi küll nii sujuv olla kui Windows Phone, aga võimalik, et inimese esimese telefonina on sellest küll, et asjaga tutvust teha. Samuti ei näe Nokia ümberkujundatud Android välja päris Androidina. Brauserina on kasutusel Nokia enda veebilehitseja ja Opera, sotsiaalvõrkudest ja suhtlustarkvaradest kohe olemas Facebook, Twitter, WeChat, Viber ja Skype. Lisaks ka Microsofti oma teenused: Outlook.com, OneDrive ja juba mainitud Skype

Mälu on Nokia X-il 512 MB, teistel 768 MB, välkmälu 4 GB, kaamera on XL-il 5-megapiksline, teistel tänapäeva jaoks juba üsna lahja 3 megapikslit. WiFit toetab, WiFi hotspot on olemas interneti jagamiseks, kõrvaklappidega kõlab stereo FM raadio, pakutakse kahe SIM-kaardi tuge. Protsessor on kõigil 1 GHz Snapdragon. Andmesidekiirus allalaadimisel 7,2 Mbit/s. See kõik meenutab umbes samasid parameetreid, kui olid telefonidel aastal 2010 ja isegi varem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.