Mart Laanpere: koolid on saavutanud Digipöördes rohkem, kui oodata oskasime

Samsung teeb koolides digipööret. Eile toimus selle kooliuuendusprogrammi viimane koolituspäev ning juba tuleval nädalal esitlevad pilootkoolid programmi lõpuüritusel oma digipöörde projekte ja koolides saadud tulemusi.

Koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul on kõik kaheksa pilootkooli viinud läbi suuremaid muudatusi, kui esialgu eesmärgiks seati.  

Haridusekspertidest koosnev žürii hindab pilootkoole ja nende digipöörde projekte kolmes kategoorias: kooli digitaristu areng, nutiseadmete abil uue õpikäsituse juurutamine ning muutuste juhtimine koolimeeskonnas. Koolitusjuhi ja žürii esimehe Mart Laanpere hinnangul on kõik koolid teinud nendes valdkondades suuri edasiminekuid ning koolid on haaranud digipöördesse ka kohalikud omavalitsused ja lastevanemad.

Mitmed kohalikud omavalitsused on aidanud täita personaalsete nutiseadmete kasutuselevõtuks esmavajaliku ehk katta oma piirkonna koolid võimsama Wifi-võrguga. Omavalitsuste toel on kiirete traadita andmesidevõrkudega kaetud pilootkoolidest juba Valga Vene Gümnaasium, Põltsamaa Ühisgümnaasium ja Pärnu Vanalinna Põhikool. „Mitmetes Eesti koolides olid enne n-ö kodukasutuseks mõeldud Wifi-seadmed, kuid terve klassitäie õpilaste samaaegset internetikasutust sellised seadmed tagada ei suuda. Tänu pilootkoolide põhjalikule teavitustegevusele nii omavalitsustes kui lastevanemate seas on tagatud neile nüüd tänapäeva koolile vajalik traadita andmesidevõrk,“ ütles Laanpere.

Rohkem infot koolide digitulevikuks ettevalmistamise programmi kohta leiab siit.

Laanpere sõnul oli programmi eesmärk leida ja katsetada lähenemisviise digipöörde teostamiseks kooli tasemel, kaasates sellesse lisaks projektimeeskonnale ka teised õpetajad, õpilased, lapsevanemad ja kohaliku omavalitsuse. „Koolid on teinud väga palju sisulist tööd ilma projektipoolse rahastuseta. Näiteks Valga Vene Gümnaasiumis on tänaseks kõik õpetajad, lisaks koolijuht ja logopeed, viinud vähemalt ühe tunni läbi digiseadmetel. Pelgulinna Gümnaasiumis, Türi Põhikoolis ja Kuressaare Gümnaasiumis on digipöörde juhtimisse integreeritud ka õpilased, kes koostavad kaasõpilastele õppimise eesmärgil rakendusi,“ lisas Laanpere.

Valga Vene Gümnaasiumi info- ja haridustehnoloogi Eva Tšepurko sõnul on nende digipöördest haaratud kogu linn. „Oleme saanud väga palju toetust kohalikult omavalitsustelt ja teistelt oma piirkonna koolidelt ning lasteaedadelt. Meie digipööre ei toimu ainult Valga Vene Gümnaasiumis, see toimub kogu Valgas. Usun, et ka teised pilootkoolid kogevad samasugust poolehoidu,“ kommenteeris Tšepurko.

Vaata, kuidas AM käis Samsungi digiklassi testimas.

Aprillis ametlikult välja kuulutatud Samsung Digipööre on koolide digitulevikuks ettevalmistamise programm, mis on kooskõlas Eesti elukestva õppe strateegiaga ja on märkimisväärse tähtsusega kogu Eesti haridussüsteemi edendamisel. Programmi all mõistetakse personaalsete nutiseadmete (tahvel- ja sülearvutite või nutitelefonide) laiapõhjalist ja igapäevast rakendamist erinevate õppeainete õppetöös.

Järgmisel aastal toimub digipööre kaheteistkümnes Eesti koolis.

4. detsembril toimuval lõpuüritusel esitlevad oma digipöörde projekte Konguta Kool, Kuressaare Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Pärnu Vanalinna Põhikool, Türi Põhikool ja Valga Vene Gümnaasium..Žürii valib võitja ehk kooli, kes viis muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt.

Võitja saab auhinnaks 10 000 euro väärtuses Samsungi nutiseadmeid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.