Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Nokia Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

[Digi]

[digi] värskemad uudised
Uuendatud: 10 min 25 sek tagasi

Nokia bränd kaob lähipäevil

3 tundi 52 min ago

Microsoft lööb peagi Nokia brändile viimased kirstunaelad, valmistades välja tooma Microsoft Lumia telefone. Seega hiljuti välja tulnud Nokia Lumia 735 ja Lumia 830 on ilmselt viimased, mis Nokia nime kannavad. Mitmed Nokia veebisaidid on juba suunatud Microsofti alternatiividele ja firma rakendused on eemaldanud Nokia logod. Alates Windows 10-st kaotatakse ka ära Windows Mobile eristamine.

Sidefirmad uurivad millimeeterlaineala kasutuselevõtu võimalikkust

21. Oktoober 2014 - 16:30

Enamik sideteenuseid kasutavad praegu sagedust alla 6 gigahertsi, kõrgemad sagedused ei levi eriti kaugele. Samas saab kõrgetel sagedustel kanda edasi rohkem infot, mida on järjest andmenäljasemal maailmal just vaja. Kuid tehnika arenedes suudetakse signaali saata juba 200 meetri kaugusele, millest piisaks tihedalt asustatud linnade katmiseks. Üle 24 GHz sagedused võivad saada 5G spetsi osaks.

Uus real life mäng nutitelefonidele

20. Oktoober 2014 - 21:52

Arendamisel on uus real life multiplayer mäng nutitelefonidele. Vaata tutvustavat video mängu kodulehelt.

Firefox Hello: brauseripõhine tasuta helistamisteenus

17. Oktoober 2014 - 15:28

Mozilla teeb koostööd firmaga Telefonica, tuues turule brauseripõhise helistamisteenuse. Firefox Hello kasutab HTML5-põhist WebRTC standardit, mida toetab hetkel Firefox, Opera ja Chrome. Kui avatud standardil põhinevad suhtluskeskkonnad, mis ei vaja peale veebibrauseri mingeid lisapluginaid või -programme, edukaks osutavad, võib see löögiks olla traditsioonilistele tarkvaradele nagu Skype.

Telefonid, millele Android Lollipop peagi ilmub

17. Oktoober 2014 - 15:20

Google'ilt tuleb peagi välja Nexus 6 ja Nexus 9, mis tulevad juba uue Androidiga. Järgmisena saadetakse OS uuendusena Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10, HTC One M8 ja Moto G ja X-le. Sony teatas, et Xperia seeria telefonid saavad Androidi uue aasta alguses. Ülejäänud tootjad ei ole veel oma plaane avalikustanud, kuid arvatavasti uuendatakse enamikke tippklassi telefone.

L nagu pulgakomm: Google esitles Android 5.0 Lollipopi

17. Oktoober 2014 - 15:06

Uus Android kasutab värsket nimega Material Design, mis kasutab erksaid värve ja varje, andes kasutajaliidesele klantsima välimuse. Google on juba uuendanud mõningaid rakendusi, mis sobiksid uue stiiliga, näiteks Google Play. Teavitused ilmuvad nüüd lukustusekraanile. Android L toetab mitut kasutajat, oma kasutajaga võib sisse logida isegi võõrasse telefoni. Toetab 64-bitiseid protsessoreid.

Ligi mitusada Dropboxi parooli lekkis inernetti

15. Oktoober 2014 - 16:17

Tundmatu häkker murdis sisse 7 miljoni Dropboxi kasutajakontosse. Paroolid hankis ta kolmandate osapoolte kaudu, mis salvestavad Dropboxi paroole. Dropbox teatas, et suurem osa lekitatud kasutajakontodest on vananenud ja ülejäänud eemaldatud.

Google lasi välja emulaatori 64-bitiste Androidi rakenduste jaoks

13. Oktoober 2014 - 15:23

See, millal 64-bitised mobiiliprotsessorid massidesse jõuavad, on vaid aja küsimus. Google üllitas emulaatori, millega saab 64-bitiste rakenduste tööd testida. Nende rakendustega kasvab adresseeritav mälumaht, registrite ja protsessorikäskude arv. Tulevane Android L tuleb 64 biti toega. Rakenduste vajadused kasvavad ja mobiiliplatvorm käib neil päevil läbi sama rada mis PC mõni aastad tagasi.

Netflixi saab vaadata nüüd Linuxis Chrome 37 abil

13. Oktoober 2014 - 11:34

Suurfirmade hallata olev Digitaalõiguste haldus (DRM), mille tugi oli siiani Linuxist puudu, on nüüd Chrome 37 HTML5+Video kaudu kättesaadav ja tänu sellele saab ka Netflix brauseri kaudu Linuxi platvormile laieneda. Enam ei ole selleks vaja Silverlighti, mille tuge Microsoft Linuxi platvormile laiendanud ei ole. Olemasolevad Chrome kasutajad peaksid saama Chrome 7 tavaliste uuenduste kaudu.

Facebookis võib kommenteerimine muutuda anonüümseks

8. Oktoober 2014 - 17:57

Facebooki kasutajatele antakse vüimalus kasutada varjunime ning selle abil anonüümselt kommenteerida. Anonüümne kommenteerimine avatakse ennekõike Facebooki mobiilirakenduses.

Starmani TV Anywhere saabub arvuti

6. Oktoober 2014 - 21:17

Alates 9. oktoobrist on Starmani klientidel võimalik testida TV Anywhere teenust ka arvutist. Võimalik on vaadata kuni 20 telekanalit, Ajamasinas pakutavaid saateid ja salvestusi.

Elion arendamas uut mängukeskkonda?

6. Oktoober 2014 - 13:22

Elion on veebi paisanud väikese uuringu uue mängukeskkonna kohta. Mängimiseks poleks vaja omada isegi arvutit.

STV tõi turule teenuse Go!

2. Oktoober 2014 - 21:42

Go! pakub 24 telekanali vaatamist, salvestamist ja järelevaatamist nii nutitelefonidest, tahvelarvutitest ja veebilehitsejatest. Erinevus konkurentidest peitub selles, et Go! teenuse kasutamiseks ei pea olemasolevast pakkujast loobuma, ei pea ilmtingimata Go! boksi hankima, kui just pole soovi teenust tv kaudu kasutada, salvestusruum on piiramatu ning hind konkurentidest soodsaim - €5/2.5.

Ühendkuningriigis on kopeerimine ja parodeerimine nüüdsest seaduslik

2. Oktoober 2014 - 15:45

Ühendkuningriigi piraadipartei Avatud Õiguste Grupp surus 9 aastat kestnud kampaania tulemusel läbi seaduse, mille järgi on lubatud oma plaatidest, filmidest ja muusikast isiklikku koopiat teha. Tundub elementaarne, aga lisaks on lubatud paroodiate loomine tuntud meediast ja popkultuurist, kui see ei haava kellegi tundeid.

Mozilla võib tuua Tori turvalisuse Firefoxi

2. Oktoober 2014 - 11:51

Piraadilahe üllitis Tor, mis on Firefoxi edasiarendus ja on tuntud veebiliikluse krüpteerimise poolest, on äratanud Mozilla tähelepanu. Nagu mitmed muud firmad, otsib ka Mozilla võimalusi oma brauseri liiklust suurriikide nuhkimisvõrkude eest varjata, pakkudes samas klientidele suuremat kindlust. Aeg näitab, kas selline turvalisus meelitab ligi rohkem kurjategijaid või privaatsuse armastajaid.

Windows 10 Command Prompt toetab nüüd Ctrl+V otseteega teksti kleepimist

1. Oktoober 2014 - 21:33

Üks kauaoodatud lisa Windowsile on võimalus kasutada kõigile armsaks saanud Ctrl+V klahvikombinatsiooni eelnevalt kopeeritud teksti kleepimiseks. See lisa peaks muutma produktiivsuse palju paremaks kuna enam pole vaja taga otsida Paste käsku kusagilt Command Prompti akna ikooni seest.

Windwows 10 Tech Preview on nüüd avalikusele saadaval

1. Oktoober 2014 - 20:35

Alles oli käes päev mil sai alla sikutatud esimesed avalikusele kättesaadavad Windows 8 iso failid kui juba on käes aeg järgi proovida uus versioon Microsofti operatsiooni süsteemist nimega Windows 10

Norde Centrum Tallinnas ja Lõunakeskus Tartus alustasid aardejahti

1. Oktoober 2014 - 13:09

Aardejahi tõi Eestisse meie idufirma Funlyzer, Aardejahi eelduseks on, et kaupluse külastajal on nutitelefoni paigaldatud rakendus Aardejaht. Teenus kasutab uusimat Bluetooth 4.0 tehnoloogiat, mille abil Aardejaht teavitab potentsiaalset ostjat siis, kui ta on toetatud kaubanduskeskuse lähedal. Neil, kellel Bluetooth 4.0 puudub on olemas varuvariant.

FBI on mures krüptitud operatsioonisüsteemide pärast

26. September 2014 - 16:33

Apple iOS 8-s ja Android L-s on vaikimisi krüpteering sisse lülitatud, mis on äratanud Ameerika luurekeskagentuuri tähelepanu. Selle juhataja sõnul ohustab krüptimine riigi julgeolekut ja ükski kodanik ei tohiks ennast seadusest kõrgemaks pidama. Apple ja Google püüavad oma kasutajate andmete lekkimist vältida ja tagada klientide andmete privaatsus, kuid see ei sobi luureorganisatsioonidele.

Elion uundas minuTV teenust

25. September 2014 - 19:27

Elion hakkab lähipäevil pakkuma piiratud kasutajaskonnale minuTV teenuse kaudu filme, sarju (hooajati), telekanaleid, lastele mõeldud sisu, kanalite salvestamise ja järelevaatamise funktsiooni nutitelefonides, tahvelarvutites ja ka sülearvutites (Android, iOS, Mac, Windows, Linux).

IT-alased tööpakkumised

 139 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender