Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Nokia Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

[Digi]

[digi] värskemad uudised
Uuendatud: 17 min 21 sek tagasi

Itaalia politsei tabas inimsmugeldajad selfie põhjal

29. August 2014 - 14:43

Seitse egiptuse inimsmugeldajat tegid 100 Gaza sektorist põgenenud palestiinlasi vedanud laeval endast foto ning avaldaseid selle internetis.

USA saatkonna otsus infot jagama hakata vene keeles on Facebooki kasutajate seas segadust külvanud

29. August 2014 - 13:59

Paljudele Facebooki kasutajatele pole meeltmööda, et Tallinnas asuv USA saatkond on hakanud oma teateid Facebooki teel edastama lisaks eesti ja inglise keelele ka vene keeles. Saatkond kaitses oma otsust sellega, et tahavad jõuda võimalikult suure lugejaskonnani.

Ukraina välisministeerium kasutas ohust teavitamiseks Twitteri hashtage

29. August 2014 - 13:27

Välisministeerium kasutas järgmiseid hashtage: #UkraineUnderAttack, #RussiaInvadedUkraine ja RT PLZ. RT PLZ viitab sellele, et säutsu näinud Twitteri kasutajad jagaksid seda teadet edasi oma konto kaudu endi jälgijatele.

Windows XP-le valmib mitteametlik neljas hoolduspakett

29. August 2014 - 13:19

Microsoft pakub ärikasutajatele Windows XP tuge tasu eest kuni 2019. aastani. Häkker nimega harkaz on valmistanud mitteametliku Windowsi paiga, mis sisaldab igat XP uuendust, mis Microsoft on pärast 8. aprilli 2014 välja lasknud, samuti lülitab see Windows Update aegumise registrist välja, mis võimaldab saada uuendusi kuni Windows XP Embedded aegumiseni aastal 2019.

Google Chrome 64-bitine versioon jõudis stabiilse väljalaskeni

29. August 2014 - 12:59

Chrome 37 64-bitine versioon on endiselt beetastaatuses, kuid selles on tehtud märkimisväärseid täiendusi. Võrreldes 32-bitise versiooniga on tarkvara graafika ja meedia vallas märgatavalt kiirem, näiteks VP9 koodeki jõudlus on 15% tõhusam. 64-bitine versioon on ka märgatavalt turvalisem. Peagi paigaldatakse see 64-bitistesse operatsioonisüsteemidesse vaikimisi. Google loobub ka NPAPI lisadest.

Eesti ja Põhja-Iirimaa valitsused alustasid koostööd e-teenuste arendamisel

29. August 2014 - 12:56

Põhja-Iirimaa plaanib 2019. aastaks muuta 70% elanikkonna riigiga suhtlemise harjumist. Nad tahavad oma kodanikele juurutada interneti kaudu riigiga suhtlemist. Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) muudab sellega välismaal viibivate Eesti kodanike suhtlemist riigiasutustega tõhusamaks ja mugavamaks.

Google plaanib postiljonid ja kullerid asendada droonidega

29. August 2014 - 12:39

Google testis 1 km raadiuses ja 60 m kõrgusel 1,5 m laie droone. Projekti nimeks on Project Wing. Varem on Google kasutanud droone elektriliste südamestimulaatorite transportimiseks südameinfarkti ohvritele.

Microsoft ja Apple võtsid kasutusele videot stabiliseeriva tehnoloogia

27. August 2014 - 12:30

Kaamerat käes hoides ning samal ajal videot salvestades näib lõpptulemus jõnksuv aga Microsofti ja Apple´i uue tehnoloogia, Hyperlapse, abil on võimalik muuta jõnksuv pilt sujuvaks. See peaks viima odavamate kaamerate kasutajad pöördesse. Huvitav asjaolu on see, et Microsoft avaldas selle 12. augustil ning Apple alles eile ning sama tulemust pakkuval teenusel on ühesugune nimi - Hyperlapse.

e-Eesti nõukogu võttis vastu otsuse reaalajas majanduse loomiseks Eestis

26. August 2014 - 22:44

Reaalajas majandus aitab ettevõtetel omavahel tehinguid ja infot automaatselt ning kiirelt vahetada. Eesti riigil on ka parem ülevaade oma majandusest ning väheneksid maksupettused. Lisaks jätkatakse IT õppe toetamist kõrghariduses.

Google testib oma autosid virtuaalmaailmas

25. August 2014 - 14:02

Oma autode testimiseks on Google loonud virtuaalmaailma, kus testitakse isesõitvate autode tarkvara kõikvõimalikes liiklusolukordades, näiteks kuidas tarkvara käitub võrdsete teede ristumisel, kus igast suunast tuleb üks auto. Lisaks teeb firma lobi autotootjate seas, kuna liiklust simuleerides jõuab läbi mängida märksa enam olukordi kui füüsilistel testiradadel.

Tele2 võttis kasutusele 4G nutitelefonides

25. August 2014 - 13:54

Odavaim 4G internetipakett maksab 5,95 eurost ning internet+sõnumid+kõned pakett maksab 7,99 eurot kuus. 4G kiirust ei piirata mitte üheksi paketis. Hetkel on 4G saadaval suuremates asulates ning sügiseks plaanitakse teenust pakkuma hakata kogu Eestis.

Tabalukk mida saad avada nutitelefoniga

25. August 2014 - 13:54

Tänasel nutitelefoni ajastul on saadud valmis ka vastav tabalukk. Avamiseks pole vaja enam võtmeid, vaid piisab nutitelefonist.

Saaremaale rajatakse Skandinaavia ja Baltimaa esimene päikese- ja tuulepark

25. August 2014 - 13:33

Eriliseks teeb selle projekti ühtlane energiavoog. Päikesepaneelid vajavad eredat päikest ja tuulikud tugevat tuult. Kui panna mõlemad korraga tööle siis näiteks nõrga tuule korral saab kasutada päikesepaneele ning pilves ilmaga tuulikut. Nii ei ole energiakadu risk nii suur, kui ainult ühe energiaallika kasutamisel. Projekt saab valmis aasta jooksul.

Starmani Starboksi kliendid saavad nüüd näha nutiseadmega 20 telekanalit

25. August 2014 - 12:45

Starboksi klientidel on alates tänasest võimalik tasuta kasutada uut lisateenust - TV Everywhere (TVE). Sellega on võimalik vaadata kanaleid ainult Eesti territooriumil. Parimaks elamuseks on vajalik Starmani rakendus nutiseadmesse alla laadida, siduda see Starboksiga ning nautida 20 kanalit, eeldusel, et selleks on olemas piisavalt hea netiühendus. Starboksi on võimalik siduda kuni 2 seadmega.

Häkkerirühmitus Lizard Square teatas pommiähvardusest Twitteri vahendusel

25. August 2014 - 12:24

Twitteri vahendusel teatasid nad, et Sony presidendi John Smedley sõidab lennukiga American Airlines 362, kus võib olla pomm. Säuts saadeti nii Smedley kui ka American Airlinesi twitteri kontodele. Selle tulemusena suunati lennuk turvakontrolli tõttu Phoenixisse. Peale pommiähvardusest teada andmist, häkkis Lizard Square ka Sony serveritesse, halvates klientide mängukogemust.

Kas Facebook Messenger on nii ohtlik nagu väidetakse?

18. August 2014 - 13:41

Tehnikaroti blogi autor püüab jõuda selgusele, kas FB messenger ohustab kasutaja privaatsust või on jälle tehtud sääsest elevant.

Microsoft avaldas uue augustikuu uuendustepaketi Windows 8-le

15. August 2014 - 11:56

Peamisteks uuendusteks on see, et parandati viga, kui ühte ja sama USB seadet sisestati mitu korda USB-auku ning korduvalt Windows paigaldas sellele draivereid. Lisaks sellele täiustati akude eluiga madala elektritarbimise ajal audiofaile kuulates, lisati uue Venemaa rubla märgistusele toetus, uuendati Läti valuuta väärtusi, SHA512 keelati juhul, kui kasutate TLS 1.2 protokolli.

Nutitelefoni häältuvastus viis kriminaaluurimise uuele tasemele

14. August 2014 - 9:50

Ameerikas käib hetkel kohtuasi, kust süüdistatava vastu leiti tõendeid tema iPhone´i nutikast otsingust - Sirist. Kuriteo toimepaneku ajal küsis ta Siriselt, et kuhu oleks kõige parem laipa peita. Siris andis ka asjakohaseid vastusevariante. Menetluse kiirema lahendamiseni aitas kaasa SIrise mälu, kuhu salvestatakse kõik öeldu, küsimata iPhone´i kasutajalt luba selleks.

Blogija Elver Loho: Eesti luureb kasutab FinSpy troojalast.

13. August 2014 - 14:15

Tundmatu häkker sai sellele jaole tungides Gamma International Ltd. serverisse. Nende tuntuim toode FinSpy on suunatud kohalike aktivistide jälgimiseks. Seda müüakse nii repressiivsete kui ka demokraartlike riikide julgeolekuteenistustele. Eesti kontekstis võib luureprogrammi kasutada Teabeamet, Kaitsepolitseiamet, PPA ning J2 ehk Eesti Kaitseväe peastaabi luureosakond.

Windows saab sisseehitatud häälassistendi

13. August 2014 - 11:09

Apple oli esimene, kes integreeris oma häältuvastust kasutava abimehe Siri operatsioonisüsteemi. Järgnes Google oma Now-ga. Nüüd on Microsoftil plaanis liita sama asi, Cortana, Windowsiga. Kas see ilmub just Windows 9-le, pole veel päris kindel.

IT-alased tööpakkumised

 113 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender

   

Arvutikaitse.ee uudised