Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Nokia Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

[Digi]

[digi] värskemad uudised
Uuendatud: 15 min 19 sek tagasi

Euroopas alustati esimese soolveel töötava auto testimist

17. September 2014 - 18:19

Esimest korda esitleti QUANT e-Sportlimousine’i prototüüpi Genfi autonäitusel 2014. aasta märtsis. Auto võimekus on 920 hobujõudu (680 kW) ning suudab kiirendada 100 km/h 2,8 sekundiga.

Elroni kodulehekülge tabas küberrünnak

17. September 2014 - 17:16

Pühapäeva pärastlõuna ja esmaspäeva õhtu ajavahemikus lehte külastanud kasutajate arvutid võivad olla nakatanud. Elroni piletimüügisüsteem ja klientide andmetele ligi ei pääsetud.

Apple lisas iCloudi kaheastmelise autentimise

17. September 2014 - 16:55

Pärast skandaali, kus Apple'i pilvekeskkonnast varastati kuulsuste alastipilte, on Apple teenuse turvalisust tõstnud. Varasem sissehäkkimine oli lihtne salaküsimuste äraarvamise teel sisenemine. Nüüd lisas Apple oma pilveteenustele kaheastmelise autentimise. Kiiresti loodud täiendus on Apple'i poolt arukas samm pärast NFC-põhise maksmise väljakuulutamist, mille usaldusväärsus seetõttu kõikuma lõi.

Apple avaldas iOS8 ilmumise puhul juhendi Androidist ülekolimiseks

17. September 2014 - 16:12

iOS8 on Apple'i teatel aegade "suurim" iOS uuendus. Nüüd, kui Apple on iPhone 6-ga saanud üle väikesest ekraanist, mis pani inimesi Androidi poole vaatama, avaldas see iOS8 ilmumisega seoses juhendi Androidilt üle kolimiseks: kirjad, kontaktid, kalender, fotod, muusika, videod ja muud dokumendid. Rakenduste puhul soovitatakse otsida AppStore'ist üles Play poe alternatiivid.

Netflix laieneb Euroopas, Eesti ikka ilma

16. September 2014 - 16:35

Netflix, mis seni tegutses Suurbritannias ja Skandinaaviamaades, laiendas oma tegevust kuude Euroopa riiki: Saksamaale, Austriasse, Šveitsi, Belgiasse ja Luxemburgi. Laienemisel tuleb arvestada riikide eripärade ja programmilitsentsidega, näiteks prantslaste ja sakslaste programmid dubleeritakse, mujal saadakse hakkama subtiitritega. Millal ja kuhu teenus edasi levib, pole teada.

Salaluure teritab hambaid USA firmade kallal: Yahoo laostunuks aastaga

16. September 2014 - 16:05

Hiljuti avalikustatud dokumentide järgi ähvardati Yahood aastal 2008 trahvida 250 000 dollariga iga päeva kohta, mil see koostööst keeldub. Yahoo pidas seda seadusevastaseks, ent kaotas kohtuasja, millepeale hakkasid NSA Prism-programmiga koostööd tegema ka teised internetihiiud. Trahvid võinuksid olla veel suuremad, mis näitab, et firmad on USA-s andmete salajas hoidmise suhtes üsna kaitsetud.

Google üllitas arengumaadele mõeldud Android One nutitelefoni

16. September 2014 - 11:19

Android One, mis maksab ainult 80 eurot, on arengumaadele, eelkõige Indiale mõeldud telefon. Riistvara on keskmisest tagasihoidlikum: 4,5-tolline ekraan, 1 GB RAMi, 5+2 MP kaamerad, 1,3 GHz 4-tuumaline MediaTek protsessor, 2 SIMi pesa, Micro-SD ja FM-raadio. Tarkvaraks on puhas Android, mille uuendused tulevad otse Google'ilt, ning rakendused ja keelte tugi on kohandatud kohalikule turule.

Hollandlanna reisis Kagu-Aasiasse Photoshopiga

14. September 2014 - 12:57

Ta postitas 42 päeva jooksul sotsiaalvõrgustikku Facebook endast pilte, kus ta istub koos mungaga, ujub kalade keskel ning istub hotellitoas. Tegelikult oli see kõik pettus. Pühamu, kus ta oli koos mungaga, asus Amsterdamis, bassein oli kõrvalmajas (kalad Photoshopiga juurde lisatud) ning oma toa dekoreeris ta hotellitoaks. Selle aja jooksul uskusid kõik tema sõbrad, et ta on reisil Kagu-Aasias.

Google töötaja elas firma linnakus kolm aastat

12. September 2014 - 18:19

Teda tülitas turvamees vaid korra, ent kui töötaja tõestas, et ta on töötaja siis enam pole teda segatud. Üks teine Google töötaja säästis firma linnakus elamise ajal raha, et omaale uut maja osta.

Sandiskilt 512 gigabaidine SD-kaart

12. September 2014 - 16:09

Kümme aastat tagasi olid tegijad 512 MB mälukaardid, kuid nüüd on turul saada tuhat korda mahukamaid. Sandiski Extreme Pro kaart pakub lisaks eeskujulikku kiirust 95 MB/sek nii lugemisel kui kirjutamisel. Kõik see kokku teeb selle ideaalseks kõrglahutusega videote salvestamiseks. Hind on kahjuks ekstreemne 800 dollarit, mis teeb selle kättesaadavaks vaid oma ala professionaalidele.

Google pikendas ostetud rakendusest loobumise aega kahe tunnini

12. September 2014 - 12:08

Ostsid Play poest rakenduse ja leidsid, et see on täielik kräpp? Varem oli sellisel juhul aega 15 minutit, et tehingust loobuda, kuid nüüd pikendas Google seda suurema reklaamita kahe tunnini. See on piisav aeg, et rakenduse sisuga tutvuda ja raha tagasi küsida. Muudatus on samm suunas, et võimalikult palju rahul oleks kõik osapooled, nii arendajad kui tarbijad. Kaks korda seda siiski teha ei saa.

Viie miljoni Gmaili kasutaja kontod häkiti lahti

10. September 2014 - 14:54

Kasutajanimed koos paroolidega laeti üles tekstifailina venekeelsele foorumile BTSec, kus arutatakse tavaliselt krüptoraha Bitcoiniga seonduvat.Tekstifaili lekitas sinna kasutaja "tvskit". Ta väitis, et 60% lekitatud andmetest on ehtsad. Foorumi kasutajad kinnitasid, et osa lekitatud infot on õiged. Asja uurib Google kontor Venemaal.Paroolid on nüüdseks failist eemaldatud, alles jäid vaid e-mailid

Elion avas NETI rakenduse Androidi kasutajatele

9. September 2014 - 16:49

Selle abil leiab kiiresti Eesti ettevõtete kontakte ja hädaabinumbreid. Sealse kaardirakenduse abil on võimalik hankida juhendit, mis viib valitud ettevõtteni. Ettevõtete kontakte on lihtne oma telefoni salvestada rakenduse kaudu.

Apple üritab oma tegevust varjata pressikonverentsi liikmetele piirangute seadmisega

9. September 2014 - 16:07

Apple ehitas pressikonverentsi maja sisse erilise seade, millega on võimalik jälgida kõigi majasolijate mobiilikasutust ning ka mobiilide sisu. Maja ehitajad ega töötajad ei tohi omavahel suhelda ning igaühele on määratud kindel tööala, kust ei tohi lahkuda. Töötajate mobiilidele lisatakse värviline kleeps, mis muudab värvi vaid siis, kui seda on eemaldatud.

Microsoft taastab MSN-i brändi uues-kuues

9. September 2014 - 15:28

MSN taaselustub ennekõike mobiilseadmetes. iOSi ja Androidi kasutajate Bing rakendused nimetatakse ümber MSN-iks eraldiseisvatena.

Cat S50 on arvatavasti seni vastupidavaim Androidi-telefon

5. September 2014 - 13:56

IFA-l tutvustati Cat S50 telefoni, mis jätab Galaxy S5 ja Xperia S3 häbisse. IP67 klass tähendab, et telefon on vee- ja tolmukindel, 810G klass kindlustab, et telefon võib 1,2 meetri kõrguselt kukkuda 26 korda. Gorilla Glass 3 kaitseb kriimustuste eest ja raam võtab vastu põrutused. Ka sisu pole nõrk: ekraan on 4,7 tolli, 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 protsessor, 4G, 8 MP kaamera, Android 4.4.

Apple fännid kogunevad juba järjekordadesse, lootuses saada Iphone 6

4. September 2014 - 15:14

Kuigi Apple ei ole avaldanud, mida ta 9. septembril välja annab, on inimesed juba kogunemas osade poodide taha järjekordadesse, teadmata, kas Iphone 6 ikka kindlalt välja antakse. Paar järjekorra alguses olevat inimest maksid oma koha eest 2500 dollarit, mõned maksavad tunnitasu. Osad on lihtsalt fännid, teised pakuvad professionaalset järjekorrateenust või täidavad teiste inimeste tellimusi.

Õhuke Sony Xperia Z3 Compact trumpab konkurente üle

4. September 2014 - 10:16

Sony tutvustas Berliinis toimuval elektroonikamessil IFA oma Xperia Z3 Compact tahvelarvutit, mis 8-tollise ekraani juures on kõigest 6,4 mm paks ja kaalub 270 grammi. Muud näitajad: 2,5 GHz Qualcomm Snapdragon 801, 3 GB RAMi, aku kestvus tavakasutuse juures 13 tundi. Tahvel on vee- ja tolmukindel. Jookseb Android 4.4 peal. Tuleb välja Wifi ja 4G versioonidena.

ARM ennustab 64-bitiste protsessorite populaarsuse kasvu

2. September 2014 - 16:26

Mobiiliprotsessorite tootja ARM on saanud palju tellimusi 64-bitistele protsessoritele ja ennustab nende leviku tõusu. Peale mobiilseadmete tunnevad nende vastu huvi ka serverikeskused, kuna praegused levinud protsessorid võtavad tõhususe kasvust hoolimata palju voolu. Protsessorid on tagasiühilduvad 32-bitiste rakendustega. Ka Red Hat ja Canonical valmistavad ette 64-bitise Linuxi ARM versioone.

Microsoft sulgeb MSN Messengeri lõplikult 31. oktoobril

2. September 2014 - 0:11

Üllatus-üllatus, aga MSN Messenger on siiani Hiinas veel elus. Ülejäänud maailma jaoks suleti teenus aprillis 2013, kuid Microsoft hoidis seda veel elus Hiina klientide jaoks. Nüüd on ka seal aeg teenusega hüvasti jätta või Skype peale üle kolida, lõppkuupäev on 31. oktoober. Et samal ajal konkurentsis püsida, tehakse Skype grupivideokõned, mis siiani olid tasulised, kuni kümnele osalejale priiks.

IT-alased tööpakkumised

 113 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender