Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

[Digi]

[digi] värskemad uudised
Uuendatud: 11 min 41 sek tagasi

Nokia N1 Androidiga tahvelarvuti on tulekul

22. November 2014 - 17:24

Nokia N1 on 7,9 tollise ekraaniga tahvelarvuti mis jooksutab 64bit Intel Atom Z3580 prose, 2GB rami ja 32GB eMMC sisemälu peal Android 5.0 lollipop operatsioonisüsteemi

Uus Elioni NutiTV teenus avas uksed

22. November 2014 - 13:41

Elioni uus NutiTV teenus avati eile, ning see on beetaversioonis. See on esimene Elioni ja EMT ühisteenus. Elion ootab testversiooni kasutama inimesi, kes on valmis enda arvamust jagama. MinuTV võimaldab vaadata nutiseadmetest telekanaleid (neid saab ka samast seadmest salvestada) ja üle mitmesaja erineva filmi videolaenutusest. Rakendust saab proovida tasuta 31 päeva. Pärast seda on kuumaks 5€.

Hiljuti esitleti uut DJI drooni Inspire One

21. November 2014 - 15:48

DJI uus droon asub profidrooni S1000 ja entuasiastile mõeldud drooni Phantom vahel. Droon on päris väike, ning komplektis on ka kaamera koos elektroonilise 3D stabilisaatoriga. Kaamera suudab salvestada 4K videot kuni 30 kaadrit sekundis (saab valida ka DNG RAW). Droonil on maandumisjalad, mis tõusevad üles, siis kui õhku tõusta, et kaamera saaks pöörata 360 kraadi ulatuses. Hind eestis on 2990€

Amazon Echo tark kõlar

21. November 2014 - 7:53

Novembri alguses esitles Amazon enda uut tarka kõlarit Echo. Kõlar peab olema kogu aeg ühendatud internetti. Tänu sellele suudab see vastata küsimustele, teha äratusi, panna asju ostunimekirja ja mängida igasugust muusikat. Echol on ka Androidi rakendus, millega saab kõlarit ka kaugemalt juhtida. Kõlari ostmiseks peab saatma taotluse. Amazon Prime liikmele on see kõlar $99 soodsam, tavahind $199.

Google Play Music nüüd ka eestis.

4. November 2014 - 17:51

Google Play Music teenus on saadaval nüüd ka eestis. Kui liituda enne 07.01.2015, siis on ühe kuu hinnaks vaid 4.99€. Samuti on võimalus täiendada kogu ning laadida üles ka enda arvutis peituv muusika.

Lingid.ee preemium konto kõigile liitujatele tasuta.

25. Oktoober 2014 - 22:03

Lühenda enda linke mugavalt ja lihtsalt. Tule vaata järgi.

Nokia bränd kaob lähipäevil

22. Oktoober 2014 - 13:30

Microsoft lööb peagi Nokia brändile viimased kirstunaelad, valmistades välja tooma Microsoft Lumia telefone. Seega hiljuti välja tulnud Nokia Lumia 735 ja Lumia 830 on ilmselt viimased, mis Nokia nime kannavad. Mitmed Nokia veebisaidid on juba suunatud Microsofti alternatiividele ja firma rakendused on eemaldanud Nokia logod. Alates Windows 10-st kaotatakse ka ära Windows Mobile eristamine.

Sidefirmad uurivad millimeeterlaineala kasutuselevõtu võimalikkust

21. Oktoober 2014 - 15:30

Enamik sideteenuseid kasutavad praegu sagedust alla 6 gigahertsi, kõrgemad sagedused ei levi eriti kaugele. Samas saab kõrgetel sagedustel kanda edasi rohkem infot, mida on järjest andmenäljasemal maailmal just vaja. Kuid tehnika arenedes suudetakse signaali saata juba 200 meetri kaugusele, millest piisaks tihedalt asustatud linnade katmiseks. Üle 24 GHz sagedused võivad saada 5G spetsi osaks.

Uus real life mäng nutitelefonidele

20. Oktoober 2014 - 20:52

Arendamisel on uus real life multiplayer mäng nutitelefonidele. Vaata tutvustavat video mängu kodulehelt.

Firefox Hello: brauseripõhine tasuta helistamisteenus

17. Oktoober 2014 - 14:28

Mozilla teeb koostööd firmaga Telefonica, tuues turule brauseripõhise helistamisteenuse. Firefox Hello kasutab HTML5-põhist WebRTC standardit, mida toetab hetkel Firefox, Opera ja Chrome. Kui avatud standardil põhinevad suhtluskeskkonnad, mis ei vaja peale veebibrauseri mingeid lisapluginaid või -programme, edukaks osutavad, võib see löögiks olla traditsioonilistele tarkvaradele nagu Skype.

Telefonid, millele Android Lollipop peagi ilmub

17. Oktoober 2014 - 14:20

Google'ilt tuleb peagi välja Nexus 6 ja Nexus 9, mis tulevad juba uue Androidiga. Järgmisena saadetakse OS uuendusena Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10, HTC One M8 ja Moto G ja X-le. Sony teatas, et Xperia seeria telefonid saavad Androidi uue aasta alguses. Ülejäänud tootjad ei ole veel oma plaane avalikustanud, kuid arvatavasti uuendatakse enamikke tippklassi telefone.

L nagu pulgakomm: Google esitles Android 5.0 Lollipopi

17. Oktoober 2014 - 14:06

Uus Android kasutab värsket nimega Material Design, mis kasutab erksaid värve ja varje, andes kasutajaliidesele klantsima välimuse. Google on juba uuendanud mõningaid rakendusi, mis sobiksid uue stiiliga, näiteks Google Play. Teavitused ilmuvad nüüd lukustusekraanile. Android L toetab mitut kasutajat, oma kasutajaga võib sisse logida isegi võõrasse telefoni. Toetab 64-bitiseid protsessoreid.

Ligi mitusada Dropboxi parooli lekkis inernetti

15. Oktoober 2014 - 15:17

Tundmatu häkker murdis sisse 7 miljoni Dropboxi kasutajakontosse. Paroolid hankis ta kolmandate osapoolte kaudu, mis salvestavad Dropboxi paroole. Dropbox teatas, et suurem osa lekitatud kasutajakontodest on vananenud ja ülejäänud eemaldatud.

Google lasi välja emulaatori 64-bitiste Androidi rakenduste jaoks

13. Oktoober 2014 - 14:23

See, millal 64-bitised mobiiliprotsessorid massidesse jõuavad, on vaid aja küsimus. Google üllitas emulaatori, millega saab 64-bitiste rakenduste tööd testida. Nende rakendustega kasvab adresseeritav mälumaht, registrite ja protsessorikäskude arv. Tulevane Android L tuleb 64 biti toega. Rakenduste vajadused kasvavad ja mobiiliplatvorm käib neil päevil läbi sama rada mis PC mõni aastad tagasi.

Netflixi saab vaadata nüüd Linuxis Chrome 37 abil

13. Oktoober 2014 - 10:34

Suurfirmade hallata olev Digitaalõiguste haldus (DRM), mille tugi oli siiani Linuxist puudu, on nüüd Chrome 37 HTML5+Video kaudu kättesaadav ja tänu sellele saab ka Netflix brauseri kaudu Linuxi platvormile laieneda. Enam ei ole selleks vaja Silverlighti, mille tuge Microsoft Linuxi platvormile laiendanud ei ole. Olemasolevad Chrome kasutajad peaksid saama Chrome 7 tavaliste uuenduste kaudu.

Facebookis võib kommenteerimine muutuda anonüümseks

8. Oktoober 2014 - 16:57

Facebooki kasutajatele antakse vüimalus kasutada varjunime ning selle abil anonüümselt kommenteerida. Anonüümne kommenteerimine avatakse ennekõike Facebooki mobiilirakenduses.

Starmani TV Anywhere saabub arvuti

6. Oktoober 2014 - 20:17

Alates 9. oktoobrist on Starmani klientidel võimalik testida TV Anywhere teenust ka arvutist. Võimalik on vaadata kuni 20 telekanalit, Ajamasinas pakutavaid saateid ja salvestusi.

Elion arendamas uut mängukeskkonda?

6. Oktoober 2014 - 12:22

Elion on veebi paisanud väikese uuringu uue mängukeskkonna kohta. Mängimiseks poleks vaja omada isegi arvutit.

STV tõi turule teenuse Go!

2. Oktoober 2014 - 20:42

Go! pakub 24 telekanali vaatamist, salvestamist ja järelevaatamist nii nutitelefonidest, tahvelarvutitest ja veebilehitsejatest. Erinevus konkurentidest peitub selles, et Go! teenuse kasutamiseks ei pea olemasolevast pakkujast loobuma, ei pea ilmtingimata Go! boksi hankima, kui just pole soovi teenust tv kaudu kasutada, salvestusruum on piiramatu ning hind konkurentidest soodsaim - €5/2.5.

Ühendkuningriigis on kopeerimine ja parodeerimine nüüdsest seaduslik

2. Oktoober 2014 - 14:45

Ühendkuningriigi piraadipartei Avatud Õiguste Grupp surus 9 aastat kestnud kampaania tulemusel läbi seaduse, mille järgi on lubatud oma plaatidest, filmidest ja muusikast isiklikku koopiat teha. Tundub elementaarne, aga lisaks on lubatud paroodiate loomine tuntud meediast ja popkultuurist, kui see ei haava kellegi tundeid.

IT-alased tööpakkumised

 102 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender