Järjejutt

Siim Veskimees. Kuidas tehakse IT-d
Pisut Karel Capeki stiilis pajatus räägib sellest, kuidas käib IT-tegevus Eesti ühes suuremas riigiasutuses.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Androidiblog

Arvutimaailma testilauale kukkus 21. juulil 2009 Eesti esimene Android-telefon. Nüüd hakkame Androidist siin blogima. Nüüd ja edaspidi. [Androidiblogi RSS]

Nad teevad seda jälle: India tootja lubab "täitsa korralikku" 13-eurost nutitelefoni

Kaks kuud tagasi selgus, et India kahtlaselt odav neljadollarine nutitelefon Freedom 251 osutus lihtsaks Ponzi skeemiks. Hindud ei jäta - küll on valitsusega koostöös lubatud üliodavad sülereid, küll tahvleid, nüüd aga lausa ligi 12-eurost uut superodavat telefoni - Docoss X1.

Docoss X1 maksab 888 india ruupiat (ca 13,3 dollarit või 11,7 eurot) ning selle raha eest saab 4-tollise IPS ekraaniga, 1 GB operatiivmälu, 0,3 MP esi- ja 2 MP tagakaamera, kahe SIM-i, 3G ja WiFiga, microSD kaardipesa ning 1300 mAh akuga odavtelefoni. Android 4.4-ga varustatud telefon oleks pärit nagu aastate tagant, 4 GB sisemist välkmälu on samuti vägagi vähevõitu.

Bitwalking ehk kõndimise eest raha teenimise äpp ärkas korraks talveunest

Eelmise aasta lõpus kirjutasime meiegi sensatsioonilisest mobiiliäpist "Bitwalking", mis lubas hakata raha maksma mobiiliomanikele selle eest, kui nad kõnnivad. "Kõnnitasu" oli 1 dollar iga 10 000 sammu kohta. Siis saabus pikk vaikus. Nüüd saadeti liitumise ootejärjekorras olijaile teade, et midagi on toimumas. Mis täpselt, sellest aga kiri veel ei räägi.

Eestis osteti möödunud kuul 7,6 miljoni euro eest nutitelefone

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel soetati Eestis märtsis 7,6 miljoni euro eest nutitelefone. Võrreldes eelmise aasta märtsiga osteti 1,6 miljoni euro eest rohkem .

Huawei uuel telefonil on kaks läätse - mida see tähendab?

Huawei esitles sel nädalal Londonis maailma esimesi nn kaheläätselise (dual-lens) kaameratehnoloogiaga varustatud nutitetelefone P9 ja P9 Plus, mis on välja töötatud koostöös kaameratootja Leicaga. Mida tähendab see segadusseajav turunduslik termin kaks läätse?

Järele proovitud Läti ime: lõunanaabrite tipptelefon küündibki täitsa tippude lähedale

Mõned nädalapäevad tagasi kirjutasime Läti uuest tipptelefonist Just5 Freedom X1, mis näitajate ja ka piltide järgi tundus üsnagi korralik mobiil eriti just oma 199-eurose hinna kohta. Selle nädala alguses heliseski juba uksekell ja Riiast oli lõunanaabrite nutiseade kulleriga kohale jõudnud.

Otsustavad hetked arvuti- ja mobiiliturul: kasv pidurdub, tugevad jäävad ellu

Ehkki nutitelefonidest ja tahvlitest räägib iga )tehnoloogia)uudiste portaal, pole selle valdkonna tootjatel elu jsut kõige kergem. Nutitelefonide kasv ähvardab sel aastal tulla kesisevõitu, arvutiturg on juba ammu varjusurmas ja alles kahe aasta pärast ennustatakse esimest väikest tõusu. Kõike seda räägib uuringufirma Gartner.

Läti nutitelefon Just5 Freedom X1 peab sammu maailma võimsaimatega

Eesti on ainuke Balti riik, kus pole "oma" nutitelefoni. Lätlaste Just5 Freedom X1 on mõõtu võtmas Samsungi nüüdseks küll juba eelmise põlvkonna lipulaevaga Galaxy S6, kuid hind seljatab muidugi Samsungi hetkega - 199 euro eest saab võimeka ja kiire telefoni, vähemalt tehniliste näitajate järgi. Juppe on võetud nii LG-lt kui Samsungilt.

Soomlaste ülitugev telefon Bittium sai sertifitseeritud ülikõva turvalisuse

Soomlaste mobiilitööstus pole kadunud kuhugi. Telefon nimega Bittium on rasketeks oludeks igati sobilike parameetritega: tugev, nii et ei murdu ka keskklassi auto rataste all, kui mobiilist peaks keegi üle sõitma; ning nüüd ka nii turvaline, et Soome sideamet andis Bittium Tough Mobile´ile kõrge salastatusastmega sidevahendi sertifikaadi. Bittiumi tugevat telefoni võib kasutada ka tugeva salastatusega juttude ja tekstide jaoks.

Zenfone 2 - zen-i on näitajate poolest palju, aga tegelikult...

Asus ei ole just esimeste brändide seas, mida meenutatakse seoses mobiiliostuga. Kuna AM sai kätte siinmail suhteliselt haruldase Asus Zenfone 2, siis seda huvitavam oli testida, kuna Asuse Zenbookidega on põhjalik kogemus olemas.

Ja tõepoolest, mobiil ja Zenbook on mingis sarnases stiilis loodud nii välimuselt kui sisult. Selle vahega, et arvuti korpus on ehtsast uhutud metallist, mobiilil aga kasutatakse plastiku metalli-imitatsiooni.

Ainult julgetele: arendajatele mõeldud Android N on juba allalaaditav

Kui oled Androidi platvormil tegutsev arendaja või muidu julge ja seiklushimuline, siis alates eilsest saab omale alla laadida Androdi uusima, järgmise põlvkonna arendajaversiooni Android N.

Android N (nagu Nutella?) on allalaaditav üle õhu uuendusena, mis teeb selle lisaks arendajatele eriti ahvatlevaks ka tavakasutajatele, kes tahavad näpu külge panna uusimale ja värskeimale, mis tehnoloogiafirmal välja pakkuda. Siiski võib oma näpu praegu veel ära kõrvetada, sest uus mobiiliplatvorm on mõeldud pigem õlinäppudele. Preview 1 on esimene pikas viie eelversiooni ahelas, enne kui lõppkasutajale sobivad variandid välja tulevad ja see juhtub alles kuskil kolmandas kvartalis sel aastal.

Vabad IT-töökohad

 115 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.