Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Lahendused

Igale probleemile on lahendus.

Milleks soetada endale kaasaegne ja võimekas sülearvuti?

Reklaampostitus

Peamiseks mugavuseks peetakse sülearvuti puhul asjaolu, et erinevalt lauaarvutist saab sülearvutit kaasas kanda. Sedasi on võimalik sülearvutit kasutada mitmes kohas, näiteks liikvel olles, kohvikutes, raamatukogudes või isegi vabas õhus viibides – kus iganes tekib soov laptopiga tööd teha või lihtsalt internetis surfata. Sülearvuti aitab sageli kokku hoida ka aega. Näiteks saab meilidele vastata bussisõidu ajal või koolitöid teha loengute vaheajal. Sülearvutit kaasas kandes on kogu vajalik informatsioon Teil pidevalt olemas ja kui tekib soov midagi järele vaadata, on seda võimalik kohe ja kiiresti teha.

Pahavara tõrjumine kolmel rindel - kuidas see käib?

Cisco Systems Eesti juht Lauri Makke selgitab uue kolmeastmelise pahavaratõrje tööpõhimõtteid.

Pahavara loojad on tõrjepakkujatest alati mitu sammu ees ja tänased internetis hiilivad ohud on sedavõrd tegusad, et nendega võitlemine nõuab kombineeritud lahendusi. Iga päevaga tuleb võrku suur hulk seadmeid juurde, süsteemid on väga keerulised ja taustal käib pahavara loojate vilgas arendustegevus.

Teiselt poolt on palju ka turvaprobleemidega tegelejaid. Näiteks Cisco on lisanud oma praegustele turvalahendustele kolmeastmelise turvamudeli Advanced Malware Protection, mille käigus riske hinnatakse ründe eel, selle ajal ja pärast rünnet. Analüüsime ainsana katkematult kogu infrastruktuuri: pilve, arvuti- ja mobiilivõrku ühendatud, lõppkasutaja seadmeid ning virtuaalkeskkondi.

Kuidas turvateenused inimvaesemaks muutuvad

AM käis külas Rootsi turvalahenduste firmal Rapid Security, mis on tänaseks Narvasse Kreenholmi väravahoonesse rajanud turvakeskuse. Miks just Kreenholmi? Miks ühe keskuse, kus töötab vaid paar inimest? Sellepärast, et uue turvatehnoloogiaga pole juhtimiseks vaja ise kohapeal olla ja paar inimest saavad nüüd hakkama ka suurema hulga valvatavate objektidega.

Foto: (C) TeddyBear[Picnic] / FreeDigitalPhotos.net

See, kuidas inimesed turvatehnoloogia abil töökohtadest (valvuriputkadest, piirdeaedade ääres patrullimast) kaovad, pole mingi müstiline lugu. See on tavaline lugu sellest, kuidas ka valvesüsteemidesse on jõudnud automaatika ja turvatehnoloogia on saanud paari juhtimiskeskuses asuva spetsialisti jaoks aina pikemaks käepikenduseks. Sellised käepikendused on visuaalse valve süsteemid, mis aitavad ühel juhtoperaatoril keskuses saja silma ehk kaameraga kõike korraga jälgida.

Reaalsus kaob silmapiirilt

Lugenud hiljaaegu pikaajalise arvutiajakirjaniku artiklit teemal, kuidas poleks vaja külmkappi, mis vastu kobiseks, kui jalgpalli vaadates järjekordset õlut lähed võtma, leian, et inimesed hakkavad kaotama reaalsustaju ning võimet üksteisega suhelda.

Lihtne lahendus: Follow Focus purgiavajast

? Follow Focus on muidu üsna kallis vidin ja vaid profid raatsivad selle endale osta: seadeldis aitab käsitsiteravustamisega valida välja kaks fokuseerimispunkti (või isegi rohkem) ja filmimise ajal keerata vastavat rullikut, mis väikese hammasülekandega keerab sujuvalt objektiivi manuaalfookust, et filmimise ajal ei peaks hakkama teravustamispunkti otsima. Amatöör sellise asja peale sadu eurosid kulutada ei raatsi. Kas kuidagi saaks ka odavamalt, sest tehakse ju steadycam-i laadseid stabiliseerimisraame ja isegi kaamerakraanasid odavatest kodustest vahenditest, mis amatööri jaoks ajavad asja ära?

! Odav Follow Focus maksab mõne dollari tõesti, kui meisterdada see näiteks purgiavajast. Meie kaubandusvõrgus pole selliseid näha olnud, mis ilusti jäigalt objektiivi ümber istuvad (kui keegi teab, soovitagu), aga eBayst saab tellida küll.

Turvaline aasta küberruumis: kuidas võrgus ilusasti osta ja oma andmeid kaitsta

Et järgmisel aastal skimmeriga raha pihta ei pandaks ega küberruumis arvet pahalased ei tühjendaks, selleks polegi palju vaja, et end esmatasandil turvata. Siin on mõned nõuanded ja vahendid, et end ise aidata. Kui aga mõni suur valitsusasutus tahab piiluda isiklikku telefoni või arvutisse, siis ei pruugigi muud väga head rohtu olla, kui käituda viisakalt ja/või netist loobuda. Nõuanded on kasperskylt, Briti valitsuselt, AM arhiivist ja Arvutikaitse.ee-st.

Microsoft Dynamics võtab kliendikogemustele lähenemise ette uudsel viisil

Paari nädala eest esitles Microsoft oma uusimat Microsoft Dynamicsi tehnoloogiat - Microsoft Dynamics CRM 2013 ja Microsoft Dynamics AX 2012 R3-e. Mõlemad tooted aitavad ettevõtetel turul eristuda, kasvatada brändi väärtust ja leida uusi lahendusi, et olla turuolukorrast ja üldisest ärikeskkonnast sammuke eespool.

Lihtne lahendus: elektrinäidud otse keldrist mobiiliga

? Meil on tehnikasajand, aga ikka kolistatakse keldris elektrinäite vaatamas taskulambi, pastaka ja paberiga.

! Nii ikka ei kõlba. Elektrinäitu peab saama mugavalt edastada ka mobiiliga. Selleks on kindlasti mõni äpp.

Tegelikult on näiduedastamisäppe lausa mitu. Üks nimega Elektrinäidud on esimene omasugune, lihtne ja loogiline. Sisestada saab ühe elektrilepingu ja saata Eesti Energiale. Selle rakenduse hitt on võimalus kasutada mobiili ka taskulambina, puuduseks ühe lepinguga opereerimine ja meeldetuletuste puudumine. Ühe voolumõõtjaga kasutaja jaoks ajab asja ära.

Teine, äsjatekkinud ja Elektrumi poolt toetatud Elektriäpp on mitme tarbimiskoha näitude edastamiseks mugav, sest tarbimiskohti saab lisada mitu. Lisaks on olemas ka meeldetuletused. Neidki võib teha mitu. Taskulamp on ka. Seega saab keldris kobistades numbrid ilusti valges kirja. Ära saadetakse andmed SMS-iga või e-kirjaga, nii nagu näite vastu võttev organisatsioon on nõus vastu võtma. Saata saab kohe keldrist ja tuppa arvutisse siestama minema ei peagi.

Koolide kolmas võimalus - Chromebook?

Koolid seisavad silmitsi Microsofti uute kallite litsentside ostmisega. Sest teisiti ei saa, öeldakse. 

"Me võime Bill Gatesi vihata, aga väga suur osa maailmast kasutab ikkagi MS Office’it. Midagi ei ole teha, kui tahta kirju välismaale saata, tuleb seda kasutada," ütleb Hariduse Infotehnoloogia sihtasutuse juhatuse liige Ene Koitla Päevalehele.

Kas Chromebookiga saaks e-kirju välismaale saata? Kas Chrome´i brauseril põhinevat operatsoonisüsteemi tuleks rohkem õpetada kui Office´it? Kas Chromebook koos tarkvaraga on kallim kui Microsofti litsentsid?

Keila koolid kolisid Office´i pilve

Keila Hariduse SA, mille süsteeme kasutavad Keila Kool ja Keila algkool, Keila Ühisgümnaasium ning Harju Maakonnaraamatukogu, kolis oma andmed pilve ja võttis kasutusele Office 365. Asutuse 200 töötajat ja 1900 e-postkasti elasid üle juurutusprotsessi, mille rõõmudest ja valudest räägib Harju Maavalituse IT-juht Ken Tikerpäe.

IT-alased tööpakkumised

 106 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender