Garmin-Asuse Nüvifone on lõpuks Eestisse jõudnud

Märkamatult on Photopointi poodi ilmunud kaks navigatsioonihuviliste kauaoodatud telefoni - Garmin-Asus G60 Nüvifone Linuxi platvormil ning M20 Windows Mobile 6.1 põhjal. Oodatud on neid väga kaua - ja tundub, et pika ootamise peale on lõpuks saabunud Nüvifone natuke aegunud.

M20 on vanema Windows Mobile 6.1ga (uuenda ära!) ja töötab GSM900, GSM1800 ning GSM1900 võrgus, andmesidetehnoloogiatest on esindatud GPRS, EDGE ja UMTS.

USB ühendus käib mini-USB kaudu ajal, kui Euroopas on standardiks saamas micro-USB. WiFi toetab 802.11b ja 802.11g standardit.

Ekraan numbrite järgi siiski vaatamata oma väiksusele kehv polegi: 2.8tolline, peegeldusvastase kattega, puutetundlik, 480×640 pikslit. Kaartide vaatamiseks on eraldusvõimet küll.

Kaamera: 3 megapiksliga, automaatse teravustamise ja koordinaatide lisamisega pildifailidele kipub olema eilsest. Navigatsioonitarkvara aga on selle mobiili suur pluss: Garmini tarkvara enam teistele telefonidele eriti kätte ei saagi, Nüvifone´is on see aga sees ja aitab kasutada täpseid Regio ja EOMAPi Eesti või Balti kaarte, muust maailmast rääkimata. Muide, praegu müüakse tootja e-poes ka sama telefoni uuemat mudelit M10, mis ongi juba Win mobile 6.5.3ga.

Aku pole võimsamate killast - 920 mAh, metsa minnes oleks võinud siiski kestvam olla. Aga juba on Garmin-Asusel välja tulnud ka selle telefoni järeltulija M10, millel parameetrid kobedamad. Seda mobiili sai ka viimasel CeBITil vaadata - navigatsioonitarkvara on nagu puhas Nüvi autonavigaator koos jalakäija funktsiooniga, nii et telefoni ligi 6000-kroonise hinna sisse mahub ka ühe korraliku autonavi hind. Ekraan on ainult telefonil autonavist tunduvalt pisem.

Hoopis huvitavam Eestis müügil olev mudel tundub olevat aga G60. Huvitav sellepärast, et just see Nüvifone sai Linuxi operatsioonisüsteemi, millest Garmin väga mitu aastat tagasi alguses rääkiski ja lubas teha sel ajal veel esimesena Linuxiga telefoni. Nüüd on väljatulnud Nüvifone muidugi parameetritelt teistest Linuxilaadsetest veidi taga, aga ilmselt pakub parimat navigatsioonituge. Asukohainfot võib haakida SMSide, e-kirjade, sotsiaalvõrgupostituste ja fotode külge, otsida saab telefonis sõpru, bensiinijaamu, poode jm asukoha järgi, navigaatori sihtkohana saab samuti valida kõiki objekte, millel vaid telefonis olemas info asukoha kohta.

Sellelgi telefonil on kiire andmeside, WiFi, 3 megapiksline kaamera, veidi suurem 3,55tolline laiekraan, 2,5millimeetrine mittestandardne kõrvaklapipesa, 1100 mAh aku, mis kestab ootel kuni 250 tundi ning Outlooki tugi. G60 maksab 5500 krooni.

Nii aga nägi välja Garmin-Asus Nüvifone M10 sellekevadisel ceBITil, kus Arvutimaailm leidis mobiili Microsofti mobiilsuse letilt:

Nüvifone on mõeldud ärikasutajale, kes tegeleb palju asukohapõhise infoga (müügiinimesed, transporditöötajad, politsei, päästeteenistus jne) või paljureisivale turistile. Arvestada tuleb aga lisakulutustega kaartidele ja ühendusteenustele. Nii nagu tavalisegi navigaatori puhul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.