Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Kaugtöö uus vorm - videokonverentsirobotid

Prantsuse firma Gostai näitab märtsi alguses toimuval CeBITil Hannoveris uut tüüpi kaugtöövahendit - videokonverentsirobotit. Kui tavalised videokonverentsiseadmed lubavad üksteisega suhelda vaid laua taga istudes, siis meetripikkune robot nimega Jazz on kaugelt juhitav ning ekraaniga, kust näeb robotit juhtivat inimest. Kuuleb ka.

Robot on võrku ühendatav WiFi abil ja seda saab juhtida tavalisest veebibrauserist. Juhtija saab lisaks koosolekul osalemisele liikuda ka ruumis ringi ja vaadata, mida ise soovib.

Selline virtuaalreaalne töötamine maksab aga palju - esialgne hind videokonverentsirobotil saab olema ligikaudu 7900 eurot.  Samas on see teatud olukordades asendamatu: näiteks mõne keeruka operatsiooni juhendamisel, kus vaja spetsialisti abi.

Videokonverentsiseadmega vastavalt juhendamisele ringitormamine võib olla tüütu ja segadusttekitav, spetsialisti poolt juhitav videokonverentsirobot aga saab liikuda just nii, nagu kaugtöötaja soovib.

Varasemad Jazzi mudelid olid ilma ekraanita, nüüd aga saab näha ringiliikuva masina "näo" asemel pilti seda juhtivast inimesest. Samas võivad ka "näota" mudelid tegutseda näiteks turvakaameratena, mis teevad oma rutiinseid kontrollkäike ja salvestavad ümbruses toimuvat.

Video ühest varasemast jazzi mudelist, millel veel pildilolev ekraan puudub, saab näha siit:


  

Vabad IT-töökohad

 112 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.