Nokia Lumia 800 - talviselt rahulik

Nokia Lumia 800 aastane test, mis algas eelmisel kevadel, on jõudnud talvisesse rahusse - tarkvarauuendusi pole, kõik, mis on installitud, töötab nagu ikka ja tõrkeid pole ka juba ammu olnud.

Talvine rahu tähendab ka seda, et ega suuri muudatusi enam vana Windows Phone 7-ga ei olegi tulemas. Kõik see meenutab kunagist HTC HD2 aastast testi: just siis, kui telefoni test algas, otsustati vana Windows Mobile ajaloo arhiivikasti visata ja edasi minna uue, vanaga mitteühilduva platvormiga. Nüüd on Windows Phone 7 pealt 8-le minekul samamoodi läinud, kuid Windows Phone 7-le tehakse visalt rakendusi edasi. Kui kaua - seda ei tea, kuid ilmselt mitte enam väga kaua. Kõik kolivad Windows Phone 8 peale. Kuid meenutades veelkord HTC HD2 testi - ega see telefon pole veel surnud. Just eelmise aasta lõpul pandi vanale HTC veteranile peale Windows Phone 8. Androidi uusimatest versioonidest ei maksa rääkidagi - need porditakse juba enne, kui Androidiga telefonid ise selle saavad.

Rakendused 

Alustame vahepeal lisandunud rakendustest. Hea uudis oli see, et Rdio otsustas ka Eesti kuulajad muusikale ligi lasta. Nüüd saab Eestis kuulata väärt muusikat. Või noh, seda mida pakutakse.

Navigon kui üks paremaid (ja kallimaid) autonavigatsioonirakendusi jookseb Windows Phone´is. Maksab Euroopa kaartidega 99,99 dollarit. Selle raha eest saab juba odavama eraldi seadme autonavigaatoriks. Rakendust segab ka tasuta maailma kaartidega Nokia enda Drive. Aga vähemalt on valikuvõimalus ja Navigoni navigaator on hea ka.

Mitte palju aega tagasi astus Windows Phone´i rakenduste perre Evernote - Androidi populaarne märkmerakendus, mis süngib teiste platvormidega, nüüd ka Windows Phone´iga. Palju võimalusi pole, näiteks joonistada ei lasta, aga vaadata ja kirjutada saab oma sünkroniseeritud märkmeid. Häält lindistada ka.

Andmeside kiirustestiks sobib Free Speed Test, Google Docsi dokumentide vaatamiseks GDocs, Instagrammi asendab Lomogram (niivõrd-kuivõrd) ja Nokia Transport kuvab juba Tallinna tramme ja elektrironge koos ümberistumistega. Elu läheb tasapisi ilusamaks.

Talv näpistab

Talv on alati näpistanud ka nutitelefoni näppijat. Proovime, kuidas on Nokia Lumiaga. Näpistab sedagi. Kõva pakase käes muutub ekraan õige veidi uimasemaks, kuid säilitab oma kirkuse tänu kasutatavatele polarisatsioonifiltritele.

Hulluks läheb asi külmast sooja minekul - ekraan tõmbab kondensniiskuse kihi peale ja karmimal juhul jäätub see sooja tuppa sisenedes miinuskraadides telefoni ekraani külge. Niiske ekraan kaotab üsna kergesti puutetundlikkuse ja selle peab ruttu ära kuivatama.

Külmaga õues on probleemiks kinnastega kõne vastuvõtmine, nagu paljudel teistel nutitelefonidelgi. Natuke harjutamist ja kõne saab vastu võetud näiteks ninaga toksates.

Veelgi mugavam on aga külma ilmaga välja minnes handsfree kõrva pista. 

Kevadel testi alguses ostetud odav Hiina plastmassist kest muutus juba piisavalt koledaks (kriimuliseks ja kinnitusnagad murdusid ehk hakkas isegi natuke lugisema) ja tuli välja vahetada. Nüüd on telefonil ümber originaalpakendiga kaasa tulnud must kummine kest. Näeb välja uus ja soliidne ja tundub, et kaitseb ka. Ainult et ekraaniäärte alla võib tolmu kogunema hakata, sest kummiääred annavad natuke järele.

Kunagi lubatud tarkvarauuendus Windows Phone 7.8 aga pole ikka end ilmutanud. Tegelikult natuke juba on - väidetavalt pidi esindustes saama tarkvara uuendada, aga üle õhu veel mitte. Esindusse pole veel läinud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.