Linxtelecom pakub Eestis oma pilveteenust

Pilveteenustega hõivavad IT-firmad vaikselt pankurite kasulikku äristrateegiat - usalduse müümist.

Nii tutvustas ka Linxtelecom äsja oma uut pilveteenust ja seda kinnitasid ka nende esimesed kliendid: pilveteenus on IT-teenus, mis asub tavaliselt küll teadmata kohas ja kliendil puudub täielik ülevaade, mis pilveteenuse taga toimub, kuid usaldusväärse partneriga võib selle unustada, peaasi, et kõik toimib.

Linxtelecom Estonia pilveteenus LinxCloud on suunatud keskmistele ja suurtele ettevõtetele ning serveripargi asukoht, kus andmed asuvad, on kliendile teada. Integreeritud ja turvaline platvorm on mõeldud andmete edastamiseks, töötlemiseks ja salvestamiseks ning on üles ehitatud maailma juhtivate virtualiseerimis- ja pilvetehnoloogiafirmade Cisco, NetApp ja VMware´i platvormil.

„Erineme põhimõtteliselt lõviosast tänastest pilvetaristu pakkujatest selle poolest, et Linxtelecomil on oma andmesidevõrk ning meil puudub vajadus müüa edasi teiste teenusepakkujate internetiühendust. Tänu sellele on Linxdatacenter üks väheseid, mis lisaks kvaliteetandmesidele on võimeline pilvetaristut kombineerima erinevate võrgulahendustega nagu MPLS-VPN võrgud, varuühendused ja rahvusvahelised privaatliinid,“ ütles Linxtelecom Estonia müügidirektor Ivo Saluoks.

Samal põhjusel - pilveteenusele ülikiire andmesideühendusega ligipääsu pakkumiseks on ka paljud meediaserverite ja andmebaasimajutuste pakkujad hakanud ülikiiret internetti pakkuma ning vastupidi - andmesidepakkujad pilveteenuste jaoks serverikeskusi laiendama. Linxtelecom kuulub nende viimatinimetatute hulka, olles alustanud andmesideteenuste pakkujana ning laienedes edasi serveriteenuste turule. 

Ivo Saluoksa sõnul on Eesti ettevõtted juba harjunud, et suured pilvetaristute pakkujad (nt Google, Amazon) asuvad füüsiliselt väljaspool Eestit, kuid andmete täpset asukohta reeglina ei teata. LinxCloud eristub selles osas rahvusvahelistest konkurentidest. Füüsiliselt paikneb LinxCloudi seadmepark klientidele teadaolevas asukohas: Varssavi südalinnas Linx Grupile kuuluvas Tier-3 andmekeskuses. Pikemas perspektiivis on LinxCloudi platvorm lisaks majutatud ka Tallinnas asuvas andmekeskuses. Saluoks ütles, et klientide jaoks tähendab see, et neile ollakse füüsiliselt lähemal ja ressursse saab dünaamiliselt erinevate riikide vahel liigutada.

"Lisaks on meil professionaalne klienditugi, mis asub ja töötab Eestis. Erinevalt suurtest rahvusvahelistest teenusepakkujatest võimaldab see probleemide tekkimisel saada 30 sekundi jooksul ühendust tehniliselt pädeva spetsialistiga ning leida lahenduse kliendi emakeeles,“ ütles Saluoks.

LinxCloud on mõeldud keskmistele ja suurtele ettevõtetele, kes ei soovi IT-taristut ise omada, vajavad kiiret võimalust laiendada olemasolevat ressurssi või turvaliselt varundada ärikriitilist informatsiooni ja kriisiolukorras seda kiiresti soovitud kujul taastada.

Need ettevõtted, kelle teenused on mõeldud laiale rahvusvahelisele kasutajaskonnale, saavad läbi Linxtelecomi andmesidevõrgu ligipääsu Euroopa ja Venemaa olulisematele interneti sõlmpunktidele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.