ICT Week 2015: Internet ja Industry 4.0 tähendavad tööstusele suurt raputust

Tööstus ja IT pole kunagi olnud nii lähedased kui nüüd. Ja saavad veel lähedasemaks Tööstus 4.0 ajastul. Rahvusvahelise tehnoloogianädala ICT Week 12. mai programmis olid konverentsid Industry 4.0 in Practice ja Baltic DevOps ning E-riigi Akadeemia korraldatud e-riigi konverents.

Väärtusahelate efektiivsuse parandamisele keskendunud konverentsi Industry 4.0 in Practice esimesel päeval selgitas Saksa suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga, et Industry 4.0 on ellu kutsutud selleks, et astuda tööstuses uus samm ning viia tööstus ja selle tootmine digitaalseks. Bosch Software Innovationsi tegevjuht Rainer Kallenbach ütles, et Industry 4.0 tähendab tööstusettevõtetele tohutut raputust. „Me peame iga oma toote tulevikku planeerides mõtlema, mil moel see internetiga kombineeritult töötada võiks. Võtame näiteks elektriautod. Neid on vaja laadida ja see on füüsiline protsess. Aga Industry 4.0 kontekstis peame mõtlema, milliseid kasutajakogemust parandavaid ja IKT-põhiseid teenuseid saame laadimisjaamale lisada. Näiteks rakendus, mis näitab lähima laadimisjaama asukohta ning võimaldab kliendil oma mobiiltelefoniga laadimise eest tasuda,“ kirjeldas Kallenbach Industry 4.0 mõju.

Konverentsil astus üles Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes rääkis, et digitaliseerimise võtmeks on haridus ja koolitus ning rõhutas matemaatika ja inseneriteaduste õppimise tähtsust, et tulevikus hakkama saada. „Me peame mõistma, et digitaliseerimine ei tähenda ainult kõige samamoodi tegemist nagu varem, ainult et digitaalselt. Peame tööprotsessid uuesti mõtestama ja looma uue baasarhitektuuri,“ rääkis Ilves. Tema sõnul on Skype ja Transferwise head näited, kuidas protsessid on uuesti mõtestatud ja digitaliseeritud. „Oleme olnud eelispositsioonis uuenduste elluviimisel, sest meil on olnud vähe inimesi, kes oleks arengut takistanud öeldes: “Aga me oleme seda alati nii teinud!”, rõhutas Ilves.

E-riigi konverentsile kogunesid 26 valitsuse e-riigi eksperdid, et arutada e-valitsemise tõhusa korraldamise ja küberturvalisuse üle. Konverentsi esimesel päeval toimus kaks paneeldiskussiooni, kus muuhulgas arutati selle üle, kas e-valitsemine peaks olema tsentraliseeritud või detsentraliseeritud. Diskussiooni käigus tõdes David Stonehill, Ühendriikide Rahvusvahelise Arengu Agentuuri esindaja, et enam ei ole võimalik e-valitsemist eristada valitsemisest, e-kaubandust klassikalisest kaubandusest ja e-õppimist õppimisest.

Baltikumi suurim DevOps konverents tõi kokku mitmed muljetavaldavad esinejad tuntud rahvusvahelistest ettevõtetest nagu SoundCloud, Skype, AppDynamics, Codeborne jmt. Esinejad jagasid oma kogemusi sellest, kuidas DevOps kontseptsioon on ettevõtte sees aidanud tõsta efektiivsust ja kompetentsi, loonud stabiilsust ning aidanud kaasa ettevõtte arengule.

Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel toimuv ICT Week 2015 on piirkonna üks tähtsamaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teemanädalaid, mille keskmes on e-valitsemine ja e-residentsus, roheline IT, nutitööstus, finantstehnoloogia, riistvara areng ja muud teemad.

FOTO: (CC) InIT Lemgo / Wikipedia

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.