Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Kuvarid

LG uued eriti laiad mängurimonitorid: 21:9 suhtega ja AMD FreeSynciga

Kui kuvarid enam suuruses nii kiiresti ei kasva, on need hakanud laiusse venima. LG uus AMD FreeSync tehnoloogiaga mängurimonitoride seeria on kuvasuhtega 21:9. Nii see trend lähebki - aina laiemaks. ja lõpuks selgub, et hea kuvar peab olema ka nõgusa kujuga. Samuti on oluline uuendus AMD FreeSync, mis hoiab videokaardi ja monitori alati sünkroonis.

Tegemist on maailma esimese UltraWide monitoriga, millel on AMD FreeSync tehnoloogia kiirete mängude sujuvaks esitamiseks ekraanil. Vastavalt IDC  Worldwide Quarterly PC Monitor Tracker monitoride uuringule on LG selles monitoride segmendis turuliider, hõlmates viimase seitsme kvartali jooksul (alates 2013. aasta 3. kvartalist) 77,3 protsendilist turuosa kõikide maailma 21:9 kuvasuhtega monitoride turust.

VIDEO: Prillid 2 ehk Epson võtab veidrate klaaside maailma Google´ilt üle

Alles see oli, kui Google oma "klaasid" nurka viskas ja Google Glassile korraks kalevi peale tõmbas, pidurdades selle avaliku müügiletuleku teadmata ajaks. Liiga veider, liiga palju privaatsust rikkuv, liiga friik. Kuid mahavisatud turuosa korjas üle Epson - mäletate, see maatriksprinterite üks viimastest tootjatest.

Aceri uus supermonitor: 4K, HDMI 2, äärtetu ja silmakaitsega

4K on küll monitoridemaailmas natuke elevust tekitanud, kuid tundub, et nüüd areneb see konservatiivne valdkond ka muus osas edasi. Acer teatas, et neilt on välja tulnud 4K monitor, mis on esimene HDMI 2.0-ga 4K monitor. Sellele on nüüd ka vastav lühend välja mõeldud: 4K2K monitor.

Ultra HD kujutise ja raamita ekraaniga ning ülikiire HDMI 2.0 ühendusega Aceri monitor pakub veel DTS-heli sisseehitatud kõlaritest. Maailma esimene raamita ekraaniga 4K2K monitor ning maailma esimene HDMI 2.0-ga 4K2K monitor käib külg-külje kõrvale teise samasugusega ja pilt sulandub peaaegu ühte, kuna vahepealset paksu äärt pole Lausa maatriksiks ehk üksteise kohale teist rida panna ei saa, sest ekraani all on äär siiski olemas.

Samsung U28D590D – 4K monitor, mis ei tapa su rahakotti

Esmalt alustagem 4K defineerimisest. Täpseim vastus oleks – tegu on monitoride (ja muude ekraanidega), mis pakuvad vähemalt ühes mõõtmes nelja tuhande punkti suurusjärgus lahutust.

Miks nii segaselt?

Sest 4K alal on mitmeid erinevaid standardeid. Kaasajal levinuimaks ja monitoride vallas pea valdavaks on „allameetrine“ 4K ehk 3840 x 2160. Nagu me näeme, jääb tal isegi kümnendsüsteemis puudu 160 punktist, kahendsüsteemi 4096-st jääb vajaka aga koguni 256 punkti. Seega täpsem oleks seda kutsuda UHD (Ultra High  Definition) monitoriks, mida paljud tootjad ka teevad, lisades siiski äratundmisrõõmu jaoks ka pisemalt alla (nagu Samsungi praegune testialune) 4K.

Võitlus! Projektor, teler või monitor, mis võidab koosolekuruumis?

Püüan allpool vastata peamistele küsimustele, mida mulle antud teemaga seoses aeg-ajalt esitatakse. Ühtlasi tuleb ka mõne sõnaga juttu sellest, mida ühe või teise valimisel arvestada, kuid millest artiklites „Kuidas valida projektorit“ või „Milline teler osta“ enamasti ei räägita. Silmas on peetud tüüpilist kontorikasutust, kus filme ei vaadata ja värvide loomutruudus pole peamine.

Proffide uued ärimonitorid - videoseinad

Muidugi ei kõlba ühele profikasutajale infotablooks või reklaamseinaks tavaline monitor või LCD-teler - pilt põleb sisse, 24 tundi iga päev sees olev ekraan kustub kiiresti. Selle jaoks on ärikasutajal profiekraanid, mis selleaastasel ekraanimessil said pigem valdavalt videoseinteks - suurus kasvab ja monitorideks on neid paneele juba ebaprofessionaalne nimetada.

Euroopa suurimal rahvusvahelisel äriklientidele mõeldud messil Integrated Systems Europe (ISE) tutvustataksegi selliseid ekraanilahendusi, mis tulevad turule ka Baltimaades. Need paneelid on parema vastupidavusega, ei kuumene nii palju, hoiavad ära kujutise sissepõlemise ning tarbivad vähem energiat. Lisaks muidugi äritarkvara kujutise juhtimiseks.

Nutiteler - kas tõesti nutikam kui vaataja ise? (LG 42LA860V test)

AM on nutitelereid testinud juba mitu aastat. Kui võrrelda nende arengut nutitelefonidega, siis toimub areng tasa ja targu. Isegi väga tasa. Kui nutitelefonide kasutajad haaravad telefoni ka muudeks tegevusteks peale helistamise, siis nutitelerite suur mure on see, et need on küll tohutult nutikad, aga kasutajad jäävad peale esimest õhinat kasutama neid ikka kui tavalisi telekaid. Pingutasime, et olla nutikamad kasutajad, aga pika testiperioodi jooksul, peab tunnistama, sai mõndel päevadel nutifunktsioonid siiski unustatud, kui just lapsed meelde ei tuletanud - sel ajal, kui ühtegi mõistlikku multikat kuskilt ei tulnud, kuigi olnuks vaja.

Novembrist tuleb Eestis müügile LG nõgus OLED-teler

Novembrist saab taas pöörduda tagasi kumerate ekraanide juurde. Kuid erinevalt kineskoobi-ajast on LG poolt Eestis müügile toodav ekraan nõgus.

LG nõgusa ekraaniga OLED-teler on esimene OLED TV tehnoloogia teler, mis jõuab Baltimaade turule. LG patenteeritud WRGB tehnoloogiaga varustatud nõgus OLED teler on pälvinud Red Doti parimatest parima disainiauhinna. Lisaks on kolm rahvusvahelist testimise ja sertifitseerimise asutust – TÜV Rheinland, Intertek ja VDE – tunnustanud LG nõgusa ekraaniga OLED telerit selle kõrgel tasemel pildikvaliteedi eest. LG uusim teler on esimese OLED telerina pälvinud ka THX sertifikaadi. 

Eestis tulevad müügile Prestigio interaktiivsed LED-tahvlid

Eestis müüakse siiamaani kallimate ja tuntumate brändide äriekraane ja puutetahvleid. Asbis toob nüüd siiakanti müüki odavamate hindadega Prestigio brändi tooted. Kooli alguse puhul on hea meenutada, et puutetahvlid on väga head koolis ja seni on neid haridusasutustes vähe olnud just kõrge hinna tõttu.

Prestigio tõi augustis välja oma uue suurte äriekraanide tooteliini: Prestigio lahendused klassiruumidesse, kontoritesse ning avalikesse kohtadesse. Multipuutetundlikud LED ekraan koos tarkvaraga suudab pakkuda kogemust käsitsikirjas, koostöös tahvlil, interaktiivses turunduses ning traadita kommunikatsioonis nutitelefonide ja tahvelarvutitega.

Nutitelefoni kõrvale käib nutiteler: Samsungi nutitelerite lipulaev F8000, 8. seeria

Nutitelefonide nö lipulaevadest oleme rääkinud, kuid muidugi on elektroonikatootjatel olemas ka nutitelerite nö lipulaevad. Samsungil on selleks Full-HD klassis 46-tolline 8. seeria F8000 SMART 3D Full HD slim LED TV. Sellise pika nime taga peitub ligi 2000 eurot maksev multimeediakeskus, mis, nagu nutitelerid ikka, ühendub võrku ja vähemaktiivse arvutikasutaja jaoks võib asendada isegi kodust arvutit.

Nutitelereid testisime ka aasta tagasi maikuus ja siis jäi mulje, et vaatamata oma pirakale hinnale ja paljudele lisavõimalustele on tarkvara telekatel siiski veel maha jäänud muust elektroonikamaailmast. Nüüd, aasta hiljem võib tõdeda, et areng on toimunud. Eriti just kiiruse osas, kuigi ka siin (ja tarkvara osas samuti) ei jõua telerid näiteks tahvlite ja nutitelefonide maailmaga sammu pidada. Sujuvuses ja kiiruses on veel arenguruumi, kuid enam ei ole aeglus talumatu või sügavalt häiriv. Häirib vaid siis, kui oled just kasutanud kiirelt regeerivat ja sujuva animatsiooniga nutitelefoni või tahvlit.

Vabad IT-töökohad

 123 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.