Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Nokia Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Kuvarid

Võitlus! Projektor, teler või monitor, mis võidab koosolekuruumis?

Püüan allpool vastata peamistele küsimustele, mida mulle antud teemaga seoses aeg-ajalt esitatakse. Ühtlasi tuleb ka mõne sõnaga juttu sellest, mida ühe või teise valimisel arvestada, kuid millest artiklites „Kuidas valida projektorit“ või „Milline teler osta“ enamasti ei räägita. Silmas on peetud tüüpilist kontorikasutust, kus filme ei vaadata ja värvide loomutruudus pole peamine.

Proffide uued ärimonitorid - videoseinad

Muidugi ei kõlba ühele profikasutajale infotablooks või reklaamseinaks tavaline monitor või LCD-teler - pilt põleb sisse, 24 tundi iga päev sees olev ekraan kustub kiiresti. Selle jaoks on ärikasutajal profiekraanid, mis selleaastasel ekraanimessil said pigem valdavalt videoseinteks - suurus kasvab ja monitorideks on neid paneele juba ebaprofessionaalne nimetada.

Euroopa suurimal rahvusvahelisel äriklientidele mõeldud messil Integrated Systems Europe (ISE) tutvustataksegi selliseid ekraanilahendusi, mis tulevad turule ka Baltimaades. Need paneelid on parema vastupidavusega, ei kuumene nii palju, hoiavad ära kujutise sissepõlemise ning tarbivad vähem energiat. Lisaks muidugi äritarkvara kujutise juhtimiseks.

Nutiteler - kas tõesti nutikam kui vaataja ise? (LG 42LA860V test)

AM on nutitelereid testinud juba mitu aastat. Kui võrrelda nende arengut nutitelefonidega, siis toimub areng tasa ja targu. Isegi väga tasa. Kui nutitelefonide kasutajad haaravad telefoni ka muudeks tegevusteks peale helistamise, siis nutitelerite suur mure on see, et need on küll tohutult nutikad, aga kasutajad jäävad peale esimest õhinat kasutama neid ikka kui tavalisi telekaid. Pingutasime, et olla nutikamad kasutajad, aga pika testiperioodi jooksul, peab tunnistama, sai mõndel päevadel nutifunktsioonid siiski unustatud, kui just lapsed meelde ei tuletanud - sel ajal, kui ühtegi mõistlikku multikat kuskilt ei tulnud, kuigi olnuks vaja.

Novembrist tuleb Eestis müügile LG nõgus OLED-teler

Novembrist saab taas pöörduda tagasi kumerate ekraanide juurde. Kuid erinevalt kineskoobi-ajast on LG poolt Eestis müügile toodav ekraan nõgus.

LG nõgusa ekraaniga OLED-teler on esimene OLED TV tehnoloogia teler, mis jõuab Baltimaade turule. LG patenteeritud WRGB tehnoloogiaga varustatud nõgus OLED teler on pälvinud Red Doti parimatest parima disainiauhinna. Lisaks on kolm rahvusvahelist testimise ja sertifitseerimise asutust – TÜV Rheinland, Intertek ja VDE – tunnustanud LG nõgusa ekraaniga OLED telerit selle kõrgel tasemel pildikvaliteedi eest. LG uusim teler on esimese OLED telerina pälvinud ka THX sertifikaadi. 

Eestis tulevad müügile Prestigio interaktiivsed LED-tahvlid

Eestis müüakse siiamaani kallimate ja tuntumate brändide äriekraane ja puutetahvleid. Asbis toob nüüd siiakanti müüki odavamate hindadega Prestigio brändi tooted. Kooli alguse puhul on hea meenutada, et puutetahvlid on väga head koolis ja seni on neid haridusasutustes vähe olnud just kõrge hinna tõttu.

Prestigio tõi augustis välja oma uue suurte äriekraanide tooteliini: Prestigio lahendused klassiruumidesse, kontoritesse ning avalikesse kohtadesse. Multipuutetundlikud LED ekraan koos tarkvaraga suudab pakkuda kogemust käsitsikirjas, koostöös tahvlil, interaktiivses turunduses ning traadita kommunikatsioonis nutitelefonide ja tahvelarvutitega.

Nutitelefoni kõrvale käib nutiteler: Samsungi nutitelerite lipulaev F8000, 8. seeria

Nutitelefonide nö lipulaevadest oleme rääkinud, kuid muidugi on elektroonikatootjatel olemas ka nutitelerite nö lipulaevad. Samsungil on selleks Full-HD klassis 46-tolline 8. seeria F8000 SMART 3D Full HD slim LED TV. Sellise pika nime taga peitub ligi 2000 eurot maksev multimeediakeskus, mis, nagu nutitelerid ikka, ühendub võrku ja vähemaktiivse arvutikasutaja jaoks võib asendada isegi kodust arvutit.

Nutitelereid testisime ka aasta tagasi maikuus ja siis jäi mulje, et vaatamata oma pirakale hinnale ja paljudele lisavõimalustele on tarkvara telekatel siiski veel maha jäänud muust elektroonikamaailmast. Nüüd, aasta hiljem võib tõdeda, et areng on toimunud. Eriti just kiiruse osas, kuigi ka siin (ja tarkvara osas samuti) ei jõua telerid näiteks tahvlite ja nutitelefonide maailmaga sammu pidada. Sujuvuses ja kiiruses on veel arenguruumi, kuid enam ei ole aeglus talumatu või sügavalt häiriv. Häirib vaid siis, kui oled just kasutanud kiirelt regeerivat ja sujuva animatsiooniga nutitelefoni või tahvlit.

Äriekraanid uuenesid ja suurenesid kuni 95 tollini

Kuigi üsna tihti kohtab infoekraanidena ikka veel tavalisi LCD-telekaid või monitore, on juba aasta(kümne)id olnud olemas ka spetsiaalne äriekraanide klass, mis mõeldud ärikasutajatele: parem jahutus 24 tundi ööpäevas sees olemiseks, kirkamad värvid ka kaugelt vaatamiseks, kaugjuhtimine ja haldus. Samsung Electronics avalikustas oma uute infoekraanide sarja, mis on just infoekraanide ja ekraanisüsteemide jaoks kohandatud ja kuhu kuulub ka 95-tolline LED-ekraan.

Samsungi uusimad infoekraanid olid väljas 29.–31. jaanuaril Hollandis Amsterdamis Euroopa suurimal äriekraanide messil.

Nutiteler kontoris – kas kisub liiga koduseks?

(Arvutimaailm 7-8/12)

Nutitelerid on telekatootjate jaoks uus hingamine. Nüüd kohtab neid peamiselt meelelahutuseks mõeldud ekraane juba ka kontoris. Kas koosolekuruumi kolinud lameteler on ikka õige töötegemise asi, seda proovisimegi.

Varem on Arvutimaailma toimetus telekate testimise tagasi lükanud, kuna need kuuluvad ikkagi koju. Äris pole eriti oluline, missugune seade puhkenurgas mõnikord jalgpalli näitab. Seekord aga said võetud nii Samsungi kui LG nutitelerid. Pole välistatud ka Panasonicu peagi saabuva isendi läbiproovimine – nähes, kui paljudes kontorites on väiksemates koosolekuruumides juba telerid projektorite asemele ilmunud. Pealegi oskavad nutikad televiisorid lisaks presentatsiooni näitamisele ka videokonverentsi pidada.

Video: Samsung näitas läbipaistvat ekraani

Unistused akent asendavast Windowsist, mis koomiksipildina juba ammu levinud, on lõpuks käegakatsutav reaalsus. Samsung esitles selleaastasel CES-il  läbipaistvat kuni 46-tollist kuvarit, mille Windowsi aknad tekivadki läbipaistvale taustale - just samamoodi nagu koomiksipildil. Kui taustapildist villand saab, võib spetsiaalse vidina abil "ribikardinad" taustale ette tõmmata. 

Tegemist on ka väga energiasäästliku kuvariga, sest taustvalgustus saadakse aknast sisse paistvast päikesevalgusest. Kui on öö, siis lülitub sisse ülevalt ja alt paistev tehis-taustvalgus.

3D kuvarid tulevad

Kui viimastel aastatel kuvarite osas midagi väga revolutsioonilist ei toimunud, siis nüüd ähvardab 3D maailm ka kontoriroti töölauale jõuda. 3D monitorid on esialgu küll rohkem nišitoode, aga kunagi ei tea, milliseks masside vajadus osatakse vormida.

LG teatas mõned päevad tagasi, et neilt tulevad müügile nüüd ka Eestis kaks uut kuvarit, mis on 3D-võimelised: 23-tolline LG D2342P ja 25-tolline LG D2542P. FPR-tehnoloogia, mis neis kasutatud, tagab heledama ning selgema, värelusvaba 3D-pildi. Samuti on Eestis juba müügil ka Samsungi 27-tolline 3D kuvar-televiisor Samsung T27A750.

IT-alased tööpakkumised

 135 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender