Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Printerid

  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:primary-links:page-cid:taxonomy/term/12:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:primary-links:tree-data:c4d68cd67742c79b57346ade32bd390e' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.

  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: UPDATE cache_menu SET data = 'links:primary-links:tree-data:c4d68cd67742c79b57346ade32bd390e', created = 1427783814, expire = 0, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = 'links:primary-links:page-cid:taxonomy/term/12:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 112.

Uudiseid 21. sajandi köögist: värske toit printerist ehk Foodini teeb süüa

Alustab AM-i kööginurk: anname mõned videoretseptid värske toidu tegemiseks. Käsi ei pea määrima ja küpsetis saab ühtlane. Appi tõttab 21. sajandi köögikombain - 3D toiduprinter.

Gartner ennustab: 3D printimise läbimurre tuleb viie aasta pärast

Gartneri "esimese tehnoloogiamulli tsükli" graafiku järgi kulub 3D printimise massidesse jõudmiseks veel aega tervelt viisaastaku jagu. Tähtsaimad valdkonnad, kuhu 3D printimine kõigepealt jõuab, on meditsiin ja äritehnoloogia.

"Igapäevane 3D printimine on tavakasutajate jaoks veel 5-10 aasta kaugusel," ütles Gartneri asepresident Pete Basiliere. "Praegu on küll umbes 40 tootjat, kes müüvad ärikasutajatele 3D printereid ja lisaks ligi 200 idufirmat, mis arendavad tavakasutajale mõeldud mitmesajadollarilisi 3D printimise seadmeid, kuid ikkagi on veel 3D väljatrükkimine jäänud liiga kalliks."

Gartneri uuringukeskus ennustab kahte võimalikku arengut 3D printimise valdkonnas.

Aeg printer taskusse pista ja kaasa võtta

Mobiilsus on saanud elustiiliks, tihti kohtab tänaval ennastunustavaid instagrammijaid ja teiste saadetud piltide mobiilist vaatajaid, kes hajameelselt vastu laternaposti põrkavad. Kuid ikka leidub ka piisavalt neid, kes õhkavad paberi järgi, tahavad oma (või sõbra) pilti nuusutada ja paberil käes hoida. Kuid kellel on aega väljatrükkimiseks koju tindiprinteri manu minna? Või mis veel fossiilsem - fotolaborisse? Justnimelt, pilt peab kohe välja tulema. Ja kui käru juhuslikult kaasas pole, peab printer taskusse mahtuma. LG Pocket Printer mahubki.

Lisa oma HP printerile NFC

Tihti süüdistatakse tootjaid oma vanade (tegelikult juba mõneaastaste) mudelite hülgamises ja keskendumises vaid kõige uuematele. Siin on üks näide vastupidisest. Kuigi - eks HP saab nende vanade printeritega oma põhiteenistuse ikka kulutarvikutelt. Nimelt saab väikese lisaseadmega lisada oma printerile NFC-võimekuse.

HP hakkab 38–50 euro eest 40 miljonile LaserJeti ja Officejeti printerite omanikele pakkuma lisaseadet, mis lubab printida mobiiltelefonist, tahvel- ning sülearvutist üle lähiväljaside (NFC) ja üle võrgu.

3D printerite buum saab alguse ülejärgmisel aastal

Nii nagu tahvlid ja nutitelefonid vindusid mõnda aega, enne kui toimus müügiplahvatus, nii saab ka 3D printerite turg küpseks järgmise aasta jooksul. Esialgu ei kasva müük veel kordades, aga tee sillutatakse plahvatusega ette ja kasv tuleb sel aastal juba 49%, ennustab Gartner.

3D printereid müüakse 2013. aastal 56 507 tükki, ennustab Gartner edasi. Järgmisel aastal on kasv aga juba 75 protsenti, siis müüakse 98 065 tükki. Ja siis see saabub - 2015. aastal mitmekordistub müük ja kolmemõõtmelisi asju trükkivad printerid jõuavad igale poole massidesse.

Gartner: 3D printimise tehnoloogias käivitub võidujooks

Gartneri hinnangul on vaikselt nišitoote ja teenusena eksisteerinud 3D printimine peagi oluliselt muutmas nii tootedisaini, prototüüpimise kui tootmise senist maailma, kuna 3D printimises on toimunud mitmeid olulisi muudatusi, mis selle paljudesse tööstusharudesse viib.

Lähemal ajal, ennustab Gartner, on tulemas teenused ka äridele ja eraklientidele 3D-printimise kioskite ja teenusepakkujate näol, kes trükivad kliendi CAD-faili välja.

Canoni PIXMA-kombainide sari sai uuenduse

Canon uuendas oma PIXMA MX printerisarja. Selles sarjas on esindatud Canoni kodukasutaja kombainid. Müüki toodi korraga neli uut multifunktsionaalset seadet ehk kodu/kontorikombaini.

Mudelid PIXMA MX395, MX455, MX525 ja MX925 vahetavad välja varasemad seadmed PIXMA MX375, MX435, MX515 ja MX715/MX895.

iModela – 3D printer töölaual

(Arvutimaailm 4/12)

? 3D mudelite väljalõikamiseks tuli tavaliselt pöörduda mõne teadusasutuse või kalli teenusepakkuja juurde, sest 3D printerid maksavad väga palju. Kas selles valdkonnas on hakatud ka väiksema eelarvega firmadele midagi lihtsalt kasutatavat tootma?

! 3D printerid ongi muutunud nüüd hinnalt soodsaks ja mõõtmetelt lausa töölauale sobivaks. Üks selline on Jaapanis loodud iModela – tavalise printeri mõõtu seade, mis lõikab soovitud keha plastiku-või kummilaadsest materjalist välja.

Video: 3D printer trükib välja mida iganes

3D printerid pole enam mingi maailmaime, neid on ka Eestis olemas õige mitu. Paar aastat tagasi üht sellist Eesti Kunstiakadeemias vaatamas käies oli tehnoloogia üsna aeganõudev: plastmassilaadsest materjalist asja "väljatrüki" järel tuli seda veel terve päev happelises lahuses hoida ja tulemus oli pehmelt öeldes krobeline.

HP arendab printimise töövoo lahendustele mobiilset osa

HP uuendas oma printimislahendusi, mis peaksid keskmistel ja väikestel ettevõtetel aitama paremini jälgida väljaprintimist ning toon ka uued võimalused mobiilsetele töökohtadele - näiteks mobiilselt töökohalt väljatrükiks või otse mobiilist printimiseks.

Näiteks saab nüüd mobiililt printida mitte ainult dokumente ja pilte, aga ka veebilehekülgi ja kujundatud e-kirju. HP uued lahendused ePrint Enterprise on olemas iPhone-seadmetele ja alates 2011. aasta maist Androidiga nutitelefonidele.

Vajalikud on ka uuemad kontorikeskkonna jaoks loodud ja ePrint-võimekusega varustatud multifunktsionaalsed printerid. 

Vabad IT-töökohad

 8 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.