Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...

Soovitus: millised rakendused pakkida reisile minnes mobiiltelefoni?

Ära reisi üksi (või ainult e-posti ja veebiga), võta kaasa ka mõned kasulikud reisirakendused! Samsung on kokku pannud valiku, mis võiks igale reisileminejale ära kuluda. Nii kaugemal kui lähedamal.

VIDEO: ka robotid kukuvad. Valusad maaühendused DARPA Robotics Challenge´il

Eelmisel nädalal toimunud üks karmimaid robotivõistlusi DARPA Robotics Challenge pani masinad proovile keerulistes olukordades, millega puutuvad kokku vaid päästjad ja eriüksuslased - rusudest läbirühkimine, kraani avamine, maastikukulguri juhtimine, risu eemaldamine sissepääsu eest jne. Robotid on varem võistelnud nö tugitrossidega, mille küljes ripuvad toitejuhtmed ja mis aitavad halvimast ehk kukkumisest päästa. Seekord olid robotid väljas omal jalal - ei mingit tuge, kõigega pidi hakkama saama iseseisvalt.

Viimane Windowsi põlvkond tuleb 29. juulil

Vähem kui kahe kuu pärast tuleb välja uus Microsofti operatsioonisüsteem Windows 10, mille prooviversiooni on saanud huvilised juba mõnda aega kasutada. 29. juuli on see päev, kui Microsoft teeb ülemaailmselt kättesaadavaks uusima operatsioonisüsteemi ja rohkem neid enam ei tule - vähemalt praeguste plaanide järgi. Viimase põlvkonna Windows 10 jääb nö igaveseks ja kasutajad hakkavad saama pidevalt uuendusi, mis tehakse Windows 10-le ja uut toodet - ei Windows 11, Windows 12 ega muud sellist pole plaanis.

Tasuta BIM tööriist ehitab maja tehisreaalsuses valmis

Projekteerimistarkvara läheb kaasa meie kuumeneva kinnisvaraturuga - kui ostjad haaravad lennult kortereid veel valmis ehitamata majades, siis miks mitte ehitada ka maju valmis virtuaalses keskkonnas, et enne kopa maasse löömist hinnata nende energiatõhusust ja väljanägemist.

Uus eestlastele kättesaadav tasuta veebitööriist võimaldab luua ehitisest virtuaalse simulatsiooni alates ideest ja eelarve planeerimisest kuni teostuseni.

Internet ei saa enam kunagi täis: Google käivitas piiramatu mahuga teenuse Photos

Google käivitas täna oma uue fotode pilves säilitamise ja organiseerimise teenuse Google Photos, mis pakub piltide säilitamiseks tasuta piiramatut mahtu - ükskõik kui palju ka ei sooviks salvestada, kõik mahub ära. Ruum ei saa kunagi enam otsa.

See hüüti välja Google´i iga-aastasel suursündmusel I/O. Aga sellest sosistati juba varem, ehkki sosistajad olid natuke segaduses - Google´i pilditeenus oli seni seotud Google´i vaikse ja väheaktiivse sotsiaalvõrguga Google+.

Google sulges kaardivandaalide tõttu Map Makeri kaarditäiendamise teenuse

Hiljuti lahvatanud Mapgate ehk Google Mapsi kaardiskandaal teatud kaubamärki solvava täiendusega viis nüüd selleni, et Google otsustas Map Makeri teenuse teadmata ajaks sulgeda, kuni kaardivandaalide vastu parem lahendus on leitud. Järgmine teade uute tähtaegade ja arengute kohta lubati avaldada 27. mail.

Eilsest kinni läinud teenuses ei saa vabatahtlikud kaarditäiendajad enam midagi lisada. Pooleli jäänud asjad jäävad kinnitust ootama ja uusi täiendusi teeb vaid Google ise.

Windows 10 jääb viimaseks, Windows 11 enam ei tule

Sel nädalal toimunud Microsofti Ignite Conference´il teatas firma töötaja Jerry Nixon, et Windows 10 jääb viimaseks operatsioonisüsteemiks, mille Microsoft välja laseb eraldi tootena. See tähistab karbitoodete ajastu jäädavat lõppu, kuid kas ka Microsofti lahkumist arvutiplatvormide turult?

Ajujahi võitis piletisüsteem Jiffi

30. aprillil toimunud Ajujahi finaalis valiti võitjaks nutitelefonil põhinev ühistranspordi piletisüsteem Jiffi. Arhiivist me seda ei leia, kuid finaalini esines see meeskond Senseti nime all (sama nime all on registreeritud ka üks päikesekreemi ja üks temperatuurisensori nimetus), kuid nüüd ollakse unikaalne Jiffi. 

Lisaks tunnustusele ja väärt kogemusele toob Ajujahi tiitel kaasa 30 000 eurot auhinnaraha.

VIDEO: holograafiline Windows 10 - Microsoft esitles arvutiliidese ulmelist lähitulevikku

Valmistuge oma arvutite graafika proovilepanekuks ja tasakaaluhäireid ei tohi ka olla - Windows 10 tuleb holograafilise kasutajaliidesega. See tähendab, et paned pähe virtuaalprillid ja nö päris vaatepildile lisanduvad tehiskeskkonna elemendid.

Uut kasutajaliidest esitleti Microsofti suurimal arendajate aastaüritusel BUILD, kus arendajatele esitleti Windows Holographic platformi: iga arendaja saab sellel arendada holograafilisi keskkondi oma rakenduste jaoks. Oma korteri saab sellega muuta ekraanideks, kus seintel on lahti tuttavad Windowsi aknad, õhus võivad hõljuda kolmemõõtmelised tehisobjektid, tuppa saab kutsuda virtuaalsed koduloomad, kukkuda kõmmutama õudusfilmikeskkonnas, milleks on sinu enda tuba.

Eestlased saavad nüüd YouTube'i videotega lihtsamalt raha teenida

Alles me kirjutasime blogis, et peale presidendi kirja tegi Google ka eestlastele võimaluse oma äpp´ide pealt teenida. Kas president jälle kirjutas? Või vihjas keegi siin hiljuti käinud Google´i tegelastele, et on aeg astuda järgmine samm? Igatahes on see nüüd tehtud. Hüvasti, kontoritöö ja tavaline elu, kui oled Youtube´i staar - nüüd sab hakata raha teenima Youtube´is.

Vabad IT-töökohad

 121 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.