Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...

Androidi äppe ei pea varsti enam alla laadima - Google hakkab neid striimima

2013. aastal alguse saanud Google´i otsimootori arendus võib tulevikus mobiiliäpindusse tuua täiesti uue ajastu - selle asemel, et rakendusi oma telefoni laadida, võib neid hoopis serverist mobiili striimida. See tähendab, et põhimõtteliselt oleks võimalik ka IOS-i ja Windowsi platvormil mobiilidest või tahvlitest kasutada Androidi rakendusi. Esialgu seda muidugi loota ei tasu, sest Google alustab äpp´ide striimimisega oma otsingu kaudu vaid Androidi seadmetele. Ja vaid üksikute valitud äpp´idega.

OTSEÜLEKANNE: Baltimaade suurim kasutajakogemuse disaini konverents

Just täna, 13. novembril algab Tallinna Ülikoolis maailma kasutatavuse päeva konverents, kus otsib ligi 500 IT-arendajat, disainerit ja turundajat uudseid lahendusi digitoodete ja teenuste kasutajakogemuse innovatsiooniks. Vaata otseülekannet siit.

Windows 10 sai esimese suurema uuenduse, mis mõnesid puudutab siiski vähe

Windows 10 saatis täna välja esimese suurema uuenduse, mis levib arvutitesse üle maailma lähimate tundide ja päevadega. Kuigi uuendusi on palju, ei pruugigi see paljusid arvutikasutajaid eriti puudutada.

Kui sind ahistas Start-menüü 500 menüülingi piirang, siis nüüd on saabunud kergendus: Start-menüüs võib olla kuni 2048 nimetust. Kui rakendusi on piirangust rohkem, siis osa neist muutuvad Start-menüüst kättesaamatuks isegi otsinguga. Miks selline piirang on kehtestatud, see jääb veel mõistatuseks.

Windows Phone ja Windows 10 ning äpp´id, mis neid ühendavad

Windows 10 pole veel telefoniuuendusena tulnud, kuid üks võimalus meie aastase testi telefoni Microsoft Lumia 640 XL-i Windowsi uues maailmas näha on universaalsed äpp´id. Need on Windowsi rakendused, mis peaksid sama hästi töötama kõigis Windowsiga seadmetes: nii telefonides, tahvlites kui süle- ja lauaarvutites. Igal pool pead sees olema vaid oma sama Microsofti kontoga.

PLEX

Keskmine hinne: 3,9*

7 head video kokkupanemise tarkvara

Hiljuti juhtus inetu lugu: Windows 10-ga masinas lakkasid töötamast nii Adobe Premiere Elements 11 kui Sony Vegas Movie Studio. Mida asemele valida? Või kas ongi midagi muud paremat võtta? Kunagi sai kasutatud Videopadi, kuid see jäi kasvavate vajaduste jaoks kitsaks. See kõik sundis üle vaatama videotarkvarad ning väike valik on nüüd siin. Test toimus Acer Aspire V17 Nitro sülearvutiga - võimeka mängurimasinaga, mis kõik need tarkvarad mängeldes välja vedas.

Elisa pakub Microsofti pilve

On juba täiesti selgeks saanud, et traditsioonilise telekomi-operaatori teenustest on vähe, et konkurentsis püsida ja kasumit teenida. Kes ikka enam kalleid kõnesid võtab või iga megabaidi eest maksta tahab. Elisa pakub juba nii digitaalset raamatupoodi, seadmete kindlustust kui nüüd ka uue suunana interaktiivset pilve-kontoriteenust.

Kuna Microsoft on niikuinii liigutanud oma kontoritarkvara Office pilve oma värske teenuse Office365 näol, siis tegelikult ju käib mobiilsel kontorikasutajal kogu info läbi mobiilioperaatori teenuste, seega võiksid need kaks teenusepakkujat selle pilvekontori teenuse ühiselt välja pakkuda.

Wisemile - piraat või keskkonnasõber?

AM on juba pikemat aega jälginud uue idufirma Wisemile tegemisi. See on sotsiaalse sõidujagamise äpp, kus igaüks saab oma vaba istekoha autos välja jagada ja mõni soovija, kes samasse suunda tahab, võib selle endale sõiduks broneerida, makstes kokkuleppelise tasu. Praeguseks on registreerunud üle 1000 kasutaja (2000 saab kohe täis). Kõvasti on vaieldud, kas tegu on piraattaksonduse või tõesti keskkonnasõbraliku tühisõitude vähendajaga. Ja eile tuli välja lisaks Androidile ka IOS-i äpp. Millega siis tegu?

Programmeerivad kõik: täna algas üle-Euroopaline programmeerimisnädal

Unustame korraks seakatku, piimakvoodid, eurotoetused, pagulased ja sõjategevuse Süürias ning programmeerime. Kui veab, siis terve nädal otsa. Sest täna algas üle-Euroopaline programmeerimisnädal Code Week.

10.-18. oktoobrini 2015 toimub Eestis üle 60 programmeerimis-ürituse, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud oma teadmisi programmeerimisest täiendada saavad. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eestvedamisel toimub 14. oktoobril digiõppe päeva veebiseminar, et ühiselt õppida internetis turvaliselt tegutsema.

Skype´i "Paabeli kala" tõlgib vestlused teise keelde, eesti keel ka osaliselt toetatud

Skype´is saab nüüd vabalt rääkida võõrkeeltes neid ise oskamata. Skype Translator ehk tõlkemoodul Windowsi töölaua Skype´i versioonile on alates neljapäevast ametlikult kättesaadav, pakkudes tõlkeabi nii audiosõnumite kui ka kirjalike teadete edastamisel.

Kontoris on 2016. aasta juba käes - Office 2016 sai üleilmselt kättesaadavaks

Vaikselt, väga vaikselt nagu homme saabuv sügis on Microsofti Office 2016 ilmunud. Kas see uurib meie kasutamisharjumusi sama põhjalikult kui Windows 10? Kas see teeb vanad arvutid kiiremaks, Exceli profid rõõmsamaks ja Powerpointiga publiku tapjad energilisemaks? Saame näha.

Microsoft avalikustas täna ülemaailmselt oma uue Office 2016 tarkvara Windowsile. Pilvepõhise Office 365 juurde kuuluvatest äpp´idest uuenesid nii Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Project, Visio kui ka Access. Täiustatud on meeskonnatöö võimalusi ja tarkvara turvalisust.

Vabad IT-töökohad

 105 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.