Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...

Picasa paneb pillid kotti. Lõplikult

Google´i kunagi omandatud edukas pildialbumi keskkond on otsustatud Google´i poolt nüüd lõplikult sulgeda. Juba mõnda aega suunatakse kasutajad, kes oma pilte Picasa veebialbumisse tahavad laadida, hoopis Google Photos teenusesse. Alates 1. maist lõpeb Picasa ametlik tugi. Nii kirjutati eile Google´i blogis.

Eesti IT-ettevõte hakkab tegema Euroopa riigihangete süsteemi kasutajasõbralikumaks

Me kõik oleme kokku puutunud Euroopa Liidu veebidega, mis mõnikord näevad välja nagu 90ndatest. Ühelt poolt arusaadav - rahvaste paabel Euroopas hindab igaüks erinevaid asju, raske on kõigi jaoks sobivat keskkonda luua. Kuid on ju ülemaailmsed teenused, sotsiaalvõrgud, portaalid, mida kasutatakse üle maailma. Kõik peab ajaga kaasas käima.

Nüüd ongi Eesti suurim kasutajakogemuse disaini ja ärianalüüsi ettevõte Trinidad Consulting OÜ konsortsiumis arendusfirmaga TripleDev OÜ võitnu üle-Euroopalise hankeportaali Tenders Electronic Daily ehk TEDi kasutatavuse uuringu hanke ning on lootust, et see ettevõtetele oluline portaal saab uue hingamise ning lihtsama kasutajaliidese.

Windows 95 on tagasi - veebiteenusena ehk moodsalt pilves

Lõpuks ometi on meil jälle võimalus vana ja võib-olla ka head Windows 95 kasutama hakata, sest selle operatsioonisüsteemiga peaaegu sama vana, 19-aastane Andrea Faulds tegi valmis Microsofti klassikalise platvormi veebiversiooni. Ei, seal pole vaja Silverlighti ega muid pluginne, mida Microsoft oma veebiteenustega tavaliselt peale surub, vaid kõik töötab täiesti tavalise Javascriptiga.

10 lahendust, kuidas taastada katkiläinud tekstidokumenti

? Tavaliselt kipub olema nii, et kui oled valmis saanud mõne suurema dokumendifaili, läheb see lõpuks katki. Mida teha? Kas aastate- või kuudepikkune töö lendas vastu taevast?

! Kohe ei tasu meelt heita. On mitu võimalust, kuidas pealtnäha katkisest failist veel midagi kätte saab.

Mitte väga lihtne, kuid tervislik lahendus: mobiil skännib toitu ja hindab kaloreid

Mobiilid teevad kõike: hindavad kaugusi, ütlevad, mis puuviljaga tegu nagu Selveri kaalul, tunnevad inimesi pildilt nägupidi ära... nüüd on käes toidu kord, mida mobiil suudab varsti ära tunda. Ja mitte ainult, 3D skänni järgi oskab mobiil määrata ka ees taldrikul seisva toiduportsu kalorsust. Seega uus foodie pildistab oma toitu nüüd 3D-s ja skännib laseriga üle ka.

Kas plusskraadid juba paistavad? Kohad, kust ilma vaadata

Ilm on kõige põletavam teema, millega praegu enamus vestlusi algab. Et targem näida, on hea ette teada, mis meid ees ootab. Siin on mõned ilmaportaalid, millest AM-i toimetaja ilma vaatab, et aidata planeerida Looduse Omnibussi nädalavahetuse retki.

Alanud on koodinädal - teised juba programmeerivad, kas ka sina?

Sel nädalal toimub rahvusvaheline programmeerimisnädal, millega innustatakse kõiki koodi kirjutamist proovima. Üle Eesti koolides toimuvad nädala jooksul õpetajate ja vabatahtlike eestvedamisel KoodiTunnid, kus lapsed tutvuvad programmeerimisega.

Bitwalking - mobiiliäpp, mis maksab sulle kõndimise eest!

Kui sinu arvuti kaevandab juba krüptoraha - väga aeglaselt, aga siiski, siis kas ei oleks võimalik veel kuidagi oma nutiseadmed teenima panna? Ja ongi - näiteks oma nutitelefoni jalutama viies. Mobiiliäpp Bitwalking maksab sulle, kui ringi käid. Rikkaks just ei saa, aga südamele on hea ja kindlasti arendab ka silmaringi. Mingi aja kõndimise järel võid tellida omale mõne uue laheda vidina teenitud "kõnniraha" eest.

President Ilves avas rahvusvahelise IT-ettevõtte HCL Technologies Tallinna arenduskeskuse

Jälle üks suur hiid on tulnud Tallinna oma arenduskeskusega. Loodame, et eeskuju võtavad sellest varsti ka Google, Microsoft ja teised hiiud.

Ülemaailmne IT-ettevõte HCL Technologies avas eile Tallinnas Ülemiste City linnakus oma esimese arenduskeskuse Balti riikides. India päritolu HCL on maailma üks suurematest ja kiiremini kasvavatest tehnoloogiaettevõtetest, mis on 6,1 miljardi dollarise käibe juures üks kaheksast valdkonna ettevõttest, mis teenis mullu üle miljardi dollari suurust netokasumit. Ettevõttel on 31 riigis üle 105 000 töötaja. Tallinna arenduskeskuse avasid pidulikult president Toomas Hendrik Ilves ja HCL Technologies finantsteenuste president Rahul Singh.

Androidi äppe ei pea varsti enam alla laadima - Google hakkab neid striimima

2013. aastal alguse saanud Google´i otsimootori arendus võib tulevikus mobiiliäpindusse tuua täiesti uue ajastu - selle asemel, et rakendusi oma telefoni laadida, võib neid hoopis serverist mobiili striimida. See tähendab, et põhimõtteliselt oleks võimalik ka IOS-i ja Windowsi platvormil mobiilidest või tahvlitest kasutada Androidi rakendusi. Esialgu seda muidugi loota ei tasu, sest Google alustab äpp´ide striimimisega oma otsingu kaudu vaid Androidi seadmetele. Ja vaid üksikute valitud äpp´idega.

Vabad IT-töökohad

 150 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.