Tarkvara

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Lihtne lahendus, kuidas toimetada oma asjad vanast uude Windows 10-ga arvutisse

? Oled just ostnud uue, Windows 10-ga arvuti. See on tühi, puhas ja kiire. Kuidas nüüd oma vanast arvutist kõik vajalikud asjad üles leida ja samamoodi käepärastesse kohtadesse uude arvutisse kopeerida?

! Windows Easy Transfer Windows 10-ga masinate jaoks puudub. Kuid õnneks on olemas Microsofti poolt soovitatav tasuta töövahend PCmover.

Microsoft laseb Hololensi tehnoloogia vabaks: igaüks võib arendada täiendatud reaalsuse prille

Virtuaalreaalsuse võidujooksus on Microsofti kontseptsioon tavalistest virtuaalprillidest põnevam: poolläbipaistvatele klaasidele saab luua tehiskehasid, mis sulanduvad läbi klaaside paistva päris-maailma sisse. Seni on Microsoft oma Hololensi riistvara ise arendanud, aga nüüd lastakse platvorm vabaks: igaüks võib täiendatud reaalsuse prille arendada, Microsoft pakub välja vaid Windows 10-l põhineva platvormi. Ning samamoodi nagu Surface´i arvutitega, jääb Microsoftile tarkvara võimaluste demonstreerimiseks ka oma toode - Hololens.

Google ehitab "suurt punast nuppu" tehisintellekti peatamiseks

Ühel pool on Google, Amazon ja Microsoft, mis arendavad tehisintellekti ja õpetavad sellele maailmas iseseisvalt hakkamasaamist. Teisel pool on Elon Musk, Steven Hawkins, Jaan Tallinn ja teised, kes räägivad, et ühel hetkel (ja mitte kauges tulevikus) võime me jõuda singulaarsusse, kus masinad saavad inimestest targemaks. Mis edasi saab, on juba üsna ennustamatu, seega peaksime me selle probleemiga tegelema juba praegu.

Eesti IT ettevõtete koostöös valmis Kurdistanis kohtute infosüsteem

Iraagis Kurdistani regioonis avatakse homme, 4. juunil pidulikult Eesti tarkvaraarendusettevõtete loodud kohtute infosüsteem.

Iraagi Kurdistani regionaalvalitsuse Sulaymaniyah kubermangu kohus kuulutas 2014. aastal välja hanke kohtuinfosüsteemi loomiseks. Hanke võitis Eesti IT firma Aktors, kes sõlmis süsteemi arenduslepingu 2014. aasta oktoobris. Lepingu täitmiseks kaasati mitmeid Eesti ja kohalikke alltöövõtjaid. Suuremad nendest on Net Group, Võrguvara, Primend ja Meco. Appi tuli ka Registrite ja Infosüsteemide Keskus, kus on kasutusel Eestis toimiv analoogne infosüsteem. 

Mainekas rahvusvaheline reiting hindas Nortali loodud ettevõtlusportaali maailma parimate hulka

Global Enterprise Registration (GER.co) reiting hindas Nortali loodud Omaani ettevõtlusportaali „Invest Easy“ maksimumpunktidega ning nimetas selle üheks viiest maailma parimast G2B (government to business) lahendusest. Sama tunnustuse pälvis ka Eesti ettevõtjaportaal.

Windows 10 tasuta uuendamise aeg saab otsa - augustis tuleb see juba osta

Tükk aega ei teadnud me, kui palju uus Windows 10 maksma hakkab.Windows 10 uuendamist Windows 7 ja 8.1 omanikele on juba peaaegu peale sunnitud, kuid ikka leidub päris palju neid, kes pole olnud nõus Micorofti uue operatsioonisüsteemi peale kolima.

Kui nad peaksid aga alles peale 29. juulit ümber mõtlema, siis nüüd on teada ka selle hind - 119 dollarit. Või saab ka teistmoodi - tuleb osta uus arvuti, millega on Windows 10 kaasa pandud.