Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Järjejutt

Siim Veskimees. Kuidas tehakse IT-d
Pisut Karel Capeki stiilis pajatus räägib sellest, kuidas käib IT-tegevus Eesti ühes suuremas riigiasutuses.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...

Google Street View siseruumides - uita ringi Tallinna Ülikooli Astra majas!

Google Street Views sisevaateid aina lisandub - neid ei tee enam Google´i inimesed ise, vaid kohalikud sertifitseeritud kaameramehed. Üks neist on Artjom Troitski, kellega käisime Tallinna Ülikooli kaardistamas.

Windows 10 tasuta uuendamise aeg saab otsa - augustis tuleb see juba osta

Tükk aega ei teadnud me, kui palju uus Windows 10 maksma hakkab.Windows 10 uuendamist Windows 7 ja 8.1 omanikele on juba peaaegu peale sunnitud, kuid ikka leidub päris palju neid, kes pole olnud nõus Micorofti uue operatsioonisüsteemi peale kolima.

Kui nad peaksid aga alles peale 29. juulit ümber mõtlema, siis nüüd on teada ka selle hind - 119 dollarit. Või saab ka teistmoodi - tuleb osta uus arvuti, millega on Windows 10 kaasa pandud.

Eesti parimaks pürgib 54 mobiilirakendust

Eesti parima mobiilirakenduse konkursile laekus 54 erinevat mobiilirakendust, nende seas finantsteenuste, suhtlemise, spordi ning jagamismajanduse rakendused. Mitmed rakendustest töötavad ka rahvusvahelistel turgudel.

Quips - portaal, kus soovitajate hulgast on turistid välja arvatud

Maailma populaarseimad reisirakendused on sellised, kus tavaliselt ühed reisijad soovitavad teistele, mida kuskil põnevas kohas vaadata või teha. Kuid ettevaatust - need soovitajad on ise ka turistid, olnud selles kohas vaid korra või kaks ja seega võib karta, et need nõuanded on kõik pealiskaudsed või suisa kallutatud.

Kõige parem soovitaja on ikka kohalik. Või expat, võõrsil pikemat aega elav välismaalane. Kuigi mõnel Eesti saarel peetakse kohalikuks alles pärast teist või kolmandat põlve kohapeal olijat, võib veebikeskkonna jaoks piisata, et "kohalik" on kohalike oludega juba mitu kuud tutvunud.

Eesti parima mobiilirakenduse konkurss on alanud, Läti telefoni omanik selgunud!

Südaööl kukkus kell, mil sai Eesti parima mobiilirakenduse konkursile kandidaate esitada. AM tegi lugejate seas eel-luuret ja küsis, milliseid parimaid mobiilirakendusi võiks sinna saata.

Bitwalking ehk kõndimise eest raha teenimise äpp ärkas korraks talveunest

Eelmise aasta lõpus kirjutasime meiegi sensatsioonilisest mobiiliäpist "Bitwalking", mis lubas hakata raha maksma mobiiliomanikele selle eest, kui nad kõnnivad. "Kõnnitasu" oli 1 dollar iga 10 000 sammu kohta. Siis saabus pikk vaikus. Nüüd saadeti liitumise ootejärjekorras olijaile teade, et midagi on toimumas. Mis täpselt, sellest aga kiri veel ei räägi.

ÜLESKUTSE: Aita leida konkursile Eesti parimaid mobiiliäppe ja võida võimas Läti telefon!

Kuni 2. maini saab esitada kandidaate Eesti parima mobiiliäpi konkursile. Selleks, et julgustada Eesti äpitegijaid oma mobiilirakendust konkursile esitama, teeb AM enne eel-rahvahääletuse - igaüks saab teatada oma lemmiku. Kõigi parima rakenduse soovitajate vahel loositakse välja Läti telefon Just5 Freedom X1.

Eesti valib mobiilirakenduse superstaari

Lätis tehakse häid telefone, Eestis aga mobiilirakendusi. Või kas ikka tehakse? Selle selgitab välja alanud Eesti parima mobiilirakenduse konkurss, kuhu on oodatud viimase kahe aasta jooksul mobiilsetele seadmetele loodud rakendused.

Eesti parima mobiilirakenduse konkurss on suurim riiklik tehnoloogiakonkurss, millel osalevad juba toimivad lahendused. Konkursi võitjad saavad kõrgel tasemel tunnustuse Eestis. Lisaks on riigi korraldatud konkursside võidud seni avanud eestlastele uksi ka rahvusvahelistele konkurssidele, kus nende loodud rakendused on ka auhindu võitnud.

Google teeb maailma virtuaalmudelit - tänavatelt on jõutud matkaradadele ja siseruumidesse

Google´i autod vurasid maailma tänavatel juba ammu. Mitte need iseliikuvad, vaid keraja kupliga katusel, mis tegid iga kümne meetri tagant panoraampildi ja mida sai hiljem Google´i kaardilt vaadata - ümberringi, justnagu seisaksid ise sel kohal tänaval.

Kuid lisaks tänavatele on ju veel palju huvitavaid kohti. Järgmisena andis Google kaardistuskaamerad seljakotiränduritele, kes matkasid läbi maailma matkarajad ja tegid neist Street View stiilis salvestuse. Isegi Antarktikas on juba esimesed Street View pildid tehtud.

Arvutid on targaks läinud - määravad isegi taimi

Meil on muusika-äpid, mis tunnevad mängivat muusikat kuulates ära selle esitaja ning loo. Meil on ka fotode organiseerimise tarkvarad, mis tuvastavad piltidelt nägusid ja ütlevad, kes on pildil. Meil pole veel korralikke loodushäälte, seente, loomade ja taimede määrajaid. Või kas ikka pole? Tegelikult on küll. Ja enam pole 1. aprill. Pl@ntNet tunneb pildilt ära taime kas õie, lehe, varte või vilja järgi.

Tegemist on Prantsusmaal loodud taimemäärajaga, mis peaks Lääne-Euroopa floorat tundma. Kuid selgub, et ka Eesti taimestik pole tehisintellektile võõras.

Vabad IT-töökohad

 138 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.