Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.

Vaikus enne tormi: nutitelefonide müük Eestis hakkas oktoobris langema

Kas on see vaikus enne (jõulu)tormi või tõesti on nutitelefonid turg Eestis hakanud kokku tõmbuma? Igatahes registreeris uuringufirma GfK Retail & technology oktoobris üle pika aja esimest korda nutitelefonide müügi vähenemise.

GfK Retail & Technology andmetel ostsid Eesti elanikud  oktoobrikuus mobiiltelefone arvuliselt 5% võrra vähem kui septembris. Oktoobris osteti Eestis klientide poolt 34 087 mobiiltelefoni, septembris ulatus see number veel 35 776 telefonini. Enim eelistasid Eesti elanikud GfK statistika järgi brändidest Samsungi, Apple, LG, Sony ja Huawei mobiiltelefone. Samas kulutati eelmisel kuul nutitelefonidele selle aasta rekordsumma – 8,8 miljonit eurot.

Üliturvalised Blackphone´id võivad peagi jõuda ELKO kaudu Ida-Euroopas müügile

Maailma üks turvalisimaid Androidiga telefone Blackphone võib peagi jõuda ka Eestis müügile, kuna hulgimüüja ELKO Group ning turvalahenduste ettevõte Silent Circle alustasid koostööd. ELKO alustas Silent Circle-i turvalahenduste hulgimüügiga ja on sellega saanud esimeseks Ida-Euroopa ettevõtteks, kes pakub ka Blackphone 2 seadmeid.

Blackphone 2 tuli välja 28. septembril 2015. See on Silent Circle-i ainulaadne privacy-first nutitelefon, milles sisaldub Silent OS, Security Center ja Spaces, tagamaks ettevõtetele privaatsuse ja turvalisuse. Silent OS on Silent Circle-i poolt täiustatud Androidipõhine operatsioonisüsteem, mis mõeldud firmadele, kes muretsevad mobiilside turvalisuse pärast. Security Center võimaldab ettevõttel reguleerida telefonides Space´iga ja äpp´ide tasandil õigusi ning seega kontrollida andmete liikumist. Spaces´iga saab ühes seadmes luua mitu erinevat virtuaaltelefoni, võimaldades sellega hoida töö- ja eraasjad turvaliselt eraldi.

Eesti on SMS-i rahvas, paraku

Kui mujal põhjamaades SMS-ide saatmise arv väheneb ja suhtlust otsitakse muid tekstilisi kanaleid pidi, siis eestlased on hakanud aina rohkem SMS-e saatma. Eks üks põhjus ole muidugi ka operaatorite pakutavad üliodavad paketid, millega tuleb lademes kaasa mitmeid tasuta SMS-e päevas, kuid eks harjumustes on ka asi kinni.

Skandinaaviamaade ja Baltikumi riiklike regulaatorite põhjalik uuring mobiilsideturu käitumise kohta näitas, et tekstisõnumite saatmine on vähenenud kõikides Skandinaavia riikides, välja arvatud Eesti.

Androidi äppe ei pea varsti enam alla laadima - Google hakkab neid striimima

2013. aastal alguse saanud Google´i otsimootori arendus võib tulevikus mobiiliäpindusse tuua täiesti uue ajastu - selle asemel, et rakendusi oma telefoni laadida, võib neid hoopis serverist mobiili striimida. See tähendab, et põhimõtteliselt oleks võimalik ka IOS-i ja Windowsi platvormil mobiilidest või tahvlitest kasutada Androidi rakendusi. Esialgu seda muidugi loota ei tasu, sest Google alustab äpp´ide striimimisega oma otsingu kaudu vaid Androidi seadmetele. Ja vaid üksikute valitud äpp´idega.

Vana mobiil või tahvel rahaks - vaata, kui palju Tele2 selle eest maksab!

Niikuinii on sul kodus viimaste aastate (või koguni aastakümne) valik vanu telefone, sest uue ostmisel pole ju vanaga midagi teha. Nüüd on. Tele2 otsustas hakata sellest nädalast vanu telefone ja tahvleid tagasi ostma. Nende kodulehel on kalkulaator, millega saad arvutada oma vana sõbra loovutamise eest saadava summa. Raha ei laota aga peo peale, vaid saab kupongi, millega uue telefoni hinnast soodustust saab. Ikka Tele2-st ostetavast uue telefoni hinnast.

Oma klientide vanad telefonid ja tahvelarvutid ostetakse tagasi ning suunatakse taaskasutusse.

RMK uuris mobiivõrkude kõnelevi üle Eesti - metsas käidi Sony Xperia A4 Aquaga

Tavaliselt kirutakse mobiililevi kord nädalas kuhugi väljasõidul, näiteks nädalalõpul mõnesse metsasemasse piirkonda. Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) viis hiljuti mobiilsideteenuste riigihanke käigus läbi mõned sõltumatud mõõtmised, et leida endale parim mobiilsideoperaator. Nende testi kohaselt pakub parimat kõnelevi Eesti maapiirkondades Elisa.

Jalgpall ja digi - kaks meeste lemmikut. Robert Lewandowski hakkab tutvustama Huaweid

Poola jalgpalli rahvusmeeskonna kapten ja maailma üks parematest jalgpalluritest, Müncheni Bayernis mängiv Robert Lewandowski on Huawei uus brändisaadik Kesk- ja Ida-Euroopas, Balti riikides ja Skandinaavias.

Windows Phone ja Windows 10 ning äpp´id, mis neid ühendavad

Windows 10 pole veel telefoniuuendusena tulnud, kuid üks võimalus meie aastase testi telefoni Microsoft Lumia 640 XL-i Windowsi uues maailmas näha on universaalsed äpp´id. Need on Windowsi rakendused, mis peaksid sama hästi töötama kõigis Windowsiga seadmetes: nii telefonides, tahvlites kui süle- ja lauaarvutites. Igal pool pead sees olema vaid oma sama Microsofti kontoga.

PLEX

Keskmine hinne: 3,9*

Blackberry andis alla: nende uus telefon tuleb Androidiga

Blackberry, kunagine äritelefonide lipulaev, on juba aastaid rabelenud nutitelefonide konkurentsis oma platvormiga. Tundub, et see aeg on läbi saamas. Äritelefonide lipulaev on sundinud alla vanduma - ärikasutajad on valdavalt iPhone´ile, kuid muidugi ka Androidile oma käe andnud. Windows Phone, mis loodeti ettevõtetele nende äriplatvormina maha müüa, pole veel lendu tõusnud. Sellises olukorras otsustas ka Blackberry alla vanduda ja vastuvoolu enam mitte purjetada. Selle asemel, et oma platvormil edasi püsida, tuldi välja uue Androiditelefoniga. Mine tea, äkki see lööbki läbi?

Kas tõesti? Samsung võib lähema viie aastaga mobiiltelefonide turult lahkuda

Samsung tundub olevat mobiiliturul kindlalt ja igavesti - pole mingit märki, et tänaval ja siseruumides domineeriv Lõuna-Korea tootja kuhugi niipea kaoks.

Apple ja Samsung on teinud mobiilinduses üsna puhta töö ja teistel on asja vaid selle turu niššidesse. Eestis üritab veel konkurentsi pakkuda Sony, kuid eks neilgi on raske.

Kuigi Samsung ja Apple on üsna võrdsed tegijad tükkide müügi poolest, riisub Apple kogu kasumi-koore. Samsung on lihtsa rahva telefon, odav ja kättesaadav paljude erinevate mudelitega igale maitsele.

Vabad IT-töökohad

 122 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.