Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.

Lugeja küsib: millist vana nutitelefoni tasub osta?

Toimetusele laekus küsimus lugejalt: millist kasutatud nutitelefoni võiks osta?

Arutasime natuke seda asja ja välja hakkasid joonistuma mõned soovitused kuni mudelivalikuni välja.

Kui üldiselt tundub, et osta tasuks kasutatuna mõni selline telefon, millel aku on vahetatav, siis paljudel (Androidi-)telefonidel on see häda, et ka muu riistvara kipub aina uuemate Androidi versioonidega (eriti aga pealetuleva Marshmallow) aeglaseks jääma. Seega võib vana telefoni ostmisel kerkida lisaks üles ka küsimus platvormist, mida valida.

Kõige rohkem ostetakse Eesti Telekomist endiselt iPhone 6 telefone

Eesti Telekomi (EMT ja Elion) kaubamüügistatistikast selgub, et selle aasta III kvartalis juhtis müüduimate nutitelefonide edetabelit endiselt iPhone 6.

Täna müüki tulnud uus iPhone 6s on samuti lettidelt haaratud nii, et järele on jäänud lausa tühjus. isegi roosad telefonid lähevad nagu soe sai.

III kvartali müüduimate nutitelefonide esikümnest leiab üldse nelja erineva tootja ehk Apple’i, Samsungi, Sony ja Huawei mudeleid. Seejuures on Apple esindatud ühe, Samsung kuue, Sony kahe ja Huawei ühe mudeliga.

Vaata järele, kas sinu vana telefon saab Android 6.0 uuenduse

5. oktoobril hakkas Google välja saatma Android 6.0 operatsioonisüsteemi esimesi uuendusi vanadele telefonidele. Hea õnne korral võib sinu telefoni juba uuendus oodata. Veidi vähema õnne korral võib see õnn saabuda mõne kuu jooksul ja lootusetul juhtumil jäädki oma praeguse telefoniga vana, Android 5 operatsioonisüsteemi juurde.

Kuid lootust on üsna paljudel, lubab Google.

Mis see siis on? Microsofti Windowsiga vesijahutusega telefon

Eile rääkisime uuest võimsast Microsofti sülearvutist, üleeile vedelikjahutusega Alienware´i mänguriarvutist. Mis neil on ühist? Selgub, et päris palju. Nimelt eile tutvustas Microsoft ka oma uusi Windowsiga telefone-lipulaevu. Ja need lipulaevad on huvitavad veel selle poolest, et sees voolabki vedelik - nagu mänguriarvutis. Ja telefonid on võimsad, nagu ka Surface´i süler, mis esitlusele tuli. Veel ühendab neid aga Windows 10.

Lumia 950 ja 950XL on kõige võimsamad WIndowsiga telefonid üldse. Nii võimsad, et vaja läheb vedelikjahutust.

Cat S40 - aeglaselt kulgev, kuid vastupidav buldooser

Cat on saavutanud selle, mida nende turundusosakond ilmselt plaaniski - kui juttu on kestvustelefonidest ja töötelefonidest õues töötajale, siis meenutatakse esimesena just seda marki. Vastupidava telefoni sünonüümiks saades on pööratud tähelepanu põhiomadusele - kestvusele erinevates rasketes tööolukordades. See tähendab, et ostja eriti muid näitajaid ei peakski vaatama ja ei vaata ka - peaasi, et luugid sulguksid veekindlalt ning ekraan oleks kindaga viibatav ja korpus purunemiskindel.

Nexuse telefon tuleb jälle - LG ja Google´i ühise töö tulemusena

Nexuse telefonidel on samamoodi fännid nagu iPhone+ ilgi. Ja neil fännidel tuleb jälle virtuaalselt sappa võtta, sest LG ja Google kuulutasid välja uue telefoni, järjekorras juba kolmandat nende kahe firma koostöös valminud n-ö Androidi lipulaeva.

Nexus 5X nime kandev nutitelefon saab uusima Google´i mobiilseadete operatsioonisüsteemi Android 6.0 Marshmallow ning pakub veel paremat jõudlust, paremaid kaamera omadusi ja täiustatud turvalisust.

See mõnus klikiga vajutus: Kyocera tahab teha puuteekraanid sama heaks kui nupud

Puuteekranidel on üks ühine häda - need on sõrme jaoks tundetud siledad klaaspinnad, mida peab nühkima, vaadates ka silmaga, kuhu sõrm satub. Seepärast pole puuteekraanid ka kuigi pimedasõbralikud ja loomulikult ei tohi neid kasutada roolis olles, sest nutitelefon eeldab alati ekraanile vaatamist, sõrmega pole seal midagi kombata.

Kuni... lähema homseni. Sest ootamatu firma - Kyocera on võtnud nõuks siin asja natuke või isegi üsna palju muuta. Kui see teoks saab, siis võib muutus olla isegi revolutsiooniline.

Kas oled valmis? Vertu uus mudel tuli välja, hind on ... nulliga!

Kunagi Nokiast välja kasvanud luksustelefonide bränd Vertu paneb oma uue mudeli hinnaga nii mõnegi luksuse ihaleja luksuma. Hind on korralik, kuid protsessoreid peab kalli telefoni tootja ikka valima laiatarbe-mudelite jaoks tehtute hulgast.

Vertu uus New Signature Touch on sinu, kui käid välja 17 000 eurot.

Kui telefon ostetud, võid veel juurde hankida alligaatorinahast kotikese - see maksab lisaks 2480 eurot. Pole paha, ütleks mõni endine poliitik.

Odav ja tugev: Cat S30 tuleb varsti müügile

AM-i testimislaual on praegu Cat S40, mis on õhem ja soliidsem kui eelkäijad, kuid kohe jõuab müügile ka selle telefoni odavam ja lahjem vend - S30. TCCM, Hiina nutitelefonide tootja Meizu ainuesindaja Baltikumis, toob Eesti turule Cat Phones´i uusima vastupidava nutitelefoni Cat S30, mis on soodsa hinnaga libisemiskindel telefon. Eestis tuleb Cat S30 müügile oktoobris ning hind jääb alla 300 euro.

Augustis sündis uus telefonimüügi rekord Eestis

Augustis osteti väga palju telefone - ja ega siin polegi midagi imestada, sest septembris algab kool. Ja ka puhkused said läbi. Kes kaotas mobiili ära, kes jättis reisile minemata ja ostis hoopis uue nuhvli. Uuringufirma numbrid kinnitavad neid oletusi.

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi augustis Eestis 33 600 uut telefoni, mis on tänavuse aasta kõrgeim tulemus. 

GFK andmetel olid müüdud seadmetest 80 protsenti nuti- ning 20 protsenti nuputelefonid. Rahaliselt moodustasid nutitelefonid 96 protsenti kogu Eesti jaeturul müüdud mobiilidest.

Vabad IT-töökohad

 119 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.