Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.

Milleks üldse nõgus telefon? 5 ja enam põhjust, miks see hea on

Nõgusaid telefone on juba välja tulnud mitme põlvkonna jagu. Kuid milleks see üldse hea on? Paljud nõgusa telefoni katsujad on vaadanud, käes hoidnud ja siis õlgu kehitanud. Pikemalt kasutajad siiski leiavad, et mõnikord on see väga hea lahendus. Ja kui eemalt vaadata nõgusa telefoniga helistajat, siis tundub, et just selline kaardus kuju on kõige õigem.

Nuputelefoniga mutta: Cat esitles uut vastupidavat mobiili Cat B30

Eelmisel nädalal tutvustatud Cat´i uus vastupidav nuputelefon Cat B30 tuleb Eestis müügile aprilli teises pooles. See telefon on loodud kasutamiseks kõige keerukamates tingimustes, vastates IP67 (Ingress Protection) sertifikaadi nõuetele. See tähendab, et Cat B30 on veekindel kuni ühe meetri sügavuses vees, samuti peab vastu tolmule ja põrutustele. Telefoni töökindlus on tagatud ka peale 1,8 meetri kõrguselt vastu betoonpõrandat kukkumist.

LG G Flex2 saabub Eestisse müügile märtsi lõpus

Nõgususe teine põlvkond jõuab Eestisse juba sel kuul: LG G Flex 2 müüki alustatakse märtsi lõpus, hind tuleb 700 euro ringis.

Telefoni tutvustati jaanuaris CES 2015 tehnikamessil. Selle nõgusal kerel on 5,5-tolline Full HD P-OLED ekraan, korpusel on sihvakam välimus koos täiustatud vastupidavusomadustega. G Flex2 nutitelefonil on Qualcomm Snapdragon 810 protsessor ja Octa-Core 64-bitine protsessor. Telefoni iseparanev tagakaas kaotab nüüd kergematest kriimustustest vaid 10 sekundiga ning kiirlaadimise funktsioon laeb 3000 mAh aku poole tunniga peaaegu 50 protsendini.

Microsoft lööb hinnaga - uus Lumia 435 saabus müügile alla 100 euroga

Microsoftile teeb väike Windows Phone´i turuosa muret ja ta otsustas lüüa hinnaga - alla 100-eurosed nutitelefonid on tänasest Eestis müügil. Microsoft Lumia 435 uus mudel maksab 99 eurot ja seda hakkas esimesena müüma Klicki kauplustekett.

Uuel Lumia 3,5 G nutitelefonil on 4-tolline ekraan ja värvikas korpus: valida saab säravoranži, erkvalge, erkrohelise  ja musta värvitooni vahel.

Aastase testi järg: Nokia Lumia on ajalugu, aga helge ajalugu

Aastase Nokia Lumia 635 testi vahepealne aeg on möödunud ilma probleemideta, rahulikult. Nokia Lumiaid ei tule enam juurde. Nüüd on poes Microsoft Lumiad. Otsekui selle hääbuva nutitelefoni-kaubamärgi kinnituseks kulus Lumia 635 tagakaanelt maha Nokia logo. Aga tagakaas ise on vaatamata oma plastmassisele olemusele üllatavalt kriimustuskindel - selline kergelt matt, ilma ühegi kraapsuta, nurkadest vaid õige veidi läikima kulunud. Suvine mulje, et enne aastase testi lõppu tuleb kaubandusliku välimuse tagamiseks mõni uus tagakaas osta (mida on tegelikult väga lihtne vahetada teise värvi vastu), oli täiesti petlik. Ka ekraaniklaasile pole tekkinud ühtki kriimu.

VIDEO: fotograaf Ardo Kaljuvee õpetab, kuidas teha selfisid

Fotograaf Ardo Kaljuvee õpetab parimaks selfie-telefoniks tituleeritud uue Samsungi Galaxy A seeria nutitelefonil, kuidas teha õnnestunud selfisid.

LG G3 ja iPhone 6 nimetati Mobile World Congress 2015 parimateks nutitelefonideks

Mobile World Congressil jagatakse jälle auhindu. Aasta nutitelefonid on sealse žürii hinnangul LG G3 ja Apple iPhone 6. Nutitelefonid jagasid Mobile World Congress’il (MWC) Global Mobile Awardsi auhinnagalal mobiilikategoorias GSMA poolt välja antud aasta parima nutitelefoni tiitlit.

HTC näitas oma uut "esimest" - One M9 on heale välimusele kindlaks jäänud

HTC esitles pühapäeva õhtul Barcelonas Mobile World Congressil oma viimast nutitelefonide lipulaeva HTC One M9. See on üsna sarnane eelmistele One´idele, või kui päris otse öelda - võhik ei tee neil mingit vahet. Ekraangi on sama, helitekitaja sama, korpus sama, vaid külgriba näib väikese "facelifti" saanud olevat. 

5-tollise täis-HD ekraaniga nutitelefonil on uusim kaheksatuumaline Snapdragoni protsessor ja 3 GB operatiivmälu. Telefoni sisemälu maht on 32 GB, mida saab laiendada microSD mälukaardi abil kuni 128 GB-ni. 4G toega seade töötab Androidi viimasel operatsioonisüsteemil 5.0 ja on HTC-le omaselt varustatud Sense’i kasutajaliidesega.

Samsung esitles oma uusi lipulaevu: Galaxy S6 ja Galaxy S6 Edge

Käes on mobiilimaailma uudiste kõrgaeg - homme algab Barcelonas Mobile World Congress 2015 ja enne seda teevad suuremad tootjad teatavaks oma suurimad uudised - parimad telefonid sel aastal.

Samsungil lõppes just Galaxy S6 ja S6 Edge´i esitlus. Ajakirjanikud lahkusid suurest saalist testtooteid proovima. Samsungi tehnilised töötajad jätkasid otseülekandel demoga, aga andmed ja pildid on juba avalikustatud.

Valus kaotus? Sony võib lahkuda mobiiltelefonide ja telerite turult

Pealkirjas mainitud valus kaotus tabab pigem tarbijaid kui Sony, sest lahkumine mobiiliturult ennustab sellele korporatsioonile hoopis 25-kordset kasumikasvu: keskendumine kaamerasensoritele ja Playstationile on niivõrd palju kasulikum kui rabelemine Samsungi, Apple´i ja veel mõnede tõusvate Aasia tähtede kõrval mobiilide massiturul olematu kasumi nimel.

Tarbijaile on Xperia seeria kadumine ilmselt valus kaotus, sest eelmisel aastal valisime ka AM-is parimat äritelefoni ja nii žürii kui rahvas arvasid, et Sony Xperia Z3 on parim. Paraku lähevad head telefonid Nokia teed.

Vabad IT-töökohad

 5 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.