Mobiiltelefonid

Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.


Cat S60 ja põletav küsimus: mida pildistada termokaameraga telefoniga

Cat S60 on vastupidavate, tugevate ja natuke uimasevõitu riistvaraga telefonide sarjast uus eriline mobiil, millel esimesena sisseehitatud termokaamera. Kui Huawei ja Apple panevad lisakaameraks telefoni tagaküljele kas lisaks põhikaamerale mustvalge sensoriga kaamera (Huawei P9 ja Honor 8) või teleobjektiivi (Apple iPhone 7 Plus), siis Cat S60 hoolitseb endiselt selle eest, et inseneride ja sinikraede maailmas midagi kasulikku pakkuda. Nimelt on sellel telefonil teiseks "silmaks" termokaamera.

Just5 ieradās Igaunijā! Läti mobiilimark kinnitab alates septembrist kanda Eesti turul

Täna teatas Läti telefonitootja JUST5, et tuleb jõuliselt Eesti turule. AM on Just5 Freedom X telefoni juba testinud. Oma hinna kohta on see väga hea telefon (seni müüdi Euronicsis, nüüd on oodatud rohkematesse kohtadesse müügile), ehkki välimuselt üsna tavaline (nagu kõik uuemad nutitelefonid) ja mõnede sensorite puudumisega, millega uhkeldavad maailmakuulsad nutitelefonitootjate lipulaevad, kuid sellest pole tavainimese jaoks suurt häda, kui just kompassiga metsa ei lähe.

Nullindad on tagasi: Microsoft tuli välja uue 0,3-megapikslise mobiiliga

Reede hommikul sätitakse Solarises ja Rocca al Mares sappa, et soetada endale uus iPhone 7. Samsung Galaxy Note 7 fännid peavad aga ootama plahvatava telefoni ümbervahetamist ja uus mudel hilineb. Samal ajal üllitab Microsoft maailmas uue telefoni - Nokia 216, mis saabub otsekui möödunud kümnendist. Kuid isegi Facebook on sellel nuputelefonil sees.

Nostalgiapisar pühitud, vaatame selle uue nuputelefoni, mis saabub müügile siiski vaid Indiasse, tehnilisi näitajaid. Ja lõpuks muidugi hinda.

Mitte ainult puhata ja mängida: kasulikud mobiilirakendused, mis teevad õppimise lihtsamaks

? Mobiil pole ainult mängimiseks, paljud rakendused aitavad ka paremini kooliasju teha. Milliseid rakendusi siis kooliks ja õppimiseks võiks kasutada?
! Tehnoloogia areng mõjutab lisaks teistele valdkondadele ka haridust, mistõttu on hakatud üha enam õppeprotsessi kaasama nutiseadmeid ja nendele mõeldud rakendusi. Uue alanud kooliaasta alguse puhul pani Samsung kokku rea parimaid tasuta Androidi rakendusi, mis muudavad õppimise protsessi lihtsamaks, huvitavamaks ja lõbusamaks.

Kõrvalda õppimist segavad rakendused

Täna esitleti Apple´i uut nutitelefoni iPhone 7: veekindlat, kõrvaklapipesata ja topeltkaameraga*

Täna oodati iPhone 7-t ja see tuligi. Kes ootas hingevärinal, kes skeptiliselt, kes rahulikult, kuid nagu alati, oli peale esitlust neid, kes ei suutnud uuendusi ära imestada kui neid, kes olid taas pettunud.

Nagu kuulujutud enne ennustasid, tuligi uus iPhone 7 ilma kõrvaklapipesata - nüüd jääb veel üle ära oodata, kui telefonid kaotavad oma viimase füüsilise rudimendi - USB pesa. Või tegelikult üks luuk on veel võimalik peagi ära kaotada - SIM kaardi pesa. Mobiil-IDga läheb küll raskeks, aga ilmselt maailm ikkagi varsti liigub selles suunas, et SIM-i pole.

Uus rändluslahendus pani eestlased välismaal julgemalt helistama

Elisa poolt mai alguses turule toodud rändluslahendus kasvatas nii mais kui ka suvekuudel välismaal helistamist Elisa eraklientide seas 22% võrra. Mobiilset internetti asus aga välismaal kasutama juba iga teine eestlane.

Kogu Euroopa Liidus kehtiva ja mai alguses jõustunud lahenduse raames sai Elisa eraklient võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu täiendavalt 30 ja äriklient 60 minutit ilma selle eest eraldi tasu maksmata.