Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Salvestusseadmed

Vormelite maailmas: Samsungi uus 3D välkmäluketas kihutab nagu arvuti lubab

SSD ketaste testist kirjutasime viimati aastaid tagasi - kui uskuda otsingut, siis Veiko Tamm testis viimati neid 2009. aastal. Mis siis ikka - ongi aeg võtta praegu maailma parimaks tunnistatud (ehkki ka üheks kalleimaks) Samsungi uue põlvkonna SSD 850 Pro.

See uus SSD ketas on uue sisemise tehnoloogiaga ning kestab väidetavalt kümnendi. Tootjat maksab ses osas uskuda, sest garantiiks antakse kümme aastat.

Uued mahud: kõvaketas 10 terabaiti ja SD-kaart 512 gigabaiti

Meil on vaja salvestada aina suuremaid andmehulkasid, mida tulevikus ilmselt keegi enam ei viitsi läbi vaadata (kui just Big Data robotanalüsaatorid sealt midagi vajalikku välja ei kaeva). Ja meie taskud on nüüd selle jaoks jälle suuremad: Western Digital tõi välja maailma esimese kümneterabaidise kõvaketta ning Sandisk teatas kohe sinna otsa, et neil on olemas 512 GB suurune SD-mälukaart.

Proact ostis Elioni IT infrastruktuuride üksuse

Eestis 2008. aastal vaikselt IT-infrastruktuuriäri alustanud Proact, mis on rahvusvaheline pilve- ja salvestusteenuste pakkuja, ostis Eestis Elioni IT infrastruktuuriteenuste üksuse. Elion põhjendab müüki vajadusega kitsal turul teenusepakkujaid koondada ja keskenduda kindlatele tegevusaladele. Elion saab peale tehingut üheks suurimaks Proacti kliendiks Eestis. 

TeliaSonera avas Tallinnas oma teise arenduskeskuse

TeliaSonera avas täna Tallinnas oma pilveteenuste arenduskeskuse, mis hakkab tegutsema Elioni juures. Arenduskeskuses luuakse ja testitakse uusi pilveteenuseid, mida saavad esimestena kasutada Elioni kliendid ning mis viiakse seejärel TeliaSonera Põhjamaade ning teiste Baltimaade turgudele. Varem on TeliaSonera juba avanud arenduskeskuse EMT juures, kus arendatakse telekommunikatsiooniteenuseid.

Filr - kas Ülim Failijagamise Masin?

Me kõik teame vastust küsimusele „elu, universumi ja kõige“ kohta. See on 42. Kahjuks ei tea keegi õiget küsimust.

Päris maailmas me teame nii küsimust „Mis oleks parim viis failide ja meta-andmete säilitamiseks“ kui ka vastust sellele küsimusele: „ relatsioonilise andmebaasi omadustega versioneeriv failisüsteem“.

Paraku jäävad tarkvaratootjad vastuse täpsema formuleerimisega tihtipeale jänni. Microsoft lubab meile suure suuga „uue põlvkonna“ failisüsteemi juba alates Windows Vistast. Lubaduseks paraku on need jutud siiamaani jäänudki. Linux ja XFS on „pühale tõele“ veidi lähemale jõudnud, aga kirgastumist ei paista sealtki poolt.

Mälupulk ja kõvaketas koodi alla

(Arvutimaailm 6/12)

Mälupulki ja kõvakettaid unustatakse pidevalt igale poole ripakile, seda teevad väikefirmade raamatupidajad ja riigikogu liikmed. Selleks, et mitte muretseda infolekke pärast, on iStorage´il seeria PIN-klaviatuuriga kaitstud kaasaskantavaid salvestusseadmeid.

Üks peaaegu ebaõnnestunud katse päästa SD-kaardilt pilte ja videosid

Seda juhtub ikka, et mõnikord ütleb üles mälupulk või mälukaart ja andmed oleksid justkui kaduma läinud. Tegelikult aga on kaduma läinud mõni paha sektor, ülejäänu on ilusti andmekandjal olemas. Arvutimaailmas on sellest varemgi juttu olnud, kuidas andmed sel juhul kätte saada. Nüüd aga tundub olevat lootusetum juhtum.

Üks SanDiski 16 GB SDHC kaart (klass 2) andis ühel hetkel Nikoni digipeeglis otsad - kaamera jäi liivakella kujutist näitama ja selle kaardiga enam pilti ette ei võtnud. Windowsiga masinas tuntakse küll kaart ära, kuid soovitatakse teha formaatimine. Hiljem selgub, et ka formaatimine ebaõnnestub. Enne aga proovime, mida teevad erinevad taastusprogrammid.

Veekindel kõvaketas uppus

(Arvutimaailm 3/11)

Kui üks mu kõvaketas tegi õhulennu ning peale hädamaandumist keeldus andmeid jagamast, tuli välja käia tuhandeid kroone väärtusliku info taastamiseks. Minu järgmine ketas saab olema vee-, põrutus- ja kõige muu kindel.

Eestis müüb Photopointi poekett Silicon Poweri Armor-seeria väliseid kõvakettaid, millest kallimad toetavad USB 3.0 liidest ning peaksid vastu pidama puusa kõrguselt betoonile kukkumise, kuni 1m sügavusele uputamise, mitmesajakilosele survele ja kindlasti midagi veel, mida lubab militaarstandard MIL-STD-810F ja IEC529 IPX7. Meile võimaldati testimiseks kaks 500 GB suurust kõvaketast: odavam ja väiksem Armor A50 ning seeria lipulaev A80.

Dead Drops - failivahetus Interneti abita, video

Kui faile on vaja vahetada kiiresti ja Internet on aeglane, võib teinekord kiirem olla fail ise mälupulgal kohale viia. Aga kui tahad anonüümsena faile jagada ja vahetada? Kui tahad osaleda uues subkultuuris? Siis Dead Drops on just sinu jaoks. Pane oma fail seina müüritud mälupulgale, kust teised selle offline´is kätte saavad.

Exadata privaatpilves sai Oracle´i lahendus kümme korda kiiremaks

Tavaliselt räägitakse andmebaasilahenduste kiiruste kasvust üsna väikestes numbrites, kuna enamus optimeeritavaid sõlmi on juba niigi optimeeritud ja uus lahendus toob vaid kerge kiiruse kasvu. Kuid uus pilvetehnoloogia võib ka siin suuremaid muutusi tuua. Proacti tarnitud privaatpilve tüüpi Exadata lahendus andis Oracle´i andmebaasirakenduse migreerimisel Exadata lahenduse peale ca 10-kordse kiiruse kasvu.

Privaatpilve tüüpi Oracle Exadata andmebaasi serverisüsteem tarniti jaeturul tegutsevale suurkliendile. Exadata on Oracle´i poolt loodud integreeritud riist-ja tarkvara, sisaldades kettamassiivi, servereid, Infinibandi ülikiiret võrku ning Oracle´i optimeeritud andmebaasimootorit. Süsteem toimib hajutatuna serverite ja kettamassiivide vahel ning ressursse saab igale rakendusele vabalt provisjoneerida. Seega võib öelda, et tegu on privaatse andmetöötluse pilvelahendusega.

IT-alased tööpakkumised

 101 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutikaitse.ee uudised