Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Komponendid

LG mõtles mobiilile välja puutetundlikud kaaned

Tuntud mobiilitootja LG Electronics, mis on teinud esimesena näiteks nõgusa telefoni ja peaaegu esimesena 3D ekraaniga telefoni, esitles nüüd oma uut nutitelefoni korpust Quick Cover, mis on loodud LG uuele lipulaev-nutitelefonile LG G5. Kuigi seda uut telefoni pole veel esitletud, näitab LG juba selle mudeli jaoks mõeldud uutmoodi kaanesid.

LG Quick Cover korpus on osaliselt läbipaistev ning puutetundlik. See aitab kasutajatel võtta vastu kõnesid ning juhtida äratuskella või muid funktsioone mobiili katte kaant avamata.

Hüvasti, kuum jootmine - elektroonikat on mõistlikum hoopis külmalt liimida!

Jootmine on olnud igipõline elektroonikakomponentide trükkplaadile ühendamise viis. Tina sulatamine aga nõuab kuumust ja aina peenemaks muutuvad kiibid ei talu seda kohe üldse. Kuid miks ei võiks jootmise asemel kasutada hoopis liimimist? Hea mõte, aga sobivat liimi polnud. Nüüd aga paistab, et selline liim tuleb - Boston’s Northeasterni ülikoolis saadi laborites valmis metalliliim, mis juhib väga hästi elektrit. Just see võikski tina asendada. MesoGlue nimeline liim juhib hästi nii soojust kui elektrit. Seega võib seda kasutada ka protsessoritele jahutusradiaatorite külgeliimimisel.

5 tehnoloogiavidinat palju reisivale rändurile

Reisimine on tänu nutiseadmetele läinud ülilihtsaks - kogu maailma kohta on suures osas olemas mobiilikaardid (osad lausa tasuta), vaatamisväärsuste info, navigaatoriäpid, otseajas võõrasse keelde tõlkivad kõnesüntesaatorid ja raha ülekandmise võimalused, mis ei tapa rahakotti. Lisaks aitab nutiseadmeid hulk lisavidinaid, mis rändamise veelgi lihtsamaks teevad.

Riistvarakiirendis BuildIT esitleti neljandat riistvara-idufirmade lendu

Euroopa ainuke riistvarakiirendi Buildit pidas eile Tartu Garage48 Hubis selle aasta viimast demopäeva, kus oma ideid esitlesid 7 nutikat idufirmat. Lisaks oli kohale saabunud TechLink'i meeskond ja Briti suursaadik Chris Holtby, kes üheskoos Buildit'i rahvaga UK-Estonia TechLinki ka Tartumaal avatuks kuulutasid.

Eesti klienditeenindusest ja garantiitingimustest Motorola nutikella näitel

Suve hakul oli Eestis saadaolevaist nutikelladest üks huvitavamaid Motorola toodetud Moto 360. Praeguseks siis esimene põlvkond. Igasuguseid nutiseadmeid-vigureid armastava inimesena saigi ühel hetkel sammud seatud lähimasse Klicki esindusse kella ka oma silma vaatama ning poest lahkusingi juba ilus hallist nahast kell käel.

Biohäkkerid dikteerivad uut moodi: LED-tätoveeringud!

Kiibi naha alla panemine on nii üheksakümnendad. Tätoveeringud samuti. Kuid elektrooniline tätoveering naha peal, mille saab hiljem märkamatult eemaldada, on juba küber-kahetuhande-teistkümnendad. Grupp biohäkkereid otsustas seda proovida ettevõttest Chaotic Moon, mis muidu aitab teistel silma paista muudmoodi kui õlal plinkivate LED-ide ja mikroskeemidega.

Kes teeb kõige odavama arvuti? CHIP nüüd 8 dollarit, Raspberry Pi 5 dollarit!

Mäletame veel neid jutte Arvutimaailma algusaegade eelsest ajast, kui siia toodi esimesed lääne arvutid ja peale ühe müüki võis endale Kristiinesse maja osta. Veel mõni aasta hiljem sai PC eest vaid "Žiguli" sõiduauto raha. Arvutite hinnad muudkui langevad ja nüüd on jõudnud pisiarvutite hinnad täiesti põhja.

Raspberry Šotimaal toodetav isend Pi Zero hind ongi juba jõudnud praktiliselt nulli lähedale: uus mudel, mis välja tuli, on senise paarikümne dollari asemel hinnasildiga 5 dollarit.

Samsungi uus monitor turgutab nägemist ja mobiiliakut

Enne detsembris uute, kangemate prillide järele minekut on hea võtta ette üks silmasõbralik test. Kui iga päev töötada kitsa, 13-tollise Full HD ekraaniga süleriga, siis on vahelduseks Samsungi valge, 23,6-tollise ekraani taha minek tõeline silmapuhkus. Lisaks saab panna oma juhtmevaba laadimise toega Samsung Galaxy S6 EDGE´i puhkama ekraani ette monitorijalale, kus see end kiiresti täis laadima asub. Samsung LS24E370DL/ZA toetab nimelt ka juhtmevaba Qi standardile vastavat laadimist.

See Samsungi monitor on arvatavasti alles sissejuhatus igasugustele kodumasinatele ja isegi mööblile, millele ilmuvad pinnad, kuhu osutavad kirjad: lae siin! Lae siin oma mobiili, nutikella, nutisõrmust, nutiprille jne. Igatahes on see mugav ja kui hinnas ka tulevikus järgi antakse, levib kindlasti juhtmevaba laadimine massidesse.

Test: akupank käivitab talvel auto ja laeb täis nutiseadmed - sülerist mobiilini

Külm hooaeg on alanud ja ega tali taeva jää: vanemate akudega võib autode käivitamine osutuda tugevamate öökülmadega murettekitavaks.

Loomulikult oleks kõige õigem autole tellida uus mudelikohane aku, kuid jätame selle lihtsa variandi hetkel kõrvale, kuna põhjuseid on erinevaid, miks ka sellest võib mitte kasu olla.

Vahel aga lihtsalt juhtub, et jääb salongi tuli põlema, signalisatsioon tarbib rohkem kui vaja või lihtsalt sai käidud soojal maal reisil ning auto seisis ja nüüd ei käivitu.

Kirevam kui jõulupuu: Easyjeti meeskond saab endale LED-idega nutikad kostüümid

Bling on saavutanud Easyjeti uutes kostüümides täiesti uue taseme: lennumeeskond hakkab kandma vorme, millesse on moe- ja elektrooniliste riiete firma CuteCircuit sisse õmmelnud LED-id, akud, videokaamerad ja palju muud.

Lennukisalongis tegutsev meeskond on varustatud LED-kujutistega kostüümidega ja mikrofoniga. Väljaspool lennukit tegutsev meeskond on lisaks LED-ekraanidele relvastatud ka videostriimimise süsteem, baromeetri ja õhupuhtuse anduritega. 

Avariiolukorras juhatavad meeskonna kostüümid lähima väljapääsuni ja tavaolukorras jagavad olulist lennuinfot. Sisseehitatud mikrofonide ja kõlaritega suheldakse omavahel ja edastatakse lendajatele infot.

Vabad IT-töökohad

 150 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.