Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Komponendid

Biohäkkerid dikteerivad uut moodi: LED-tätoveeringud!

Kiibi naha alla panemine on nii üheksakümnendad. Tätoveeringud samuti. Kuid elektrooniline tätoveering naha peal, mille saab hiljem märkamatult eemaldada, on juba küber-kahetuhande-teistkümnendad. Grupp biohäkkereid otsustas seda proovida ettevõttest Chaotic Moon, mis muidu aitab teistel silma paista muudmoodi kui õlal plinkivate LED-ide ja mikroskeemidega.

Kes teeb kõige odavama arvuti? CHIP nüüd 8 dollarit, Raspberry Pi 5 dollarit!

Mäletame veel neid jutte Arvutimaailma algusaegade eelsest ajast, kui siia toodi esimesed lääne arvutid ja peale ühe müüki võis endale Kristiinesse maja osta. Veel mõni aasta hiljem sai PC eest vaid "Žiguli" sõiduauto raha. Arvutite hinnad muudkui langevad ja nüüd on jõudnud pisiarvutite hinnad täiesti põhja.

Raspberry Šotimaal toodetav isend Pi Zero hind ongi juba jõudnud praktiliselt nulli lähedale: uus mudel, mis välja tuli, on senise paarikümne dollari asemel hinnasildiga 5 dollarit.

Samsungi uus monitor turgutab nägemist ja mobiiliakut

Enne detsembris uute, kangemate prillide järele minekut on hea võtta ette üks silmasõbralik test. Kui iga päev töötada kitsa, 13-tollise Full HD ekraaniga süleriga, siis on vahelduseks Samsungi valge, 23,6-tollise ekraani taha minek tõeline silmapuhkus. Lisaks saab panna oma juhtmevaba laadimise toega Samsung Galaxy S6 EDGE´i puhkama ekraani ette monitorijalale, kus see end kiiresti täis laadima asub. Samsung LS24E370DL/ZA toetab nimelt ka juhtmevaba Qi standardile vastavat laadimist.

See Samsungi monitor on arvatavasti alles sissejuhatus igasugustele kodumasinatele ja isegi mööblile, millele ilmuvad pinnad, kuhu osutavad kirjad: lae siin! Lae siin oma mobiili, nutikella, nutisõrmust, nutiprille jne. Igatahes on see mugav ja kui hinnas ka tulevikus järgi antakse, levib kindlasti juhtmevaba laadimine massidesse.

Test: akupank käivitab talvel auto ja laeb täis nutiseadmed - sülerist mobiilini

Külm hooaeg on alanud ja ega tali taeva jää: vanemate akudega võib autode käivitamine osutuda tugevamate öökülmadega murettekitavaks.

Loomulikult oleks kõige õigem autole tellida uus mudelikohane aku, kuid jätame selle lihtsa variandi hetkel kõrvale, kuna põhjuseid on erinevaid, miks ka sellest võib mitte kasu olla.

Vahel aga lihtsalt juhtub, et jääb salongi tuli põlema, signalisatsioon tarbib rohkem kui vaja või lihtsalt sai käidud soojal maal reisil ning auto seisis ja nüüd ei käivitu.

Kirevam kui jõulupuu: Easyjeti meeskond saab endale LED-idega nutikad kostüümid

Bling on saavutanud Easyjeti uutes kostüümides täiesti uue taseme: lennumeeskond hakkab kandma vorme, millesse on moe- ja elektrooniliste riiete firma CuteCircuit sisse õmmelnud LED-id, akud, videokaamerad ja palju muud.

Lennukisalongis tegutsev meeskond on varustatud LED-kujutistega kostüümidega ja mikrofoniga. Väljaspool lennukit tegutsev meeskond on lisaks LED-ekraanidele relvastatud ka videostriimimise süsteem, baromeetri ja õhupuhtuse anduritega. 

Avariiolukorras juhatavad meeskonna kostüümid lähima väljapääsuni ja tavaolukorras jagavad olulist lennuinfot. Sisseehitatud mikrofonide ja kõlaritega suheldakse omavahel ja edastatakse lendajatele infot.

Google, Intel ja TAG Heuer - mis neid ühendab? Muidugi nutikell

Intel, TAG Heuer ja Google panid kolme peale kokku luksusliku kella, millest saab võib-olla nutikellade lipulaev: TAG Heuer Connected.

Intel tegi eile avalikkusele New Yorgis esitletud nutikellale sisemise kiibistiku, mis optimeeritud nutikella funktsioonidele, helistriimimisele ja Bluetoothi/WiFi ühendustele akut vähe kurnates ning Google pani sisse Android Weari operatsioonisüsteemi. Tuumaks on 1,5-gigahertsine Intel Atom Z34XX. Kell on 46 mm diameetriga, ümmarguse sihverplaadiga, disainitud nagu klassikaline luksuslik kronograaf. Kest on tehtud titaansulamist.

TTÜ-Mectory satelliiti hakkab testima Stoneridge Electronics

ESTCube-1 kui Eesti esimene tõsine samm kosmosesse on läbi, uued satelliidid on peagi tulemas. Selleks loodi TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory Kosmosekeskus, mis käivitas alates 2014. a. sügissemestrist pilootprojektina nanosatelliitide arendamisele suunatud programmi. Nüüd tehakse suur hüpe kosmose suunas edasi, kuna eile liitus kosmosekeskusega neljas suur partner.

LIHTNE LAHENDUS: USB kaabel, mille võib pesasse pista ükskõik kumba pidi!

? Kes vähegi on USB porti midagi pista üritanud, on kindlasti kokku puutunud nn kolmetahulise USB kaabli probleemiga: proovid ühtepidi, ei sobi; keerad teistpidi, ei sobi; kolmandat korda keertes juba sobib. Miks küll ei võiks ka USB kaabli "jämedam" pistik olla mõlemat pidi sobituv?

! Aga sellised pistikud ongi olemas! USB Type-C on tore asi, kuid veelgi toredam on laua all pimedas arvuti taga kobades universaalne pistik ükskõik mis pidi pesasse saada.

Loogiline samm: Western Digital ostab SanDiski

Üks suurimaid kõvakettatootjaid Western Digital ostab ühe suurima SD-kaartide tootja SanDiski. See on Western Digitali jaoks loogiline samm, sest kõvaketta odavale gigabaidihinnale liiguvad välkmälukettad ehk SSD-d aina kiiremini lähemale. Siiski on hinnavahe veel pea kümnekordne, kuid sulab kui esimene sügisene lumi.

NAND mälude tootja SanDisk ostetakse 19 miljardi dollari eest. Ettevõte otsiski ostjat, sest kasv ei vastanud enam ootustele.

Ta tuleb siiski: tundub, et 21. oktoobriks 2015 on Hoverboard valmis!

Kuulsas kultusfilmis "Tagasi tulevikku" sattus filmi peategelane Marty McFly aastasse 2015, kuupäevaks oli 21. oktoober (kell 4:29PM). 1989. aasta filmis kujutati noorte tulevikuvidinana müstilist Hoverboardi, ratasteta rula, mis suutis hõljuda maa ja vee kohal.

Vabad IT-töökohad

 123 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.