Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Komponendid

Akupangaga nädalavahetuseks tsivilisatsioonivabaks

Akupangad on muutumas aina vajalikumateks lisadeks igapäevaste asjade seas, mida kaasas kanda. Nutitelefonid kustuvad ju tavaliselt juba sama päeva õhtuks ja kui unustad laadida (või juhtub, et õhtu möödub stepslist eemal), võibki vaja minna turgutusvahendit, mis annaks telefonile särtsu juurde.

Üks selline turgutusvahend sattus AM-i testimislauale. Eks neid on varemgi olnud, aga seekordne pole lihtsalt Hiina ime e-poest, vaid kirjade järgi disainitud Suurbritannias. Toodetud mõistagi Hiinas. Powertravelleri Powermonkey Discovery on just sellise paraja suurusega (ja metallkorpusega!), et võiks alati kuskil kotipõhjas vedeleda, kui vaja läheb.

Samsungi teise põlvkonna nutikell - uus katse randmele kinnituda

Nutikellade esimene tulek polnud väga tormiline, kui turundustegevus nende seadmete ümber välja arvata. Puudu oli veel üks oluline asi - nutikell polnud kuigi stiilne. Sellise korpusega rohmakad kellad olid kunagi ka Nõukogude Liidus - siis, kui esimesed elektronkellad välja tulid. Nutitelefonid panid aga aastaid tagasi randmel oleva käekella hülgama ja nüüd nutikana tagasi tulles, kuid paari-kolmekümne aasta vanuse retrovälimusega ei võetud uusi asju kohe omaks. Ja eks oli ka muid põhjuseid - tihe laadimine, ühilduvuse probleemid telefonidega jne. Igatahes on Samsung otsustanud kutsuda need, kes esimeset nutikellade rongist maha jäid, nüüd hüppama uuele rongile.

Gartner ennustab: virtuaalprillid aitavad säästa miljardi ja teevad töö efektiivsemaks

Midagi pole parata, aastal 2017 kannavad paljud meist Google Glassi sarnaseid virtuaalprille ka töö kiiremaks tegemiseks, kui uskuda Gartneri ennustust.

Gartneri uuring soovitab firmade IT-juhtidel neid prille tähelepanelikumalt jälgida. Kantav elektroonika ja eriti virtuaalprillid koos täiendatud reaalsusega (augmented reality) aitavad sellistel aladel nagu tootmine, välitööd, kaubandus ja meditsiin kõvasti efektiivsust tõsta.

Logitech G430 7.1 Surround Sound klapid - hääled selja tagant

Logitech G430 7.1 Surround Sound

pilt G430 kõrvaklappidest

Sel suvel lisas Logitech terve rea uusi seadmeid oma mänguritele mõeldud G-seeriasse. Tavapäraste hiirte ja klaviatuuride seas olid ka G430 Surround Soundiga kõrvaklapid, mida AM-i labor sai hiljuti proovida.

Sülerijooga: alus püsti, pikali ja istuli töötamiseks

Püsti töötamine on vaatamata istumise ja lamamise pooldajate arvamusele kõige produktiivsem. Asjata pole moodsates Silicon Valley kontorites kõrged lauad, mille ääres hipsterid arvuteid klõbistavad jalalt jalale tammudes. Püstitöötamise produktiivsust on ka mõõdetud - sellepärast pakuvad Google, Facebook, AOL ja teised suured ning muidugi iga endast lugupidav trendikas IT-startup püstijala-töökohti. Facebookis on koguni 250 püstitöötamise kohta. BusinessInsider kirjutab pikemalt, kuidas see produktiivsus täpsemalt ära mõõdeti. Meie aga testime sellist huvitavat sülerialust, millega saab igas asendis töötada.

Seagate´i uus 5 mm paksune kõvaketas on mõeldud tahvlitele

Samal ajal kui sülearvutitesse hiilivad välkmälukettad, on Seagate´i õhutusel tavalised kõvakettad tegemas vastupidist invasiooni - uus 5 mm paksune Seagate´i kõvaketas on mõeldud tahvlitele ja muudele õhematele mobiilsetele seadmetele.

Gravitatsioonisensorite ja güroskoobiga varustatud kõvaketas kaitseb end kukkumise ja põrutamiste eest. Tootja lubab, et nende Dynamic Data Driver tagab 500 GB kõvakettale sama suure voolutarbe, kui on 64 GB välkmälul, seega ei tohiks kõvaketas tahvlite akusid liigselt kurnama hakata. 

Kapselkõlarid ehk ninja-samuraid aitavad mobiilseadmetest bassiga heli välja

Kui 80ndatel räägiti Hi-Fist ja timmiti kapisuurustest kõlaritest viimnegi sagedusriba ekvalaiseri abil puhtalt välja, siis peale 2000. aastaid on asjad helindusega massides aina halvemaks läinud - alates nööpkõrvaklappide pealetungist kuni sülerite ja mobiilide sisseehitatud kõlaritega rahuldumiseni. Lihsalt ei viitsita enam suurte kõlaritega ja kvaliteetse heliga igapäevaselt jännata. 

Kapselkõlarid üritavad vähemalt osaliselt seda mahlakamat heli taasesitust tagasi tuua, andes mobiilseadmetele võimaluse natuke ka basse ja kõrgemaid helisid puhtamalt esile tuua. Kapselkõlaritest oli AM.ee testis seekord Sonpre toodang, mida jagas lahkesti testmiseks Mamear.

Hiina ime - akupank, mis laeb ja ei lae ka

Suvel on jälle tekkinud vajadus oma vidinatele miski tagavaralaadija leida, mis elektrivõrgust eemal (või ka üle 100 euro megavatt-tunni eest küsivat monopoli vältides) aitaks telefone laadida. Ja muid vidinaid ka. Eelmine aasta testitud päikesepatareiga laadija töötab siiamaani üsna ilusti, aga tahvli jaoks ja öiseks ajaks oleks veel midagi toekamat vaja.

Tehtud-mõeldud ja peale väikest valimist sai eBayst ära tellitud 12000 mAh mahutavusega akupank. Ilus valge, täisoleku LED-indikaatorid ka küljes. Isegi kaabel kaasas.

USB 3.5 tuleb 10-gigabitise kiirusega

Juba mitu aastat oleme rääkinud USB 3.0-st ja selle suurtest kiirustest, mis uutes arvutites kas ühe või mitme USB-pesa kaudu on kättesaadavaks saanud. 

USB 3.0 venitab välja kuni 5 Gbit/s, Thunderbolt kuni 10 Gbit/s, aga nüüd on tulemas USB 3.5, mis meie ühenduskiiruseid jälle aina kasvavate andmemahtude juures natuke parandavad.

2014. aastal seadmetesse saabuv USB 3.5 pakub andmesidet kuni 10 Gbit/s, siis peaks uus standard jõudma esimestesse emaplaatidesse. 

Kõrvaklapid ja tõmblukk - vahe on väike

Kõrvaklappe pole AM oi kui ammu testinud. Seekordsed - mis Mamear testimiseks ulatas - on kuidagi tuttavad. Vist on neid CeBITil nähtud. Fontastic D-parts Zip on sellised kõrvaklapid, mis taskusse või kotti pannes juhtmepuntraks ning lootusetult sassi ei lähe. Nimelt saab kõrvaklapijuhtmed nagu tõmbluku üheks tõmmata ja kuulamiseks kasutades jälle tõmbluku lahti tõmmata - lihtne ja tuttav lahendus.

IT-alased tööpakkumised

 110 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender