Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Lahendused

Test: akupank käivitab talvel auto ja laeb täis nutiseadmed - sülerist mobiilini

Külm hooaeg on alanud ja ega tali taeva jää: vanemate akudega võib autode käivitamine osutuda tugevamate öökülmadega murettekitavaks.

Loomulikult oleks kõige õigem autole tellida uus mudelikohane aku, kuid jätame selle lihtsa variandi hetkel kõrvale, kuna põhjuseid on erinevaid, miks ka sellest võib mitte kasu olla.

Vahel aga lihtsalt juhtub, et jääb salongi tuli põlema, signalisatsioon tarbib rohkem kui vaja või lihtsalt sai käidud soojal maal reisil ning auto seisis ja nüüd ei käivitu.

Elame nagu ulmefilmis? Tehnotrendide analüütik Rob Creemers tutvustas täna Tallinnas tulevikku

Täna toimunud Eesti suurimal IT konverentsil Atea Action arutleti selle üle, milline on digitaalne tulevikumaailm. Avakõneleja ja eest-arutleja, digimaailma –ja tehnoloogiatrendide jälgija Rob Creemers ütles otse välja, et tehnoloogiata pole modsa inimese elu enam võimalik. On see abitus või paratamatus, sellest räägiti lähemalt kaheksandat korda toimuval Atea Actionil, mis kannab seekord pealkirja „Digital=Business strategy. For leaders developing intelligent organization“.

TTÜ-Mectory satelliiti hakkab testima Stoneridge Electronics

ESTCube-1 kui Eesti esimene tõsine samm kosmosesse on läbi, uued satelliidid on peagi tulemas. Selleks loodi TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory Kosmosekeskus, mis käivitas alates 2014. a. sügissemestrist pilootprojektina nanosatelliitide arendamisele suunatud programmi. Nüüd tehakse suur hüpe kosmose suunas edasi, kuna eile liitus kosmosekeskusega neljas suur partner.

Skype´i kaasasutajad teevad kulleriteenuste Skype´i - Starship´i ehk robot-kulleri

Jälle needsamad tuntud sariettevõtjad - Ahti Heinla ja Allan Martinson teevad midagi uut. Seekord on võetud ette kullerteenused ja pakivedu. Ei ole siin mingit drooniga kohaletoimetamist - pakk saabub Starhsipi tehnoloogiaga maad mööda.

Varjuda pole kuhugi: MIT-i abiga saab varsti näha läbi seinte - mingil määral

Militaar-insenerid andsid meile kunagi traadita Interneti ehk WiFi, kuna nad ise liikusid side vallas edasi uute võimsamate "mänguasjade" juurde: uute lairibaühenduste juurde, kus piltlikult öeldes suure hulga antennidega suheldakse väga erinevatel sagedusaladel korraga. Nüüd ootame me sarnast tehnoloogiat 5G-ga juba tsiviilide kasutusse. Mida aga uurivad sõjaväelaste jaoks teadusasutused praegu ja mida saame kasutada meie, tavainimesed paarikümne aasta pärast?

Näiteks seda, kuidas läbi seinte näha.

Bloom! Ja toit on valmis! Selgus Electroluxi tulevikulahenduste disainikonkursi võitja

Igal aastal valib Electrolux välja mõned ulmelised tulevikulahendused, mida võiks kunagi arendama hakata. Paljud neist on keskendunud disainile ja pole tänapäeva tehnoloogia juures veel valmis ehitatavad. Kui mõned võivad varsti meie kodudesse tulla. Võib-olla ka selleaastased võitjad...

Eile õhtul kuulutati pidulikul finaalüritusel Helsingis välja rahvusvahelise disainikonkursi Design Lab võitja, kelleks sel aastal valis žürii Suurbritanniast pärit tudengi Jordan Lee Martini kontseptsiooni “Bloom” – see on tulevikulahendus lastele, mis aitab neil õppida toiduvalmistamist lõbusal viisil. Kokku esitati sel aastal konkursile üle 1 500 kontseptsiooni.

10 kõige olulisemat tehnoloogilist trendi, mis tabavad meid 2016. aastal

Seekord ei küsi me Igor Mangi käest, mida toob uus aasta. Tehnoloogia taroskoopi pole ka praegu ette näidata. Seekord räägib meile järgmisel aastal ees ootavast hoopis Gartner, uuringufirma.

Nende korraldatud suurel sümpoosionil Orlandos kujunesid välja märksõnad, mille järgi on tulevikku juba lihtne ennustada, sest 2016. aasta on sama hea kui ukse ees. Esimesed öökülmad ja nädala lõpus saabuvad lörtsisajud vaid kinnitavad seda tunnet.

Google Glass on küll surnud, kuid võib varsti uuesti sündida

2012. aastal esimest korda Google´i poolt esitletud ja "maailma muutvat" seadet Google Glass enam pole. Leige vastuvõtt ja mõnes kohas lausa Google´i prillikandjate ehk "Glasshole´ide" ärakeelamine pani pikapeale tehnoloogiahiiu ümber mõtlema ja Google Glassist sai järjekordne projekt, mis vaikselt sahtlisse tagasi libistati.

Kuid mitte lõplikult. Nii nagu omal ajal Segwayga, millele tootja ennustas kaherattalisele helget tulevikku kõnniteedel jalakäijaid tööle viimas, sai ka Glass sooja vastuvõtu mitte tavainimeste, vaid mõnede spetsialistide seas. Kui Segway massidesse ei jõudnudki, kuid leidis koha politseinike, lennujaamatöötajate ning (Tallinna näitel) ka turismiatraktsioonide juures, siis Google Glassiga näib minevat üsna samamoodi. Google taipas seda ka - teatud ärialadel võib ju neist klaasidest palju abi olla. Ja need alad on näiteks meditsiin, ehitus ja tööstus. Miks mitte ka politsei.

10 arvutihaigust, mis vaevavad moodsat infoühiskonna inimest ja kuidas neist hoiduda

Ehkki aktiivne kontori-inimene teab, et peale kella 9-17 kontoris istumist tuleb end aktiivselt liigutada, vaevab väga paljusid IT-d igapäevaselt kasutavaid inimesi üks või mitu arvutihaigust. Sellised on 12 kõige levinumat - AM pakub juurde ka soovitusi, kuidas neist hoiduda.

VIDEO: isesõitev auto pole mingi ulme - esimesi katsetati juba 1971. aastal

Esmaspäeval avas Michigani Ülikool M linna, mis on 32 aakril laiuv tehismetropol isesõitvate autode katsetamiseks koos kõige linna juurde kuuluvaga.

Kuid tegelikult pole ulmelisena tunduvad isesõitvad autod midagi uut. Neid katsetati juba 1971. aastal. Allolevast videost on näha, kuidas isesõitev auto jälgib teemärgistust ja vabastab juhi linnadevahelisel maanteel rooli hoidmast. Rool tõmbleb küll kahtlaselt, kuid hoiab brittide loodud täiustatud auto teel.

Vabad IT-töökohad

 125 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.