Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Lahendused

USA on müüdud, Venemaa müügis ehk domeenioksjonid käivad täie hooga

12 kuuga on Osta.ee-sse müüki jõudnud juba üle 100 domeeni. Hinnad pole mõnel domeenil üldse odavad, näiteks praegu saab domeeni venemaa.ee kohe välja osta 2800 euroga.

USA.ee aga müüdi 305 euroga ja see viib nüüd Ameerika autode müüja juurde.

Viimase 12 kuuga on ostu-müügikeskkonnas Osta.ee oksjonimüüki pandud või rendile pakutud üle 100 veebidomeeni. Alghinnaga 10 senti läks oksjonile domeen Venemaa.ee, mille pakkumised on kerinud juba üle 105 euro.

Esimene Global Mobile auhind Eestisse - Regio Demograft sai parimaks tehnoloogialahenduseks

Eile õhtul kuulutati Barcelona Mobile Wolrd Congressil välja selleaastased tehnoloogiaauhindade võitjad. Esimest korda tuli üks auhind ka Eestisse. Regio / Reach-U toode Demograft kuulutati parimaks mobiiltehnoloogialahenduseks  "Best Solution for Growing Smaller or Independent Networks". Maailma suurimal ja tähtsaimal mobiilivaldkonna konverentsil on see silmapaistev saavutus. Auhinna võttis vastu Teet Jagomägi. Reach-U osales Mobile World Congressil ka oma stendiga.

Esimeses digitaalses klassis on tahvlid tagasi nagu Paunveres

Nii nagu Oskar Lutsu Paunveres tuli rehekendus tahvlile teha, nii hakkab olema ka varsti koolides. Digitaalsetesse klassidesse hiilivad tahvlid, mis kodudes juba ammu olemas, aga lisaks saab õpetaja suure puuteekraani ning infosüsteemi, mis tagapingis ülesande kallal vaevlejast ka õpetajale infot jagab.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis avati reedel esimene digitaalne klass, mille paigaldas Samsung. Infotehnoloogia aitab muuta õppeprotsessi digitaalses klassis atraktiivsemaks. SOS Lasteküla poolt Samsungi heategevusprojekti abil omandatud ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumile kingitud digitaalses klassis on õppimiskohti 30-le lapsele.

Reaalsus kaob silmapiirilt

Lugenud hiljaaegu pikaajalise arvutiajakirjaniku artiklit teemal, kuidas poleks vaja külmkappi, mis vastu kobiseks, kui jalgpalli vaadates järjekordset õlut lähed võtma, leian, et inimesed hakkavad kaotama reaalsustaju ning võimet üksteisega suhelda.

VIDEO: Amazon lennutab droonide abil postiteenuse uude ajastusse

Mõnikord on hea vaadata otse tulevikku. Amazoni laboris saab seda teha. R&D osakond maailmakuulsas e-poes ja IT-lahenduste firmas lõpetab mõne aasta pärast selle käsitsi pakiveo lõputuna näiva ajastu ja proovib käima saada esimese mehitamata õhusõidukitega pakkide kohaletoomise teenuse.

Google: kaalutlevad eestlased teevad enne ostu põhjaliku uurimistöö

Esmaspäeval Eestis käinud Google´i esindajad esitlesid Ülemiste Citys esimest korda Google’i tarbijakäitumise uuringu Consumer Barometer 2013 tulemusi Baltimaade kohta. Arvutimaailm käis uurimas, mida siis eestlaste kohta teada saadi.

Uuringu põhjal on eestlaste ostuotsused väga kaalutletud. Enne toote soetamist tehakse Internetis põhjalik taustauuring. Samas pole ükski turg eriti unikaalne - inimesed maailmas otsivad üsna sarnaselt ja tegemist on pigem inimpsühholoogiaga, kuidas kauba suhtes ostuotsuseid langetatakse. Google’i Baltikumi ärisuuna arendusjuht Vytautas Kubilius ütles Arvutimaailmale, et eestlased on siiski üsna aktiivselt Internetti ostuotsuste tegemisel kasutav rahvas, aga alati ei tähenda see, et kohe ka e-poest ostma hakatakse. Ta tõi näite autoostust: peaaegu kunagi ei osteta autot e-poest, vaid otsitakse mitu kuud infot erinevate mudelite ja varustuse kohta. "Poodi läheb väga teadlik ostja," lisab Kubilius, "ostma hakatakse juba siis, kui erinevate mudelite kohta on kõik vajalik teada."

Gartner ennustab: virtuaalprillid aitavad säästa miljardi ja teevad töö efektiivsemaks

Midagi pole parata, aastal 2017 kannavad paljud meist Google Glassi sarnaseid virtuaalprille ka töö kiiremaks tegemiseks, kui uskuda Gartneri ennustust.

Gartneri uuring soovitab firmade IT-juhtidel neid prille tähelepanelikumalt jälgida. Kantav elektroonika ja eriti virtuaalprillid koos täiendatud reaalsusega (augmented reality) aitavad sellistel aladel nagu tootmine, välitööd, kaubandus ja meditsiin kõvasti efektiivsust tõsta.

Video: minirobotite parv koristab tube

11. korda toimunud Electroluxi disainikonkursi Design Lab 2013 võitjaks valiti lendavate mini-puhastusrobotite kontseptsioon “Mab”. See lahendus pakub juba välja arendatud sünkroonselt tegutsevatele ja lendavatele minirobotitele ühe võimaliku lahenduse (kui sõjalised lahendused kõrvale jätta): robotiparved võiksid süsteemselt tube koristada.

Võidutöö idee seisneb automatiseeritud puhastussüsteemis, mis koosneb sadadest miniatuursetest lendavatest robotitest, mis puhastavad pindu veetilkadega. „Mab“ kontrollib üle kogu maja, teeb kindlaks piirkonnad, mis vajavad puhastamist, ja saadab robotid automaatselt tööle. Esikoha pälvinud idee autoriks on Kolumbiast pärit Adrian Perez Zapata.

IT turvalisuse spetsialist Wilton: meie andmed on uus nafta

Eile tähistas eile Tartus oma 20. sünnipäeva suure sünnipäevakonverentsiga „Võrk, andmed ja inimesed“, kus arutleti võrgu turvalisuse, andmete privaatsuse ja andmemahuka interneti üle (vaata ka EENeti ajaloo ülevaadet AM-ist)

Laiem teema, mis kumas läbi paljude esinejate sõnavõttudest, oli andmete privaatsus. Digitaalse identiteedi, privaatsuse ja IT turvalisuse spetsialist Robin Wilton küsis, miks on meie andmed muutunud nii ihaldusväärseteks? Ja vastas ise: aga sellepärast, et see ongi raha.

Eesti veebiarendaja Mekaia müüs vähemusosaluse Euroopa suurimale Drupali-firmale Wunderkraut

Eesti veebiarendusfirma Mekaia müüs vähemusosaluse Euroopa suurimale Drupali veebilahenduste pakkujale Wunderkraut. Osalusi müüsid kõik eestlasest omanikud, kuid vaid Meelis Vill lahkus omanikeringist täielikult.

Üks Mekaia asutajatest Meelis Vill põhjendas loobumist sooviga keskenduda uudsematele aladele kui veebiarendus. "Pole juba aastaid Mekaia tegemistes sees olnud ning mu osalus on aastatega kahanenud," ütles ta. "Wunderkraut kui Euroopa suurim Drupali veebilahendustele spetsialiseerunud kollektiiv oli parim, mis Mekaiale sobis. Nüüd avanes eestlastel otsetee Wunderkrauti kliendide ning oskusteabe juurde."

IT-alased tööpakkumised

 119 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender