Digifotokad

Digifotokad

Digikaamerad - seebikad, digipeeglid, hübriidid.


GoPro esimene droon ja uus HERO5 kaamera tõusid täna õhku

GoPro on oma drooniga vaikselt tööd teinud ja ka uusi seikluskaameraid pole viimasel ajal väga tihti välja tulnud, kuid täna on selle kuulsa tootja suurpäev: esitleti n ii uut, viienda põlvkonna HERO5 seikluskaamerat kui ka GoPro enda kõige esimest drooni, millest kirjutasime kevadel ja mille esimesed näidisvieod olid väga paljulubavad:

Kuidas mobiiliga hämaras pildistada? Profifotograaf annab nõu

Nii kodumaal kui ka võõrsil tunnustatud Eesti fotograaf Jake Farra, kes töötab igapäevaselt profikaameraga, katsetas kiidusõnu kogunud Samsung Galaxy uusima mudeli S7 kaamera omal käel järele.

Tunnustatud kaameraspetsialistide veebileht DxOmark andis hiljuti Samsungi lipulaeva Galaxy S7 kaamerale kõrgeima punktiskoori 88/100, millega tunnistati see parimaks telefonikaameraks.

FOTOD: Eesti parimad pildid Sony fotovõistluselt AM 15. märts 2016 - 17:02

Selgusid ülemaailmse Sony fotovõistluse parimad, sealhulgas ka Eesti kõige paremad pildid.

Eesti fotograaf Andrei Reinol (41) kuulutati täna maailma suurima fotograafiavõistluse „Sony World Photography Awards“ Eesti rahvusliku auhinna võitjaks.

Reinoli võidufoto „Külmad kübarad“ (ülal) valiti parimaks Eesti fotograafi tehtud üksikfotoks kõigi piltide hulgast, mis konkursi kümnes avatud kategoorias esitati.

VR oma kätega - Samsung tuli välja 360 kraadi kaameraga AM 23. veebruar 2016 - 23:29

Selle aasta trendiks on saamas virtuaalreaalsus - prillid, millega enda ümber vaadata, on asja üks pool, teine ja hoopis huvitavam on aga ise 360 kraadi "mullipiltide" tegeine, mida hiljem VR prillidega imetleda. Samsung esitles pühapäeval oma uute Galaxy S7 telefoniega koos ka veel üht vidinat - Gear 360 kaamerat, mille kaks ülilainurkobjektiivi suudavad üles võtta kogu sfääri enda ümber.

Sony kiireima autofookusega hübriidkaamera - kas peegelkaameratele lüüakse juba hingekella? AM 12. veebruar 2016 - 23:35

Juba mõnda aega vaevab AM toimetust küsimus: kas digipeegelkaamerad, mida on raske kaasas tassida, on veel hübriidkaameratest paremad või oleme ühe järjekordse tehnoloogilise verstaposti juures, millest tagasipöördumist pole?

Selge on see, et hübriidkaamerad on läinud väga hea. Sony sammub selles sektoris esireas, aga nende kaamerad maksavad palju. Järjekordne hübriidkaamera α6300 on Sony andmetel maailma kiireima autofookusega. Lisaks on kaameral 24,2 MP APS-C sensor ja 4K videosalvestus.

Pimedal ajal jää all: sensorid on nüüd nii tundlikud, et pilt tuleb ka hämaras väga hea

Natuke aega tagasi rääkisime kaamerast, mis näeb peaaegu kottpimedas. See avab fotograafidele täiesti uued võimalused, näiteks võib minna pildistama väga pimedasse ja saada väga head tulemused. Vaadates aknast välja, on meil (ja muidugi ka Islandil) väga pime aeg käes ja tundlikest uutest sensoritest võib palju kasu olla.

GoPro kopter ei värise: seikluskaamerate tootja avaldas oma uue drooniga tehtud video

Droonitootjate sekka tahab kuulud aina enam tuntud brände, sest see valdkond tõuseb praegu raketina ja iga vähegi end kesklklassi hulka arvav pere tahab omada üht korralikku drooni. Ja mida muud sellega ikka tehakse kui filmitakse. Seikluskaameratootjana on GoPro saanud juba peaaegu selle valdkonna sünonüümiks, nüüd tahab HERO kaamerate tegija ka drooninduses ilma teha. Esimese avaldatud videoga nende uuest nelikopterist võib see ka õnnestuda - töötlemata videopilt on ülistabiilne, pilt hea. Pilt on stabiliseeritud vaid lennumasinas, tarkvaraga pole püsivust juurde antud. Filmis juba praegu müügil olev GoPro HERO4, mille pildi hoidis paigal uue multikopteri stabilisaatormehhanism.

Megapikslite tagaajajatele: Canon sai valmis 250 MP sensori AM 18. oktoober 2015 - 12:22

Kui megapikslid on endiselt kaamera valikul põhiargumendiks (ja hind pole sealjuures oluline), siis varsti saaks omale muretseda Canoni uue sensoriga kaamera, millel on 250 miljonit pikslit.

Ah et milleks seda vaja? Nagu Canon ise avaldab, saab sellise sensoriga jäädvustada kirja taevasoleva lennuki küljel, mis asub 18 km kaugusel. Filmimiseks täisresolutsiooniga pole sellise sensoriga kaamera aga kõige parem, sest suudab salvestada vaid viis kaadrit sekundis.

Sony uus kaamera filmib teravalt ka väga hämarates oludes AM 17. september 2015 - 1:11

Kui Canon toob aasta pimedaimal ajal välja oma "ISO 4 miljonit" kaamera, siis Sony on samuti ülitundlike kaamerate suunas liikumas. Nende täiskaadersensoriga mittepeegelkaamera tagab küll tundlikkuse veidi alla pool miljonit, kuid tegemist on siiski tavainimese kaameraga, millel ka see ISO väärtus on enam kui küll hämaras öös asjade salvestamiseks. Ja seda veel 4K formaadis.