Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Digifotokad

Sony uus kaamera filmib teravalt ka väga hämarates oludes

Kui Canon toob aasta pimedaimal ajal välja oma "ISO 4 miljonit" kaamera, siis Sony on samuti ülitundlike kaamerate suunas liikumas. Nende täiskaadersensoriga mittepeegelkaamera tagab küll tundlikkuse veidi alla pool miljonit, kuid tegemist on siiski tavainimese kaameraga, millel ka see ISO väärtus on enam kui küll hämaras öös asjade salvestamiseks. Ja seda veel 4K formaadis.

Canoni uus kaamera näeb peaaegu kottpimedas - ISO 4 miljonit!

Digikaamerate sensorid on inimsilmast juba ammu tundlikumad, kuid ISO numbrid, millega uusi tooteid reklaamitakse, kerkivad juba ulmelistesse kõrgustesse. Canoni mitmeotstarbeline kaamera ME20F-SH suudab pildi kätte saada ka kohtades, kus inimese isegi pimedaga harjunud silm enam suurt ei seleta. Milleks seda vaja? Eks ikka militaarvalkonnas, aga ka äris: valvesüsteemides, filmitööstuses, televisioonis, looduskaamerates.

Full HD video jaoks piisab sellel kaameral vähem kui 0.0005 luxist (vastab ligikaudu ISO 4 000 000 tundlikkusele). Pimedas salvestatud pilt on värviline.

VIDEO: fotograaf Ardo Kaljuvee õpetab, kuidas teha selfisid

Fotograaf Ardo Kaljuvee õpetab parimaks selfie-telefoniks tituleeritud uue Samsungi Galaxy A seeria nutitelefonil, kuidas teha õnnestunud selfisid.

Nutiseadmed õgivad teisi turge: audio-, video- ja fotoseadmete müüjad kannatavad

Turu-uuringufirma GfK müügistatistika näitab, et eraldiseisvate audio- ja videoseadmete (või ka fotokaamerate ja GPS-ide) müügi languse taustal kasvab neid mitmetes omadustes edukalt asendavate nutitelefonide müük. Üks seade, mis teeb seda kõike aina paremini, paneb inimesi ostuotsuseid muutma.

GfK uuringu andmete kohaselt on käesoleva aasta esimese üheksa kuu jooksul Eestis müüdud 201 000 nutitelefoni, müük on viimase aasta jooksul kasvanud 10,2%. Eraldiseisvate audio- ja videoseadmete müük on samal perioodil aga vähenenud 13,1%.

Ei saa me läbi selfie´ta: Samsungi kaamera NX mini aitab iseennast pildistada

Selfie-põlvkond on kasvanud piisavalt suureks, et ka kaameratootjad ei saa enam selle pildistamisviisi funktsiooni oma kaamera valmisvõtete kettal ignoreerida. Samsung tõi välja uue, maailma kõige õhema vahetatavate objektiividega kaamera NX mini, mis kõlab nagu Mini Me ja mis teebki ühe funktsioonina iseäranis hästi pilte iseendast.

Nutikaamera NX mini on 20-megapikslise sensoriga ja heade ühendusvõimalustega. Isegi kaameratesse on juba roninud NFC, rääkimata WiFist, mis NX minil ka olemas on, et pildid lennult sotsiaalvõrku postitada.

Talveotsijate fotokonkurss: võida hübriidkaamera

Sony talvefoto 2011 võitja: "Leht jääl".

AM pole kaua üles kutsunud ühelgi fotokonkursil osalema, aga kuna see Sony oma pakub väljakutseid nii pildistamisobjekti kui auhindade opoolest, siis murrame korraks selle vaikuse.

Lihtne lahendus: Follow Focus purgiavajast

? Follow Focus on muidu üsna kallis vidin ja vaid profid raatsivad selle endale osta: seadeldis aitab käsitsiteravustamisega valida välja kaks fokuseerimispunkti (või isegi rohkem) ja filmimise ajal keerata vastavat rullikut, mis väikese hammasülekandega keerab sujuvalt objektiivi manuaalfookust, et filmimise ajal ei peaks hakkama teravustamispunkti otsima. Amatöör sellise asja peale sadu eurosid kulutada ei raatsi. Kas kuidagi saaks ka odavamalt, sest tehakse ju steadycam-i laadseid stabiliseerimisraame ja isegi kaamerakraanasid odavatest kodustest vahenditest, mis amatööri jaoks ajavad asja ära?

! Odav Follow Focus maksab mõne dollari tõesti, kui meisterdada see näiteks purgiavajast. Meie kaubandusvõrgus pole selliseid näha olnud, mis ilusti jäigalt objektiivi ümber istuvad (kui keegi teab, soovitagu), aga eBayst saab tellida küll.

Samsung NX300 esimene kasutuskogemus (ja intervjuu)

Esimene hetk, kui mulle Samsung NX300 kaamerat proovida pakuti, ei osanud ma selle kohta midagi öelda. Siiski, ilmaasjata pole Samsung (peamiselt kodutehnika ja mobiilsete seadmete tootja) viimastel aastatel tõsist tööd fotomaailmas teinud ning päris niisama TIPA 2013 auhind NX300 kaamerale – kui aasta parimale edasijõudnud hübriidkaamerale – sülle ei kukkunud.

Mobiiliobjektiiv - Sony uus vidin profimaks mobiilpildistamiseks

Mitmesuguseid imevidinaid iPhone´i kaamerasilma ette on Hiina tehastes toodetud juba aastaid. Kuid Sony naases 2002. aasta kontseptsiooni juurde. Mõni veel mäletab neid mobiili alla laadimispesa külge käivaid väliseid mobiilikaameraid (kuna mobiili sisse ei tahtnud hea kaamera veel ära mahtuda), nüüd on Sony telefoni külge (või lähedale) aga võimalik panna hea objektiiv, mis endiselt telefoni ei mahu. Objektiiv suhtleb telefoniga WiFi abil. tarkus jäetakse telefoni.

Canon toob turule uues formaadis mobiilse kaamera Legria mini

Canon on tuntud kui traditsiooniliste peegel- ja kompaktkaamerate tootja. Kaamerad on head ja profid valivadki tavaliselt kahe suure tegija vahel, kellest üks on Canon. Samas on kasutajate käitumine muutunud ja kompaktset, lihtsat ja kergesti paigaldatavat kaamerat on vaja.

Canon Legria mini ongi selline kummaline kõikide niššide vahele halli tsooni jääv kaamera. Kuid siiski täiesti kindla kasutusvaldkonnaga.

Selles on ühendatud Canoni ülilainurkobjektiiv, multifunktsionaalne muudetava nurgaga LCD-ekraan ning sisseehitatud tugijalg. Lisaks sisaldab seade HD-videosüsteemi ja WiFi-ühendust.

Vabad IT-töökohad

 111 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.