Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Andmeside

Internetiühendused, mobiilne internet, WiFi, fiiber - kõik, mis puudutab andmete saatmist ja vastuvõttu.

Telia lubab 5G-d, mida see tähendab?

Kui EMT ja Elion üleöö veel värvilisemaks ja Teliaks muutusid, lubati kohe ka Eestis ühe esimesena maailmas 5G välja tuua. Küll alles aastal 2018, kuid skeptikud peavad sedagi tähtaega liiga ennatlikuks. Mida see 5G aga üldse tähendab?

EMT-d ja Elioni pole enam, Telia aga pakub nüüd Skandinaavias ja Baltikumis andmesidet Eesti hindadega

Äsja välimust ja nime vahetanud Eesti telekom kaotas Elioni ja EMT kaubamärgid ning esineb Eestis nüüd lihtsalt Telia nime all. Logo muutus värvilisemaks, alates 20. jaanuarist on ettevõtte ärinimeks Telia Eesti AS.

Uuenenud telekomiettevõte pakub nii mobiilseid kui koduseid teenuseid, IT-lahendusi ja äriteenuseid.

Uue põlvkonna WiFi ah levib kilomeetri kaugusele ja on mõeldud asjadele

Traadita Internetiga on teoreetiline piir kätte jõudmas: enam ei saa eriti rohkem andmeid kokku pakkida ja ka lisasagedusi pole palju võtta, kustkaudu kiirust ja levi parandada. Loomulikult pole aga veel lootust kaotatud ja uue põlvkonna WiFi standard 802.11ah tahab murda ühe olulise piirangu - traadita Interneti väikese leviala.

Ka Microsoft tahab Internetti üle maailma levitada analoog-TV hüljatud sagedustel

Kui Google tegeleb mitmete kogu maailma katvate projektidega õhupallidest kiirete fiibervõrkudeni, pole ka teine tehnoloogiagigant Microsoft käed rüpes istunud ja soovib samuti viia kasvõi aeglase Internetii suurte, kuid seni veel vaeste rahvamassideni, kes ei jaksa 3G-de ja 4G-de eest maksta.

Microsoft on astumas esimesi samme paljudes kohtades maailmas analoog-TV sagedusalal, kus saaks pakkuda suure levialaga traadita internetti. Tõsi, vastuvõtuseadmed vajavad siis ka suuremaid antenne ja võib-olla on peale kogu planeedi internetiseerimist meil jälle vaja teleskoopantenniga mobiile.

EMT-l on Eesti kiireim mobiilne Internet

Igaüks leiab Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) tulemustest endale meelepärase infokillu. Kui novembri lõpus teatas Elisa, et TJA andmetel on nende 4G Internet Eestis populaarseim kasutajate arvu poolest, siis nüüd annab teada EMT, et nendel on siiski kiireim m-internet ja kõige suurem 4G leviala.

Chrome´i brauser hoiab mobiilis varsti andmemahus kuni 70% kokku

Paraku leiab aina rohkem inimesi enne kuu lõppu, et nende operaatori poolt lubatud andmeside maht on varem täis saanud. Veebisurf, videod ja pidev äpp´ide uuendamine on teinud oma töö. Mida teha?

Tehnilise järelevalve ameti andmetel tõusis Elisa 4G kasutajate turuliidriks

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) statistika kohaselt tõusis Elisa käesoleva aasta kolmandas kvartalis 4G Interneti kasutajate arvult turuliidriks.

Elisa 4G Interneti kasutajate arv tõusis TJA selle aasta kolmanda kvartali statistika alusel 259 434 kliendini. Sama kvartali lõpus oli EMTil 4G internetikasutajaid 213 166 ning Tele2-l 103 261.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on 4G Interneti kasutuse kiirele kasvule kaasa aidanud tarbija vajaduste muutumine. „Kaks-kolm aastat tagasi kasutas tarbija mobiilset internetti veebis surfamiseks ja e-kirjade saatmiseks, täna on peamisteks vajadusteks pilt ja video. Need on oma olemuselt tunduvalt mahukamad ja vajavad suuremaid andmesidekiiruseid. Uue generatsiooni 4G internet seda kliendile ka pakub, tagades, et pildid avanevad hetkega ja videod laevad kiirelt,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

Kaablile järgi: Tele2 tahab tõsta mobiilse neti kiiruse Baltimaades kuni 450 Mbit/s

Mobiilne Internet rebib kaabliühendustele lähemale: Tele2 plaanib Baltimaades kasutusele võtta uue tehnoloogia, millega saaks mobiilse andmeside kiiruse viia uue rekordilise tulemuseni: kuni 450 Mbit/s!

Tele2 testis Eestis edukalt uut võrgutehnoloogiat, mis võimaldab esmakordselt kolme edastussageduse ühendamist ja tulevikus kuni 450 megabitist allalaadimiskiirust. Sel nädalal avatakse juba ka esimesed kolme sagedust kombineerivad tugijaamad.

Tele2 Eesti juhi Argo Virkebau sõnul käivitab ettevõtte esimesed ühendatud võimsusega tugijaamad Põhja-Eestis juba sel nädalal ning jätkab sellega Eesti suuremates linnades järkjärgult järgmise aasta esimeses kvartalis.

Head aega, 3G! Tele2 avas Hollandis maailma esimese ainult LTE võrgu

Tulevik on (ainult) LTE päralt, kuni 5G-d ootame, sest saab ka ilma 3G-ta hakkama. Tele2 investeeris 450 miljonit eurot ning avas reedel Hollandis maailma esimese võrgu, mis kasutab ainult viimase põlvkonna 4G tehnoloogiat.

Tele2 grupi juhi Allison Kirkby sõnul ehitas Tele2 Hollandisse kahe aastaga LTE Advanced võrgu, mis katab 92 protsenti rahvastikust ja võimaldab kuni 225 megabitist allalaadimiskiirust.

"Porgandites" rohem internetti - Elisa lisas Elroni rongide teele tihedamalt 4G-d

Tartusse reisijad teavad, et natuke enne Tartut kipub rongi-Internet ja muu andmeside ka aeg-ajalt ära kaduma. Elisa laiendas aga nüüd 4G interneti leviala Elroni kahel raudteesuunal, tuues sõitjateni kiirema ja kvaliteetsema internetiühenduse, mis katkeb senisest vähem.

Vabad IT-töökohad

 141 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.