Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Andmeside

Internetiühendused, mobiilne internet, WiFi, fiiber - kõik, mis puudutab andmete saatmist ja vastuvõttu.

Kes jõuab enne? Eesti operaatorid toovad võidu müügile uue iPhone´i

EMT, Elisa ja Tele2 on kõik teatanud kohe-kohe müügile jõudvatest uutest iPhone´idest. Suuremad fännid peaksid juba täna õhtul end e-poes kirja panema ja esmaspäeva õhtul Tele2 poe ukse taha valmis sättima, sest esimesed kohad, kust iPhone´i ise osta saab, avatakse juba tuleval teisipäeval.

Eelregistreerimine algab aga homme.

STV kolis õhku: kiire andmeside neile, kellele teletorn paistab kätte

STV kui tuntud kaabeltelevisioonifirma ja muidugi ka andmeside pakkuja üle nendesamade kaablite otsustas end juhtmete piiravast kütkest lahti rebida ja hakata andmesidet pakkuma üle õhu.

Iseenesest pole selles midagi uut - raadiolinkidena on ikka õhu kaudu Internetti koju ja kontorisse toodud. Ka 4G tundub juba hästi sobivat püsiühenduse asendajana. STV proovib aga üle olla õhuühenduste suurimatest hädadest - ilmasõltuvusest, maksimumkiirusest ja lühikesest levialast.

FOTO: DIGGER / WIKIPEDIA

Eesti on sabassörkija: vaata kaarti maailma riikide keskmise netikiirusega

Turundajad käivad maailmas rääkimas Eesti e-riigi edusammudest ja muuhulgas räägitakse ka kümne aasta vanusest edust WiFi tasuta levialade osas, kuid tänapäeva maailm on muutunud. Kõigil meie naabritel on kiirem Internet. Natuke kaugematest naabritest jääb meie keskmisest ühenduskiirusest aeglasemaks vaid Valgevene Internet. Tiiger on lonkima jäänud.

Facebook paneb droonid lendama, et arengumaades saaks ka Internetti

Amazon, Google ja teised tehnoloogiaettevõtted ehitavad üksteise võidu nüüd ka droone. Kes tahab sellega postipakke kohale vedada, kes Internetti - igaühel on oma huvid. Facebooki huvi on saada võimalikult paljud inimesed sotsiaalvõrku. Selleks on vaja aga Internetti. Seda jagab pea kohal tiirutav tiibadega tohutu suur droon.

Facebooki juht Mark Zuckerberg on seotud projektiga Internet.org, mis võttis eesmärgiks tuua Internet selle 1/3 maailma osani, kes pole veel võrku ühendatud. Programmiga on ühinenud paljud tuntud tehnoloogiafirmad: Ericsson, Mediatek, Qualcomm, Samsung jt.

Üllatus: kõige agaramalt kasutavad nutiseadmes internetti hoopis 30-39-aastased

FOTO: (CC) PIXABAY

Linnalegend sellest, et teismelised on kõige innovaatilisemad ja uute mobiilsete tehnoloogiate kasutajad, purustatakse Mindshare’i juunikuise mobiilse interneti teemalisest küsitlusega. Kõige agaramad nutiseadmetest Interneti kasutajad on hoopis kolmekümnendates inimesed.

Küsitlusest selgub, et 86% kõigist vastajatest kasutab oma nutiseadmes internetti. Kõige aktiivsemad kasutajad on 30-39-aastased, kelle kasutusaktiivsus ulatub 99 protsendini.

Cisco: internetiliikluse maht kolmekordistub 2019. aastaks

Käib võidujooks selle nimel, kes ennustab suuremat kasvu. Ja nagu ikka, pannakse natuke mööda - tegelik kasv tuleb veel suurem. Vähemalt on see nii enne olnud.

Cisco ennustab, et mobiilsed ühendused ja videoteenused juhivad seda kasvu ja ajavad "torud" kiiremini umbe, mis seab operaatoritele ja võrguseadmetele uued väljakutsed. Aina suurem läbilaskevõimsus, aina kiiremad ühendused peavad selle tohutu striimimis- ja muu liikluse ära kannatama.

Linxtelecom sai infoturvalisuse ja kvaliteedijuhtimise sertifikaadid

Linxtelecom sai esimese serverimajutuse teenusepakkujana Eestis infoturvalisuse (ISO27001) ja kvaliteedijuhtimise (ISO9001) sertifikaadid.

Linxtelecomi serverimajutuskeskused Tallinnas, Moskvas, Peterburis ja Varssavis läbisid eelmise aasta lõpus ISO27001:2005 ja ISO9001:2008 auditid. Nüüd on kogu Linxtelecomi grupp vastavalt ISO standarditele edukalt sertifitseeritud. See on oluline ennekõike rahvusvahelises äris, et ettevõtteid saaks kindlate parameetrite alusel võrrelda teiste teenusepakkujatega.

EMT võrgus on kiireim mobiilne internet ja parimad veebisirvimise näitajad

Kellel on kõige kiirem Internet? Selle üle saavad kasutajad vaielda lõputult, sest igaüks liigub oma rada pidi ja igal operaatoril on selle raja jaoks ise kiirus. Kuid üldist keskmist üritas mõõta Omnitel.

Rahvusvaheline konsultatsioonifirma Omnitele mõõtis märtsis Eesti mobiilioperaatorite mobiilse andmeside ja kõneside kvaliteeti. Mõõtmistulemuste põhjal pakub kiireimat mobiilset internetti Eestis EMT 4G võrk, kus saavutati ka parimad veebis surfamise näitajad.

Elisa loob Pärnusse 300 000 puhkajaga arvestava kvaliteetse 4G võrgu

Suvel kogunevad kohtadesse, kus talvel ulus vaid vilu tuul kümned, isegi sajad tuhanded puhkajad, et jäädvustada oma aasta parimaid hetki. On lausa kuritegelik takistada neid aeglase võrguga - see suvi tuleb selfie´de suvi. Et seda ei juhtuks, tihendab Elisa Pärnus ja lähiümbruses 4G võrku lisades 20 uut 4G tugijaama kohtadesse, kus neid seni ei olnud. Lisaks 41 000 põlispärnakale aitab uus võrk suvel ligi 300 000 puhkajal rahulikult kas või rannaliival pikutades oma puhkusepildid Instagrami, Dropboxi või mujale kiirelt ja muretult üles laadida.

Google hakkab mobiilioperaatoriks - mida arvavad sellest Eesti operaatorid?

Ehkki kõik olid sellest rääkinud sosinal juba varem, hakkasid 22. aprillil levima uudised, et Google astubki telekomiturule, hakates USA-s pakkuma oma mobiiliteenuse pakette. Ei, see pole veel Google Loon ega muud ulmelised kogu maa katmised oma võrguga, vaid tegemist on esialgu lihtsa virtuaaloperaatoriga, kelle teenus toimib teiste USA operaatorite võrgu baasil.

Vabad IT-töökohad

 128 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.