Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Andmeside

Internetiühendused, mobiilne internet, WiFi, fiiber - kõik, mis puudutab andmete saatmist ja vastuvõttu.

Chrome´i brauser hoiab mobiilis varsti andmemahus kuni 70% kokku

Paraku leiab aina rohkem inimesi enne kuu lõppu, et nende operaatori poolt lubatud andmeside maht on varem täis saanud. Veebisurf, videod ja pidev äpp´ide uuendamine on teinud oma töö. Mida teha?

Tehnilise järelevalve ameti andmetel tõusis Elisa 4G kasutajate turuliidriks

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) statistika kohaselt tõusis Elisa käesoleva aasta kolmandas kvartalis 4G Interneti kasutajate arvult turuliidriks.

Elisa 4G Interneti kasutajate arv tõusis TJA selle aasta kolmanda kvartali statistika alusel 259 434 kliendini. Sama kvartali lõpus oli EMTil 4G internetikasutajaid 213 166 ning Tele2-l 103 261.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on 4G Interneti kasutuse kiirele kasvule kaasa aidanud tarbija vajaduste muutumine. „Kaks-kolm aastat tagasi kasutas tarbija mobiilset internetti veebis surfamiseks ja e-kirjade saatmiseks, täna on peamisteks vajadusteks pilt ja video. Need on oma olemuselt tunduvalt mahukamad ja vajavad suuremaid andmesidekiiruseid. Uue generatsiooni 4G internet seda kliendile ka pakub, tagades, et pildid avanevad hetkega ja videod laevad kiirelt,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

Kaablile järgi: Tele2 tahab tõsta mobiilse neti kiiruse Baltimaades kuni 450 Mbit/s

Mobiilne Internet rebib kaabliühendustele lähemale: Tele2 plaanib Baltimaades kasutusele võtta uue tehnoloogia, millega saaks mobiilse andmeside kiiruse viia uue rekordilise tulemuseni: kuni 450 Mbit/s!

Tele2 testis Eestis edukalt uut võrgutehnoloogiat, mis võimaldab esmakordselt kolme edastussageduse ühendamist ja tulevikus kuni 450 megabitist allalaadimiskiirust. Sel nädalal avatakse juba ka esimesed kolme sagedust kombineerivad tugijaamad.

Tele2 Eesti juhi Argo Virkebau sõnul käivitab ettevõtte esimesed ühendatud võimsusega tugijaamad Põhja-Eestis juba sel nädalal ning jätkab sellega Eesti suuremates linnades järkjärgult järgmise aasta esimeses kvartalis.

Head aega, 3G! Tele2 avas Hollandis maailma esimese ainult LTE võrgu

Tulevik on (ainult) LTE päralt, kuni 5G-d ootame, sest saab ka ilma 3G-ta hakkama. Tele2 investeeris 450 miljonit eurot ning avas reedel Hollandis maailma esimese võrgu, mis kasutab ainult viimase põlvkonna 4G tehnoloogiat.

Tele2 grupi juhi Allison Kirkby sõnul ehitas Tele2 Hollandisse kahe aastaga LTE Advanced võrgu, mis katab 92 protsenti rahvastikust ja võimaldab kuni 225 megabitist allalaadimiskiirust.

"Porgandites" rohem internetti - Elisa lisas Elroni rongide teele tihedamalt 4G-d

Tartusse reisijad teavad, et natuke enne Tartut kipub rongi-Internet ja muu andmeside ka aeg-ajalt ära kaduma. Elisa laiendas aga nüüd 4G interneti leviala Elroni kahel raudteesuunal, tuues sõitjateni kiirema ja kvaliteetsema internetiühenduse, mis katkeb senisest vähem.

Elion hakkab pakkuma 500/500 kiirusega koduinternetti

Traadi otsast hakkab nüüd pool gigabitti sekundis nii alla kui üles jooksma: Eesti Telekom (Elion) tuleb oktoobris välja uue koduinterneti paketiga, kus nii üles- kui allalaadimise kiirus ulatub kuni 500 megabitini sekundis. 

Uue paketi saavad kasutusele võtta kõik need kliendid, kelle kodudesse jõuab Elioni Tulevikuvõrk, mis põhineb fiiberoptikal ehk valguskaablil. Eeskätt puudutab see korterelamuid ning uuemaid eramupiirkondi, samas toimub optikavõrgu laiendamine uute klientideni igapäevaselt, kuna tegu on väga kvaliteetse, stabiilse ja kiire võrguga.

Elisa näitas Helsingis 5G-d ja ütles, millal me selle saame

Tegelikult muidugi näidati tulevikuplaane ja kohal olid suuremate ning tähtsamate võrguseadmete tootjate 5G arendusjuhid. Aga seda, mida 5G-ga plaanitakse pakkuma hakata, näidati lausa “puust ja punaseks” ehk seekord “legost ja roheliseks” demolaua peal.

Taru Jussila, Elisa välissuhete juht, ütles kohe alguses, et 5G tegelik kõige suurem väljakutse pole mitte veel suuremad kiirused, vaid turvalisus. 5G on kõige Internet. Meil igaühel saab 5G võrgus olema 10-100 asja. Mõnedel neist hakkavad akud kestma 10 aastat, seega võid sa selle oma kodutee sisse betoneerida või kuhugi lae vahele seisma jätta. Mõned seadmed, jah, hakkavad vahetama andmeid kiirusega rohkem kui 10 Gbit/s. Võrgu viiteks lubatakse ligi 1 ms. See viide peabki olema väga väike, sest 5G võrgus hakkavad olema ka isesõitvad autod ning täiendatud reaalsuse vahendid, mis peavad silmapilkselt reageerima.

Kes jõuab enne? Eesti operaatorid toovad võidu müügile uue iPhone´i

EMT, Elisa ja Tele2 on kõik teatanud kohe-kohe müügile jõudvatest uutest iPhone´idest. Suuremad fännid peaksid juba täna õhtul end e-poes kirja panema ja esmaspäeva õhtul Tele2 poe ukse taha valmis sättima, sest esimesed kohad, kust iPhone´i ise osta saab, avatakse juba tuleval teisipäeval.

Eelregistreerimine algab aga homme.

STV kolis õhku: kiire andmeside neile, kellele teletorn paistab kätte

STV kui tuntud kaabeltelevisioonifirma ja muidugi ka andmeside pakkuja üle nendesamade kaablite otsustas end juhtmete piiravast kütkest lahti rebida ja hakata andmesidet pakkuma üle õhu.

Iseenesest pole selles midagi uut - raadiolinkidena on ikka õhu kaudu Internetti koju ja kontorisse toodud. Ka 4G tundub juba hästi sobivat püsiühenduse asendajana. STV proovib aga üle olla õhuühenduste suurimatest hädadest - ilmasõltuvusest, maksimumkiirusest ja lühikesest levialast.

FOTO: DIGGER / WIKIPEDIA

Eesti on sabassörkija: vaata kaarti maailma riikide keskmise netikiirusega

Turundajad käivad maailmas rääkimas Eesti e-riigi edusammudest ja muuhulgas räägitakse ka kümne aasta vanusest edust WiFi tasuta levialade osas, kuid tänapäeva maailm on muutunud. Kõigil meie naabritel on kiirem Internet. Natuke kaugematest naabritest jääb meie keskmisest ühenduskiirusest aeglasemaks vaid Valgevene Internet. Tiiger on lonkima jäänud.

Vabad IT-töökohad

 111 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.