Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]

Uuring: vaid kolmandik Eesti lapsevanematest võtab midagi ette laste kaitsmiseks Internetiohtude eest

Kuigi üle poole (53%) Eesti vanematest arvavad, et ohud, millega lapsed online´is kokku puutuvad, aina kasvavad – kiusamisest Internetis kuni ebakohase sisuni – siis vaid veidi üle kolmandiku neist (39%) juhendab oma lapsi, rääkides neile potentsiaalsetest ohtudest, selgitas välja Kaspersky Labi ja B2B Internationali värske uuring.

Kas kasutad veel kiviaegset pangakaarti? Gartner ennustab 2018. aastaks mobiilimaksete võitu

Uuringufirma Gartner ennustab, et 2018. aastal kasutavad 50 protsenti nn arenenud turgude kasutajatest maksmiseks mobiilseid seadmeid.

Mobiilimaksed saavutavad lähiaastatel läbimurde Põhja_Ameerikas, Jaapanis ja Lääne-Euroopas, pakub Gartner välja oma vastavas mobiilimaksete tuleviku-uuringus. Ligi pool maksjatest tasuvad kaupade ja teenuste eest juba kahe-kolme aasta pärast oma kaasasolevaid nutiseadmeid. Muutus maksesüsteemides tuleb kiiresti ja massiliselt.

Paroolide ajastu on lõppemas: Google katsetab uut, salasõnata sisselogimist

Salasõnad on nõrgad, samu paroole kasutatakse igal pool ja lisaks kirjutatakse neid igale poole üles või salvestatakse kohtadesse, kust saab näpata. Salasõnadest tuleb vabaneda, et turvalisust tõsta.

Google, Facebook, Microsoft ja teised on salasõnade nõrkust vähendanud mitmetasemelise autentimisega, kuid see tähendab veel keerulisemat sisselogimist: telefonile või e-posti aadressile saadetakse kood, mis tuleb lisaks salasõnale sisse lüüa.

Lapsi ähvardavad ohud võrgus - ülevaade ja kuidas neist hoiduda

Internet toob koju kätte kogu maailma teadmistega koos ka kogu maailma kurjuse. Üks koht, kus nuhkimisest, tsenseerimisest ja järelvalvest on kasu ja mis on isegi hädavajalik, on laste netitegevus.

Tänapäeval on lapsed ümbritsetud tohutust hulgast vidinatest, kirjutab Kaspersky Lab oma ülevaates: arvutitest, nutitelefonidest ja tahvelarvutitest. Nende abil lähevad noored kasutajad veebi ja tunnevad end seal sama vabalt kui pärismaailmas. See hirmutab emasid ja isasid: Kaspersky Labi küsitluse järgi kardab 53% lapsevanematest, et nende laps näeb veebis soovimatut sisu ja iga kümnes on kindel, et see on juba juhtunud.

Internetti rünnatakse - juurserverid ehk Interneti tugisambad võitlevad masspäringutega

"Tähelepanu, Internetti rünnatakse!" võiks hüüda paatosliku häälega ja kutsuda kõiki võrgumaailma kaitsele. Novembri lõpus ja detsembri alguses tabasid nn juurservereid ehk selliseid põhiservereid, mille kaudu suunatakse liiklust olulisimatesse tippdomeenidesse masspäringud, mis üritasid neid tähtsaid võrgu sõlmpunkte üle koormata ja rivist välja viia.

Eesti kaitsetööstuse aasta ettevõtteks sai piirivalvelahenduste pakkuja Defendec

Piiride elektrooniline valve ja aedade ehitamine on saanud Euroopa Liidus jälle aktuaalseks. Eestis on ettevõte, mis töötab välja ja toodab seadmeid, mis aitavad tõhusalt ja märkamatult valvata. See firma, nimeks Defendec, tunnistatigi aasta parimaks kaitsetööstuse ettevõtteks.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu poolt välja antava Aasta Ettevõtte tiitli saanud piirivalvelahenduste pakkuja Defendec pakub tarku andureid ja jälgimisseadmeid, mis paigutatakse märkamatult kohale ja mis suudavad kuid autonoomselt tegutseda.

Ettevaatust, sinu kohvimasin võib olla häkitud!

Turvatarkvara tootja Kaspersky Lab laiendab oma tegevusala ja vaatab nüüd ka kodumasinate poole, sest neidki võivad ohustada turvaaugud. Nutikatel kodumasinatel on arvutitele ja nutitelefonidele sarnaselt turvaprobleemid. Kodumasinate turvaauke proovivad kurikaelad ära kasutada. Kaspersky Labi eksperdid veendusid selles eksperimendi käigus, milles uuriti müügilolevaid olmevidinaid.

Kodukasutajad lülitavad võrku mitte ainult arvuteid, tahvelid ja nutitelefone, aga ka mitmesuguseid olmeseadmeid, nagu televiisor, DVD/Blu-ray-mängija ja mängukonsoolid.

Üliturvalised Blackphone´id võivad peagi jõuda ELKO kaudu Ida-Euroopas müügile

Maailma üks turvalisimaid Androidiga telefone Blackphone võib peagi jõuda ka Eestis müügile, kuna hulgimüüja ELKO Group ning turvalahenduste ettevõte Silent Circle alustasid koostööd. ELKO alustas Silent Circle-i turvalahenduste hulgimüügiga ja on sellega saanud esimeseks Ida-Euroopa ettevõtteks, kes pakub ka Blackphone 2 seadmeid.

Blackphone 2 tuli välja 28. septembril 2015. See on Silent Circle-i ainulaadne privacy-first nutitelefon, milles sisaldub Silent OS, Security Center ja Spaces, tagamaks ettevõtetele privaatsuse ja turvalisuse. Silent OS on Silent Circle-i poolt täiustatud Androidipõhine operatsioonisüsteem, mis mõeldud firmadele, kes muretsevad mobiilside turvalisuse pärast. Security Center võimaldab ettevõttel reguleerida telefonides Space´iga ja äpp´ide tasandil õigusi ning seega kontrollida andmete liikumist. Spaces´iga saab ühes seadmes luua mitu erinevat virtuaaltelefoni, võimaldades sellega hoida töö- ja eraasjad turvaliselt eraldi.

Ettevaatust - sotsiaalmeedias levib Elisa klientidelt andmeid välja pettev kiri

Elisa hoiatas täna oma kliente sotsiaalmeedias leviva petuankeedi eest, millega üritatakse koguda Elisa klientide kontakte, lubades vastutasuks loosida andmete jagajate vahel välja 740 euro eest Apple’i tooteid.

„Tegemist ei ole Elisa ametliku kampaaniaga, vaid virtuaalse pettusega, mille kaudu üritatakse Elisa nime kasutades klientide andmeid koguda,“ ütles Elisa suhtekorraldusjuht.

Elisa pöördus Andmekaitse Inspektsiooni poole, et selgitataks välja petuankeedi autor ja ankeet saaks sotsiaalmeediast eemaldatud.

Seniks soovitab Elisa oma klientidel olla tähelepanelikud ning mitte jagada andmeid petuankeeti.

Kodulehe turvamonitor hüüab ohu tulles

Zone-h statistika järgi näotustatakse igas minutis mõni veebileht. Ja need on vaid sellised, kus sissemurdmine on jõudnud nii kaugele, et mõni küberarmee oma postituse üles riputab. Ja need on ka ainult need veebilehed, mida Zone-h jälgib. Mis aga toimub serverites tegelikult? Seda teavad vaid asjassepühendatud.

Vabad IT-töökohad

 156 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.