Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]

10 arvutihaigust, mis vaevavad moodsat infoühiskonna inimest ja kuidas neist hoiduda

Ehkki aktiivne kontori-inimene teab, et peale kella 9-17 kontoris istumist tuleb end aktiivselt liigutada, vaevab väga paljusid IT-d igapäevaselt kasutavaid inimesi üks või mitu arvutihaigust. Sellised on 12 kõige levinumat - AM pakub juurde ka soovitusi, kuidas neist hoiduda.

Alternatiivses turvatestis põrusid pea kõik tuntud antiviirused

Me kõik oleme kuulnud turvatarkvara müüjate kinnitusi, et nende lahendused tapavad 99,99 jne protsenti enamlevinud pahalastest. Ka mitmed standardtestid kinnitavad, et meile teada-tuntud antiviirused saavad valdava enamusega pahalastest mängeldes hakkama.

Kuid Redditi kasutaja Man_on_the_train arvab teisiti. Tema koostatud test, kus on kokku viis testi. Schedtest3, BITStest, Kill5 ja Zero-Day Malware test igaüks annab 20% tulemusest juhul, kui antiviirus või turvatarkvara läbib testi. CLT testis aga arvestatakse, et Windows 10 tulemus ilma igasuguse lisa-turvatarkvarata on 210/340 ning kui turvatarkvara sellest paremat ei suuda, siis on see mõttetu ehk annab 0 punkti.

Inimesed ei mäleta enam numbreid, sest Internetist saab alati järgi vaadata

Kui me oma andmed pilve paneme, siis teadmised on juba pilves olnud varemgi ja aina rohkem me neid sinna usaldame. Kaspersky Lab tegi küsitluse ja selgus, et elukaaslase või abikaasa telefoninumbrit teab peast 67% vastanud eurooplastest, vanemate telefoninumbrit 74% ja lapse oma vaid 43%. Õdede-vendade või sõprade telefoninumbreid teab peast kõvasti vähem kui pool vastanutest. Milleks numbreid pähe tuupida, kui need on netis, telefonis, arvutis alati olemas...

Windows 10 kui luureasutuse unelm: keyloggerid, botnetid, nuhkvara - kõik sisse ehitatud

Uue Windows 10 väljatulekuga selgus esiteks, et vaikimisi on peale pandud igasugused Microsoftile andmete saatmise valikud. OK, need saab teadlik kasutaja ise käsitsi maha võtta. Siis selgus, et vaatamata andmete saatmise väljalülitamisele mingid andmed siiski liiguvad endiselt Microsofti serveritesse. Kuid veebileht Hacking Defended Experts kirjutab, et lisaks on Windows 10-sse sisse ehitatud ka kõik vahendid kasutaja järele nuuskimiseks, mida luureasutused või pahatahtlikud häkkerid vajaksid.

Dell tutvustas oma esimest tahvelarvutit, millega saab hakkama karmides oludes

Dell teatas avalikkusele uuest tahvelarvutist Latitude 12 Rugged Tablet, mis niisama lihtsalt katki ei lähe. See on ettevõtte esimene tugevdatud tahvelarvuti. Delli Rugged-arvutite tootevalikus leidub veel ka pöördhingedega sülearvuti Latitude 12 Rugged Extreme, samuti Latitude 14 Rugged Extreme ja Latitude 14 Rugged.

Võõras droon kiusab? Lase see alla helilainega

Droonid tiirlevad juba tüütult palju avalike ürituste ja isegi tagaaedade kohal, kurdavad inimesed. Oled just oma aia privaatses nurgas maha visanud, et vabalt päikest võtta, kui tüütu piniseja taevasse ilmub. Mida teha?

Kas tõesti võimalik? 32-dollarine raadioseade avab pea iga auto või garaažiukse

Hiljuti lõppenud DEF CONi konverentsilt tuleb huvitavaid teateid erinevatest häkkimistest ja turvaaukudest. Alles see oli, kui muugiti Tesla Model S-i. Raadiohäkker Samy Kamkar, kes on varemgi suletud uksi lahti teinud, pani kokku lihtsa raadioseadme, mille komponendid maksavad kokku vaid 32 dollarit ja häkkeri väitel suudab see lahti teha raadio teel puldist avatava garaažiukse või autoukse, mis kasutab levinud National Semiconductori “High Security Rolling Code” kiipi.

Turvakiip hoolitseb selle eest, et igal avamisel saadetakse puldist seadmele alati uus turvakood, et seda ei saaks pealt kuulates uuesti kasutada.

Kuid just siia ongi koer maetud.

Cisco: käimas on võidujooks küberründajate ja kaitsjate vahel

Cisco Midyear Security Report 2015 näitab, et üha keerukamad küberrünnakud on viinud kaitsjate ja ründajate vahelise innovatsiooni võidujooksuni. Kõige ohtlikum ründetarkvara on Angler Exploit Kit, mis on kahjustanud 40% sellega kokkupuutunud kasutajatest. Flashi turvaintsidendid on suurenenud 66%.

Juuli lõpus avaldatud Cisco Midyear Security Report 2015 analüüsib küberrünnakute keerukust ja küberturvalisuse trende. Raport soovitab organisatsioonidel tungivalt vähendada turvaohtudele reageerimise aega, et seista vastu keerukatele rünnetele kõrgelt motiveeritud ründajate poolt. Organisatsioonid peavad vastu seisma digitaalse majanduse ja asjade Interneti (IoE ehk Internet of Everything) uutele väljakutsetele ning ründevektoritele, mis pakuvad ründajatele uusi võimalusi suurte summade teenimiseks. Angler Exploit Kit on täna selleks üks enim kasutatavaid ründetarkvarasid.

Tesla Model S-ist leiti turvaaugud, kuid juba on väljas ka turvauuendus

Alles hiljuti oli maailma uudistes juhtum ühe Ameerika auto näidishäkkimisest. Nüüd on käes teinegi samasugune juhtum: kaks turvaspetsialisti - Kevin Mahaffey ja Marc Rogers leidsid Tesla Model S-ist turvaaugu, olles selle arhitektuuri kaks aastat põhjalikult uurinud.

Oma avastusest räägivad nad turvakonverentsil DefCon, mis algab reedel Las Vegases.

Nutikael ehk uus tervisehäda oma targa mobiiliga tegutsedes

Arvutiga töötamine tekitab randme- ja seljavaevusi, võib mõjutada nägemisteravust ja hilisõhtune sinine ekraan tekitada unetust. Kuid nutitelefonid on samuti lisaks sõltuvuse tekitamisele ka mõnede füüsiliste tervisehädade põhjustajaks.

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi Eesti jaeturul tänavu esimese kuue kuuga 24 200 tahvelarvutit ja 179 200 uut mobiiltelefoni ehk iga päev enam kui 1300 nutiseadet. Aina rohkem inimesi veedab nutiseadme kohal mitmeid tunde kas töötades või meelelahutust nautides. Kuid pikaajaline ühes asendis viibimine võib koormata selgroogu ja kaela.

Vabad IT-töökohad

 124 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.