Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Tegijad

Inimesed ja firmad arvutimaailmas.

Atea müügitulu Eestis kasvas 78%

Põhja- ja Baltimaades suurima IT-taristu ettevõtte AS Atea müügitulu kasvas Eestis oliliselt ja jõudis 2013. aastal üle 16 miljoni euroni. Ettevõtte eesmärk on aga saavutada 20-protsendine turuosa.

Kui 2012. aastal oli Atea müügitulu 9 miljonit eurot, siis 2013. aastal oli see juba 16,1 miljonit ehk 78% rohkem. Kõige suurema kasvuga segmendiks 2013. aastal oli arvutitöökohalahenduste ja teenuste müük. Arvutite ja IT süsteemide müügi, paigalduse ning hoolduse käive oli 2013. aastal 15,6 miljonit eurot, mis on enam kui kaks korda rohkem kui 2012. aastal. Atea 2013. aasta Eesti tööjõukuludest moodustas sotsiaalmaks 418 619 eurot, mis on 133 889 euro võrra rohkem kui aasta varem.

EENet sai 20-aastaseks

Kultuuri- ja haridusminister Paul-Eerik Rummo andis 11. augustil 1993 välja käskkirja nr 180 "Asutada Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet riikliku organisatsioonina Kultuuri- ja Haridusministeeriumi haldusalas." Sellest ajast algab Eesti Interneti levimine magistraalvõrkudena üle kogu maa. 
 
Esimene töötaja EENetis oli tegevdirektor Enok Sein, kontor asus Tartus Tähetorni kompleksis Struve majas.

Pooled ärijuhid teevad juba kaugtööd - aga mitte Eestis

Reguse uuringust selgub, et peaaegu pooled maailma ärijuhtidest teevad ka kaugtööd – Eestis aga istub valdav enamus ärijuhtidest tööl kontoris.

Uuringu järgi muutub kaugtöö maailmas üha populaarsemaks, kuna see soodustab produktiivsust, vähendab tegevuskulusid ja aitab kaasa töötajate püsivusele.

Tele2 palkas Huaweist tehnoloogiadirektori

Tele2 Eesti palkas Huawei võrguehituse juhtivkonsultandi Ervins Kampansi oma tehnoloogiadirektoriks.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul on Kampans üks suurima rahvusvahelise kogemusega tehnoloogiaeksperte Baltikumis. “Ta on olnud viimase 15 aasta jooksul kõigi kaasaegsete mobiilsidetehnoloogiate ehitamise ja arendamise juures. Eestis jätkab ta Tele2 tuumik- ja raadiovõrgu uuendamisega Baltimaade moodsaimale tasemele ning 4G võrgu ehitamisega,” ütles Ubartas ja lisas, et Kampans hakkas Eestis tööle augustis.

IT-d õppida on hea

Kellelt veel kui mitte esimest kursust lõpetavalt IT-tudengilt teada saada, kuidas siis möödus esimene aasta peale sissesaamist ja kas tasub IT-d ikka valida ja uutel sel aastal sisse astuda.

Vastavad esimeste kursuste praegu veel viimaseid lõpueksameid tegevad IT-tudengid.

Toomas Sõmera sai ITL-i elutöö preemia ja auliikme staatuse

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit austas erakorralise ITL-i elutöö preemiaga Eesti side- ja IT-valdkonna üht pikaaegsemat juhtfiguuri Toomas Sõmerat. ITL-i üldkoosolek omistas Sõmerale ka liidu auliikme staatuse.

“Soovime siiralt tänada Toomas Sõmerat, kes on ligi 50 aastat töötanud Eesti info- ja kommunikatsioonisektori eri positsioonidel ning andnud suure panuse ka IKT alase haridustöö arendamisesse. Ta on aastakümnete jooksul esindanud meie ühishuve nii idas kui läänes, unistanud ja suurelt plaane ka ellu viinud ning teinud seda kõike tingimatu andumusega,” ütles ITL-i president Enn Saar.

Teatriarvustus: Simulaakrum

Ootamatult tekkis võimalus üle hulga aja teatrit külastada. Mitte et ma teatris tegelikult harva käiksin, aga üldjuhul kipuvad need olema piiratud võimalustega harrastusteatrid.

Niisiis, kui pakuti tehnoloogiliselt keerukat tükki, tõstsin kohe vabatahtlikkuse märgiks oma virtuaalse käe ja läksin kohale.

Eesti IT-teadus teeb ilma

Arvutiteaduses tehakse huvitavaid asju. Eestis õpetatava IT-hariduse toetuseks on loodud IKTP programm, mis aitab kaasa IKT-hariduse kvaliteedi tõstmisele.

Programmi eestvedamisel andsid intervjuu selle eriala säravamad lõpetajad.

ZeroTurnaround omandas tarkvarafirma Javeleon ja tõi Eestisse kaks Taani tippinseneri

Eelmisel aastal ligi 2,5-kordset kasvu näidanud Eesti tarkvarafirma ZeroTurnaround teatas täna Taani tarkvarafirma Javeleon ja selle patentide omandamisest.

Ettevõtte asutanud Taani teadlased Allan Gregersen ja Michael Rasmussen liituvad ZeroTurnaroundiga ning kolivad Eestisse.

Ilmus eestikeelne robootikaraamat

Mõned päevad tagasi esitleti uut eestikeelset robootikaraamatut „Robootika – see on ju imelihtne!“, mille autor on Leivo Sepp. Tema kogus raamatu materjali oma praktilisest kogemusest, juhtides üht Eesti edukaimat Nutilabori robootikaringi Robootika.COM.

Nutilabori projekti algatasid eelmisel aastal EMT, Elion, Microsoft ja Vaata Maailma Sihtasutus eesmärgiga edendada tehnoloogia huviharidust Eestis.

Nutilabori projekt käivitas 36 tehnoloogia huviringi üle kogu Eesti ning projekti üheks väljundiks oli vajalike õppematerjalide loomine tehnoloogia huviringidele. Ühe olulise õppematerjalina toetati robootikaraamatu väljaandmist.

„Robootika – see on imelihtne!“ on mõeldud alates vanusest 12-13 a. ja vanematele ning sisaldab praktilisi juhendeid LEGO-robotite programmeerimiseks C-keeles.

IT-alased tööpakkumised

 110 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender