Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Testid

Asjad, mida oleme ise järele proovinud.

Veekindel hiina nutikell Socoole – telefoniga saab rääkida ka ujudes

AM-i lugeja Priit tõi toimetusele äsjaostetud Hiina nutikella Socoole W08, mis on vee- ja tolmukindel, võtab külge SIM kaardi ja lubab kasvõi basseinis ujudes kõnedele vastata. Muid nutikella asju teeb muidugi ka – näiteks mõõdab pidevalt pulssi.

AM testis seda Hiina imet paar päeva ja nüüd võib öelda, et nagu ikka on ka sel nutikellal oma plussid ja ka mõned väikesed miinused.

Kauamängiv rõngaskell

Jätkame nutikellamaratoni MyKronoze ZeCircle´i kellaga, mis välimuselt on natuke naiselikum kui need eelmised, mis sobisid sama hästi nii meestele kui naistele. Kuid eks ka see elegantne kell sobib välimuselt peaaegukõigile. Valida saab kaheksa randmerihma värvi vahel ja kohe ei pea lõplikult otsustama – rihmasid saab hiljem eraldi vahetada.

Hiina ime: proovisime, millise nutikella saab alla 20 euro eest - ja täiesti OK oli

Tänane nutikellamaratoni isend on eriline. kui eelmised kaks maksid saja euro ringis, siis seekordne saabus Hiinast 19,99 euro eest - koos postikuluga. Mudeli nimeks on Ulefone uWear.

Ootused olid madalad, sest mida selle raha eest ikka tahta.

MyKronoz ZeFit2 Pulse - mugav pulsikell, mille ühendus võiks kindlam olla

Meie nutikellamaraton on jõudnud teise kellani – MyKronoz Zefit2 Pulse on juba värvilise ekraaniga, sarnaneb välimuselt tavalisele pulsikellale ja kuna on veekindel, ei sisalda ühtki füüsilist nuppu ning laeb end 1,5 tunniga täis magnetiga külge kinnituvast “dokist”.

Nutikellamaraton: kas odava, aga targa MyKoronoze kellaga on elu ilusam?

Tänasest on AM-is uus rubriik - nutikellad (leitav ka vasakust veerust). Oli ka aeg, sest kellalugusid oli juba päris palju kogunenud. Ja alates tänasest käivitame nutikellamaratoni - iga päev testime uut nutikella. Seni, kuni neid siin meie laboris jätkub. Täna hommikul tuli just veel üks juurde - otse Hiinast, asus sealt teele juba jõulude ajal.

Esimene nutikell, mis aga nüüd käele sai, on Šveitsi firmalt MyKronozelt ja kannab mudelinime Zewatch3. Firma on küll vaid napilt paar aastat vana, kuid tooteportfell sellest hoolimata päris lai.

Coolpad Porto - 150 euro eest vähem kui 8 millimeetrit telefoni

Vähetuntud Hiina tootja telefoni ostes on ikka väike kõhklusehetk, et mis sellest siis oodata. Coolpad Modena on meil juba testitud, järgmisena ette võetud Porto kohta ei osanudki alguses öelda, kas see on lipulaevam kui Modena või siiski mitte.

Aga igal juhul näeb telefon hea välja. Väga soliidne ja šikk korpus on õhuke (vaid 7,9 mm kõige paksemast kohast keskel), sile ja metalsete äärtega. Suurus on samuti just käe järgi, ehkki ekraan võiks natuke suurem olla.

Ajame siis näpuga tehnilistes parameetrites järge ja tõepoolest, silmi ridadest üle libistades ei leiagi eriti mingit erinevust. Mõlemal telefonil, nii Modenal kui Portol on neljatuumaline 1,2 GHz protsessor, 2 GB operatiivmälu, napp 8 GB välkmälu (saadaval sellest 4,5 GB), microSD pesa, Kahe SIM kaardi kasutamise võimalus, 8 MP kaamera taga. Siiski, esimesed erinevused juba selguvad: Porto on parema Selfie-kaameraga ehk 2 MP asemel 5 MP. Ja käeshoidmisel alguses tunne ei petnud – Porto on küll sama pikslihulgaga - 540 x 960, kuid väiksema ekraaniga (5,5 asemel 4,7-tolline ekraan). Väiksusest tingitult on ka aku pisem ja kõneaega vähem.

Hind on samuti sulanud alla 150 euro. See ju iseenesest on elegantse telefoni kohta soodne diil.

Test: projektor koju? Jah, kui suure ekraani nimel teatud puudustega lepid

Mis oleks, kui alustaks uut aastat seinasuuruse pildiga? Projektorite hinnad on nüüd langenud kolmekohalisteks, need suudavad edastada heli kodukinusüsteemidesse ja näitavad ka 3D pilti. Üle seina suurune 3D on juba nagu kodune IMAX - tasub kulutada projektorile, mis muuhulgas näitab edukalt ka digiboksist tulevaid HD kanaleid.

Androidi esindustelefon Nexus 5X sobib pimedaimal ajal hästi

Mitte sellepärast, et telefon oleks kole kui öö, vaid sellepärast, et kaamerad on Nexusel väga head, sobib see praegusel pimedaimal ajal kasutamiseks hästi. Nimelt on Google´i LG-lt tellitud esindustelefonil suured pikslielemendid, mis hästi valgust koguvad. Peaks nagu meie kliima jaoks ideaalne olema.

LG G4s - lahjem kui tippmudelist eelkäija, kuid vaata ka hinda ja kõik muutub heaks

On väga stressivaba katsuda sellist telefoni, millel külgedel pole ühtki nuppu. LG on selle tänuväärse disainiga järjest oma viimaseid G-telefone teinud ja ka LG G4s on selline.

Nupud on nimelt taga keskel. Seal ei satu neile kogemata sõrmega pihta, kui telefoni hoiad. Samas on tagant nuppude katsumine sõrmega väga mugav. Taga keskel on valikunupp ja helivaljuse nupud kahel pool seda. Ainuke puudus, et näpp kipub vastu kaameraobjektiivi minema ja seda hägusamaks tegema, eriti kui juhtub niiske sõrm olema.

Lumia 950 XL – vedelik jahutab ja Windows 10 annab jõudu juurde

Kauaoodatud Windows 10-ga telefon on nüüd väljas ja kuna "vanadele" Lumiatele veel sel aastal pole lootust Windows 10 uuendust saada, pistame Lumia 950 XL-i testi siia, Lumia 60 XL-i aastase testi rubriiki. Hea teada, mida oodata tuleb.

950 XL-il on uus operatsioonisüsteem, kuid paadunud Windows Phone´i kasutaja esimesel hetkel peale pisikeste disainiuuenduste miskit muud erilist märkagi.

Vabad IT-töökohad

 155 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.