Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]

Ettevaatust, sinu kohvimasin võib olla häkitud!

Turvatarkvara tootja Kaspersky Lab laiendab oma tegevusala ja vaatab nüüd ka kodumasinate poole, sest neidki võivad ohustada turvaaugud. Nutikatel kodumasinatel on arvutitele ja nutitelefonidele sarnaselt turvaprobleemid. Kodumasinate turvaauke proovivad kurikaelad ära kasutada. Kaspersky Labi eksperdid veendusid selles eksperimendi käigus, milles uuriti müügilolevaid olmevidinaid.

Kodukasutajad lülitavad võrku mitte ainult arvuteid, tahvelid ja nutitelefone, aga ka mitmesuguseid olmeseadmeid, nagu televiisor, DVD/Blu-ray-mängija ja mängukonsoolid.

Üliturvalised Blackphone´id võivad peagi jõuda ELKO kaudu Ida-Euroopas müügile

Maailma üks turvalisimaid Androidiga telefone Blackphone võib peagi jõuda ka Eestis müügile, kuna hulgimüüja ELKO Group ning turvalahenduste ettevõte Silent Circle alustasid koostööd. ELKO alustas Silent Circle-i turvalahenduste hulgimüügiga ja on sellega saanud esimeseks Ida-Euroopa ettevõtteks, kes pakub ka Blackphone 2 seadmeid.

Blackphone 2 tuli välja 28. septembril 2015. See on Silent Circle-i ainulaadne privacy-first nutitelefon, milles sisaldub Silent OS, Security Center ja Spaces, tagamaks ettevõtetele privaatsuse ja turvalisuse. Silent OS on Silent Circle-i poolt täiustatud Androidipõhine operatsioonisüsteem, mis mõeldud firmadele, kes muretsevad mobiilside turvalisuse pärast. Security Center võimaldab ettevõttel reguleerida telefonides Space´iga ja äpp´ide tasandil õigusi ning seega kontrollida andmete liikumist. Spaces´iga saab ühes seadmes luua mitu erinevat virtuaaltelefoni, võimaldades sellega hoida töö- ja eraasjad turvaliselt eraldi.

Ettevaatust - sotsiaalmeedias levib Elisa klientidelt andmeid välja pettev kiri

Elisa hoiatas täna oma kliente sotsiaalmeedias leviva petuankeedi eest, millega üritatakse koguda Elisa klientide kontakte, lubades vastutasuks loosida andmete jagajate vahel välja 740 euro eest Apple’i tooteid.

„Tegemist ei ole Elisa ametliku kampaaniaga, vaid virtuaalse pettusega, mille kaudu üritatakse Elisa nime kasutades klientide andmeid koguda,“ ütles Elisa suhtekorraldusjuht.

Elisa pöördus Andmekaitse Inspektsiooni poole, et selgitataks välja petuankeedi autor ja ankeet saaks sotsiaalmeediast eemaldatud.

Seniks soovitab Elisa oma klientidel olla tähelepanelikud ning mitte jagada andmeid petuankeeti.

Kodulehe turvamonitor hüüab ohu tulles

Zone-h statistika järgi näotustatakse igas minutis mõni veebileht. Ja need on vaid sellised, kus sissemurdmine on jõudnud nii kaugele, et mõni küberarmee oma postituse üles riputab. Ja need on ka ainult need veebilehed, mida Zone-h jälgib. Mis aga toimub serverites tegelikult? Seda teavad vaid asjassepühendatud.

VIDEO: ukraina insener pakub välja reisilennuki päästekapsli

Antonovi lennukitehases töötanud Ukraina insener Vladimir Tatarenko, kes osales ka AN-225 transpordilennuki projekteerimisel, pakkus Internetis viraalseks muutunud videos välja võimaluse, kuidas allakukkuvast lennukist reisijad ikkagi eluga maa peale tuua.

Uus väljapressimise pahavara krüpteerib veebi ja nõuab omanikult raha

Alles loetud päevad tagasi kirjutasime krüpteerivast pahavarast Freespeechmail, mis hakkas kiiresti kasutaja kõvaketast ja võrgukettaid krüptima, nõudes andmete tagastamise eest lunaraha.

Nüüd on levimas üks uuem väljapressimise vorm - krüpteeritakse veebiserver ja selleks, et oma kodulehte uuesti näha või e-pood tagasi jalgele saada, tuleb jälle bitcoin väljapressijatele poetada.

Eestis levib krüpteeriva pahavara epideemia

Üks vastikumaid pahavarasid on selline, mis küll ei kustuta sinu tähtsaid faile, kuid jätab võimaluse peale krüpteerimist need "lahti osta". Maksad raha, aga ka siis ei tea, kas oma failid kätte saad. Ühesõnaga - väljapressimine.

F-Secure tugikeskus Soomes hoitab leviva krüptovara eest, mis kannab nime „Freespeechmail“. Pahavara nakatab kasutaja arvuti ning krüpteerib esmalt kõik selle arvutiga seotud võrgukettad ning seejärel arvutis endas olevad failid. Pärast krüpeerimise lõetamist edastatakse kasutaja ekraanile teade, kus palutakse kasutajal krüptovara tootjatega kontakteeruda. Seejärel teatatakse kasutajale summa, mille tasumisel lubatakse failide taastamiseks saata vastavad vahendid ning juhised. Failide taastamine/dekrüpteerimine mistahes muul meetodil ei ole võimalik.

VIDEO: lase päike tuppa! NASA avaldas lummava 4K video meile lähimast tähest

Ärkasid, ilm on jälle sompus ja päikest pole kuskil? Tegelikult on see meile lähim täht alati seal kuskil olemas, aga mitte sellise ilusa kuldkollase tulekerana, nagu me oleme harjunud nägema. Päike on hoopis müstilisem taevakeha, kui seda lähemalt vaadata.

Moldova korraldab Eesti abiga oma esimese küberkaitseõppuse

Täna on Moldova Eesti abiga küberlahingus - E-riigi Akadeemia viib koostöös Moldova valitsuse E-riigi Keskuse ja Eesti ettevõttega Range Force Moldovas esmakordselt läbi tehnilise küberkaitse õppuse.

Eesti IT maailma sõjatööstuses: Lockheed Martin ja Guardtime alustasid koostööd küber-ohtude neutraliseerimiseks

Eesti IT-firma tarkvaraarendusest hakkavad otseselt sõltuma inimelud ja see hakkab kaitsma moodsa sõjaväe selgroogu - infosüsteemi, mille andmeid ei tohi kaotada, muuta ega hävitada. Maailma suurim, 112 000 töötajaga kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin ja Eesti päritolu, 100 töötajaga kõrgtehnoloogiaettevõte Guardtime esitlesid äsja küberkaitse valdkonnas murrangulist tehnoloogilist lahendust. Väljatöötatud platvorm aitab oluliselt maandada sisemiste või väliste ohuallikate poolt toime pandud andmete manipuleerimisega seotud riske.

Vabad IT-töökohad

 128 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.