Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]

Wardrivingu uus tase: kassiga WiFi paroolide korjamine

kaader videost

Wardriving on teatavasti viis mööda linna (või maad) ringi liikuda ja eetrit kuulata, salvestada võrguandmeid andmeid WiFi võrkude kohta ja need pärast kaardile kanda. Iseenesest tüütu ja vaevanõudev tegevus, mida saaks automatiseerida... näiteks ringi hulkuva kassiga. Selleks on Wardrivingu riistad läinud piisavalt lihtsaks ja kompaktseks, et kassile pole vaja kaasa anda sulearvutit ja suundantenni.

The Hacker News kirjutab, kuidas relvastada oma kass moodsa Wardrivingu tehnikaga ehk siis tegeleda Warkitteh´iga.

Tasuta AVG viirusetõrje müüb sinu andmeid

See pole enam ammu uudiseks, et kui saad mõne tarkvarateenuse tasuta, siis oled hoopis ise kaup - sinu andmeid müüakse kellelegi kolmandale ja nii teenitakse arenduskulud tasa. Väga populaarne tasuta viirusetõtje AVG teeb seda (varsti) samuti ja muudetud kasutajatingimustes on see selgelt ära toodud, kirjutab Wired.

Ekspert hoiatab: vihma käes ei tohi mobiiliga rääkida - tulevad veekahjustused

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul ei võta inimesed vihmakahjustusi tõsiselt, aga statistika kohaselt kasvab sügisel niiskusest põhjustatud mobiiliremontide arv hüppeliselt ja selliseid kahjusid garantii ei kata.

16 tähte, mis panevad su Chrome´i brauseri kindlalt kokku jooksma

Kui lähed allolevale lingile Chrome´i brauseriga, siis üsna kindlalt jookseb veebilehitseja kokku. Seega - ära niisama seda linki  Chrome´i aadressiribale kopeeri, kui mõni tähtis töö mõnes teises brauseriaknas lahti on. Ja ära Chrome´is isegi mitte hiirega üle selle lingi libista, järgneb tab´i kokkujooksmine:

http://b/%%30%30

Kuidas mobiiltelefoni turvaliselt kasutada: 10 nõuannet koolilapsele ja vanemale

Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov annab nõu, kuidas kooli minevad lapsed ja nende vanemad saavad võimalikest mobiiltelefoniga seotud probleemidest hoiduda ja seadet targalt kasutada.

Ka vanemate Windowsite omanikud saavad uue Windows 10 omaduse - nuhkvara

Oleme juba rääkinud Windows 10-st kui ideaalsest operatsioonisüsteemist luureasutustele - kõik nuhkimise tööriistad on sellesse juba sisse ehitatud. Ja alati on kurtnud vanemate operatsioonisüsteemide omanikud, et Microsoft nad unustab ja neile midagi uut ei paku. Nüüd on see ebaõiglus kõrvaldatud. Windows 7 ja Windows 8 omanikud saavad värskete uuendustega ka endale täiustatud telemeetria ja jälgimise vahendeid. Neid hakatakse jälgima peaaegu sama põhjalikult kui Windows 10 kasutajaid.

10 arvutihaigust, mis vaevavad moodsat infoühiskonna inimest ja kuidas neist hoiduda

Ehkki aktiivne kontori-inimene teab, et peale kella 9-17 kontoris istumist tuleb end aktiivselt liigutada, vaevab väga paljusid IT-d igapäevaselt kasutavaid inimesi üks või mitu arvutihaigust. Sellised on 12 kõige levinumat - AM pakub juurde ka soovitusi, kuidas neist hoiduda.

Alternatiivses turvatestis põrusid pea kõik tuntud antiviirused

Me kõik oleme kuulnud turvatarkvara müüjate kinnitusi, et nende lahendused tapavad 99,99 jne protsenti enamlevinud pahalastest. Ka mitmed standardtestid kinnitavad, et meile teada-tuntud antiviirused saavad valdava enamusega pahalastest mängeldes hakkama.

Kuid Redditi kasutaja Man_on_the_train arvab teisiti. Tema koostatud test, kus on kokku viis testi. Schedtest3, BITStest, Kill5 ja Zero-Day Malware test igaüks annab 20% tulemusest juhul, kui antiviirus või turvatarkvara läbib testi. CLT testis aga arvestatakse, et Windows 10 tulemus ilma igasuguse lisa-turvatarkvarata on 210/340 ning kui turvatarkvara sellest paremat ei suuda, siis on see mõttetu ehk annab 0 punkti.

Inimesed ei mäleta enam numbreid, sest Internetist saab alati järgi vaadata

Kui me oma andmed pilve paneme, siis teadmised on juba pilves olnud varemgi ja aina rohkem me neid sinna usaldame. Kaspersky Lab tegi küsitluse ja selgus, et elukaaslase või abikaasa telefoninumbrit teab peast 67% vastanud eurooplastest, vanemate telefoninumbrit 74% ja lapse oma vaid 43%. Õdede-vendade või sõprade telefoninumbreid teab peast kõvasti vähem kui pool vastanutest. Milleks numbreid pähe tuupida, kui need on netis, telefonis, arvutis alati olemas...

Vabad IT-töökohad

 119 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.