Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Uudised

Teateid arvutimaailmast.

Tele2 hakkab tagastatud, kuid kasutamata telefone poole hinnaga müüma

Kuna seaduse järgi võivad e-poest või telefoni teel ostetud kauba kõik ostjad 14 päeva jooksul tagastada, on müüjad tihti hädas lahtitehtud pakendiga, kuid muidu täiesti korras ja uute seadmetega, mida mõistagi keegi enam täishinnaga osta ei taha. Mis seal ikka - tuleb hinda alla lasta.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul on tegemist peamiselt e-poest tellitud, kuid kasutamatult tagastatud telefoniga. “Inimesed tellivad vahel seadme, kuid kodus avastavad, et see neile siiski ei sobi ja seaduse järgi on võimalik telefoni teel või internetist tellitud kaup kahe nädala jooksul kasutamatult tagastada,” ütles Aron.

Algas arvutijoonistuste võistlus "Maailmariik Eesti"

1. septembrist 2015 saab arvutijoonistuste võistlusele "Maailmariik Eesti" esitada pilte teemadel

  • Leiutajatekülas sündinud
  • Maailma koristamine algas siit
  • ID-pilet maailma
  • Tere tulemast, e-resident!
  • Kingitus maailmale
  • Üks kõigi, kõik ühe eest!
  • Kuulsad hiireviud
  • Maailma parim laulupidu

Võistlus toimub neljas vanuserühmas: kuni 10-aastased, 11-13 aastased, 14-18 aastased ning vanemad kui 18-aastased. Parimate piltide autoritele on välja pandud auhinnad. Tööde esitamise tähtaeg on 10. november 2015.

Täpsed tingimused ja piltide esitamine on kirjas siin:

         Joonistaja.eenet.ee

Tänavune joonistusvõistlus on järjekorras juba neljateistkümnes.

Ka vanemate Windowsite omanikud saavad uue Windows 10 omaduse - nuhkvara

Oleme juba rääkinud Windows 10-st kui ideaalsest operatsioonisüsteemist luureasutustele - kõik nuhkimise tööriistad on sellesse juba sisse ehitatud. Ja alati on kurtnud vanemate operatsioonisüsteemide omanikud, et Microsoft nad unustab ja neile midagi uut ei paku. Nüüd on see ebaõiglus kõrvaldatud. Windows 7 ja Windows 8 omanikud saavad värskete uuendustega ka endale täiustatud telemeetria ja jälgimise vahendeid. Neid hakatakse jälgima peaaegu sama põhjalikult kui Windows 10 kasutajaid.

Septembrist Flashivaba: Google Chrome blokeerib homsest vaikimisi kõik Flash-reklaamid

Rasked ajad on tulemas veebireklaamijate õuele, kes kasutavad oma sõnumi edastamiseks vanamoodsat Flashi. Google, aga ka teised surued tehnoloogiaettevõtted on juba ammu survestanud Adobe´i, et see oma Flashi lõpuks kinni paneks ja moodsamatele vahenditele üle läheks - näiteks hakkaks ka ise kasutama HTML5. Flash on ebaturvaline, kordavad nagu mantrat ka kõik IT-turvalisuse firmad.

Juuli alguses häkiti Flashi tõsisemalt, mis muutis pahaseks paljud veebifirmad. Kõik enamlevinud brauserid blokeerisid peale turvaaugu avastamist kõik Flash-skriptid seni, kuni Adobe´i turvauuendus oli installitud.

Tahvel arvutiks: LG tõi müügile mugava rullikeeratava klaviatuuri-tahvlialuse

Tahvlid on juba piisavalt võimsad ja võimalusterohked, et oma arvutitööd sellel ära teha. Puudu on vaid mugav klaviatuur. Kodus võib kasutada Bluetooth-klaverit, kuid mida teha teel olles? LG pakubki selle jaoks nüüd veel ühe lahenduse, mis on üsna nutika disainiga.

Kui kummiklaviatuurid keerati rulli vasakult paremale ja elastsed klahvid polnud kõige mugavamad, siis LG klaver on ridade kaupa kokku keeratav. Lisaks on olemas tahvlialus, mis hoiab tahvliekraani õige kaldenurga all. Lisaks on klahvid peaaegu täismõõtmetega.

Tähesõdadele lähemale - püüame droone laseriga

Paar nädalat tagasi kirjutasime sellest, et võõrast drooni saab peagi alla lasta helilainega. Kuigi droonid pole (veel?) miskit kurja teinud peale inimeste privaatsuse rikkumise, oli viimasel NATO suurõppusel "Siil" kummalisi lennumasinaid näha küll, mis ei käitunud just pühapäevalennutajate multikopterite moodi. Luurati laagripaiku ja varitsusi suvalises kohas metsas, kuhu pühapäevalennutajal asja ei tohiks olla.

10 arvutihaigust, mis vaevavad moodsat infoühiskonna inimest ja kuidas neist hoiduda

Ehkki aktiivne kontori-inimene teab, et peale kella 9-17 kontoris istumist tuleb end aktiivselt liigutada, vaevab väga paljusid IT-d igapäevaselt kasutavaid inimesi üks või mitu arvutihaigust. Sellised on 12 kõige levinumat - AM pakub juurde ka soovitusi, kuidas neist hoiduda.

Alternatiivses turvatestis põrusid pea kõik tuntud antiviirused

Me kõik oleme kuulnud turvatarkvara müüjate kinnitusi, et nende lahendused tapavad 99,99 jne protsenti enamlevinud pahalastest. Ka mitmed standardtestid kinnitavad, et meile teada-tuntud antiviirused saavad valdava enamusega pahalastest mängeldes hakkama.

Kuid Redditi kasutaja Man_on_the_train arvab teisiti. Tema koostatud test, kus on kokku viis testi. Schedtest3, BITStest, Kill5 ja Zero-Day Malware test igaüks annab 20% tulemusest juhul, kui antiviirus või turvatarkvara läbib testi. CLT testis aga arvestatakse, et Windows 10 tulemus ilma igasuguse lisa-turvatarkvarata on 210/340 ning kui turvatarkvara sellest paremat ei suuda, siis on see mõttetu ehk annab 0 punkti.

LG tutvustab IFA tehnikamessil nelja uut OLED telerit

Muidugi on teleriuudised juba ammu 4K lainel. Kui midagi uut esitletakse, siis harva juba alla 4K. LG Electronics (LG) tutvustab Berliinis toimuval IFA 2015 tehnoloogiamessil nelja uut OLED telerimudelit. Nende hulgas on 65- ja 55-tollised 4K HDR (high dynamic range) OLED telerimudelid 65/55EF9500 ja 55EG9200 ning nõgus OLED teler (mudel 55EG9100). EF9500 teleritel on tööstusharu esimene lame 4K resolutsiooniga OLED ekraan ning 55EG9200 ja 55EG9100 ekraanid on vaid 4,8 mm paksusega. LG 2015. aasta OLED telerite seeriasse kuulub kokku üheksa erinevate resolutsioonide ja ekraanitüüpidega mudelit.

Sony droonil on enam-vähem kõik see, mida üks autonoomne lennumasin vajab

Droonid ja multikopterid on varsti iga majapidamise kohustuslikud osad. Kuid nende senine omadus kuni paarkümmend minutit õhus püsida ja suhteliselt aeglaselt ringi tiirutada pole siiski kõigi unelm. Sony plaanib siin vana hea mudellennunduse ja moodsa drooninduse ristata, tehes oma eksperimentaalse lennuk-kopter-drooni. See suudab püstloodis startida ja kihutada nagu kiireimad sportlennukid, mida maa pealt juhitakse.

Vabad IT-töökohad

 117 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.