Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Uudised

Teateid arvutimaailmast.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit valis aastateks 2015-2017 uue juhatuse

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) valis üleeile toimunud korralisel üldkoosolekul uue juhatuse järgmiseks kaheaastaseks tegevusperioodiks.

Seitsmeliikmelisesse juhatusse valiti Eesti Energia AS äri- ja infotehnoloogia juht Agnes Roos, Eesti Telekomi tehnoloogiadivisjoni direktor Tiit Tammiste, Baltic Computer Systemsi juhataja Ants Sild, Ericsson Eesti juhatuse esimees Seth Lackman, Codeborne OÜ  juhatuse liige Aho Augasmägi, Tieto Estonia AS tegevdirektor Anneli Heinsoo ja Helmes AS avaliku sektori ärijuht Tarmo Kiivit.

Täna startis üle-eestiline üritustesari Digigirls

Täna, 23. mail startis Tartust Skype'i ja Microsofti toetusel korraldatav üle-eestiline Digigirlsi üritustesari, mis on 9.-12. klassi tüdrukutele suunatud IKT-ala tutvustav ettevõtmine. Digigiris sari jõuab järgmise 12 kuu jooksul lisaks Tartule veel Pärnusse, Paidesse, Kagu-Eestisse ja saartele.

Tulevik saabub varem: Google´i isesõitvad autod tulevad sel suvel, Uber tahab ka

Kui veel eelmisel aastal ennustati, et isesõitvad bussid tulevad 2017. aastal ja sealt mõned aastad hiljem isesõitvad sõiduautod, siis nüüd tundub, et see aeg jõuab kätte natuke varem. Google lubab esimesed sajad nunnud isesõitvad autod, mis näevad välja nagu Tata Nano, välja tuua sel suvel. Tüübikinnitus ja avaliku liiklemise luba (koos õigusega isesõitvaid autosid müüa) loodetakse ka kätte saada võib-olla juba selle aasta jooksul. Massilisem tootmine ja müük aga jääb tähtajalt lähema viie aasta sisse, kuna tööstuse käivitamine võtab ka oma aja.

Täna Tallinnast startinud Nutituur toob nutitarkuse vähemalt tuhande inimeseni

Selleks, et digilõhe liiga laiaks ei käriseks ning tiigrihüpe lühikeseks ei jääks, viib Vaata Maailma sihtasutus teadmised nutiseadmetest kõigi abivajajateni.

Nutituuri raames toimuvad tasuta nutiseadmete kasutamise nõustamised ja klassikoolitused neile, kes soovivad nutiseadmeid kasutusele võtta. Nutituur peatub mais ja juunis Eestimaa 67 eri paigas ning viib nutitarkust orienteeruvalt 1000 inimeseni, kes seni on nutiseadmetega vähe kokku puutunud.

ICT WEEK 2015: Latitude59 tõi kokku üle tuhande tehnoloogiahuvilise

Läkski nii, nagu alguses ennustati - Latitude59 ideede sulatusahjus Kultuurikatlas osales üle tuhande tehnoloogiainimese. Endisest elektrijaamast saadi energiat oma idufirmadele ligi 40 välisesineja ettekannetest.

ICT Week 2015 eelviimasel päeval, 14. mail algas tehnoloogiakonverents Latitude59 ning tarbijakonverents „Kuidas tarbijast sai kaup ja milline on tulevik“. Sama päeva õhtul korraldas Garage48 naistele suunatud töötoa Tech Sisters, mis tutvustas veebi alustalasid.

STV esitles Go! boksi, mis näitab telekanaleid igas võrgus

Eesti suuruselt kolmas telekomioperaator STV tutvustas oma uut toodet, mis võimaldab vaadata laia valikut telekanaleid eri seadmetes ning igas Wifi- ja traadiga võrgus. Siiski peab see Internetiühendus asuma Eestis, mis on telekanalite ja tootjate levinud piirang.

STV käivitab lähiajal ka pilootprojekti üle õhu leviva internetiühenduse pakkumiseks.

Täna algas Latitude 59 - tehnoloogiafirmade laia maailma hüppe üritus

Täna hommikul võis Kultuurikatla juures näha suurt kontsentratsiooni Eesti ja põhjamaade tehnoloogiaettevõtjatest ja idufirmadest - algas Latitude 59. Siit üritatakse leida investoreid (siiski, kui avahommikul Transferwise´i üks asutaja Risto Käärmann küsis, kes on siin investoritest ja kes startuppidest, siis esimesel juhul tõusis üks käsi ja teisel juhul kätemeri), kontakte (eesruumis on kümneid idufirmade bokse) ja kogemusi, mida annavad rahvusvaheliselt tuntud esinejad. Lisaks Keynote´idele ja ettekannetele on kavas ka palju vestlusringe, kus laval on mitmed oma ala asjatundjad.

ICT Week 2015: Internet ja Industry 4.0 tähendavad tööstusele suurt raputust

Tööstus ja IT pole kunagi olnud nii lähedased kui nüüd. Ja saavad veel lähedasemaks Tööstus 4.0 ajastul. Rahvusvahelise tehnoloogianädala ICT Week 12. mai programmis olid konverentsid Industry 4.0 in Practice ja Baltic DevOps ning E-riigi Akadeemia korraldatud e-riigi konverents.

Google sulges kaardivandaalide tõttu Map Makeri kaarditäiendamise teenuse

Hiljuti lahvatanud Mapgate ehk Google Mapsi kaardiskandaal teatud kaubamärki solvava täiendusega viis nüüd selleni, et Google otsustas Map Makeri teenuse teadmata ajaks sulgeda, kuni kaardivandaalide vastu parem lahendus on leitud. Järgmine teade uute tähtaegade ja arengute kohta lubati avaldada 27. mail.

Eilsest kinni läinud teenuses ei saa vabatahtlikud kaarditäiendajad enam midagi lisada. Pooleli jäänud asjad jäävad kinnitust ootama ja uusi täiendusi teeb vaid Google ise.

Rahvusvaheline ICT Week 2015 kontsentreerib IT üritused ühte nädalasse

Tehnoloogiaevangelistid, IT idufirmad ja katusorganisatsioonid on sel nädalal kõik väga hõivatud olnud, sest eelmisest reedest käib üritus ICT Week 2015, mis koondab terve rea üritusi ühte nädalasse. Ja kõik see lõpeb reedel suure bändide peoga, mis on ka varasemast tuntud kui RockIT ehk IT ettevõtete bändide tuleproov.

Vabad IT-töökohad

 123 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.