Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Uudised

Teateid arvutimaailmast.

Tuim koodimurdmine: iPhone´i luku saab maha nelja päevaga

Sophose turvablogi kirjutab müstilisest "mustast kastist", mis tuima mehaanilise tööga arvab ära lukustatud iPhone´i paroole.

iPhone´il on tavaliselt neljakohaline PIN-kood. Seega on erinevaid kombinatsioone 10 000. Robot tipib mehaaniliselt järjest kõiki koode ja proovib selle ära arvata. Seekord aga ei vajutata ekraaniklaviatuuri, mis võib põhjustada vigu ja võtab aega, vaid kasutatakse USB-sse ühendatud "klaviatuuri", kust saab koodid sisse tunduvalt kiiremini.

ITL tunnustas IKT valdkonda 2014. aastal kõige enam mõjutanud ettevõtmisi ja inimesi

Tänasel Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) 15. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul tunnustas liit Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonda 2014. aastal kõige enam mõjutanud isikuid ja ettevõtmisi.

Auhinnad jagati kategooriates Aasta Tegu, Aasta Tegija, Aasta Idee ja Aasta Läbimurdja.

Järjekorrad ja talongiaeg tulid tagasi: Apple Shop jõudis Eestisse!

Reedel, 20. märtsil avati Rocca al Mare Euronicsis Baltimaade esimene (ja Ida-Euroopa teine) Apple Shop. Just nimelt Shop, mitte Store – aga ka see on asjaosaliste väitel tugev samm edasi, kuna antud kontseptsiooni pakutakse vaid parimatest parimatele edasimüüjatele.

Lisaks laienenud tootevalikule tähendab see ka eriväljaõpet müüjatele: „tavalisest“ Euronicsi müüjast eristab Apple Shopi töötajat must Apple’i logoga T-särk.

Täna algab suur võrgupidu Energia Avastuskeskuses

20.-22. märtsini toimub Energia avastuskeskuses Videogamers.eu korraldatav võrgupidu VG-PARTY.

Tegu on esimese võrgupeoga Eestis, kus lisaks arvuti- ja konsoolimängijatele pakutakse kõikidele huvilistele võimalust osaleda IT-teemalistes loengutes ja õpitubades. Ära ei ole unustatud ka lauamängude huvilisi.

IT Kolledž hakkab õpetama küberturvalisuse insenere

Moodsad kaitsejõudude spetsialistid ei rooma kaevikutes, vaid istuvad mugavates tugitoolides. IT Kolledž hakkab välja õpetama uuel erialal - inglise keeles kõlab see Cyber Security Engineering, eesti keeles küberturbe tehnoloogiad. Sisseastumisdokumentide vastuvõtt toimub 11. märtsist kuni 7. aprillini 2015.

Chromebook Pixel - Google´i arvuti hakkab ka USB Type-Cd kasutama

Google on juba aastaid arendanud oma operatsioonisüsteemi ja sülerit, mis selle kerge tarkvara ja veebipõhise keskkonna kenasti odava hinnaga ära mahutaks.Kui veel 2012. aasta lõpul pani Chromebook õlgu kehitama, siis uus viimased väljatulnud Chromebook Pixelid võiks juba olla päris head odavad tööriistad. Muidugi laiub Chromebooki ostulehel kiri, et meie riigist seda (veel) osta ei saa.

Nuputelefoniga mutta: Cat esitles uut vastupidavat mobiili Cat B30

Eelmisel nädalal tutvustatud Cat´i uus vastupidav nuputelefon Cat B30 tuleb Eestis müügile aprilli teises pooles. See telefon on loodud kasutamiseks kõige keerukamates tingimustes, vastates IP67 (Ingress Protection) sertifikaadi nõuetele. See tähendab, et Cat B30 on veekindel kuni ühe meetri sügavuses vees, samuti peab vastu tolmule ja põrutustele. Telefoni töökindlus on tagatud ka peale 1,8 meetri kõrguselt vastu betoonpõrandat kukkumist.

LG G Flex2 saabub Eestisse müügile märtsi lõpus

Nõgususe teine põlvkond jõuab Eestisse juba sel kuul: LG G Flex 2 müüki alustatakse märtsi lõpus, hind tuleb 700 euro ringis.

Telefoni tutvustati jaanuaris CES 2015 tehnikamessil. Selle nõgusal kerel on 5,5-tolline Full HD P-OLED ekraan, korpusel on sihvakam välimus koos täiustatud vastupidavusomadustega. G Flex2 nutitelefonil on Qualcomm Snapdragon 810 protsessor ja Octa-Core 64-bitine protsessor. Telefoni iseparanev tagakaas kaotab nüüd kergematest kriimustustest vaid 10 sekundiga ning kiirlaadimise funktsioon laeb 3000 mAh aku poole tunniga peaaegu 50 protsendini.

Aitab ventilaatorist ja tavalisest USB-pesast! Apple´i esitletud uuel MacBookil neid pole

Sülerite aina õhemaks muutumisega on juba mõnda aega rippunud õhus küsimus: kuidas edasi? USB-pesa lai auk ei mahu ju enam nende õhukeste kestade sisse ära.

Edasi tuleb sellest vana aja rudimendist loobuda, tõestas Apple ja jättis oma uues, üliõhukeses MacBookis (jah, lihtsalt "uues MacBookis", muud nime polegi) tavalised USB-pesad ära. Nende asemel on ülikompaktne ja kahtepidi kasutatav USB-C.

Microsoft lööb hinnaga - uus Lumia 435 saabus müügile alla 100 euroga

Microsoftile teeb väike Windows Phone´i turuosa muret ja ta otsustas lüüa hinnaga - alla 100-eurosed nutitelefonid on tänasest Eestis müügil. Microsoft Lumia 435 uus mudel maksab 99 eurot ja seda hakkas esimesena müüma Klicki kauplustekett.

Uuel Lumia 3,5 G nutitelefonil on 4-tolline ekraan ja värvikas korpus: valida saab säravoranži, erkvalge, erkrohelise  ja musta värvitooni vahel.

Vabad IT-töökohad

 8 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.