Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


Uudised

Teateid arvutimaailmast.

SIM kaart kella sisse: LG näitas uut 4G ühendusega nutikella

LG Electronics (LG) näitas oma esimest nutikella, mis suudab iseseisvalt mobiilset andmesidet kasutada. LG Watch Urbane teise generatsiooni nutikell ei sõltu enam nutitelefonist ja seda võib kasutada iseseisvalt. See on esimene Android Wear seade, millel on mobiilne andmesideühendus. Kella saab Androidiga nutitelefoniga ühendada nii 4G-, 3G-, WiFi- kui ka Bluetooth-ühendust kasutades või kasutada iseseisvalt, kui nutitelefoni kaasaskandmine pole vajalik ja mugav. Mobiilse andmeside võimalused on Androidi ja iOS-i platvormidel erinevad.

Skype´i "Paabeli kala" tõlgib vestlused teise keelde, eesti keel ka osaliselt toetatud

Skype´is saab nüüd vabalt rääkida võõrkeeltes neid ise oskamata. Skype Translator ehk tõlkemoodul Windowsi töölaua Skype´i versioonile on alates neljapäevast ametlikult kättesaadav, pakkudes tõlkeabi nii audiosõnumite kui ka kirjalike teadete edastamisel.

Eesti idufirmad proovisid Seed Forumi investorkonverentsil investoritele meeldida

Kui sul on idee, tee idufirma. Kui oskad esineda ja pitchida, siis tuleb ka raha. Ja kui sul on raha üle, tee inkubaator. Nii see startup-maailm käibki. Üks selline üritus, kus värsked idufirmad ja rahakad investorid kokku said, on Seed Forum. See on investeerimiskonverents, kus kaheks väljaalitud lootustandvat startuppi esinesid era- ja institutsionaalsetele investoritele Eestist ja mujalt. Konverentsi eesmärk oligi kokku viia finantseerimist vajavad startup-ettevõtted ja investeerimisvõimalusi otsivad investorid.

Kes jõuab enne? Eesti operaatorid toovad võidu müügile uue iPhone´i

EMT, Elisa ja Tele2 on kõik teatanud kohe-kohe müügile jõudvatest uutest iPhone´idest. Suuremad fännid peaksid juba täna õhtul end e-poes kirja panema ja esmaspäeva õhtul Tele2 poe ukse taha valmis sättima, sest esimesed kohad, kust iPhone´i ise osta saab, avatakse juba tuleval teisipäeval.

Eelregistreerimine algab aga homme.

Nexuse telefon tuleb jälle - LG ja Google´i ühise töö tulemusena

Nexuse telefonidel on samamoodi fännid nagu iPhone+ ilgi. Ja neil fännidel tuleb jälle virtuaalselt sappa võtta, sest LG ja Google kuulutasid välja uue telefoni, järjekorras juba kolmandat nende kahe firma koostöös valminud n-ö Androidi lipulaeva.

Nexus 5X nime kandev nutitelefon saab uusima Google´i mobiilseadete operatsioonisüsteemi Android 6.0 Marshmallow ning pakub veel paremat jõudlust, paremaid kaamera omadusi ja täiustatud turvalisust.

See mõnus klikiga vajutus: Kyocera tahab teha puuteekraanid sama heaks kui nupud

Puuteekranidel on üks ühine häda - need on sõrme jaoks tundetud siledad klaaspinnad, mida peab nühkima, vaadates ka silmaga, kuhu sõrm satub. Seepärast pole puuteekraanid ka kuigi pimedasõbralikud ja loomulikult ei tohi neid kasutada roolis olles, sest nutitelefon eeldab alati ekraanile vaatamist, sõrmega pole seal midagi kombata.

Kuni... lähema homseni. Sest ootamatu firma - Kyocera on võtnud nõuks siin asja natuke või isegi üsna palju muuta. Kui see teoks saab, siis võib muutus olla isegi revolutsiooniline.

Kas oled valmis? Vertu uus mudel tuli välja, hind on ... nulliga!

Kunagi Nokiast välja kasvanud luksustelefonide bränd Vertu paneb oma uue mudeli hinnaga nii mõnegi luksuse ihaleja luksuma. Hind on korralik, kuid protsessoreid peab kalli telefoni tootja ikka valima laiatarbe-mudelite jaoks tehtute hulgast.

Vertu uus New Signature Touch on sinu, kui käid välja 17 000 eurot.

Kui telefon ostetud, võid veel juurde hankida alligaatorinahast kotikese - see maksab lisaks 2480 eurot. Pole paha, ütleks mõni endine poliitik.

Odav ja tugev: Cat S30 tuleb varsti müügile

AM-i testimislaual on praegu Cat S40, mis on õhem ja soliidsem kui eelkäijad, kuid kohe jõuab müügile ka selle telefoni odavam ja lahjem vend - S30. TCCM, Hiina nutitelefonide tootja Meizu ainuesindaja Baltikumis, toob Eesti turule Cat Phones´i uusima vastupidava nutitelefoni Cat S30, mis on soodsa hinnaga libisemiskindel telefon. Eestis tuleb Cat S30 müügile oktoobris ning hind jääb alla 300 euro.

Sügisesse uute tahvlitega - LG ja Samsung uuendasid oma tahvlivalikut

Kohe tänasest saab poest osta Samsungi uut õhukest tahvlit ja oktoobrist on müügil ka LG tahvel. Nii et kui jõuludeni ei kannata oodata, saab kohe omale uue tööriista.

Tasuta AVG viirusetõrje müüb sinu andmeid

See pole enam ammu uudiseks, et kui saad mõne tarkvarateenuse tasuta, siis oled hoopis ise kaup - sinu andmeid müüakse kellelegi kolmandale ja nii teenitakse arenduskulud tasa. Väga populaarne tasuta viirusetõtje AVG teeb seda (varsti) samuti ja muudetud kasutajatingimustes on see selgelt ära toodud, kirjutab Wired.

Vabad IT-töökohad

 123 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.