Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Uudised

Teateid arvutimaailmast.

Gartneri asepresident: digitaalses võidujooksus on Eesti heal positsioonil

Võidujooks on ammu alanud - suured ja väikesed, idas ja läänes üritavad läbi lüüa globaalsel IT-turul. Tähtis pole, kus sa asud, oluline on kiirus ja paindlikkus. Ja kõigist parem peab olema, sest konkurendid asuvad kogu maailmas. Selles uues Klondike´is on USA IT-analüütikafirma Gartner asepresidendi Stephen Prentice´i sõnul Eesti heas olukorras. Ta ütles täna Tallinnas toimuval konverentsil “Change, Quick!”, et tulevikumuusika on kõikide toodete digitaliseerumine ja selles võistluses on väikeste riikide edu nende endi kätes.

Ja me ju oleme väike riik.

Jälle haarati lettidelt rohkem telefone - mobiilimüük kasvas 11%

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased märtsis 29 200 uut mobiiltelefoni, mis on 11,4 protsenti enam kui veebruaris.

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul vedas ettevõtte esindustes mobiilimüügi kasvu Samsungi edukas kampaania eelmise põlvkonna tippmudelile Galaxy S3. “Eestlased jälgivad kampaaniaid ja ostavad selgelt hinda,” ütles Taliaru.

Taliaru sõnul on teine selge trend Eestis, et väiksema, vähem kui 4-tollise ekraaniga telefone enam ei osteta. “Ka asendab mobiiltelefon täna juba selgelt kompaktkaamerat ja suurema kui 7,5 megapikslise läätsega seadmete müük kasvas Tele2 sortimendis eelmise kuuga võrreldes kümme protsenti, moodustades juba kolmandiku kõigist telefonidest,” lisas Taliaru.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli 2014. aasta märtsis müüdud mobiiltelefonidest 9100 olid tava- ja 20 100 nutitelefonid.

Aastal 2015 ostad sa oma viimase telefoni - Ara

Pealkirjas mainitud fakt võib tõeks osutuda, kui Google järgmisel aastal oma modulaarse telefoniga välja tuleb. Jah, mooduleid jääd sa ikka ostma ja ilmselt vahetad telefoni komponente tihemini kui vanasti telefone, aga see raam või korpus - see jääb ilmselt viimaseks. Seni, kui mõni auto sellest üle ei sõida või kuskilt kõrgelt alla (või vette) ei kuku.

USA on müüdud, Venemaa müügis ehk domeenioksjonid käivad täie hooga

12 kuuga on Osta.ee-sse müüki jõudnud juba üle 100 domeeni. Hinnad pole mõnel domeenil üldse odavad, näiteks praegu saab domeeni venemaa.ee kohe välja osta 2800 euroga.

USA.ee aga müüdi 305 euroga ja see viib nüüd Ameerika autode müüja juurde.

Viimase 12 kuuga on ostu-müügikeskkonnas Osta.ee oksjonimüüki pandud või rendile pakutud üle 100 veebidomeeni. Alghinnaga 10 senti läks oksjonile domeen Venemaa.ee, mille pakkumised on kerinud juba üle 105 euro.

Gartner ennustab: Windows XP turgutab sel kevadel kõvasti arvutiturgu

Kuigi arvutiturg on kiratsenud juba pikemat aega ning ka selle aasta esimene kvartal näitas 1,7-rpotsendilist langust, on õhus tunda siiski kerget kevadet. Värske puhangu arvutiturule toob vana "hea" Windows XP, mille toe lõppemine 8. aprillil pani juba eelmise kvartali lõpus, aga veel tugevamalt selle kvartali alguses paljusid oma arvutiparki (lõpuks) uuendama. Sest mis teha, vanadele arvutitele uusi trikke Windows 7 näol tihti selgeks ei õpeta, rääkimata Windows 8-st.

Algab nädal IT-spetsialistidega: "Reaalainetega edukaks"

„Reaalainetega edukaks“ nädalal saavad tuhanded õpilased üle Eesti teadmisi ja kogemusi otse IT-valdkonna spetsialistidelt

7.-11. aprillil toimub Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu algatusel "Reaalainetega edukaks" nädal. Koolidesse suundub külalisõpetajatena teadmisi ja kogemusi jagama üle 100 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna töötaja nii era-, avalikust kui kolmandast sektorist. Kohtutakse õpilastega üle Eesti.

Windows 8.1 Update meelitab võimsamaid vanemaid arvuteid Windows XP pealt ära

8. aprillil saab uuendada oma arvutit - kes läheb üle Windows XP pealt, kes Windows 8.1 pealt uuenenud operatsioonisüsteemile. Microsoft esitles segadusttekitava nimega uuendust Windows 8.1 Update, mis tegelikult on Windows 8.1 uuendus, Windows 8.1 ise aga tuli välja juba eelmise aasta oktoobris.

Vaevalt et nüüd muidugi vanad masinad suudavad Windows 8.1 Update´i kõik jooksutama hakata, aga Microsoft on vähemalt selles suunas pingutanud: uuendus lepib vaid 1 GB mäluga ja 16 GB suuruse kõvakettaga.

Ei saa me läbi selfie´ta: Samsungi kaamera NX mini aitab iseennast pildistada

Selfie-põlvkond on kasvanud piisavalt suureks, et ka kaameratootjad ei saa enam selle pildistamisviisi funktsiooni oma kaamera valmisvõtete kettal ignoreerida. Samsung tõi välja uue, maailma kõige õhema vahetatavate objektiividega kaamera NX mini, mis kõlab nagu Mini Me ja mis teebki ühe funktsioonina iseäranis hästi pilte iseendast.

Nutikaamera NX mini on 20-megapikslise sensoriga ja heade ühendusvõimalustega. Isegi kaameratesse on juba roninud NFC, rääkimata WiFist, mis NX minil ka olemas on, et pildid lennult sotsiaalvõrku postitada.

Nutitelefonide osa läheneb suurte sammudega kolmveerandile

Eestis on saabunud vääramatu nutitelefonide ajastu. Ehkki keegi veel ostab ka mittenutikaid seadmeid, on uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel tõusnud nutitelefonide kogumüük Eesti jaemüügis veebruaris 71 protsendini.

Käibenumbrites oligi nutitelefonide osakaal juba praktiliselt kogu turu vallutanud, ulatudes 93 protsendini. Seega tavaliste mobiilidega enam käivet suurt ei tehta.

GfK statistika järgi eelistasid veebruarikuus telefoni soetanutest 4G internetiga seadet 25%. 34% tahvliostjatest eelistasid 4G-ga tahvelarvuteid.

Code2Kids - laste peal testitud

Kümnetest tahvlitele joonistatud skeemidest ning sadadest post-it märkmetest Tehnopoli äriinkubaatori seintel on Prototroni toel jõudnud testideni Code2Kidsi nimeline programmeerimisõppe rakendus. Rakenduse esimene versioon anti katsetamiseks tulevastele klientidele – lastele.

Meeskonnaliikmete sõnul on märtsi alguses tehtud esimeste testide tulemused paljulubavad. „Testimisest tuli välja mitmeid detaile, mida täiendada ja mida eemaldada, et rakendus täidaks oma eesmärke. Mis aga peamine, saime testimise tulemustest kinnituse, et oleme ideega õigel teel,“ ütles ettevõtte asutaja Kaspar Roost.

IT-alased tööpakkumised

 110 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender