Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Uudised

Teateid arvutimaailmast.

Nokia Communicator - kas tõesti tuleb tagasi?

Nokia teatas hiljuti oma headest majandustulemustest ning arendab vaikselt ka tooteid, mis kultusbrändi kunagi taas raketina taevasse võiksid lennutada (näiteks tahvel N1). Üks selline toode, mida fännid võivad tagasi igatseda, on Nokia Communicator. Selle vormiga nutiseadet praegu peaaegu et polegi. Nišš on tühi. Palju aga on veel neid, kes kaanega avatavat ning füüsilise klaviatuuriga nutiseadet ikka veel taga igatsevad.

Omar Pirela on disainer, kes joonistas uue Communicatori välja selisena, nagu see võiks tulla turgu vallutama praegu.

Gartner ennustab: 2020. aastal on tänaval 250 miljonit isesõitvat autot ja köögis Internet

Gartner ennustab (või hoiatab, kuidas kellegi jaoks tundub), et 2020. aastaks ehk juba viie aasta pärast sõidab maailma teedel veerand miljardit võrku ühendatud ja isesõitvat autot. 

Võrku ühendatud autod moodustavad viie aasta pärast olulise osa nutistust ehk asjade Internetist (IoT ehk Internet of Things). Võrku ühendatud autod pakuvad uusi pardateenuseid ja automaatjuhtimist, mis alati ei pruugi veel ka viie aasta pärast tähendada täiesti isesõitvat juhita autot, vaid näiteks teatud olukordades (maanteel) juhtimise üle võtvat või liiklusmärkide ja liiklusinfo põhjal juhti assisteerivat-korrigeerivat ning ohtlikke olukordi ennetavat autot.

Cisco hoiatab: ettevõtted on ohtlikus maailmas liiga optimistlikud

Meil on kõik korras, kinnitavad turvaosakonna spetsialistid. Õppinud mehed, uued tööriistad. Kuid Cisco läbiviidud uuring kinnitab, et kohati on ettevõtted selles osas liiga optimistlikud. Pahalased võivad olla pool sammu firmadest ees. Ja sellest piisab, et märkamatult tegutseda.

Cisco küberturvalisuse aastaaruanne paljastab aina suureneva lõhe tajutava ja tegeliku olukorra vahel küberturvalisuses. 60% kaitsevõime küsitlusele vastanutest ei paigalda turvaparandusi ja vaid 10% Internet Exploreri kasutajatest kasutavad selle brauseri viimast versiooni. Samas koguni 90% vastanutest on endiselt kindlad oma küberturvalisuses.

FOTO: (CC) Stuart Miles, Freedigitalphotos.net

Lahinguväljal näeme! Eestis korraldatakse ainulaadne tudengite Küberolümpia

Olümpiarajatised kipuvad peale olümpiat lagunema - Eestis korraldataval Küberolümpial seda ohtu pole, sest lahinguväli on küberruumis. See ei mädane.

Eesti Kaitseministeerium, Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja küberturbeettevõte Vequrity korraldavad Euroopas esmakordselt IKT tudengitele suunatud lahinguõppuse virtuaalkeskkonnas - Küberolümpia.

Elion kiirendab internetiühendusi

Maailm on internetikiirustega vahepeal eest ära läinud - Eesti keskmine tuleb järele aidata. Elion hakkab vaskkaablitest uue tehnoloogiaga kiiremat Internetti läbi laskma ning veab optilise kaabli kasutajatele lähemale.

Konkreetsemalt aga plaanib Elion lähema kolme aasta jooksul viia ca 80% oma interneti püsiühenduse klientidest üle uuematele tehnoloogiatele, mille tulemusena tõuseb lähiaastail just eramupiirkondades elavate klientide internetikiirus.

VIDEO: Teleportatsioon on võimalik? Justkui oleks

Hasso Plattneri Instituut on asunud nende kvantfüüsikute kõrvale, kes Euroopas, USA-s ja Hiinas raporteerivad edukat footoni teleportatsiooni kilomeetrite taha. Kuid seekord on tegemist nö "vaese mehe" teleportatsiooniga, mis on ehk meeles mõlkunud ka neil, kes oma vidinaid 3D printeril välja on printinud. Jah, 3D printer ongi selle teleportatsiooni põhikomponent. Saage tuttavaks - Scotty on anti-3D-printer, mis võtab teie teleporteeritava keha, lammutab selle viiludeks (õigemini lihvib pulbriks), skannib ja saadab edasi vastuvõtjale. Esimene 3D faks on sündinud!

Finantsinspektsioon hoiatab hoiuseid ja muid investeeringuid kaasavate tegevusloata veebilehtede eest

Ajal, kui väga paljudel Eesti inimestel statistika järgi hoiused sügelevad intresse teenima ja pankade hoiuseintressid on langenud nullilähedaseks, kasutavad soodsat olukorda ära petturid. Meelitatakse oma sajalisi liigutama investeerimisskeemidesse, mille lubatud garanteeritud tootlus võib lõpuks tähendada rahast garanteeritud ilmajäämist.

Finantsinspektsiooni (FI) tarbijaveeb Minuraha.ee annab soovitusi, mida selliste ahvatluste vastu ette võtta. Järgneb FI soovitus.

Internetis levivad „soodsad“ investeerimispakkumised, mis suunavad huvilised eestikeelsetele veebilehtedele, kus väidetavalt neid pakkumisi kasutanud isikud kirjeldavad edulugusid oma raha kasvatamisel. Investoreid kutsutakse üles teatud kindlate kauplemisplatvormide vahendusel ja petuskeemis kirjeldatud viisil investeerima. Jäetakse mulje, nagu suure tulu teenimine oleks selliste platvormide kaudu väga lihtne.

Microsoft päästab, mis päästa annab: Windows 10 uuendus tuleb tasuta

Nüüd on selge, et Windows 8-ga läks halvemini kui seni kõige vähem edukama Windows Vistaga. Microsoftil lihtsalt tuli midagi ette võtta, et Windows 10-ga päästa veel, mis päästa annab. Täna toimunud esitlusel proovibki tarkvarahiiglane meelitada kasutajaid jääma: Windows 10 uuendus saab olema tasuta ja pakkumisele tuleb veel teisigi meelitajaid.

Vaid mõni nädal veel: LG stiilne nutikell tuleb Eestis müüki veebruaris

Nutikell võib end varjata korraliku luksusliku käekella kesta. LG just nii ongi plaaninud. Nende soliidne, aga nutikas nutikell G Watch R tuleb veebruari alguses Baltimaades müügile.

LG uusim nutikell G Watch R ühildub Bluetoothi kaudu iga Android 4.3 või uuema Android seadmega ning näitab Google Now kaudu teateid nutitelefonilt või tahvelarvutilt.

Küber-identiteedivargus – kas süütu nali või tõsine kuritegu?

Minu esimesed kokkupuuted Internetiga olid vanuses 11-12 ehk varajases puberteedieas. Nägin jututubade-buumi, mis hiljem asendus foorumitega.

Kümmekond aastat hiljem alustas praegu „tipus“ trooniv sotsiaalmeedia oma võidukäiku. Kui paarkümmend aastat tagasi peitus enamik neti-inimesi varjunime taha, siis viimaste aastate trend on pigem iseenda näo ja nime näitamine – Google pidas seda lausa nii iseenesestmõistetavaks, et nõudis rangelt iseendana esinemist. Kogu vaadeldava perioodi jooksul on üht probleemi aga üsna tõsisemaks hakatud pidama: identiteedivargused.

IT-alased tööpakkumised

 120 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutikaitse.ee uudised