Videod

Liikuvad pildid arvutimaailmast.


VIDEO: akude juhtmega laadimisest võib saada ajalugu, ruuter laeb neid üle õhu

Kunagi tulevikus imestab noorem põlvkond, mis mobiililaadimise-juttu need vanemad inimesed oma nooruses kogu aeg räkisid ja muretsesid. Seda muidugi juhul, kui WattUp-i tehnoloogia kasutusküpseks saab ja meie seadmeid hakkavad laadima spetsiaalsed ruuterid - üle õhu.

Idee pole päris uus. Juba 50ndatel avastasid kohalikud raadiomasti all elavad inimesed, et kui kerida hiiglaslik pool ja olla sellega raadiomasti läheduses, siis saab elektrit.

VIDEO: Lenovo näitas ümber käe nutikellaks volditavat telefoni

Painduvaid ekraane näidati juba rohkem kui kümme aastat tagasi - need pole siiamaani poelettidele jõudnud, kui välja arvata Samsung EDGE ja LG G Flex, kus on kasutatud kergelt paindes ekraane. 360 kraadi rõngasse keeratav telefon Lenovolt on aga midagi uut. Nutikellade vinduva tulemise ajal on selline "hübriid" - telefon, mida saab kanda ka randmel ja sirgeks tagasi väänata, huvitav kontseptsioon. Kahtlane, kuidas see massidesse jõuab, aga Lenovo lubab selle mudeliga demonstreerida painduva eraani tegelikke mõistlikke kasutusvaldkondi.

Microsoft laseb Hololensi tehnoloogia vabaks: igaüks võib arendada täiendatud reaalsuse prille

Virtuaalreaalsuse võidujooksus on Microsofti kontseptsioon tavalistest virtuaalprillidest põnevam: poolläbipaistvatele klaasidele saab luua tehiskehasid, mis sulanduvad läbi klaaside paistva päris-maailma sisse. Seni on Microsoft oma Hololensi riistvara ise arendanud, aga nüüd lastakse platvorm vabaks: igaüks võib täiendatud reaalsuse prille arendada, Microsoft pakub välja vaid Windows 10-l põhineva platvormi. Ning samamoodi nagu Surface´i arvutitega, jääb Microsoftile tarkvara võimaluste demonstreerimiseks ka oma toode - Hololens.

Kaitseväelased testisid Kevadtormil esimest korda Milremi roomiksõidukit AM 23. Mai 2016 - 23:07

Eestis tehakse sõjamasinaid, mis liiguvad ise ja kahuriliha eesliinile ei vea. Eestis arendatud ja toodetud kaugjuhitav mehitamata roomiksõiduk THeMIS sai Kevadtormi ajal esmakordselt testitud sõjalise õppuse tingimustes.

VIDEO: meie skisofreeniline tulevik, VR ja hüperreaalsus AM 20. Mai 2016 - 22:37

Mida toob meile 2016. aasta ja mida kaugem tulevik? Keiichi Matsuda kuueminutine film näitab, mis juhtub, kui täiendatud reaalsus, Hololens, virtuaalprillid ja muud lähitulevikuks ennustatavad uued tehnoloogiad igapäevasesse ellu tulevad. Skisofreeniline maailm, kus meie vaateväli kaetakse ka tänaval erinevate teenuste ja maailmadega kuni tüüpiliste masinlike klienditeenindajateni välja, kes saavutavad tehismaailmas täiest uue mõõtme... hulluksajava mõõtme.

VIDEO: vaata, mis juhtub, kui pubi hakkab käituma nagu pank AM 6. Mai 2016 - 13:43

Pangandus on ülitraditsiooniline ja IT-ajastul kohati kummalisena mõjuv asutus, kus üritatakse jätta soliidset muljet samal ajal täiesti mõttetute asjade eest suurt teenustasu küsides. Kui aga sama stiil võtta üle pubinduses, läheb asi veelgi koomilisemaks. Vaata, kuidas kliendid käituvad, kui nendega suheldakse pubis samamoodi nagu pangas - tulemuseks on täielik hämming!

VIDEO: inimene tegi droonilennu Kaido Einama 18. aprill 2016 - 0:23

Võimsad droonid, mis suudavad inimest üles tõsta, on varemgi uudistesse jõudnud, kuid soliidne, piloodikabiiniga ja igapäevasteks lendudeks valmis elektriline õhusõiduk veel nii tavaline pole. Saksamaal saadi siiski üks selline valmis ja 2018. aastal loodetakse alustada uut tüüpi õhusõiduki tootmist.

VIDEO: just niimoodi töötab ümmargune Goodyeari ideerehv AM 9. märts 2016 - 1:40

Nagu mõned päevad tagasi kirjutasime, tuli Goodyear Genfis välja sensoreid täis tuubitud ideerehviga isesõitvatele autodele, kuid see polnud nende kõige pöörasem idee. Veidi hiljem esitleti rehvi Eagle-360, mis on juba täiesti uuest maailmast. Nimelt pakub üle 100 aastase rehvitootmise ajalooga rehvitootja välja kontseptsiooni, mis täielikult erineb senistest autopasteldest. See toode on kerakujuline ja selle kinnitamine auto alla käib pigem kiirrongide tehnoloogiast võetud vahenditega kui poltide ja tungrauaga.

VIDEO: koer vs robot. Kumb jääb peale? AM 29. veebruar 2016 - 12:42

24. veebruaril näitasime Boston Dynamicsi Atlase roboti kiusamist inimeste poolt, nüüd üritab neljajalgsele robotile tuule alla teha koer. Liiga loomulike liigutustega masin käivitab koera instinktid ja liikuvat raudlooma rahule enam ei jäeta. Fido on Boston Dynamicsi arendatav mittemilitaarne neljajalgne liikur.

VIDEO: kas liitlaste sõdurid tulevastel paraadidel on sellised? Atlase roboti uus tase AM 24. veebruar 2016 - 14:36

Google´ile kuuluv Boston Dynamics on juba aastaid arendanud humanoidrobotit Atlas, mis muutub iga aastaga aina paremaks. Nüüd on see vabanenud kaablitest ja kõnnib ise looduses. Iseseisvamaks muutuv robot tõstab pakke ja asetab neid kõrvalise abita riiulitele ning on sunnitud taluma teda loonud liigi vägivalda - torgitakse hokikepiga, tõugatakse, sunnitakse ümber kukkuma. Aga masinad oskavad juba tõusta.