Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.


Videod

Liikuvad pildid arvutimaailmast.

AM VIDEOINTERVJUU: Tõnu Samuel arendab Jaapanis sõrmust, mis juhib nutiseadmeid

Imeline sõrmus, mis juhib vaid sõrmeviipega arvuteid ja nutitelefone, on juba olemas. Ise nägime, arvutispets Tõnu Samuel võttis Jaapanist kaasa. Nimelt arendab ta seal kaugel maal ühes väikeses idufirmas osundusseadet, mida kantakse sõrmes. Kõige keerulisem on Samueli sõnul olnud saada energiatarve alla - nii alla, et ülipisikese (kaardus!) akuga sõrmus peaks ikka mitmeid päevi või isegi nädalaid vastu.

VIDEO: ukraina insener pakub välja reisilennuki päästekapsli

Antonovi lennukitehases töötanud Ukraina insener Vladimir Tatarenko, kes osales ka AN-225 transpordilennuki projekteerimisel, pakkus Internetis viraalseks muutunud videos välja võimaluse, kuidas allakukkuvast lennukist reisijad ikkagi eluga maa peale tuua.

VIDEO: lase päike tuppa! NASA avaldas lummava 4K video meile lähimast tähest

Ärkasid, ilm on jälle sompus ja päikest pole kuskil? Tegelikult on see meile lähim täht alati seal kuskil olemas, aga mitte sellise ilusa kuldkollase tulekerana, nagu me oleme harjunud nägema. Päike on hoopis müstilisem taevakeha, kui seda lähemalt vaadata.

GoPro kopter ei värise: seikluskaamerate tootja avaldas oma uue drooniga tehtud video

Droonitootjate sekka tahab kuulud aina enam tuntud brände, sest see valdkond tõuseb praegu raketina ja iga vähegi end kesklklassi hulka arvav pere tahab omada üht korralikku drooni. Ja mida muud sellega ikka tehakse kui filmitakse. Seikluskaameratootjana on GoPro saanud juba peaaegu selle valdkonna sünonüümiks, nüüd tahab HERO kaamerate tegija ka drooninduses ilma teha. Esimese avaldatud videoga nende uuest nelikopterist võib see ka õnnestuda - töötlemata videopilt on ülistabiilne, pilt hea. Pilt on stabiliseeritud vaid lennumasinas, tarkvaraga pole püsivust juurde antud. Filmis juba praegu müügil olev GoPro HERO4, mille pildi hoidis paigal uue multikopteri stabilisaatormehhanism.

Varjuda pole kuhugi: MIT-i abiga saab varsti näha läbi seinte - mingil määral

Militaar-insenerid andsid meile kunagi traadita Interneti ehk WiFi, kuna nad ise liikusid side vallas edasi uute võimsamate "mänguasjade" juurde: uute lairibaühenduste juurde, kus piltlikult öeldes suure hulga antennidega suheldakse väga erinevatel sagedusaladel korraga. Nüüd ootame me sarnast tehnoloogiat 5G-ga juba tsiviilide kasutusse. Mida aga uurivad sõjaväelaste jaoks teadusasutused praegu ja mida saame kasutada meie, tavainimesed paarikümne aasta pärast?

Näiteks seda, kuidas läbi seinte näha.

VIDEO: Tõnu Samuel räägib oma tööst Jaapanis: OZONi sõrmusest

Nutitelefonid on argipäev, nutikellad snoobide unelm ja mõnel juba ka argipäev, kuid nutikad sõrmused on järgmine kuum asi, mille vajadus meile tehnoloogiauudistes varsti selgeks tehakse.

Huvitava osundusvidina taga on Jaapani firma 16Lab, mis arendab rõngast Jaapani valitsuse programmi NEDO R&D toel. Mis aga veelgi huvitavam - selle firma tehniline juht ehk CTO on Tõnu Samuel, Eestist Jaapanisse mõned aastad tagasi läinud tehnoloogia- ja IT guru.

VIDEO: Microsoftil on nüüd oma sülearvuti, "pehmete" hingedega!

Microsoft tutvustas täna ülemaailmse videoülekandega oma uusi Windows 10 seadmeid. Oodati uut Surface´i ja saadi. Oodati ka uut Microsofti telefoni, mis tuli välja vaatamata Nokia mobiiliüksuse mahakandmisele. Tuli ka Hololens, uus Band (nutikell), Xbox.

Surface Book on Microsofti näide parimast Windows 10 jaoks loodud mobiilsest seadmest. Microsofti riistvara hakkabki olema näiteks tootjatele, kuidas MS-i tarkvara ära kasutada parima riistvara tegemisel. Kuna müük pole riistvara osas kunagi Microsoftil hästi läinud, siis sellega enam ei pingutatagi - igast tootegrupist üks "lipulaev" näidiseks ja küll teised tootjad ja partnerid müriaadi erinevate seadmetega juba jätkavad.

VIDEO: Microsoft tahab teha mobiilidest profid 3D-skannerid

Microsoft on muudkui liikumises: sel ajal kui Zune tasa kinni pandi ja mobiilitootmist koomale tõmmat ning maha kanti, käib teistes laborites vilgas arendustöö edasi.

Üks põnev arendus on 3D skanner, mis paneb näiteks reisil tehtavatest piltidest kokku 3D mudeli ja teeb sellest 3D printerile väljatrükkimiseks sobiva printfaili. Selleks tuleb aga enne näiteks Eiffeli torni ümber päris palju kõndida ja pildistamistööd teha, et iga nurk ikka kaadrisse jääks. Andmesideühendust 3D mudeli ülesvõtmiseks pole vaja ja tulemust näeb kohe ekraanil.

VIDEOD: tõeline nostalgialaks! Eesti esimese arvutisaate esimesed osad

1999. aastal alustas Eesti esimene arvutisaade, mille saatejuht Meelis Vill käis läbi suure osa selle aja suurematest arvutimaailma tegelastest. Meie IT eestvedajad olid noored nagu praegused startupitegijad. Ja vaata, millised arvutid, milline operatsioonisüsteem, milline tarkvara ja millised kontorid 16 aastat tagasi Eestis olid...

Siin allpool on kolm esimest osa saatest. Kõige esimene osa annab vihje, kuidas saada netimiljonäriks, teine osa räägib virtuaalsusest ja kolmas võrgust. Arvutisaade oli eetris hilisõhtul, enne Playboyd.

VIDEO: jabur leiutis? Segway ja süleri hübriid WalkCar

Jaapanlaste kiindumus imeliste tehnikavidinate vastu on teada. Viimasel ajal on ka levimas trend, kus autotootjad trügivad IT-firmade tegevusalale ja vastupidi. meenutame kasvõi häkitud autosid või Google´i isesõitvaid sõidukeid.

Kuid isesõitev sülearvuti? Jaburus või tõeline innovatsioon?

Võta või jäta, kuid Jaapani firma Cocoa Motors on loonud sülerisuuruse ratastel plaadi WalkCar (tuleb müüki 2016. aasta kevadel ja maksab ca 800 dollarit), mis käitub enam-vähem nagu Segway, sõidutades urbanistlikke kontorirotte linnamaastikul läbi kvartalite tööle või koju või puhkehetkele.

Vabad IT-töökohad

 125 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.