Pimedal ajal jää all: sensorid on nüüd nii tundlikud, et pilt tuleb ka hämaras väga hea

Natuke aega tagasi rääkisime kaamerast, mis näeb peaaegu kottpimedas. See avab fotograafidele täiesti uued võimalused, näiteks võib minna pildistama väga pimedasse ja saada väga head tulemused. Vaadates aknast välja, on meil (ja muidugi ka Islandil) väga pime aeg käes ja tundlikest uutest sensoritest võib palju kasu olla.

Hämar maailm on meie jaoks lausa avastamata, sest nii pimedas pole keegi kunagi nii hästi näinud. Islandil tehtud haruldane fotoseeria näitab Euroopa ühe suurima liustiku Islandi Vatnajokulli seninägematute jääkoobaste ilu. Sony uue sensoritehnoloogiaga sai jäädvustada ülimalt detailsed pildid hämaras valguses. Seni ei olnud sellise kvaliteediga müravabasid fotosid võimalik keerulistes valgustingimustes teha.

Fotograaf Mikael Buck ei kasutanud pildistamisel väliseid allikaid ja piirdus vaid läbi jääkoobaste kumava loomuliku valgusega. Et näidata koobaste mõõtmeid, pildistas Buck kohalikku oskuslikku mägironijat, kes ronib üles mööda jäiseid seinu.

Paar aastat tagasi oleks fotograaf pidanud liustikule kaasa võtma raske varustuse - valgustuse ja muud tarvikud. Sony α7R II ja RX10 II kaamerate sensorid aga tagavad, et kõik, mida fotograaf selliste uskumatute piltide jäädvustamiseks vajab, on väikese suurusega kaamera ja selle võimekus pildistada väheses valguses.

Islandi vanima mägigiidindusettevõtte Local Guide giid Helen Maria lisas: „Igal aastal Vatnajokulli liustik nihkub ja muutub, luues keerukaid koopasüsteeme, mis jäävad enne järgmist moondumist selliseks ainult paariks nädalaks. Fotograafil õnnestus koobaste tõelist ilu jäädvustada kogu selle mitmekesisuses ja hiilguses ja ma loodan, et see kannustab koopaid külastama rohkem inimesi kui kunagi varem.”

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.