Delfi Forte uudised

Proovisõit: Volkswagen Amarok - tööriistast dändiks ehk saatke kukele see turundus

2 tundi 51 minutit ago
Amarok on Volkswageni maastikusuutlik raamile ehitatud kastikas, mida esitleti 2010. aastal ja pakuti ausa tööriistana nii lühikese kui ka topeltkabiiniga. Mullu tehtud mudeliuuenduse järgselt jäi aga Amaroki mootoriruumi Euroopa kastika kohta ennekuulmatult suure töömahuga jõuallikas, mis nihutab autode baashindu konkurentidest kõrgemale ja sestap pakutakse uuendatud kulgurit ka meil kui nn elustiilisõidukit. Mis on iseenesest üks veider termin.

Teadlane kirjutab: sõda on viis, kuidas elusloodus endaga hakkama saab

4 tundi 36 minutit ago
Juba vanakreeka filosoofi Herakleitose (u 535–475 eKr) arvates on muutumiste aluseks vastuoludel põhinev võitlus, sh sõda. Absolutismi üks teoreetikutest ja ühiskondliku leppe teooria algatajaid inglise filosoof Thomas Hobbes (1588–1679) kirjutas kõigi sõjast kõigi vastu (bellum omnium contra omnes). Selle all mõeldi inimeste vahelisi sõdu.

Võrdlus: tänavusele sarnast kõledat aprillikuud tuleb otsida aastate tagant

5 tundi 26 minutit ago
Kõik me tahaks, et paar päeva enne mai algust oleks õhutemperatuur juba tublisti plusspoolel ja ilm päikeseline. Selle asemel oleme tänavu aprillis pidanud õue minnes paari-kolme plusskraadi ja puhuti näkku lendavat lörtsi taluma, sellal kui tänavaid on ääristamas ikka veel raagus puud. Kas 2017. aasta külm aprill on erakordne või me lihtsalt ei mäleta varasemaid sarnaseid kevadeid?

Usu või ära usu: kliimamuutus muudab lennukiga lendamise vastikumaks

7 tundi 51 minutit ago
Lisaks pooluste jääkatte sulatamisele, merepinna kergitamisele, loendamatute loomaliikide elukeskkonna destabiliseerimisele ja isegi maailma toiduvarude ohustamisele võib kliimamuutus ka lennukiga reisimise senisest ebameeldivamaks kogemuseks muuta, viitab aprilli alguses teadusajakirjas Advances in Atmospheric Sciences avaldatud uurimus.
Kontrollitud
22 minutit 43 sekundit ago
Delfi Forte uudised
forte.delfi.ee
Asu Delfi Forte uudised voog jälgima