fbpx Delfi Forte uudised | AM.ee

Delfi Forte uudised

Saagu valgusreostus: Mitte kõik ei taha valgemaid öid

13 tundi 20 minutit ago
Novaator kirjutas mõne päeva eest valgusreostusest ja sellest, kuidas üha eredam maailm häirib ökosüsteeme ja inimeste loomupäraseid ööpäevarütme. Eesti on nende riikide hulgas, kus valgust on hakatud üha rohkem kasutama. Leidub neidki, kes valgeid tänavaid liiga innukalt vastu ei võta. Miks ei võiks Eestis arukamalt valgustada?

Priit Raspel: küberturve on nagu juhuseks – kasuta kaitsevahendeid ja ära tee seda kahtlastega

15 tundi 20 minutit ago
Priit Raspel on küberturbespetsialist nii praktikas kui teoorias. Ta õpetab TalTechi IT Kolledžis IT tudengeid ning töötab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmeanalüüsi osakonna juhatajana, kus tegeleb andmeladude ehitamise ja andmeanalüüsi tööde juhtimisega ning osaleb vajalike infotöötlusarhitektuuride ja infosüsteemide funktsionaalsuse välja töötamisel.

Nutijoove liikluses tapab jätkuvalt

16 tundi 22 minutit ago
Järgmisel nädalal, 26. märtsil toimub neljandat korda üle-eestiline mobiilivaba päev. Päeva eesmärk on kutsuda liiklejaid üles vähemalt sellel päeval liikluses mobiiltelefoni kasutamisest loobuma ja päeva lõpus mõtlema, kas midagi olulist jäi seetõttu tegemata.

5+2 lihtsat nõuannet auto tehnoülevaatuseks

16 tundi 30 minutit ago
Iga aasta märtsis tõuseb autode tehnilise ülevaatuse läbijate hulk hüppeliselt. Sealhulgas on kõige rahvarohkemad ajad just kuu alguses ja lõpus. Amserv Auto järelteeninduse juht Ahti Aasala jagab nõu, mida auto tehnoülevaatuse puhul meeles pidada ja kuidas selleks targalt valmistuda.

Koerad oskavad olla efektiivsed manipuleerimismasinad

1 päev 11 tundi ago
Šveitsi teadlased uurisid, kas koerad on omakasu nimel võimelised taktikalisi pettusi toime panema. Ajakirjas Animal Cognition avaldati 2017. aasta uurimustulemused, mis näitavad, et ka koerad saavad aru, milline olukord on nende jaoks kasulik ning oskavad manipuleerida. Kas isegi meie karvased sõbrad on võimelised meile näkku valetama?

VIDEO | Tõenäoliselt kõige ägedam Hondade kogu maailmas

1 päev 14 tundi ago
Autotootjatel on toredaid autokollektsioone ning muuseume, mis kahtlemata on autohuvilistele väga põnevad kohad külastada. Kuid tihtipeale on eraisikutel veelgi silmapaistvamaid kollektsioone ning mõnigi erakogu seljatab isegi tehaste muuseumid. Üks selline on hondaentusiastliku RealTime Racingu kollektsioon, mis on nii hea, et Honda lennutas võttemeeskonna sellest videot tegema.
Kontrollitud
38 minutit 17 sekundit ago
Delfi Forte uudised
forte.delfi.ee
Asu Delfi Forte uudised voog jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.