Delfi Forte uudised

Gripen - Rootsi trumpäss pilvepiiril

8 tundi 41 minutit ago
Hävituslennuk ei ole mitte ainult kalleim relvasüsteem militaarvaldkonnas, vaid selle loomine on ilmselt ka üks suurimaid inimese saavutusi tehnoloogia arengus. Maailmas on rohkem riike, kes suudavad tuumarelva toota, kui riike, kes suudavad ise originaalset konkurentsivõimelist hävituslennukit toota. On hämmastav, et suhteliselt väikese rahvaarvuga Rootsis toodetakse ühte parimat neljanda põlvkonna hävitajat – Saab JAS 39 Gripenit.

Kuidas saavad tsiviilisikud kriisi- ja sõjaolukorras liikuda?

1 päev 11 tundi ago
Kujutlege, et olete end sättinud mugavalt tugitooli, haaranud tassi teed ja asunud telerit vaatama. Ootamatult saade katkeb. Diktor loeb ette erakorralise teate – idapiiril on alanud relvastatud konflikt. Tallinnast ja Tapalt piirile viivad põhimaanteed on suletud, neid mööda tohivad liikuda ainult kaitsejõud.

Jaak Juskega kadunud Eestit avastamas: Tallinna südalinna muutunud tänavanimedest

1 päev 13 tundi ago
Elan Mihhail Kalinini ja Ivan Rabtšinski tänava nurgal. Töötan aga naabruses Punase Koidu vabrikus Johannes Käsperti tänavas. Sõitsin sealt Jevgeni Nikonovi tänavale poodi. Võtsin siis suuna Juri Gagarini puiesteele, mööda Vaksali, Nõukogude ja Ivan Mitśurini tänava ristist ning keerasin seejärel Aleksandr Suvorovi puiesteele. Auto parkisin Võidu väljakule.

Küberväejuhatused ja kübervõimed viie riigi näitel

2 päeva 11 tundi ago
Eesti kaitsevägi asutas 1. augustil 2018 küberväejuhatuse, sama on teinud ka mitmed teised Euroopa riigid. Kuigi uue organisatsiooni loomisega püütakse lahendada mitmesuguseid probleeme, on sõjaliste kübervõimete edukaks arendamiseks vaja terviklikku lähenemist ja kultuuri muutmist.

Samsungi uusim e-SIMiga nutikell jõuab täna müügile

3 päeva 5 tundi ago
Tänasest jõuavad Eestis müügile Samsungi nutikellade perekonna uusimad liikmed Galaxy Watchi mustad, roosakuldsed ja hõbedased mudelid. Uute kellade eeliseks võrreldes vanemate mudelitega on oluliselt kauem kestev aku nint LTE-ühenduse võimalus, millega saab kogu suhtlust hõlpsalt toimetada kellast, ilma et telefon läheduses peaks olema.
Kontrollitud
11 minutit 11 sekundit ago
Delfi Forte uudised
forte.delfi.ee
Asu Delfi Forte uudised voog jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.