Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Skype´i kasutamine on üle maailma häiritud

Juba täna hommikust alates on Skype´i kasutajaid kimbutanud probleemid sisselogimisel - kontaktinimekirjadest kukub välja aina rohkem sõpru ning lõpuks avastad ka ennast võrgust väljas. Tuumikvõrgu probleemides Skype´i süüdistada ei saa, sest pole sellist asja (tegemist on ju ikkagi Eesti programmeerijate loodud Kazaa-laadse hajusvõrguga, mis töötab ühe keskse sõlmeta), kuid probleemid, nagu kirjutab Skype´i blogi, on nn. supernode´ides, mis järjest võrgust välja langema hakkasid.

Juba 2006. aastal kerkis küsimus, kuidas Skype´i võrk vastu peab, kui aina rohkem kliente asuvad tulemüüride ja NATitud sisevõrkude taha, kust klientprogramm ei saa supernode´ina aidata Skype´i võrku üleval hoida. Supernode´id on nagu Skype´i "telefonikataloogid", mis ütlevad, kust Skype´i kontakte leida, kui neid kohe ei leia. Supernode´ide arv vähenes järsult teatud Skype´i tarkvaraversioonide probleemide tõttu ja nii hakkasidki inimesed võrgust välja langema - hommikusest ligi 24 miljonist kasutajast jäi õhtuks järele ca 9 2 miljonit , kes olid veel võrgus, aga kelle kontaktinimekirjad olid üsna hõredad.

Skype plaanib probleemi lahendada ise ülivõimsaid supernode´isid luues - see aga võtab aega. Arvatavasti peaks mõne tunni pärast hakkama võrku pääsevate kasutajate arv aeglaselt taastuma.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.