D5 ja UK-Eesti TechLink avardavad võimalusi koostööks

Ühendkunungriigid on meile pealtnäha üks tõsine vanakooli maa, kus endiselt käibel veel tšekiraamatud. Ometi võeti just seal nõuks luua maailma viie kõige digitaalsema riigi ühendus - Digital 5, kuhu kuuluvad Eesti, Israel, Lõuna-Korea, Uus-Meremaa ja UK.  Esimene  D5 Summit kutsuti kokku Inglismaal 2014 aasta detsembrikuus. Selle aasta oktoobris kui meie peaminister Taavi Rõivas Ühendkuningriike külastas, andis Briti peaminister David Cameron eesistuja maa õigused ja kohustused üle Eestile.

Biohäkkerid dikteerivad uut moodi: LED-tätoveeringud!

Kiibi naha alla panemine on nii üheksakümnendad. Tätoveeringud samuti. Kuid elektrooniline tätoveering naha peal, mille saab hiljem märkamatult eemaldada, on juba küber-kahetuhande-teistkümnendad. Grupp biohäkkereid otsustas seda proovida ettevõttest Chaotic Moon, mis muidu aitab teistel silma paista muudmoodi kui õlal plinkivate LED-ide ja mikroskeemidega.

Helitehnika tormiline ja vastuoluline areng: monoraadiost MP3 ja panoraamhelini

Samsung saatis toimetusele ülevaate heliedastuse minevikust ja tänapäevast. Kunagisest monoraadiost on jõutud digitaalse panoraamhelini. Siin on praeguse digimeedia ühe suurima tegija - Samsungi väike ülevaade helitehnoloogia arengust kuni 360 kraadi kõlarini.

Enam kui kolmkümmend aastat tagasi loodi MP3-tehnoloogia, millega saab kokkupakitult salvestada digilugusid. Aja jooksul on arenenud ka heli edastamise võimalused – vinüülplaadimängijaga monofooniline muusikakeskus on asendunud mugavate kõlaritega, mis võimaldavad muusikal levida 360 kraadi ulatuses.

Tehnilise järelevalve ameti andmetel tõusis Elisa 4G kasutajate turuliidriks

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) statistika kohaselt tõusis Elisa käesoleva aasta kolmandas kvartalis 4G Interneti kasutajate arvult turuliidriks.

Elisa 4G Interneti kasutajate arv tõusis TJA selle aasta kolmanda kvartali statistika alusel 259 434 kliendini. Sama kvartali lõpus oli EMTil 4G internetikasutajaid 213 166 ning Tele2-l 103 261.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on 4G Interneti kasutuse kiirele kasvule kaasa aidanud tarbija vajaduste muutumine. „Kaks-kolm aastat tagasi kasutas tarbija mobiilset internetti veebis surfamiseks ja e-kirjade saatmiseks, täna on peamisteks vajadusteks pilt ja video. Need on oma olemuselt tunduvalt mahukamad ja vajavad suuremaid andmesidekiiruseid. Uue generatsiooni 4G internet seda kliendile ka pakub, tagades, et pildid avanevad hetkega ja videod laevad kiirelt,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

Eile, 26. novembril kuulutasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja. Tänavune stipendiaat on Tallinna Ülikooli infoühiskonna tehnoloogiate õppekava doktorant Ilja Šmorgun, kelle doktoritöö tulemusi on muuhulgas rakendatud Haridus- ja Teadusministeeriumi projektis e-Koolikott.

Kes teeb kõige odavama arvuti? CHIP nüüd 8 dollarit, Raspberry Pi 5 dollarit!

Mäletame veel neid jutte Arvutimaailma algusaegade eelsest ajast, kui siia toodi esimesed lääne arvutid ja peale ühe müüki võis endale Kristiinesse maja osta. Veel mõni aasta hiljem sai PC eest vaid "Žiguli" sõiduauto raha. Arvutite hinnad muudkui langevad ja nüüd on jõudnud pisiarvutite hinnad täiesti põhja.

Raspberry Šotimaal toodetav isend Pi Zero hind ongi juba jõudnud praktiliselt nulli lähedale: uus mudel, mis välja tuli, on senise paarikümne dollari asemel hinnasildiga 5 dollarit.

Valdo Kalm lahkub Eesti Telekomi juhi kohalt TeliaSonera Euroopa üksusse nõustajaks

Eesti Telekomi juhatuse esimeheks saab praegune Leedu Omniteli juhatuse esimees Dan Strömberg, Valdo Kalm aga asub TeliaSonera Euroopa üksuses nõustama Baltikumi ärisid.

Valdo Kalm on erinevatel ametikohtadel töötanud Eesti Telekomis alates 1986. aastast, kirjutab Eesti Telekom oma teates. Ta on kuulunud ettevõtte juhatusse 1997. aastast ning olnud juhatuse esimees 2000. aastast. Viimane olulisim tegevus Eesti Telekomi juhatuse esimehena oli EMT, Elioni ja Eesti Telekomi ühendamine üheks ettevõtteks.

Kesk- ja Ida-Euroopa 100 kõige uuendusmeelsema sekka valiti hulk nominente Eestist

Tänavu teist korda välja antavasse New Europe 100 kõige uuendusmeelsemate Kesk- ja Ida-Euroopa liidrite nimekirja on Eestist jõudnud 8 nominenti: Karoli Hindriks, kelle loodud professionaalide tööportaal Jobbatical.com viib kokku ettevõtted, kes vajavad lühiajalist efektiivset tööjõudu ning suurte kogemustega töötajad; Skeleton Technologies kaasasutaja ja Euroopa juhtiv energiasalvestite tootja Taavi Madiberk; paindlikku tööaega pakkuva GoWorkaBit’i juhataja Kristjan Vanaselja; Ukraina „majandusingel“ Jaanika Merilo; mobiiliäppide testimisplatvormi Testilo asutajad Kristel Viidik ja Marko Kruustük ning mobiilimaksete platvormi Fortumo looja Martin Koppel.

Samsungi uus monitor turgutab nägemist ja mobiiliakut

Enne detsembris uute, kangemate prillide järele minekut on hea võtta ette üks silmasõbralik test. Kui iga päev töötada kitsa, 13-tollise Full HD ekraaniga süleriga, siis on vahelduseks Samsungi valge, 23,6-tollise ekraani taha minek tõeline silmapuhkus. Lisaks saab panna oma juhtmevaba laadimise toega Samsung Galaxy S6 EDGE´i puhkama ekraani ette monitorijalale, kus see end kiiresti täis laadima asub. Samsung LS24E370DL/ZA toetab nimelt ka juhtmevaba Qi standardile vastavat laadimist.

See Samsungi monitor on arvatavasti alles sissejuhatus igasugustele kodumasinatele ja isegi mööblile, millele ilmuvad pinnad, kuhu osutavad kirjad: lae siin! Lae siin oma mobiili, nutikella, nutisõrmust, nutiprille jne. Igatahes on see mugav ja kui hinnas ka tulevikus järgi antakse, levib kindlasti juhtmevaba laadimine massidesse.

Ettevaatust, sinu kohvimasin võib olla häkitud!

Turvatarkvara tootja Kaspersky Lab laiendab oma tegevusala ja vaatab nüüd ka kodumasinate poole, sest neidki võivad ohustada turvaaugud. Nutikatel kodumasinatel on arvutitele ja nutitelefonidele sarnaselt turvaprobleemid. Kodumasinate turvaauke proovivad kurikaelad ära kasutada. Kaspersky Labi eksperdid veendusid selles eksperimendi käigus, milles uuriti müügilolevaid olmevidinaid.

Kodukasutajad lülitavad võrku mitte ainult arvuteid, tahvelid ja nutitelefone, aga ka mitmesuguseid olmeseadmeid, nagu televiisor, DVD/Blu-ray-mängija ja mängukonsoolid.