Kapselkõlarid ehk ninja-samuraid aitavad mobiilseadmetest bassiga heli välja

Kui 80ndatel räägiti Hi-Fist ja timmiti kapisuurustest kõlaritest viimnegi sagedusriba ekvalaiseri abil puhtalt välja, siis peale 2000. aastaid on asjad helindusega massides aina halvemaks läinud - alates nööpkõrvaklappide pealetungist kuni sülerite ja mobiilide sisseehitatud kõlaritega rahuldumiseni. Lihsalt ei viitsita enam suurte kõlaritega ja kvaliteetse heliga igapäevaselt jännata. 

Kapselkõlarid üritavad vähemalt osaliselt seda mahlakamat heli taasesitust tagasi tuua, andes mobiilseadmetele võimaluse natuke ka basse ja kõrgemaid helisid puhtamalt esile tuua. Kapselkõlaritest oli AM.ee testis seekord Sonpre toodang, mida jagas lahkesti testmiseks Mamear.

Audiofiilidel pole siin küll midagi rohkemat lugeda, aga need, kes tahavad klassiõhtul korralikumat häält tekitada või ka saunaõhtul, kuhu keegi muusikakeskust kaasa ei vedanud, midagi paremat kui mobiilimuusikat mängida, siis neil võib olla neid pisikesi taskusse mahtuvaid ninjasid vahest vajagi. Laste peal testides tundusid need olevat kasulikud asjandused - iga kapselkõlar neljast oli millegipoolest huvitav ja tekitas parajalt valju ja mahlakat heli.

Alustame odavaimast ja väikseimast ja lihtsaimast - Ninja Minist. Seda on nii musta, sinist kui punast. Tegemist on kõige pisema ja kõige odavama kõlariga, mis mahub lahedalt taskussegi. Kõige lihtsam ka - ei mingeid LCD-ekraane, lihtsalt ühenda 3,5 mm pulkpistik mobiili, tahvli või süleri kõrvaklapipessa, ava kerajas kõlar ja väikese subwooferiga saab kätte juba väheke suurema kõlari heli kui sisseehitatud. 2,7-vatine väljund suures saalis muusikaga ära ei toida, kuid toas on võimsust küll. Laadimise aeg on 2 tundi, maha mängib ligi 10 tundi. Sagedusvahemik - 300-16K Hz. Akut laeb USB-st. Helivaljuse ja sisse-välja lülitamise nupp on olemas.

Samurai Mac C mängib juba ka SD-kaardil ja ei vaja seega ei mobiili ega tahvlit ega sülerit, et muusikat kuskilt kätte saada. Moodne pleier käib ka lõõtsana lahti ja tekitab oma 3 W kõlarist natuke valjema heli. Helivaljuse päris põhja keerates tekib vaevumärgatav plärin. Sagedusdiapasoon on 200-16K Hz. 2,5 tunniga laetakse sisemine aku täis, et muusikat siis 10 tundi jutti maha mängida. Lisaks SD-kaardile saab muusikat ka mõnest heliväljundist võimendada. Kõrvaklapipesa on ka. USB-st laetakse ning kõlaril on ka kõrvaklapipesa, et vaikselt muusikat näiteks SD-kaardilt kuulata.

Samurai Mac M on lisaks eelmisele Samuraile veel ka põhja all peituva LCD-ekraaniga. Kahevärviliselt ekraanilt saab lisaks ka raadiot juhtida. Raadio mängimiseks tuleb kõrvaklapid antennina taha ühendada.

Viimane ja kõige vingem Sonpre kõlar Armour pole enam vaid laste rõõmustamiseks - tegemist on Bluetooth-seadmega, mida saab kasutada ka arvutist või tahvlist või mobiilist konverentskõne pidamiseks, ühendades kõlari mobiilse seadmega üle Bluetoothi. Ka handsfreena autos kasutamiseks on see seade sobiv ja annab välja üsna hea kvaliteediga heli, sisaldades mikrofoni (mis pole siiski hiilgavalt tundlik, kuid ajab asja ära). Kõlari väljundvõimsus on 3 W, Bluetoothi tõttu kestab aku vaid 3-5 tundi, laadimisaeg on 2-3 tundi ja sagedusdiapasoon 280-16K Hz. Natuke keeruline on ainult kõnet vastu võtta - kunagi ei mäleta, kas kõne lõpetamiseks või vastuvõtuks tuli nuppu alla vajutada, mitte paremale lükata.

Hindadest ka. Kui Ninjade hind jääb 15 euro kanti, siis Samuraid tulevad kätte ligi 30-45 euroga. Sonpre Armour Bluetoothiga handsfree aga ligi 50 euroga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.