Ilus, kallis ja keskmine ThinkPad

(Arvutimaailm 10/10)

Netbook või mobiilse äriklassi sülearvuti? See küsimus saab tavaliselt vastuse hinnasilti vaadates. Lenovo Ideapad U160 maksab veidi üle 12 tuhande, seega selgus on olemas. Tegemist on mobiilise ärikasutaja arvutiga.

Välimuse poolest võiks öelda U160 kohta „naistekas“, aga see piir on moes juba üsna hägune ja nii nagu meeste ja naiste garderoobis leiab ühisosi, pole ilmselt ka vahet, kes seda veinpunase kaane ja valge klaviatuuriga arvutit kasutab. Oluline on kõigi jaoks aga see, et Ideapad on kerge ja õhuke. Õhukese olemuse muudab veidi konarlikumaks paks aku, mis toimib tegelikult väikese jalana, mis hoiab klaviatuuri kasutaja suhtes ergonoomiliselt veidi kaldu.

Inteli Core i-põlvkonna protsessoriplatvormid on murdnud nüüd enamusse uutesse sülearvutitesse ja i3 on see, mis ka pisimatesse süleritesse mahtuma hakkab. Inteli Core i3 peaks andma minisüleri mõõtu masinatele „päris“ arvutite võimsuse. Paraku on graafika sellel mudelil nõrguke ja veab ka Windowsi kogemuspunktid alla 3,1 peale. Võrreldes siinsamas numbris testitud võimsama protsessoriga HP Elitebookiga on ka Core i3 tulemus Core i7 kõrval tunduvalt nõrgem, kuid vanadele Atom- ja Core 2 protsessoritele võib ikkagi öelda hüvasti. Samas natuke raha juurde pannes on Lenovo riiulist võtta ka Core i7 protsessoriga Ideapad U160, mis on juba tunduvalt kobedam valik. Core i3 näiteks täis-HD kvaliteedis videot ilma silmaga nähtavate tõmblusteta mängida ei suuda. Samas peab i3-ga masin kauem vastu – kui võimsa Core i7ga mudel peaks veidi üle kolme tunni kestma (mis pisiarvuti jaoks on siiski häbematult vähe), sai meie Lenovo aktiivse töö käigus, kui külge oli ühendatud ka 3G modem, üle 4 tunni hakkama. „Ametlikult“ peaks see mudel aga energiat andma kuni 7 tundi, mis ilma WiFi ja USB-modemiteta võib teatud ideaaltingimustes isegi kuidagi võimalik olla.

Ekraan küll läigib, kuid korpus on Idepadil huvitavalt krobeline nii pealt kui seest. Valge ja krobeline kipub aga kiirelt mustaks minema, nii et lisaks puhastuslapikesele peaks ka puhastuspudelike alati kaasas olema, et esiduslikkus ei kannataks.

Peale jõudlustestide jooksutamist võib öelda, et sellise hinna jaoks on masin siiski lahjavõitu. Netiotsinguga aga ei leidnud ma Eestist loo kirjutamise ajal veel müügil U160 mudelit, mis oleks Core i7 protsessoriga. Kui võimsama protsessoriga mudeli hind oluliselt kallim poleks, siis soovitakski pigem Core i7-ga Ideapadi. Praegu aga tundub, et palju maksev ilus (ja ilmselt vastupidav) Core i3-ga süler on oma keskpärase jõudluse kohta siiski veidi kallivõitu.

KAIDO EINAMA

TEHNILISED ANDMED
Lenovo ideapad U160

Hind: 12146 krooni (Arvutid24)
Protsessor: Intel Core i3-330UM, 1,2 GHz
Mälu: 4 GB
Graafikakaart: Intel HD Graphics, integreeritud
Ekraan: 11,6tolline, WXGA formaat, 1366x768 piklit
Operatsioonisüsteem: Windows 7 Home Premium 64
Ühendused: Gigabit Ethernet, eSATA, HDMI, 3 USB-d, VGA, 5-ühes mälukaardilugeja, WiFi b/g/n, Bluetooth
Aku kestvus: 7 tundi (testimisel: raadiovõrkudega 4 tundi, ilma 5,5 tundi)
Mõõtmed: 29x2,25x19,3 cm
Kaal: 1,4 kg
Testid: Geekbench 2056 punkti, Hyper Pi (2 milj komakoha arvutus) 1 min 54 s, PC Mark 05-ga failipakkimiskiirus 22,43 MB/s, PC Mark 05-ga kõvakettakiirus (keskmine kasutus) 763 MB/s

PLUSSID
Ülikerge, väike
Mugav klaviatuur

MIINUSED
Hinna kohta vähe võimsust
Nõrk graafika ja ekraan

AM HINNE: 3-

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.