Asuse uus mängurisüler GX800: vesijahutusega graafika-aju tuleb kohvriga kaasa

Sülerite maailm ja mängurisülerite maailm on kaks ise universumit. Asus tegutseb mõlemis ja teeb nii väga häid ja kergeid (sealhulgas peaaegu maailma õhimaid ja kergemaid) ärisülereid kui ka mängurisülereid, kus kaasas kohver vesijahutusega graafikakaardi kaasavedamiseks. Just esitleti Asuse uusimat mudelit Asus ROG GX800, milles on ülivõimas NVIDIA graafikakaart. Vale on tegelt öelda "milles on", sest graafikakaart on nii suur ja võimas, et ei mahu süleri sisse ära. Pildijooksutamise aju asub hiiglaslikus dokis, kus graafikaprotsessoreid jauhtab vesijahutus - nii nagu bensiinimootorites või võimsates serverites (nüüd ka mobiilides - vt lugu uuest Lumiast).

GX800 on tegelikult eelmisel aastal välja kuulutatud GX700 veel võimsam järeltulija. Nagu eelmisel korral, jätab ka sel korral Asus täpsema konfiguratsiooni saladuseks, aga arvata võib, et sees on süleril kõige-kõige võimsamad Inteli K-seeria protsessorid ja NVIDIA kiireimad graafikakaardid. Protsessori kiirus on 4,4 GHz, mälu kiirus 3,8 GHz.

Lisaks vesijahutusele on süleril kaks eraldi 330 W toiteplokki, kokku siis kõvasti üle poole kilovati.

Klaviatuuril on RGB LED taustavalgustus, mida saab programmeerida, 18,4-tolline ekraan on 4K resolutsiooniga ja graafikakaart, mida veel kiivalt varjatakse, pole NVIDIA poolt seni avalikkusele välja kuulutatud.

Kui niigi hiiglaslik süler ühendada tohutu dokiga, siis saab "overklokkida" graafikaprotsessorit mitte lihtsalt tühised mõnikümmend protenti, vaid 236% ja süleri põhiprotsessor töötab siis vaid maksimumkiirusel. Vedelikjahutused ringlevad dokis ja süleris erinevates ahelates, kuid doki võimas jahutus aitab ka süleri väiksemat veeringlust paremini jahutada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.