fbpx Tegijad | AM.ee

Tegijad

Inimesed ja firmad arvutimaailmas.


Selgusid Eesti edukaimad iduettevõtted AM 22. jaanuar 2022 - 13:24

Eile õhtul selgusid Eesti Startup Auhindade saajad - möödunud aasta edukaimad Eesti iduettevõtted, maailma muutvate ideede elluviijad ning Eesti idusektori arengusse panustanud tegijad ja investorid.

Eesti teadlased aitavad uue päikesepatareide tehnoloogiaga Kuu peal elektrit toota AM 14. jaanuar 2022 - 13:40

Eesti teadlaste arendatav monoterakiht-päikesepatareide tehnoloogia võib kujuneda üheks peamiseks elektrienergia allikaks, et tulevikus käigus hoida Euroopa Kosmoseagentuuri Kuu lõunapoolusele rajatavat baasi.

Monoterakiht-päikesepatarei arendamisega on Tallinna Tehnikaülikooli teadlased tegelenud juba kümneid aastaid, kuid alles hiljuti avastati selle tehnoloogia potentsiaal kosmoses energia tootmiseks.

Fractory avas Soome kontori, millest võidab ka eesti insener AM 16. detsember 2021 - 14:23

Septembris 7,5 miljoni euro suuruse investeeringu kaasanud tööstusettevõte Fractory laieneb. Firma avas Turus kontori, mis lihtsustab ka Eestis tegutsevate inseneriettevõtete igapäevatööd. Platvormil on Eestis ja Põhjamaades metallitööde nõudlus viimase aastaga kasvanud 120%.

Kettagolfi ketastele jälgimisseadmeid valmistav noorte ettevõtmine Spotter pälvis võistlusel Solve for Tomorrow väärtusliku auhinna AM 12. detsember 2021 - 14:04

Auhinnaks Baltikumi võistlusel oli teise koha eest 5000 euro väärtuses tehnikaseadmeid.

Elisa Eesti tegevjuhiks saab Andrus Hiiepuu

Elisa Eesti AS sai endale eilsest uue tegevjuhi ja juhatuse esimehe Andrus Hiiepuu, kes on Elisas töötanud juba pikka aega. Selle aja jooksul on Andrus Hiiepuu olnud turundusdirektor ning seejärel juhtinud juhatuse liikmena erinevatel perioodidel äri- ja erakliendiüksuseid.

Teatepulga annab Andrus Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on edukalt juhtinud meelelahutus- ja kommunikatsiooniettevõtet Eestis üle 20 aasta.

Gigant ja idu teevad koostööd: ABB ja Sevensense teevad koos järgmise põlvkonna autonoomseid roboteid

ABB Grupp alustas järgmise põlvkonna autonoomsete mobiilrobotite arendamisel koostööd startup firmaga Sevensense Robotics, kes on juhtivaid tehisintellekti (AI) ja 3D visuaaltehnoloogiate pakkujaid.

Sevensense’i tehisintellekti ja navigatsioonitehnoloogia integreerimine võimaldab tulevastel autonoomsetel mobiilrobotitel (AMR) töötada dünaamilisemates struktureerimata keskkondades. Tehnoloogia pakub klientidele enneolematut paindlikkust, kuna mobiilsed robotid saavad iseseisvalt navigeerida keerulistes, dünaamilistes siseruumides ja väliskeskkonnas inimeste läheduses.

Huawei tuleb teisest uksest? Hiina firma TD Tech hakkab pakkuma pea kogu Huawei mobiilikollektsiooni oma nime alt

Hiinas on lekkinud sealse tootja TD Tech uudistoodete nimekiri, mis vihjab, et Huawei litsentsiga seadmeid valmistav firma tuleb välja pea kõigi hiljuti Huawei poolt välja töötatud nutiseadmetega, kuid oma nime alt ja koos kõigi Google´i teenustega.

Fractory juht Martin Vares jõudis The Manufactureri Aasta Noore Töösturi auhinna lõppvooru

Tehnoloogiaettevõtte Fractory asutaja ja juht Martin Vares nomineeriti Briti tööstusettevõtete Manufacturing MX Awards 2021 raames Aasta Noore Töösturi auhinnale (Young Manufacturer of the Year), mis pani punkti 2021. aasta digitaalse tööstuse nädalale (Digital Manufacturing Week 2021) ja on ka kõige prestiižikam auhinnagala Suurbritannia tööstusvaldkonnas üldse.

Vikipeedia kutsub osalema teaduse teemalisel fotokonkursil

Wikipedias toimub 1. novembrist 15. detsembrini Teadusfoto 2021 konkurss, mille eesmärgiks on populariseerida teaduse tegemist ja jäädvustamist. See on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest.

Võistlus toimub MTÜ Wikimedia Eesti eestvedamisel alates 2011. aastast ning seda peetakse iga kahe aasta järel. Algselt üle-eestiline võistlus kasvas 2015. aastal üle-euroopaliseks ning 2017. aastal ülemaailmseks.

Kogutud pildid on aga Wikimedia keskkonnas vabalt kasutuses ning see annab neile võimaluse jõuda võimalikult paljude huvilisteni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.