Sõidukid

Kirjutame asjadest, mis viivad meid edasi: tasakaaluliikurist kuni isejuhtiva laevani. Muidugi testime ka uusi (ja vanu) sõiduautosid.


Kõige enam varastatud autoosad: kuidas end kaitsta nende kadumise eest?

Foto: Shutterstock

Ka hästi valgustatud kohas pargitud auto võib kergesti varaste sihtmärgiks muutuda. Saagiks lähevad tavaliselt kergesti eemaldatavad autoosad, mida saab hiljem mustal turul müüa, välismaale transportida või teiste sõidukite remondiks kasutada.

Autoandmetega tegeleva ettevõtte carVerticali eksperdi Matas Buzelise sõnul on varaste sihtmärgiks tavaliselt uuemate autode osad, mida saab müüa kallimalt. Nende tähelepanu köidab kõik, alates katalüsaatoritest kuni velgede ja isegi numbrimärkideni. Kuidas saavad sõidukiomanikud end aga kaitsta?

Tudengivormel näitas täna oma uusimat elektrivormelit võimsa tolmupilvega

Foto: William Kass (Taltech)

Foto: William Kass (Taltech)

Täna sai Tallinnas Vabaduse väljakul näha Eesti uusimat isejuhtivat elektrivormelit FEST24, mille tolmukeerutamisest sai aru, et aerodünaamika töötas sel väga hästi. 

Isejuhtiva elektrivormeli FEST24 ehitanud tudengivormelit tervitasid tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll ning Milremist Devid Liik.

Rumeenia nägemus matkaautost? - Dacia Jogger "Sleep Pack"

Dacia Jogger Sleep Pack matkaauto

Varakevadisel nädalavahetusel otsustasin koos oma toona viieaastase pojaga minna metsa. Ilm nagu ikka „Similar“ ehk paistis päike ja sadas horisontaalis jäidet. Sellise ilmaga on ainuõige valik teha seda matkaautoga ja miks mitte Rumeenia autotootja Dacia nägemusega matkaautost. Jogger, varustatuna lisavarustusega "Sleep Pack", võiks olla just rumeenlaste nägemus matkaautost.

 

Tehnikaülikooli esimene tudengisatelliit Koit lõpetas teekonna ereda leegiga

Estcube´i kuupsatelliit. Foto: TTÜ

Peale viit aastat orbiidil jõudis tehnikaülikooli esimene satelliit Koit ereda leegiga oma elukäigu loomuliku lõpuni.

"Tehiskaaslase tuline lõpp on selles mõttes positiivne, et nii ei jää satelliit kosmoseprügina orbiiti reostama," märkis tehnikaülikooli vanemlektor ja Koidu sidesüsteemi juhendaja Ivo Müürsepp.  

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöös on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida

Kaugjuhtimise operaatorikoht

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Clevon AS sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, tänu millele saab TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot kaugjuhtida. Tehnoloogiat tutvustaval üritusel said soovijad Delta õppehoonest kaugjuhtida autot, mis asus ligi kolme kilomeetri kaugusel Eesti Rahva Muuseumi parklas.

Enne roolimist läbi lugeda manuaal! - proovisõiduks Subaru bZ4X

Subaru Solterra

Kui kaks autotootjat maha istuvad ja teevad midagi ühiselt – üks tõenäoliselt Euroopa Liidu nõuete tõttu, teine, päris täpselt ei teagi miks – on tulemuseks masin, mis paneb isegi kogenud tehnoloogiaajakirjaniku kukalt sügama. Just nii juhtus, kui proovisõiduks sai ette võeti kaks uhiuut elektrilist linnamaasturit: Subaru Solterra ja Toyota bZ4X.

Milline on sinu arvates parim Auto see aasta?

Eesti Autogala 2023

Eesti Autogala on jälle käes, seekord veelgi suurem ja võimsam. Lisaks eelmisel aastal välja antud tiitlitele, mis anti uutele, turule jõudnud autodele, pööratakse tänavu rohkem tähelepanu ka Eesti autokultuurile ja autoentusiastidele.

2023. aasta Autogalal jagatakse välja mitmeid tiitleid, sealhulgas:

- Eesti Auto 2023
- Eesti Sportauto 2023
- Eesti Roheauto 2023
- Eesti Projektiauto 2023
- Kuldne Velg 2023
- Rock FM Rahva Lemmik 2023

Alexela avab Eesti esimesed vesinikutanklad

Alexela vesinikujaam

Alexela avab Eesti esimesed vesinikutanklad ja tutvustades vesinikuballoone. Järgmise aasta oktoobris on kavas avada Tallinnas kaks rohevesinikutanklat, millest üks Peterburi teel on mõeldud sõiduautodele ja teine Väos, koostöös Utilitasega, on suunatud vesinikubussidele ja -rekadele. Lisaks sellele plaanib Alexela juba järgmisel aastal pakkuda tarbijatele vesinikuballoone, aidates kaasa vesikuturu arengule Eestis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.