Lahendused

Igale probleemile on lahendus.


Soovitused kooliaasta alguseks: kuidas muuta interneti kasutamine lapsele turvalisemaks?
Foto: Julia M Cameron, Pexels
AM 11. september 2023 - 12:26

Telia pani kooliaasta alguse puhul kokku 11 soovitust ja juhtnööri, kuidas oma lapsele virtuaalmaailmas toeks olla. 

Telia toetustegevuste juhi Elu Võrgu sõnul on laste jaoks oluline, et vanemad oleks neile alati toeks ja juhendajaks nii päriselus kui digimaailmas. 

Microsoft Teams pakub nüüd virtuaalset jumestust videokoosolekute jaoks
Maybelline New York
AM 8. august 2023 - 13:26

Üks maailma juhtivamaid kosmeetikabrände Maybelline New York teatas koostööst Microsoft Teamsiga, mis lubab kasutajatel videokoosolekutel virtuaalset meiki kanda. Valida saab kokku 12 erineva jumestustiili vahel.

Eksperdi nipid: kuidas uued nutitelefoni mudelid võimalikult vastupidavaks muuta?
Foto: Huawei
AM 11. juuni 2023 - 12:38

Uued nutitelefonid on võrreldes vanemate mudelitega küll kohati märkimisväärselt vastupidavamad, kuid nõuavad samuti tähelepanu, et pikalt kesta. Tehnoloogiaekspert jagab nõu, mida tasuks uute mudelite puhul silmas pidada, et nende eluiga pikendada.

Õhus on äikest: loe soovitusi, mida sel puhul oma kodutehnikaga teha!
Foto: Deniece Platt, Pixabay
AM 25. Mai 2023 - 11:18

Foto: Deniece Platt, Pixabay

Koos soojade ilmade saabumisega on kätte jõudnud ka äikesehooaeg, mis ohustab koduelektroonikat ülepingest tekitatud kahjudega, hoiatab Telia. 

Soome meteoroloogiainstituudi (FMI) andmetel tabas 2022. aasta maist kuni septembri keskpaigani Eestis maapinda 29 601 välgulööki. Suurim osa äikesetormidest leidis seejuures aset juunis, mil registreeriti 11 863 välgulööki, juulis ja augustis jäi vastav näitaja mõlemal kuul ca 8800 piiresse.

5 müüti pilvandmetöötluse kohta
Tarmo Uba.
AM 2. Mai 2023 - 13:25

Pilveteenuste kasutama hakkamine ettevõtetes ja organisatsioonides kasvas tempokalt juba enne pandeemiat ning on nüüd kaugtöö ja jätkuva hübriidtöö ajastul veelgi enam levinud. Ometi saadavad pilveteenust veel tänagi erinevad müüdid, hirmud ning eksiarvamused, mis tegelikult paika ei pea. Neid seletab lahti ja lükkab ümber tarkvaraettevõtte Crayon juht Eestis Tarmo Uba.

100 päikesejaama hakkavad varustama Telia mobiilimaste taastuvenergiaga
Sunly City ja Telia koostöö: Sunly City juhatuse liige Priit Lepasepp ja Telia Eesti juhatuse esimees Holger Haljand
AM 14. aprill 2023 - 11:10

Taastuvenergia lahenduste arendaja Sunly City ja Telia Eesti sõlmisid mahuka koostöölepingu, mille kohaselt rajab Sunly City saja Telia mobiilsidemasti juurde päikesejaamad, mis hakkavad maste varustama taastuvenergiaga.

Sunly ehitab Telia mobiilsidemastide juurde päikeseelektrijaamad, millest igaüks koosneb 36-st päikesepaneelist ning mis asuvad ca 90 ruutmeetri suurusel alal. Ühtlasi tagab Sunly päikesejaamade toimivuse ja töökindluse järgneva 15 aasta jooksul.

Kuidas nutitelefoni katki kukkumise ja kriimustuste eest kaitsta?
Foto: Samsung
AM 8. aprill 2023 - 13:57

Ekraan on nutitelefoni kõige õrnem osa. Paar kukkumist võib ju seade hea õnne korral vastu pidada, ent ühel hetkel võib ekraan järele anda ning vastu vaatab „ämblik“. See tuletab meelde, et nutitelefon on õrn ning seda tuleb hoolikalt hoida.

Kui igapäevaselt kasutusel olev nutitelefon peaks purunema, siis jäävad seisma töömeilid, tänavatel navigeerimine, pildistamine ja sotsiaalne suhtlus. Samsung Eesti mobiiliseadmete tootekoolitaja Pavel Meleško annab mõned rahakotisõbralikud nipid, kuidas telefoni kaitsta ja selle remondikulud ära hoida.

Mis on Web3 ja millal see tuleb?
Polina Brotier, Binance Eesti esindaja
AM 17. veebruar 2023 - 23:10

Kes on vähegi kuulnud krüptorahadest ja plokiahela tehnoloogiast, on märganud, et neid mainitakse seoses uue Interneti ehk Web3-ga. Uued tehnoloogiaettevõtted investeerivad Web3 lahenduste arendamisse miljardeid, selle ideed tõmbavad ligi helgemaid päid ja tehnoloogiatööstuse parimaid spetsialiste. Üha sagedamini rõhutatakse, et üsna pea kogeme hoopis teistsugust Internetti - palju demokraatlikumat, detsentraliseeritumat, avaramate võimalustega tavalistele igapäevakasutajatele ja sisuloojatele, selgitab Binance’i Eesti esindaja Polina Brottier.

Kas LinkedIni kasutajate andmeid tohib äritegevuseks kasutada?
Foto: Hedman Partners
AM 14. jaanuar 2023 - 12:46

Kasutajad, kes jagavad sotsiaalmeedias avalikult oma profiili, peavad arvestama, et nii platvormi pakkujal kui ka teistel ettevõtetel on kasutajate andmete ja tegevuste osas ärihuvid, tõi välja advokaadibüroo Hedman isikuandmete kaitse ekspert Andres Ojaver, viidates hiljutisele kohtuotsusele LinkedIn’i ja andmeanalüüsiga tegeleva ettevõtte vaidluses.

Tehisintellekt ja masinõpe on küberturvalisusele paras pähkel
Mihkel Kukk. Foto: KPMG Baltics
AM 29. detsember 2022 - 1:40

Tehisintellekt ja masinõpe toovad ettevõtetele palju kasu, kuid uue tehnoloogia laiem kasutamine toob halvemal juhul küberturvalisuses kaasa uusi riske, tuleb välja KPMG globaalsest uuringust Cyber Trust Insights 2022.

Ülemaailmselt KPMG poolt tippjuhtide seas läbi viidud uuring näitab, et ettevõtted näevad tehisintellekti (TI, artificial intelligence – AI) ning masinõppe (MÕ, machine learning – ML) kasu ettevõtte tõhususe ja tootlikkuse kasvus. Samuti saab TI ja MÕ abil paremini prognoosida klientide ja turgude käitumist, teatas KPMG.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.