Uudised

Teateid arvutimaailmast.


Sony Future Filmmaker Awardsi konkursil on nomineeritud eestlane Margareth Villers
Sony Filmmakers auhinnad
AM 24. aprill 2024 - 10:46

Creo ning Sony kuulutasid välja Sony Future Filmmaker Awardsi nominendid ning Eestist on nomineeritud Margareth Villers lühifilmiga "Viivis". Lühifilm esitati konkursile "Fiction" teemaploki all ning selles aetakse taga ihaldatud raamatut, et tõestada raamatukoguhoidja faktiviga sipelgakarude kohta.

Nominendid valiti välja rohkem kui 8400 filmi hulgast, mille esitasid enam kui 5000 filmitegijat 148 riigist kuues kategoorias: "Fiction", "Non-Fiction", "Environment", "Animation", "Student" ja "Future Format".

Logitech tõi välja õhukese lauakomplekti, millega sujuvalt töö ja kodu asjade vahel liikuda
Logitechi uus klaviatuur
AM 18. aprill 2024 - 21:12

Logitech tutvustas oma uut juhtmevaba klaviatuuri Signature Slim K950 Wireless Keyboard ning komplekte Signature Slim Combo ja Signature Slim Combo for Business, mis on loodud isiklike ja tööarvutite kasutuskogemuste lihtsustamiseks.

Uuringu andmetel on Eesti e-kaubanduse ostjad on Baltikumi kõige nõudlikumad
Balti e-kommerts
AM 17. aprill 2024 - 22:48

Värskete uuringuandmete alusel on Eesti veebiostjad Balti riikide seas kõige nõudlikumad, neil on kõige kõrgemad ootused tarneajale, saadavusele ja tooteinfole. Uuringu viis läbi ja esitles internetiuuringute ettevõte Gemius koostöös konkursiga Baltikumi e-kaubanduse täht, mis annab maikuus välja auhinnad Baltikumi parimatele e-poodidele.

BeeStation - koduserver nagu piltide ja dokumentide mesitaru
Synology Beestation
AM 17. aprill 2024 - 20:05

(Sisuturundus)

Synology on teada-tuntud pisemate koduserverite pakkuja, mille Linuxi-laadne graafiline kasutajaliides on nii lihtne, et iga koduperenaine või -peremees saab selle seadistamisega hakkama. BeeStation on veel lihtsam ja veel pisem, kuid koduse serverivajaduse või muidugi ka väiksema firma digitaliseerimise veab ilusasti välja.

Nii nagu serveritega ikka, ei pääse ka seekord väikesest algseadistamisest. Seda saab teha mobiilist või brauserist.

Proovime esialgu brauserist.

Elisa stardib 3G-võrgu sulgemisega maikuus
5G.
AM 16. aprill 2024 - 1:15

Möödunud aasta ja käesoleva aasta esimese kvartali jooksul läbi viidud ulatuslike võrgu-uuenduste järel alustab Elisa sel kevadel 3G-võrgu sulgemisega, et tagada võrgu vastavus uutele vajadustele. Elisa sulgeb 3G-võrgu maakondade kaupa, alustades Raplamaast ja Järvamaast ning lõpetades aasta lõpus suuremate maakondadega. 3G sulgemise järgselt jäävad klientide käsutusse tänapäevasemad 4G- ja 5G-võrgud ning ka 2G-võrk. 

Live kasiinokogemuse praktilised nõuanded
Foto: horsten Frenzel, Pixabay
AM 15. aprill 2024 - 14:46

(Sisuturundus)

Logitech G tõi välja uue efektse mänguriklaviatuuri PRO X 60 koos Keycontroli võidutehnoloogiaga
Logitech G Pro X 60
AM 13. aprill 2024 - 14:04

Logitechi mänguriseadmeid tootev tütarettevõte Logitech G esitles oma uut Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED mängijate klaviatuuri – kompaktset professionaalse klassi klaviatuuri, millel on täissuurusega klaviatuuri funktsioonid ja programmeeritavus, kuid mis avab uued võimalused professionaalsete mängijate üha suurenevate nõudmiste rahuldamiseks.

Sony tutvustab uut kõlarite ja kõrvaklappide tooteseeriat ULT POWER SOUND
ULT FIELD
AM 12. aprill 2024 - 12:15

Sony tõi välja oma uue seeria ULT POWER SOUND, mis on loodud muusikasõpradele, kes naudivad võimsamat heli. Tootesarja kuuluvad kolm kõlarit: ULT TOWER 10, ULT FIELD 7 ja ULT FIELD 1 ning juhtmevabad kõrvaklapid ULT WEAR.

Kõik mudelid sisaldavad spetsiaalset ULT-nuppu, mis tagab signatuurse helikvaliteedi ühe või kahe erineva helirežiimiga.

Tehnikaülikooli esimene tudengisatelliit Koit lõpetas teekonna ereda leegiga
Estcube´i kuupsatelliit. Foto: TTÜ
AM 9. aprill 2024 - 22:07

Peale viit aastat orbiidil jõudis tehnikaülikooli esimene satelliit Koit ereda leegiga oma elukäigu loomuliku lõpuni.

"Tehiskaaslase tuline lõpp on selles mõttes positiivne, et nii ei jää satelliit kosmoseprügina orbiiti reostama," märkis tehnikaülikooli vanemlektor ja Koidu sidesüsteemi juhendaja Ivo Müürsepp.  

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöös on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida
Kaugjuhtimise operaatorikoht
AM 8. aprill 2024 - 9:47

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Clevon AS sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, tänu millele saab TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot kaugjuhtida. Tehnoloogiat tutvustaval üritusel said soovijad Delta õppehoonest kaugjuhtida autot, mis asus ligi kolme kilomeetri kaugusel Eesti Rahva Muuseumi parklas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.