Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il, IFA-l ja mujal.


IFA 2022 tuleb Berliinis täies mahus

Esimest korda loodavad sakslased pärast koroonapandeemiat korraldada ühe suure rahvusvahelise tehnoloogiamessi ilma tõsisemate piiranguteta. Seda on eelmisel aastal ka üritatud, kuid viirus sai siiski võidu. Eks näis, kuidas sel aastal läheb.

Viie päeva jooksul, 2.–6. septembrini 2022, toob Berliinis toimuv IFA kokku ülemaailmsed juhtivad olmeelektroonika, kodumasinate, infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni kaubamärgid. IFA on rahvusvaheliste jaemüüjate jaoks kõige olulisem hooaja eel toimuv tehnoloogiamess.

Tallinnas arutletakse energiaturu hetkeseisu ja järgmise põlvkonna inseneridele vajalike oskuste üle

TalTechi eestvedamisel toimub 17. märtsil Tallinnas veebikonverents “Energy Game Changers 2022 – the Current Energy Situation and the Importance of an Informed Society”.

“Energy Game Changers 2022” toob kokku tööstuse ja akadeemiliste ringkondade esindajad, esinevad Eurelectricu tegevjuht Kristian Ruby, akadeemik Jaak Aaviksoo,

Finnish Energy vanemnõunik Maiju Korhonen, Fuseboxi tegevjuht ja asutaja Tarvo Õng ning mitmed teised.

Veel CES-i teateid: värvivahetav auto, volditava ekraaniga sülearvuti ja WiFi vampiir

CES sai läbi, kohapeal käis 40 000 füüsilist külastajat, sealhulgas 1800 ajakirjanikku. Ülejäänud, nii nagu ka Arvutimaailm, kiibitsesid uudisvooge ja otseülekandeid. Üht-teist hakkas silma ka messi lõpupäevadel.

Autotootjaid on tehnoloogiamessil aina rohkem, sealhulgas ka täiesti uusi nimesid selles valdkonnas (näiteks Sony, kes küll hakkab oma elektriautot tootma alles kevadel või veel hiljem). Samas pakuvad autotegijad sellisel üritusel alati midagi uut ka digitehnoloogiates. 

CES-i uudised nagu teiselt planeedilt: eluslooduse replikeerimine, uue põlvkonna teleportatsioon ja metaversumisse sisenemise seade

Kui Arvutimaailma esimeses ülevaates CES-i esitlustelt tundub kõik traditsiooniline - arvutid lähevad paremaks, telekad ja mobiilid saavad uusi tehnoloogiaid, siis uudisvoost kargavad silma ka mõned ulmelisemad teated. Vaatame need kohe üle.

Sound Mirror: peeglike, peeglike, tee häält!

Sound Mirrori teade CES-i uudisvoos kõlab huviäratavalt. Nad on valmis saanud peegli, mis kiirgab heli ja kuuletub häälkäsklustele.

CES: uudised, mis seni Las Vegase tehnoloogiamessilt on välja hõigatud

Las Vegases käib parajasti aasta alguse suurim tehnoloogiamess CES, mis seekord on taas kohapeal füüsiliselt toimumas, ehkki paljud suurtegijad otsustasid näost näkku kohtumistest viimasel hetkel loobuda. Messikorraldajad ise on optimistlikud ja ennustavad korralikku külastatavust. 

Eile-täna toimus ridamisi pressikonverentse ja esmaesitlusi, eks need jätkuvad ka lähipäevadel. Kuid aeg on teha esimene kokkuvõte. Mida siis esitleti?

Viirus jälle süüdi: suured tegijad jätavad järjest Las Vegase tehnoloogiamessile CES minemata

Ehkki Las Vegases toimuv üks suurimatest allesjäänud tehnoloogiamessidest toimub juba mõne päeva pärast, ähvardab korduda 2020. aasta stsenaarium, kus pandeemiakartuses suured tehnoloogiafirmad järjest oma osalust tühistasid.

Kolmapäeval teatas Lenovo, et ei osale siiski CES-il ja kutsub kõik oma töötajad messilt tagasi.

Ruudukujuline monitor? Miks ka mitte, kui see on ergonoomiline ja mahutab rohkem

Oleme harjunud aina suuremate ja laiemate monitoride väljatulekuga, aga miks on näiteks Instagrami pildid ruudukujulised? Miks ei võiks ka monitor olla enam-vähem võrdse küljepikkusega? LG DualUP monitor ongi selline, mis liidab ühel paneelil kaks üksteise otsa pandud laiekraani.

Kuvasuhtega 16:18 pole see päris ruut, vaid ongi kahe 16:9 monitori "virn" ka resolutsiooni poolest. Kasutada saab seda samuti nagu kaht üksteise otsa pandud kuvarit, mis vähendab kaelavalu ja ei pea ka mitme monitoriga töötades nii palju pead vasakule-paremale pöörama siis, kui ekraanid oleks kõrvuti.

Maailma suurim tehnoloogiamess CES kuulutas välja 2022. aasta ürituse täpsema kava ja esinejad

Sel aastal maailma suurimaks digitaalseks ürituseks saanud CES (Consumer Electronics Show) toimub 2022. aasta alguses taas füüsiliselt kohapeal (online ülekanded on muidugi samuti) ja kuulutas eile välja täpsema ajakava koos eksponentide ja esinejatega. Avaldati ka esimesed innovatsiooniauhinna võitjad, kelle täielik nimekiri tuleb esitlusele messil 3. jaanuaril.

FOTOD: sel nädalavahetusel toimus Tallinnas maailma suurim robootikafestival Robotex 2021

5.-7. novembrini toimus Saku Suurhallis taas maailma suurim robootikafestival Robotex International.

Kolmel päeval sai näha robotivõistlusi ja osaleda põnevates töötubades, näha traditsioonilist tehnoloogianäitust. Kohal olid nii robootikud Eestist kui ka mujalt üle maailma.

Festivalipäevadesse mahtus ka traditsiooniline tehnoloogianäitus EXPO, kus seekord oli fookus autonoomsetel masinatel ja elektromobiilsusel ning kus olid esindatud nii Eestis kui ka välismaal arendatud ja toodetud liikurid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.