fbpx Tehnoloogiamessid | AM.ee

Tehnoloogiamessid

Tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il, IFA-l ja mujal.


Maailma suurim tehnoloogiamess CES kuulutas välja 2022. aasta ürituse täpsema kava ja esinejad

Sel aastal maailma suurimaks digitaalseks ürituseks saanud CES (Consumer Electronics Show) toimub 2022. aasta alguses taas füüsiliselt kohapeal (online ülekanded on muidugi samuti) ja kuulutas eile välja täpsema ajakava koos eksponentide ja esinejatega. Avaldati ka esimesed innovatsiooniauhinna võitjad, kelle täielik nimekiri tuleb esitlusele messil 3. jaanuaril.

FOTOD: sel nädalavahetusel toimus Tallinnas maailma suurim robootikafestival Robotex 2021

5.-7. novembrini toimus Saku Suurhallis taas maailma suurim robootikafestival Robotex International.

Kolmel päeval sai näha robotivõistlusi ja osaleda põnevates töötubades, näha traditsioonilist tehnoloogianäitust. Kohal olid nii robootikud Eestist kui ka mujalt üle maailma.

Festivalipäevadesse mahtus ka traditsiooniline tehnoloogianäitus EXPO, kus seekord oli fookus autonoomsetel masinatel ja elektromobiilsusel ning kus olid esindatud nii Eestis kui ka välismaal arendatud ja toodetud liikurid.

Robotexil näeb nii automatiseeritud liikureid kui ka kuulsat humanoidrobotit Sophiat

5. kuni 7. novembrini leiab Saku Suurhallis taas aset maailma suurim robootikafestival Robotex International. Kohale saabuvad nii robootikahuvilised Eestist kui mujalt. Festivalipäevadesse mahub pinget pakkuvate võistluste ja robootikatöötubade kõrvale ka traditsiooniline tehnoloogianäitus EXPO, kus seekord on fookus autonoomsetel masinatel ja elektromobiilsusel ning kus on esindatud nii Eestis kui ka välismaal arendatud ja toodetud liikurid.

Facebook muutis oma nime: uus nimi on Meta

Äsja alanud Facebooki üritus Facebook Connect algas ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Mark Zuckerbergi videokõnega, milles ta andis ettekande lõpus teada Facebooki suurest nimemuutusest. Uueks nimeks saab Meta ja uus logo on näha ülaloleval ekraanipildil Zuckerbergi esinemisest.

Facebook ei kirjelda enam kõike, millega ettevõte praegu tegeleb, põhjendas Zuckerberg. 

Idufirmade festival Slush toimub Helsingis peale pausi taas kohapeal

Eelmisel aastal helsingi messikeskuses vahele jäänud idufirmade festival Slush seekord toimub ja kahel päeval kohapeal.

Slush toimub 1.-2. detsembril 2021 Helsingis. Oodatakse ligi 3200 idufirma asutajat ja juhti ning 1500 investorit koos 8000 muu osalejaga-huvilisega.

Esimesed esinejad on juba välja kuulutatud ja avalik piletimüük Slushi kodulehel algas 1. septembril.

Euroopa kosmose äriinkubaatorid ja iduettevõtted loovad praegu Tartus sidemeid Eesti kosmosekogukonnaga

Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) äriinkubaatorite esindajad külastavad täna Tartu Ülikooli Tartu observatooriumit, et tutvuda seniste arengute ning võimalustega kosmosevaldkonnas ja on järgnevatel päevadel väljas sTARTUp Day ärifestivalil suurejoonelise “Space is open for business” programmiga.

Suurim tehnoloogiamess CES toimub 2022. aastal Las Vegases kohapeal, kuid olulise piiranguga

Kui sel aastal toimus maailma suurim tehnoloogiamess virtuaalsena Hollywoodi parimate pildiseadjate osavõtul koroonaviiruse laineharjal, siis tuleval aastal otsustati siiski kohapeal ka külastajatega üritus läbi viia, kuid mitte päris kõik pole kutsutud.

Nimelt otsustas ürituse korraldaja Consumer Technology Association (CTA) eile, et sisse pääsevad vaid vaktsineeritud. Täpsemad reeglid on veel täiendamisel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.