fbpx Tehnoloogiamessid | AM.ee

Tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il, IFA-l ja mujal.


Robotex sel aastal ikkagi ei toimu, isegi mitte kitsamale seltskonnale

Kuigi septembris kirjutasime, et Robotex siiski toimub, aga palju väiksemas mahus, peab nüüd nentima, et ka 20. novembriks plaanitud väiksemas mahus siseriiklik Robotexi kvalifikatsioonide võistlus jääb ära. 

Robotex Eesti koostöös Robomiku lahinguga lükkub COVID19 viiruse kiire leviku tõttu edasi 12. veebruari 2021. Robotex International on aga endiselt plaanis kevadel 2021.

Tehnoloogiamess CES 2021 nihutas toimumiskuupäevi ja peetakse virtuaalselt AM 30. oktoober 2020 - 12:59

Kui veel suvel ja isegi varasügisel olid paljud suurte tehnoloogiakonverentside ja messide korraldajad optimistlikud ning lubasid järgmisel aastal kõik üritused tagasi tavaformaati tuua, siis CES otsustati juba juulis korraldada 2021. aasta esimestel päevadel digitaalselt ehk veebiülekannetega. Praeguseks on ka toimumisaega nihutatud mõned päevad edasi, CES 2021 toimub nüüd 11.-14. jaanuaril.

Tehnoloogiakonverentsil TechDay arutleti koroonajärgse ühiskonna ja Eesti Krati arengu teemal

15. oktoobril Tallinnas ja veebis Elisa Stage platvormil toimunud Eesti suurimale tehnoloogiakonverentsile kogunesid IT-valdkonna helgemad pead ja arvamusliidrid. Heideti pilk koroonajärgsesse ühiskonda, kus kodanikke abistab Kratt ja uued riiklikud e-teenused on saadaval ülemaailmselt kõigile.

Täna toimub hübriidselt üks Eesti suurimaid tehnoloogiakonverentse TechDay

Täna algas Eesti üks olulisemaid tehnoloogiakonverentse TechDay, mille avasõnad ütled President Kersti Kaljulaid. Nagu praegusel ajal kombeks, toimub üritus hübriidselt - väiksem osa publikust on kohapeal, teine osa aga saab kõike jälgida üle veebi ja sõna sekka öelda.

Kohapeal olijatele on jagatud ka maskikomplekt, veebist jälgijatel on olemas aken, kust nad saavad moderaatori kaudu esinejatele küsimusi esitada. 

Robotex toimub seekord koroona tõttu kitsamale ringile

Ehkki sel aastal on paljud suured tehnoloogiaüritused ära jäänud, toimub Robotex siiski, aga palju väiksemas mahus. 20. novembril peetakse TalTechis Robotex Eesti, mis on siseriiklik kvalifikatsioonide võistlus.

Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu traditsioonilist rahvusvahelist Robotex Internationali novembri lõpus. Riigisisene võistlus on Robotex Internationali Eesti eelvoor, mille edukamad sooritajad saavad osaleda rahvusvahelises konkurentsis teiste Robotexi partnerriikide võistlejatega kevadesse planeeritud rahvusvahelisel võistlusel Saku Suurhallis.

IFA 2020 Special Edition, reede: kas sellised hakkavadki rahvusvahelised konverentsid olema?

IFA teisel päeval on ajakirjanikke järgi jäänud juba vähem. Hommikul on siiski ka esimest korda messile jõudnuid ja kannatlikult selgitatakse neile uksel, et maskid tuleb ette panna ja vahet hoida ja nimesilti näidata. Saalides käib aga kõik endistviisi: on kaks suurt saali, kus vaheldumisi pressikonverentsid toimuvad ning kogu aeg on üks saal "ettevalmistamisel". Saali uksed on küll kinni, aga väikese spekulatsioonina võib aimata "skafandrites" ja pihustitega tegelasi ringi jalutamas (kuigi kinnitada seda ei saa).

Teated kohapealt. IFA esimene päev ja hübriidkonverentsid

(1. osa siin - saabumine)

Maailm on saanud Upgrade´i. Sel aastal on kõik muutunud. Kui 1960ndatel peeti IFA-t kaheks jagatud Berliinis, siis aastal 2020 on seltskond jagunenud kaheks tehnoloogia järgi: ühed vaatavad pressikonverentse ja esitlusi virtuaalselt Online ülekannetega, teine väiksem seltskond on Messe Berlini messikeskuses Berliinis kohapeal.

Teated kohapealt. IFA - saabumine.

Juhtus nii, et keset varasuve, kui kõik veel ilus oli, kutsuti Arvutimaailm IFA-le. Täna aga tundus kohaletulek nagu sulguvate uste vahelt läbi lipsamine. 260 000 inimese asemel on siin sellest massist vaid riismed. Ajakirjanike üritus Global Press Conference on veel hõre, aga on oodata kuni 750 ajakirjanikku. Keynote ja avakõne algab vähem kui poole tunni pärast.

Saksamaal on praegu "koroonakordaja" 21,6 ja kasvab. Lennujaamas on enamik inimesi maskidega, aga tänavatel eriti mitte.

Muidugi on kõik IFA korraldamisega seotud inimesed maskides. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.