CeBIT

CeBIT

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris.


Viis päeva CeBITit: äri, robotid, idufirmad ja e-riigid Hannoveris

CeBIT pole kuhugi kadunud, täna algas see Euroopa üks suuirm äri ja IT mess Hannoveris Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Suurbritannia peaministri David Cameroni osalemisel. 

Cameron oli avamisel sel puhul, et selleaastane CeBIT-i partnerriik on Suurbritannia.

CeBIT on vahepeal muutunud ja rohkem kui varem on teemad kaldunud puhtalt arvutite alalt robootika, automaatika ja kõrgtehnoloogia valdkonda. Muidugi on ka varasematest aastatest endiselt palju halle ärile pühendatud infotehnoloogiaga ja üks hall tervenisti riigi ja omavalitsuste e-lahenduste päralt. Tavakülastajatele igavad automaatika- ja pangandusnurgad on ka endiselt olemas ja tavakülastajale suletud nurgatagused ärisidemete sõlmimiselt tavaliselt Hiinast või mujalt sealtkandist pärit tootjatega.

CeBIT 2014 juba kutsub

Kutsub osalema, nagu igal aastal. Enne sügist on läinud liikvele ka erinevate Saksa messide tutvustajad. Aeg on messireisijatel plaane teha.

Teemad 2014. aastal on mobiilsus, pilvetehnoloogiad ja big data, sotsiaaläri, tööstuslik internet, turvalisus, targad linnad. Mõned teemad on fookuses juba aastaid, mõned on uuemad (nagu tööstuslik internet, sotsiaaläri). Peateemaks aga "Datability".

Toimumisaeg on 10.-14. märts. Esinejad selguvad peagi, partnereid ja sponsoreid samuti turundustiim veel otsib. Kas see tundub nii või ongi planeeritavaid messihalle vähemaks jäänud?

CeBIT algas - mida vaadata?

Iga-aastane ceBIT avati esmaspäeva õhtul pidulikult. Nagu ikka oli avamisel kohal riigikantsler Dr Angela Merkel. Partnerriigiks maailma ühel suurimal IT-messil on seekord Poola.

CeBIT kestab 9. märtsini ja on jagatud alateemadeks, nagu viimastel aastatel kombeks. Lisaks toimuvad CeBIT Global Conferences sarja konverentsid, valitakse aasta parimaid tooteid ja lahendusi ning vahepeal tehakse messihallides natuke sporti ka (lisaks sellele, et terve päev hiiglaslikus kompleksis ringijalutamine on ise üks paras pikamaasport). Firmasid osaleb 4000, kokku 70 riigist. 

CeBIT 2012 keskendub usaldusele ja turvalisusele

Eile Hannoveris alanud Euroopa ja maailma üks suurimaid IT-messe CeBIT keskendub sel aastal usalduse ja turvalisuse küsimustele. 

Messi avas Saksamaa Liitvabariigi kantsler Dr. Angela Merkel koos seekordse partnermaa Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi, Alam-Saksimaa peaministri David McAllisteri ning BITKOMi presidendi professor Dieter Kempfiga.

Tehnoloogiatööstuse nimel pidas avakõne Google´i administratiivnõukogu esimees Eric Schmidt.

CeBITil on igal aastal kindel põhiteema. Seekordseks põhiteemaks on Managing Trust – usaldus ja turvalisus digitaalses maailmas. 

CeBITi peateemaks järgmisel aastal saab usaldus ja turvalisus

CeBIT 2012 peateemaks saab „Managing Trust“ ehk usaldus ja turvalisus digitaalses maailmas, ütlesid Deutche Messe AG CeBITi korraldajad eelmisel nädalal Hannoveris toimunud esitlusel.

„Managing Trust“ on korraldajate sõnul CeBIT 2011 juhtteema „Work & Life with the Cloud“ loogiline edasiarendus. Pilvepõhiste lahenduste kasutamine kasvab jõudsasti ja suurim kasvupidur ongi ebapiisav usaldus nende lahenduste vastu.

CeBIT tegi eksponentide-külastajate virtuaalse kohtumiskeskkonna

CeBIT on läbi, kuid messi korraldaja Deutsche Messe tahab külastajaid ja eksponente kokku viia ka väljaspool toimumisaega. Selleks on loodud virtuaalne "tutvumistalitus", kus külastajad saavad vastavalt oma huvidele otsida eksponente ning nendega kontakti võtta. Meet & Match aitab sorteerida, otsida ja filtreerida erinevate parameetrite järgi.

Sama tööriistaga saab järgmist CeBITit planeerida: kelle juurest läbi minna, kellele teade saata, kes kohtumisele kutsuda. Tegemist on selleaastase pilootprojektiga, mida loodetakse edasi arendada põhjalikumaks ärikontaktide vahendamise keskkonnaks.

CeBITil läks möödunud aastast paremini

Selleaastase CeBITI kokkuvõtted on tehtud ja laupäeval lõppenud tehnoloogiamessi Hannoveris külastas Deutsche Messe esialgsetel andmetel ligi 3% rohkem külastajaid.

Osalenud ettevõtted rääkisid messil saadud kontaktide arvu ligi 30% kasvust võrreldes tagasihoidliku 2009. aastaga. Osales 4157 ettevõtet 68 riigist, 80% külastajatest olid Saksamaalt ja ülejäänud väljastpoolt. Vähenes USA külastajate osa, aga selle tegi tasa suurenenud külastajate osa Aasiast. Euroopa külastajate hulk (nagu ka sakslaste suur osa) jäi eelmise aastaga võrreldes samaks.

CeBITi teine päev

CeBITi teine (ja Arvutimaailma esimene) kulges mööda messihalle tiirutades ja päeva keskel paaril pressikonverentsil. Õhtul aga jagati CHIP Award auhindu.

CeBIT Webciety näitas veebiühiskonda, kus enamus asju on veebi kaudu aetavad: hoolega filmis rahvusvaheline press võrguelanikke, kes laval arutasid ja samal ajal suhtlesid Twitteris ja Facebookis nendele küsimusi esitanud inimestega. Eemal laskus laest alla veekardin, millesse "jugaprinter" veeklappe liigutades "printis" erinevaid tekste. Selline juga on nii atraktiivne, et välireklaami müüjad kindlasti juba tunglevad jugareklaami pakkuja juures.

CeBITi esimesed vaated

Õues on paar kraadi sooja, päike paistab, tuvid juba pesitsevad. Hannoveris toimuv iga-aastane IT suurüritus CeBIT paistab sel korral kuidagi vaiksem olevat kui näiteks 2008. aastal, kuid rahvast jagub endiselt. Veel rohkem on ärilt-ärile üritusi. Vähem messiboksidest saaki korjavaid juhukülalisi. Ka pressikeskuses pole probleemi vaba laua leidmisega, registreerimislaudade taga polnud ka tunglemist.