fbpx CeBIT, CES ja tehnoloogiamessid | AM.ee

CeBIT, CES ja tehnoloogiamessid

CeBIT, CES ja tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il ja mujal


Latitude59 tehnoloogiakonverents toimub tänavu augustis hübriidüritusena

Eesti igakevadine juhtiv startup- ja tehnoloogiakonverents Latitude59 toimub sel aastal teisiti. Kui tavalisel aastal peakski just nüüd, maikuus, olema selle suurürituse toimumisaeg, siis koroonakriisi tõttu on kõik rahvakogunemised ära jäetud või edasi lükatud. Latitude59 ei jäänud ära, vaid lükkus 27.- 28. augusti peale ja toimub paralleelselt nii tavapärase kogunemisena Tallinnas Kultuurikatlas kui ka online üritusena.

IFA teeb otsa lahti: sellised hakkavad välja nägema koroonajärgsed rahvusvahelised messid

Berliinis on kehtestatud koroonajärgselt kogunemiskeeld suurematele kui 5000 osalejaga üritustele. See tähendab, et rahvusvahelised suurüritused nagu IFA enam vanamoodi jätkata ei saa - sellel tehnoloogiaüritusel käis eelmisel aastal 239 tuhat osalejat. IFA korraldajad tutvustasid tänasel pressikonverentsil, mismoodi ikkagi tehnoloogiafirmade jaoks oluline mess toimub ja kuidas tagatakse turvalisus.

IFA 2020 toimub sügisel Berliinis 5000-inimeselise piiranguga, aga kuidas? Korraldaja kergitas saladuseloori AM 30. aprill 2020 - 22:54

Nii nagu mõni aeg tagasi IFA korraldajad lubasid, toimub septembris Berliinis üks Euroopa suurimaid tehnoloogiaüritusi IFA vastavalt uutele Saksamaal kehtestatud korrale, mis keelavad enne 24. oktoobrit üle 5000 osalejaga üritused.

IFA 2020 ikkagi toimub sel sügisel Berliinis, aga uutmoodi AM 22. aprill 2020 - 21:17

Isegi Oktoberfest jääb sel sügisel Saksamaal ära, tühistatud on Slush Helsingis, Web Summit, E3 ja teised tehnoloogia suursündmused, kuid Berliinis toimuv iga-aastane tarbijaelektriinikamess IFA otsustas, et nende üritus siiski toimub. Kuid siiski tuleb seekord üritus teistmoodi, kui kunagi varem.

Põhjamaade üks suurim startup-festival Slush jääb sel sügisel ära AM 6. aprill 2020 - 21:30

Koroonaviiruse epideemia hakkab mõjutama juba ka sügisesi suursündmuseid. Põhja-Euroopa ühe suurima startup-festivali Slush korraldajad otsustasid, et sel aastal jätavad nad megasündmuse Helsingis kõige lörtsisemal aastaajal ära ning keskenduvad muudele tegevustele, et startup-kogukonda ühendada.

TechChill, Ping, Slush, sTARTUp Day, Latitude 59? Kuhu veel minna? Selgub Riias

Sügisel Lörtsil (ehk Slushil) Helsingis võttis nööbist kinni üks lõunanaaber, kes küsis, kas Eesti IT ajakirjanik ikka Baltimaade ühel olulisimal idufirmade üritusel "TechChill" on käinud? Tuli tunnistada, et ei ole. Palju muid kohti - Slush Helsingis, sTARTUp Day Tartus, Latitude59 Tallinnas ja teised on juba käidud, kohati isegi korduvalt, aga TechChillist ainult kuuldud. Kutsuti vaatama. Tuligi siis minna.

Otsustatud: Mobile World Congress jääb sel aastal ära! AM 12. veebruar 2020 - 21:16

Ehkki GSMA pidi otsustama Mobile World Congressi toimumise või koroonaviiruse tõttu ärajäämise sel reedel, tehti koosolek ja otsus juba täna - maailma suurim mobiilimess jääb sel aastal Barcelonas ära. Põhjuseks nii viiruseoht kui ka see, et järjest ütlesid suuremad tehnoloogiafirmad ära oma osaluse messil ja kongressil, jättes boksid tühjaks.

Ka kohalik teadlane hoiatas, et isegi üks viirusejuhtum tihedalt rahvast täis messil mõjub plahvatuslikult ja sellistel üritustel on väga soodsad tingimused viirusnakkuste levikuks. 

GSMA otsustab sel reedel, kas Mobile World Congress 2020 toimub või jääb koroonaviiruse tõttu ära Kaido Einama 12. veebruar 2020 - 15:04
(TÄIENDATUD) Nüüd siis ka Amazon ja teisedki loobuvad koroonaviiruse kartuses Mobile World Congressil osalemast Kaido Einama 10. veebruar 2020 - 9:50

Veebruari lõpus Barcelonas toimuv iga-aastane Mobile World Congress võib tulla oluliselt vaiksem kui mullu, sest mitmed suured tegijad on teatanud koroonaviiruse tõttu üritusel mitteosalemisest. Viimane suur tegija on Amazon, kes Barcelonasse ei lähe.

VIDEO JA PILDID: CES 2020 on läbi. Mida uut teada saime? Kaido Einama 11. jaanuar 2020 - 12:56

CES lõppes eile ja selle aja jooksul pommitati meid paljude erinevate uudistega tehnoloogiavaldkonnast. Tõmbame nüüd joone alla.

Kohati ei erine enam tehnoloogiamess automessist, sest kohal on a suuremad autotootjad oma kontseptsioon- ja pärismudelitega. Kuna teema on laiem, siis saab esitleda ka õhutaksosid ja droonliikureid, isejuhtivaid masinaid ja kõike, millel protsessor sees. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.