Võrguseadmed

Võrgu tagajad.


Jaanuaris täiendas Elisa ülikiire 5G võrgu võimekust viies maakonnas

Foto: (CC) torstensimon, Pixabay

Alanud aasta esimesel kuul tihendas Elisa mobiilsidevõrku mitmes maakonnas üle Eesti, täiendades sellega piirkonniti 5G leviala ning 4G võrgu võimekust. Kokku lisati võrku 16 uut 5G tugijaama, millega koos viidi uuele tehnoloogiale ka 4G võrgukiht.

Tänavu jaanuaris jätkas Elisa hoogsate arendustega 5G võrgus, rajades enim uus tugijaamu Harjumaale ja Tartumaale. 5G tugijaamu paigaldati Tallinnas näiteks Balti jaama, Kakumäe ja Salme Kultuurikeskuse piirkonda ning Harjumaal Laitsesse ja Ämarisse. Tartumaal jõudis uus võrk Soinaste ja Vahi linnaosadesse.

Qualcommi uued kiibid saavad kahepoolse satelliit-sõnumiside toe

Foto: Iridium Communications

Qualcomm Technologies pakub oma uute kiipidega lisateenust kahepoolseks satelliit-sõnumisideks. Tegemist pole vaid hädaabiteadetega, vaid sõnumisidet saab kasutada ka ühenduses olemiseks kontaktidega või lihtsalt meelelahutuseks. Koostöös satelliiditeenuse pakkujaga Iridium saab uus teenus Snapdragon Satellite kättesaadavaks ka 2023. aasta teises pooles välja tulevatel uue kiibiga Androiditelefonidel ning muudel seadmetel.

Elisa alustas uue ja ülikiire 1 Gbit/s koduinterneti pakkumisega

LAN kaabel

Elisa tuli välja uue ülikiire koduinternetipaketiga kiirusega 1 Gbit/s. Uus pakett on saadaval kõikidele Elisa optika- ja partnervõrgu klientidele. 

„Tulevikukindlate ühenduste pakkumine on Elisa jaoks oluline nii raadio- kui kaabelvõrgus. Hea meel on teatada, et Elisa toob klientideni kõige kiirema internetipaketi, mida seni oleme pakkunud. Sümmeetrilist 1 Gbit/s ühendust pakume alates tänasest kõigile Elisa optika- ja partnervõrgu kasutajatele,“ sõnas Elisa telekomiteenuste juht Evelin Tulp. 

TEST: SONOS One SL - veel üks nutikas kõlar

SONOS One SL.

Nende jaoks, kes nutikate WiFi-kõlaritega juba tuttavad, on see lihtsalt üks järjekordne nutikas kõlar. Nende jaoks, kes sellesse maailma pole varem sisenenud, on aga SONOS One SL-i juures avastamist palju. Tegemist on hea kvaliteediga ning valju ja võimsa kõlariga, kuid oma kiiksudega, mis pole küll alati otseselt SONOSega seotud, vaid ongi multiroom-kõlarite kiiksud. Üks kiiks siiski on tootjapõhine ka - vaja on SONOSe enda äppi ja sellega saab kasutada SONOSe enda kõlareid, seega mingil määral tuleb kasutada suletud süsteemi, kui just Apple´i kasutaja pole.

Elisa kasutab mobiilimastides roheenergiat päikeseparkidest

Sunly päikesepark.

„Elisa kasutab  oma tugijaamade töös juba täna 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume klientidele enda võrgus teenuseid. Õige pea astume sellest sammu edasi ja võtame tugijaamade juures kasutusele päikesepargid, et vähendada tõusvaid kulusid ja suurendada veelgi ettevõtte panust roheenergiasse. Pargid rajatakse koos Sunly Cityga ja renditakse täisteenusega. Selliselt saame lihtsalt viisil tarbida soodsat ja keskkonnasõbralikku päikeseelektrit,“ teatas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Telia 5G katab juba kolmandiku elanikkonnast

Telia 5G kiirustestid

Kiirustest, mis tehtud tavakasutaja seadmega (iPhone 12) 27.07 Tallinnas.

Telia on hetkeseisuga avanud 204 5G tugijaama ning katab nendega kolmandiku rahvastikust. Sellest nädalast on 5G avatud ka uutel, sagedusoksjonil äsja omandatud 3,6 GHz sagedustel, mis lubab kasutajatel osades piirkondades kogeda mobiilset andmesidekiirust kuni 1 Gbit/s ja enamgi. Telia 5G levialaga saab tutvuda kaardivaates siin

Telia hakkab levialas pakkuma 5G Koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s

Foto: (CC) Gerd Altmann / Pixabay

Telia poolt värskelt omandatud 5G sagedusluba läheb kohe kasutusele, sest võrk selleks oli juba valmis ja Telia hakkab pakkuma 5G koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s kindlates 5G piirkondades. Nagu ikka, leviala laieneb pidevalt.

Telia omandas 5G sageduslubade oksjonil enampakkumise käigus 5G litsentsi 3,6 GHz sagedusalas. Koos sagedusloa saamisega toob ettevõte turule ka uued internetipaketid nii era- kui äriklientidele. Uutes 5G pakettides ulatuvad kiirused kordades kõrgemale kui senistes 4G pakettides.

Ruuter Archer C64 - kiire nagu harju keskmine

TP-link Archer C64 ruuter.

TP Linki ruuter Archer C64 on nagu tänapäeval ikka Beamforminguga ruuter ehk suunab oma levi just sinna, kus asub tarbivaid seadmeid. See on juba vana tuttav tehnoloogia, mis aitab leviala laiendada. Uuema aja lahendustest on mudelil olemas aga uusim WPA3 turvalisus ja gigabitine kohtvõrk ehk Ethernet. Gigabitine kiirus peakski praegusel ajal olema juba kodude standardiks, kui vaja ühest seadmest teise striimida või suuri faile liigutada. Ja nendega tegeleb juba pea iga kodu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.