Võrguseadmed

Võrguseadmed

Võrgu tagajad.


Elisa ja Starman panid käima esimese ühise teenuse – Binge

Nutitelerid oskavad küll igasuguseid striimiteenuseid ka ise nidata, aga kui see tundub liiga keeruline või teler ei saa ikkagi hakkama, siis sobib arvatavasti Starmani ja Eisa esimene ühine uus teenus - Binge.

Elisa ja Starman tutvustasid eile oma esimest ühist üle õhu televisiooniteenust Binge, mis toob ühe teenushinna sees kliendini nutitelevisiooni võimekuse alustades salvestamisest ja järelvaatamisest kuni populaarsete äppide kasutamiseni. Esimesena Eestis toob Elisa turule TV-teenusesse integreerituna Netflixi ja YouTube`i.

Uus väike tiigrihüpe: Eesti koolide IT-d hakatakse kaasajastama

Võimalik, et 90ndate tiigrihüpe viiski meid just sellisesse e-riiki, kus oleme. Kuid digitiiger ei saa jääda puhkama, koolid vajavad uut tehnoloogilist tõuget, et ka järgmine põlvkond oleks e-riigi arendamises tasemel. Selleks alustas HITSA koolide tehnoloogilist kaasajastamist, millele panevad õla alla ka suured tehnoloogiafirmad.

Elisa alustab tänasest 4G võrgu tihendamise töödega AM 10. juuli 2017 - 11:45

Kui mõni linnainimene arvab, et 4G võrgu levi on juba igal pool, siis ta eksib sügavalt. Maapiirkondades - turismitaludes, maakohvikutes, vaatamisväärsuste juures tuleb endiselt üsna tihti ette EDGE või 3G. Seega on võrgu tihendamiseks tööd teha veel palju. AM käis proovimas Lahemaal ja Läänemaal, kus EDGE jõuab ekraanile nii, nagu avapilt näitab küllaltki tihti. Kuid loodetavasti see näit kaob peagi paljudest kohtadest, eriti just Lõuna-Eestist. Kõigepealt aga tihendatakse võrku seal, kus on tihedalt (püsi)kasutajaid.

SEAT pani esimese Euroopa autotootjana Google Play poodi oma (autot juhtiva) autoäpi

Juba valitakse ka autosid mobiiliäppide järgi: nii mõnedki juhid otsustavad osta auto, millel on Apple´i või Androidi tugi. SEAT on Androidi paadis ja kuigi Android Auto pole midagi uut, pakub SEAT esimese Euroopa autotootjana Androidi rakendustepoes nüüd oma äppi, millega autoomanik saab nii mõndagi auto juures juhtida ja vaadata. Ka eemalt.

SEAT on esimene autotootja Euroopas, kes ühendas oma masinad mobiiliplatvormiga nii, et Android Auto platvormil saab oma sõidukit igatpidi jälgida ja juhtida.

Telia pakub erakliendile üldrikke ajal tasuta mobiilset internetti

Kui kaablist ootamatult internet kaub, haaravad enamus inimesi mobiilid ja panevad hotspoti püsti, et sealtkaudu mobiilset Internetti teistele seadmetele jagada. Sellises olukorras pakub Telia oma eraklientidele üldrikke ajal tasuta piiramatut mobiilset internetti.

Rikete põhjused võivad olla erinevad, alates suvise äikese poolt tekitatud kahjust kuni selleni välja, et rikke põhjustab vales kohas kaevetöid teostav ekskavaatorijuht.

Tele2 toob turule digitaalsed teenusepaketid Snäpp, mis on odavad müügi- ja teeninduskulude puudumise tõttu

Virtuaal-operaatoreid on mujal maailmas ja lühiajaliselt ka Eestis eksisteerinud. Tele2 uued nö digitaalsed m-interneti paketid Snäpp jäljendavad neid müügi- ja teeninduskuludeta ärimudeleid ja tulevad kliendile kätte selle võrra soodsamalt.

Inimestega suhtlemata ja paberil allkirju andmata tuleb m-internet piiramatu mahuga 15 €, 15 GB mahuga 10 € ja 5 GB mahuga 7 € eest kuus kätte. Kõigil pakettidel on piiramatu kiirus ja 200 tasuta kõneminutit.

To E or not to E – ehk Starmani ülikiire 10G internet kortermajadesse ja ettevõtetele

Tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa alustas päevajuhina Starmani koosviibimist tabavalt: miks nii kiire, miks nii palju?! Ning see küsimus on õigustatud, sest meil ei ole sellega täna mitte midagi teha, eriti veel kodutarbijana. Olgugi, et isiklikult mina ei mäleta aega, mil 3G tundunuks liiga kiire, mäletan ehedalt, kui 4G eest küsiti röövellikult suuri summasid ning kiirused olid ebamõistlikud. Miks mulle see kõik, sellise hinnaga? Nüüd aga tutvustati 10 Gbit/s internetti ja küsimus on taas õhus teravamalt kui varem.

10G: Telia suurendab netikiirused uue tehnoloogiaga kümnekordseks

Kiirused kasvavad nii suureks, et seda ei jõua enam ära tarbida... täna esitles Telia oma uues majas tehnoloogiaajakirjanikele uut andmeedastustehnoloogiat, mis viib netikiirused kümnekordseks: vaskkaablil 300 Mbit/s ja fiibril ehk optilisel kaablil põhinevas võrgus kuni 10 Gbit/s ehk 10G. Kiirused kasvavad kaableid välja vahetamata, kasutusele tuleb võtta vaid uued võrguseadmed ja ruuterid inimeste kodudes (või kontorites).