fbpx Tegijad | AM.ee

Tegijad

Inimesed ja firmad arvutimaailmas.


Viies Eesti ükssarvik: Pipedrive´i väärtus kasvas kõvasti üle miljardi AM 12. november 2020 - 20:58

Eesti Startup-kogukonna jaoks on kätte jõudnud järgmine eduloo pidupäev - Vista Equity Partnersi enamusinvesteeringuga saab Pipedrive´i tehingust Eesti jaoks suuruselt teine väljumine (exit) pärast Skype´i - ettevõtte väärtus on nüüd ligi 1,5 miljardit dollarit ja see on viies "ükssarvik" Eestis ehk idufirma, mille väärtus on kasvanud üle miljardi dollari.

Enam kui 2500 eestlast võttis osa digioskuste täiendamise kursustest AM 30. oktoober 2020 - 16:41

LinkedIn hakkas sel suvel koostöös Microsoftiga pakkuma digioskusi suurendavaid virtuaalseid koolitusi ja tasuta materjale kodutööd tegevatele inimestele. Eestist täiendas end koguni 2558 eestlast, kokku võttis programmist osa 10 miljonit inimest.

Tehnoloogiamess CES 2021 nihutas toimumiskuupäevi ja peetakse virtuaalselt AM 30. oktoober 2020 - 12:59

Kui veel suvel ja isegi varasügisel olid paljud suurte tehnoloogiakonverentside ja messide korraldajad optimistlikud ning lubasid järgmisel aastal kõik üritused tagasi tavaformaati tuua, siis CES otsustati juba juulis korraldada 2021. aasta esimestel päevadel digitaalselt ehk veebiülekannetega. Praeguseks on ka toimumisaega nihutatud mõned päevad edasi, CES 2021 toimub nüüd 11.-14. jaanuaril.

Monese ja Mastercard alustasid Euroopas strateegilist partnerlust AM 26. oktoober 2020 - 13:16

Eesti juurtega pangandusteenuste pakkuja Monese alustas Mastercardiga mitmeaastast strateegilist partnerlust, mille raames saab Monesest üks Mastercardi väljastajatest. Uus partnerlus Mastercardiga annab Monese klientidele juurdepääsu Mastercardi ülemaailmsele võrgustikule, mis lubab neil teha makseid miljonites kohtades üle maailma, kus Mastercardi aktsepteeritakse. 

TietoEVRY valiti 25 maailma parima fintech ettevõtte sekka AM 21. oktoober 2020 - 12:18

Ülemaailmne uuringufirma IDC valis TietoEVRY mõjukasse IDC 2020. aasta 25 parima fintech ettevõtte edetabelisse.

TietoEVRY on endine Soome IT-ettevõte Tieto, kes sai ühinemisel Norra ettevõtte Evryga 2019. aasta lõpus uue liitnime TietoEVRY. Ettevõte tegutseb ka Eestis.

USA börsiettevõte Splunk omandas Eesti tarkvaraettevõte Plumbr ja laiendab maailma suurimat jälgimistarkvara tootevalikut AM 20. oktoober 2020 - 16:23

Splunk Inc, NASDAQil (SPLK) noteeritud börsifirma, mis pakub platvormiteenust Data-to-Everything, teatas täna, et on viinud lõpule Eesti ettevõtte Plumbr omandamise. Plumbri varasemate investorite hulka on kuulunud ka näiteks Skype´i ja Kazaa üks loojatest Jaan Tallinn ning Teleporti asutaja Sten Tamkivi.

5 soovitust alustavale iduettevõtjale vigade vältimiseks AM 18. oktoober 2020 - 12:35

Ettevõtlusega alustamine on Eestis lihtne, kuid siiski jäävad alustavad ettevõtjad korrektsete lepingute ja dokumentide vormistamisel hätta, kuna juriidilise nõu küsimine käib paljudele üle jõu.

Alustava ettevõtja elu lihtsamaks muutmiseks lõi Startup Estonia koostöös Eesti juhtivate advokaadibüroodega juriidiliste dokumentide näidiste paketi, mille kasutamine on kõigile tasuta. Näidisdokumentidest saavad lisaks abi ka need ettevõtjad, kes soovivad kaasata investorit, kaitsta oma ärisaladusi või laieneda välisturgudele.

Üle saja Eesti gümnasisti läbisid (seekord virtuaalse) õpilasfirmade ideelabori AM 14. oktoober 2020 - 15:31

Koroonaohu tõttu tänavu virtuaalselt läbi viidud gümnasistide mini-häkaton Youth Empowered üllatas rekordilise Eesti noorte osalusega. 

Eesti idufirma BotGuard võitleb pahatahtlike bottidega ja sai selleks rahasüsti

Eesti idufirma BotGuard loodud pilveteenus laieneb küberturvalisuse valdkonnas üle maailma, muutes pahatahtlike tarkvaraliste robotite ehk bot´ide vastu võitlemise taskukohase hinnaga kättesaadavaks kõigile veebiomanikele. Hiljuti kaasas Eestis, Saksamaal, Iisraelis, Gruusias, Brasiilisas ja mujal tegutsev 20 töötajaga ettevõte oma tegevuse arendamiseks 500 000 eurose investeeringu.

ABB Grupp ostis tööstusrobotite tootja Codiani AM 8. oktoober 2020 - 11:27

ABB Grupp omandas juhtiva deltarobotite arendaja ja tootja Codian Robotics B.V. Selle tehinguga laiendab ABB oma tegevust kasvavas deltarobotite valdkonnas.

Codiani roboteid kasutatakse peamiselt ülitäpsetes korje- ja pakkimisrakendustes. Codia pakub ka hügieenilist robotliini, mis sobib hügieenitundlikele tööstusharudele, sealhulgas toidu- ja joogi- ning farmaatsiatööstusele.

Codian Roboticsi peakorter asub Hollandis Edes. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.