fbpx Tegijad | AM.ee

Tegijad

Inimesed ja firmad arvutimaailmas.


Gigant ja idu teevad koostööd: ABB ja Sevensense teevad koos järgmise põlvkonna autonoomseid roboteid

ABB Grupp alustas järgmise põlvkonna autonoomsete mobiilrobotite arendamisel koostööd startup firmaga Sevensense Robotics, kes on juhtivaid tehisintellekti (AI) ja 3D visuaaltehnoloogiate pakkujaid.

Sevensense’i tehisintellekti ja navigatsioonitehnoloogia integreerimine võimaldab tulevastel autonoomsetel mobiilrobotitel (AMR) töötada dünaamilisemates struktureerimata keskkondades. Tehnoloogia pakub klientidele enneolematut paindlikkust, kuna mobiilsed robotid saavad iseseisvalt navigeerida keerulistes, dünaamilistes siseruumides ja väliskeskkonnas inimeste läheduses.

Huawei tuleb teisest uksest? Hiina firma TD Tech hakkab pakkuma pea kogu Huawei mobiilikollektsiooni oma nime alt AM 19. november 2021 - 13:12

Hiinas on lekkinud sealse tootja TD Tech uudistoodete nimekiri, mis vihjab, et Huawei litsentsiga seadmeid valmistav firma tuleb välja pea kõigi hiljuti Huawei poolt välja töötatud nutiseadmetega, kuid oma nime alt ja koos kõigi Google´i teenustega.

Fractory juht Martin Vares jõudis The Manufactureri Aasta Noore Töösturi auhinna lõppvooru AM 16. november 2021 - 12:48

Tehnoloogiaettevõtte Fractory asutaja ja juht Martin Vares nomineeriti Briti tööstusettevõtete Manufacturing MX Awards 2021 raames Aasta Noore Töösturi auhinnale (Young Manufacturer of the Year), mis pani punkti 2021. aasta digitaalse tööstuse nädalale (Digital Manufacturing Week 2021) ja on ka kõige prestiižikam auhinnagala Suurbritannia tööstusvaldkonnas üldse.

Vikipeedia kutsub osalema teaduse teemalisel fotokonkursil AM 5. november 2021 - 12:35

Wikipedias toimub 1. novembrist 15. detsembrini Teadusfoto 2021 konkurss, mille eesmärgiks on populariseerida teaduse tegemist ja jäädvustamist. See on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest.

Võistlus toimub MTÜ Wikimedia Eesti eestvedamisel alates 2011. aastast ning seda peetakse iga kahe aasta järel. Algselt üle-eestiline võistlus kasvas 2015. aastal üle-euroopaliseks ning 2017. aastal ülemaailmseks.

Kogutud pildid on aga Wikimedia keskkonnas vabalt kasutuses ning see annab neile võimaluse jõuda võimalikult paljude huvilisteni.

Robotexil näeb nii automatiseeritud liikureid kui ka kuulsat humanoidrobotit Sophiat

5. kuni 7. novembrini leiab Saku Suurhallis taas aset maailma suurim robootikafestival Robotex International. Kohale saabuvad nii robootikahuvilised Eestist kui mujalt. Festivalipäevadesse mahub pinget pakkuvate võistluste ja robootikatöötubade kõrvale ka traditsiooniline tehnoloogianäitus EXPO, kus seekord on fookus autonoomsetel masinatel ja elektromobiilsusel ning kus on esindatud nii Eestis kui ka välismaal arendatud ja toodetud liikurid.

Eesti inseneri väljatöötatud tehnoloogia aitab eraldada vanadest arvutiosadest väärtuslikud metallid

Eesti noor insener Artur Sagarov töötas oma magistritöös välja tehnoloogia, mis võimaldab vanadest arvuti trükkplaatidest enne ümbertöötlemist eemaldada väärismetallid ja seda võimalikult väikeste kadudega. Lahendus pälvis tähelepanu mainekal häkatonil ning projekti elluviimise vastu tunneb huvi Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials.

Eesti idufirma Nursebeam võitis innovatsioonikonkursi esimese vooru AM 29. september 2021 - 23:27

Eesti ettevõte Nursebeam võitis tervishoiualase innovatsiooni konkursi Healthy Longevity Global Competition esimeses faasis kuni 50000€ suuruse auhinnaraha ning tagas kindla koha järgmises voorus.

EIT Health kuulutas kolmapäeval koos oma kaheksa ülemaailmse koostööpartneriga välja Healthy Longevity konkursi avavooru Catalyst Awards võitjad, kelle sekka pääses ka Eesti ettevõte Nursebeam OÜ.

Eesti tarkvarafirma Flowit liitus Saksamaa juhtiva tehisintellekti keskusega AM 17. september 2021 - 19:54

Eesti tarkvarafirma Flowit on esimene Eesti ettevõte, kes astus Hamburgi tehisintellekti keskuse ARIC liikmeks. See on uus verstapost Eesti ja Saksamaa juhtiva tehisintellekti keskuse koostöös, mille raames avati Tallinnas mullu juunis ka keskuse esimene rahvusvaheline satelliitkontor.

Intel heidab kiibipuuduses maailmale päästerõnga - Euroopasse plaanitakse 80 miljardi euro eest kiibitehast

IAA Mobility messil Münchenis polnud just kõige helgemad meeleolud, kuna paljud autotootjad on kiipide puuduse tõttu olnud sunnitud oma autotootmist piirama. Intel lubab leevendust, investeerides peagi Euroopa tehasesse 80 miljardit eurot.

Inteli tegevjuhi Pat Gelsingeri esimese päeva lõpukõnes IAA Mobility üritusel Münchenis selgus, et juhtival kiibitootjal on plaanis kiiresti autotööstuse kiibipuudust leevendama hakata lisainvesteeringutega. Autotööstuse kiipide turg kasvab selle kümnendi lõpuks Gelsingeri sõnul enam kui kahekordseks - ligi 100 miljardi euroni.

Euroopa juhtiv identiteedilahenduste pakkuja Signicat omandas Dokobiti AM 1. september 2021 - 0:47

Norra digitaalsete identiteedilahenduste pakkuja Signicat omandas elektroonilise allkirjastamisteenuste pakkuja Dokobiti. Tänu sellele tehingule tugevneb mõlema ettevõtte positsioon Balti ja Skandinaavia riikides ning Euroopas saavutatakse turuliidri positsioon.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.