fbpx Kuvarid ja telerid | AM.ee

Kuvarid ja telerid

Ekraanid meie ees.


Millised on sel aastal meelelahutuse tehnoloogiatrendid?

Oleme juba mitu hooaega kodus istunud, see on mõjutanud ka viimase aja meelelahutustrende, kus tehnoloogial on suurem osa, kui varem. Millised neist arvukatest tehnoloogilistest uuendustest on ka päriselt olulised ning kellele nad mõeldud on?

Tänavustest uuendustest toovad eksperdid peamiselt esile kuut paljulubavat trendi, mis ei muuda igapäevaelu ainult nauditavamaks, vaid ka oluliselt lihtsamaks. LG tehnikaekspert Vyatšeslav Sergejevs selgitab, millised need trendid on ning milles seisnevad nende valdkonda muutvate tehnoloogiate peamised eelised.

TEST: Peaaegu täiuslik USB HUB-iga 4K UHD kodukontori monitor Philips 329P1H

Muidu kirjutame me monitoridest pigem harva ning peamiselt sellepärast, et need on üldiselt üsna igavad. Toll siit, cm sealt, 100 € üles, 200 € alla, 16,7 miljonit värvi ning mõni piksel sinna-tänna. Seekord aga jõudsid Arvutimaailma laborisse erinevaid teid pidi kaks Philipsi monitori. Siin on 4K mudel, väiksemast Full HD mudelist saab lugeda siit.

TEST: kui kodutööl, siis juba suure monitoriga, veebikaamera ja HUB-iga

Sülearvuti on mõeldud mobiilseks töötegemiseks, aga kui kontoritest pandeemia ajal kodutööle koliti, siis jätkati hoopis õhukeste mobiilsete sülearvutitega, küürus väikese ekraani kohal, mis pole terve tööpäeva pikkuselt töö tegemiseks mugav lahendus. Hoopis parem, ergonoomilisem ja silmasõbralikum on suur monitor. Aga kui tahta lisaseadmeid kasutada, teha videokoosolekuid ja ühendada printeri, kõlarid, klaviatuurid, hiired? Siis aitab töötegijat kõik-ühes ärimonitor, millel kõik need lisa-asjad ühendamiseks sisse ehitatud.

Philips tõi välja uued puuteekraanid infopunkti ja iseteenindusterminali

Puuteekraane väga tihti just kontorilauale ei panda, aga neil on oma koht, kus kasutada. Philipsi Advanced In-Cell Touch puuteekraanisari (B1TC) on mõeldud kasutuseks nõudlikesse rohkem ärilise eesmärgiga oludesse. Näiteks mõned kasutusjuhud nõuavad väga spetsiifilisi, vastupidavaid puuteekraane, nagu avalikud infopunktid, infokioskid ja kaupluste
iseteenindusterminalid. Sellistesse kohtadesse toobki Philips turule uued integreeritavad puuteekraanid (B1TFL sari), mis on tugevad ja mõeldud avalikuks kasutuseks.

LG teeb oma webOS nutiteleriplatvormi kättesaadavaks ka teistele teleribrändidele

Kui nutitelefonides on asi üsna lihtne ja turg jagatud paari suurema vahel, siis nutitelerite maailmas on pilt kirjum, peale Android TV on teised platvormid olnud ikka pigem kiivalt tootja enda suletud süsteemid. Elektroonikafirma LG teatas, et teeb nüüdsest oma populaarse webOS nutiteleriplatvormi (mis algselt oli ka mõeldud nutiseadmete tootjaüleseks platvormiks) kättesaadavaks ka teistele teleribrändidele.

Sellega laieneb LG tegevusala, ulatudes telerite tootmisest nüüd ka tõsisema tarkvaraarenduseni.

Mis on mini-LED?

Lühidalt on mini-LED teleripaneelide tehnoloogia, kus taustvalgustust tagavad maatriksina LCD paneeli taha taustvalgustuseks paigutatud LED-id, mis annavad parema kontrasti ja OLED-ile lähedasema kvaliteediga pildi.

Hoia mini-LEDil silm peal! LG tutvustab tehnoloogiamessil CES oma uusimat ekraanitehnoloogiat

11.-14. jaanuaril toimuv tarbijaelektroonikamess CES toimub seekord virtuaalselt. Arvutimaailm on ka kohal. Uudiseid aga saabub juba praegu ja üks olulisi teateid seoses CES-iga tuleb ka LG Electronicsilt. Nimelt tuleb Lõuna-Korea ettevõte esmakordselt välja oma 2021. aasta LCD-telerite kõige võimekama premium-mudeliga QNED Mini-LED TV.

Uuring: telerit ja Netflixi vaadatakse nüüd palju rohkem, kui eelmisel aastal

Keeruline aasta on toonud eestlased rohkem televiisori ette: pea viiendik eestlastest on hakanud rohkem telekanalite pakutavat tarbima ning 15 protsenti vastanutest tunnistab, et veedab varasemast rohkem aega Netflixi ja  Youtube´i vaadates, selgub tehnoloogiaettevõtte LG hiljutisest uuringust.

LG Electronics viis koostöös OMG Latviaga läbi 2020. aasta novembris veebiküsitluse, kus osales 1001 eestlast vanuses 18–74 aastat.

Sealt selgus, et rohkem vaadatakse telerit üldse kui ka tasulisi voogedastusplatvorme, ehkki nende kasv on stabiilne ja aeglane.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.