fbpx Kuvarid ja telerid | AM.ee

Kuvarid ja telerid

Kuvarid ja telerid

Ekraanid meie ees.


LG uue tehnoloogiaga mini-LED telerid jõuavad Eestis müügile augustis

Elektroonikafirma LG alustab augustis Eestis uue tehnoloogiaga LCD-televiisorite müümist. Uue taustvalgustustehnoloogiaga suudavad uued telerid esitada veelgi sügavamaid mustasid toone, tagavad täpsema värviedastuse ning suurema kontrastsuse ja heleduse.

Eestis tulevad müügile seeriate 8K QNED99,  QNED55 ning 4K QNED90 mudelid, mille ekraani suurus on 65 tollist kuni 86 tollini.

Philips tegi esimese spetsiaalselt Xboxile mõeldud monitori

Philipsi monitoride brändi- ja litsentsipartner MMD teatas maailma esimese Xboxile disainitud konsoolimonitori turule toomisest. Momentum-sarja Xboxiga mängimiseks mõeldud monitoride väljatöötamisel oli eesmärgiks pakkuda Xboxi fännidele parimat võimalikku mängukogemust. Xboxile disainitud monitorid tõstavad Xboxiga mängimise lati kõrgele, tagades kiire ühenduse üle HDMI 2.1, mis võimaldab mängida uue põlvkonna konsoolimänge 4K resolutsiooniga ja värskendussagedusega 120 Hz. Mängupilt on sellega sujuv.

Sisekujundaja soovitab: kuidas leida telerile kodus kõige parem koht?

Kodus veedavad inimesed suure osa oma ajast ning käesoleval ajastul on paljude jaoks kodu nii töö kui ka vaba aja veetmise koht. Sisekujundaja Merlin Miido annab nõu, kuidas koduses majapidamises sättida üks väljapaistvamaid tehnikaelemente ehk teler nii, et see harmoneeruks ümbrusega võimalikult hästi.

Kui alguses võib teleri ruumi paigutamine kõlada väga lihtsa ülesandena, siis veidi süvenedes leiab ilmselt igaüks mitmeid erinevaid aspekte, millega tuleb arvestada. Lõppkokkuvõttes selgub, et teleri õige seina või nurga valimine polegi nii lihtne.

LG tõi müügile uutmoodi konstruktsiooniga monitori, mida saab liigutada igas suunas

Lõuna-Korea Elektroonikafirma LG tõi Eesti poelettidele 2021. aasta uue monitorimudeli LG UltraWide Ergo, mis on üsna omapärase ergonoomilise jalaga. Sellega saab ekraani liigutada igas valitud suunas ning lisaks on paneel väga lai, mahutades korraga kõrvuti palju rakendusi.

Uue Ergo mudeli 34WN780-B 34-tolline ekraan kuva värve täpselt ja on kõrge resolutsiooniga: 3440x1440 pikslit. Reageerimisaeg on 5 ms, paneeli värskendussagedus 75 Hz. 

Dasung tõi välja maailma suurima, üle 25-tollise e-tindi monitori

Kõik, kellel ekraanide vaatamisest silmad valusad, võiksid olla uue, 25,3-tollise hiiglasliku e-tindi monitori kasutajad. Dasung, kes on selle tehnoloogia väljatöötaja, kogub maailma suurima e-Ink´i ekraani tööstusliku tootmise laiendamiseks praegu raha Indiegogo ühisrahastusest. Silmasõbraliku paneeli ihkajad peavad välja käima üsna kopsaka summa - 2000 dollarit (1630 €).

TEST: ekraani üheksa ametit - Samsung M7 on arvuti, kuvari ja nutiteleri eest

Kui üks monitor teeb kõike, siis võiks ju kahtlustada, et väga hästi ei tee see midagi. Samas - profimonitorid ongi hoopis teine teema. Moodsas kodus on tekkinud aga uued huvitavad vajadused ning kaks olulist neist on arvutivabadus (ehk arvutita kodu) ja nüüd isegi juba aina enam ka telerivabadus. Aina rohkem on kodusid, kus puudub suur, kesksel kohal ekraan ja kui see ka on, kasutatakse seda pigem arvuti juures ja meediateenuste tarbimiseks, mitte kaablist tulevat lineaarset televisiooni vaadates.

Millised on sel aastal meelelahutuse tehnoloogiatrendid?

Oleme juba mitu hooaega kodus istunud, see on mõjutanud ka viimase aja meelelahutustrende, kus tehnoloogial on suurem osa, kui varem. Millised neist arvukatest tehnoloogilistest uuendustest on ka päriselt olulised ning kellele nad mõeldud on?

Tänavustest uuendustest toovad eksperdid peamiselt esile kuut paljulubavat trendi, mis ei muuda igapäevaelu ainult nauditavamaks, vaid ka oluliselt lihtsamaks. LG tehnikaekspert Vyatšeslav Sergejevs selgitab, millised need trendid on ning milles seisnevad nende valdkonda muutvate tehnoloogiate peamised eelised.

TEST: Peaaegu täiuslik USB HUB-iga 4K UHD kodukontori monitor Philips 329P1H

Muidu kirjutame me monitoridest pigem harva ning peamiselt sellepärast, et need on üldiselt üsna igavad. Toll siit, cm sealt, 100 € üles, 200 € alla, 16,7 miljonit värvi ning mõni piksel sinna-tänna. Seekord aga jõudsid Arvutimaailma laborisse erinevaid teid pidi kaks Philipsi monitori. Siin on 4K mudel, väiksemast Full HD mudelist saab lugeda siit.

TEST: kui kodutööl, siis juba suure monitoriga, veebikaamera ja HUB-iga

Sülearvuti on mõeldud mobiilseks töötegemiseks, aga kui kontoritest pandeemia ajal kodutööle koliti, siis jätkati hoopis õhukeste mobiilsete sülearvutitega, küürus väikese ekraani kohal, mis pole terve tööpäeva pikkuselt töö tegemiseks mugav lahendus. Hoopis parem, ergonoomilisem ja silmasõbralikum on suur monitor. Aga kui tahta lisaseadmeid kasutada, teha videokoosolekuid ja ühendada printeri, kõlarid, klaviatuurid, hiired? Siis aitab töötegijat kõik-ühes ärimonitor, millel kõik need lisa-asjad ühendamiseks sisse ehitatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.