Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Kuvarid ja telerid

Kuvarid ja telerid

Ekraanid meie ees.


5 eriskummalist telerit, mis võivad peagi saada uueks normaalsuseks

Viimaste aastate jooksul on keskmine Eestis soetatud teler olnud 4K-resolutsiooniga ning ligi 55-tollise ekraaniga. Kuigi hetkel paistavad kliendid eelistavat just selliseid mudeleid, siis märkis telekomioperaatori Elisa tootejuht Anti Liivat, et mitmed tootjad on katsetamas ka julgemate formaatidega, millest võivad aastate pärast saada järgmised kõige populaarsemad mudelid.

Telia hakkas pakkuma uut striimingteenust Telia Play

Alates 12. aprillist saab Eestis kasutada Telia uut striimingteenust Telia Play, mis koondab kokku erinevate sisutootjate filmid ja sarjad ning mis pakub ühtlasi eksklusiivset telesisu, mida mujal Eestis ei näe.

Telia Play pakub kasutajale laia valikut filme, sarju ja meelelahutust nii arvutis, tahvlis kui telefonis ning värske teenuse vahendusel saab kaasa elada nii Inspira, HBO kui Go3 sisule, mis täieneb pidevalt. 

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuhi Birjo Kiige sõnul pakub ettevõte edaspidi kahte erinevat meelelahutusteenust: Telia TV ja Telia Play.

Laud juhtmetest puhtaks monitor-dokiga – testis Philips 276B1JH

Uutel arvutitel ei ole portidega just priisata. Näiteks 13“ Macbookil ongi ainult kaks USB-C pesa ning sinna taha kõik vajalikud seadmed ei mahu. Peale esimest Macbook Air-i välja tulekut on sellest saanud omamoodi meme, et Apple ei ole kasumlik mitte seadmete vaid donglite äris.

Ainus variant ongi minna doki ja donglite teed, kuid see tekitab paratamatult lauale juhtmerägastiku.

Samsungi uus 800-eurone ekraan - nutikas teler või monitor?

Samsung tõi turule uued nutikad Smart Monitori seeria ekraanid, mis toimivad ühelt poolt nagu nutitelerid ehk omavad näiteks Netflixi või Apple TV tuge ja teiselt poolt pakuvad monitorina lisalahendusi kodukontorist töötamiseks.

Smart Monitor M8 on sisuliselt hübriid nutitelerist ja arvutimonitorist. Sobib kodukontori lauale asetamiseks ja igapäevaste tööasjade ajamiseks ja monitoril nutitelekaga sarnane tarkvara, mis tähendab, et kasutaja saab otse monitorist näiteks Netflixi, Apple TV-d, Amazon Prime’i või mõnda muud striiminguteenust vaadata. 

Turustatistika: möödunud aastal tõusis hüppeliselt hiigelsuurte telerite müük

Möödunud aastal kasvas Eestis telerite müük hüppeliselt ning seejuures otsustasid kliendid järjest suuremate ning võimekamate mudelite kasuks, selgub uuringufirma BRC Market Experts ning telekomioperaator Elisa andmetest. Suurima läbimüügiga kuu oli mullu sarnaselt eelnevatele aastatele detsember.

Elisa lisab teleteenuse baaspaketti Soome Yle TV1 telekanali

Homsest muutub kõikidele uue Elisa Elamuse ning Elisa kaabelvõrgu teleteenuse klientidele lisatasuta kättesaadavaks Soome rahvusringhäälingu peamine kanal Yle TV1. Elisa klientide jaoks avaneb Yle TV1 automaatselt.

YLE TV1 pakub laia programmivalikut, kuhu kuuluvad nii uudiste- kui dokumentaalsaated, jutusaated, filmid ja seriaalid, dokumentaalsaated ning ka armastatud hommikuprogramm. Lisaks kohalikule teletoodangule pakutakse vaatajatele laia valikut välismaised kvaliteetsarju ning kultusfilme. 

Elisa ja Telia lõpetavad koostöö Vene kanaleid edastava Nord Print OÜ-ga (TÄIENDATUD)

Nii Telia kui Elisa teatasid täna peaaegu üheaegselt, et lõpetavad vene telekanalite näitamise oma paketis. Järgnevalt mõlema pressiteated.

Elisa:

Arvestades avalikkuse huvi ja ühiskonna ootuseid on Elisa otsustanud lõpetada Nord Print OÜ-ga tänastel tingimustel kehtiva lepingu. Elisa põhipaketis edastatavad Nord Print OÜ kanalid on järgmised: PBK, REN TV, NTV Mir, Dom Kino, Kinokomedia HD.

AOC uued ärimonitorid on 9. põlvkonna TCO Certified sertifikaadiga

Monitori- ja arvutitehnikatootja AOC on saanud üheks esimeseks monitoritootjaks, kes pälvis 9. põlvkonna TCO Certified sertifikaadi. See sertifikaat avalikustati möödunud aasta 1. detsembril ning AOC-l on nüüdseks oma 34 äriklassi monitorimudeliga, mis on selle sertifikaadi pälvinud, turu suuruselt kolmas vastavalt tunnustatud mudelite portfell. AOC 9. põlvkonna TCO Certified sertifikaadiga mudelite ekraanisuurus ulatub 22 tollist 34 tollini ja resolutsioon Full HD-st kuni 4K-ni.

Samsungi "mobiilne nutiteler" The Freestyle jõuab Eestis müügile paari kuu pärast

Samsungi projektor The Freestyle jooksis korra läbi ka Arvutimaailma CES-i uudistest, kuid nüüd tutvustab Samsung seda juba lähemalt, sest "ekraan kõikjal" kontseptsiooniga kaasaskantav projektor-nutiteler jõuab lähikuudel ka Eesti poodidesse.

Tehnoloogiamessil CES 2022 toodi avalikkuse ette kaasaskantav ekraan The Freestyle, mille põhiliseks eripäraks on seadme kompaktsus ja nutitelerile sarnane teenuste tugi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.