Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]


Küberkaitsepidu Riias, kus kõik on kohal: tehisintellektiga NAO ning IBM Watson ka

Neljapäeval, 27. oktoobril toimub Riias üks suurematest üleilmse küberjulgeoleku kuu üritustest - 7. iga-aastane rahvusvaheline konverents DSS ITSEC, mis koondab enam kui 80 tunnustatud valdkonna eksperdi esitlused. Konverentsil pööratakse erilist tähelepanu ühendatud asjade interneti (Internet of Things) poolt pakutavate võimaluste ja tekkivate riskide küsimustele. Konverentsi ekspertide esinemisi on võimalik kohapeal jälgida kõigil üheksal paralleelselt toimuval sessioonil ja ka video otseesitluses ürituse kodulehel.

Internetti rünnati: DYN, Twitter, Etsy, Github, Soundcloud, Spotify ja teised olid maas AM 21. oktoober 2016 - 22:40

Täna algas suur DDos-rünnak, mis paisus kiiresti nii suureks, et võttis maha terve rea tuntud veebikeskkondi. Ka Twitter oli mitmeid tunde kättesaamatu. Kuna rünnati üht nö Interneti selgroogu ehk Dyn´i DNS-servereid, ei saanud kasutajad enam ligi sellistele saitidele ja teenustele nagu Twitter, Spotify, SoundCloud, Vox Media, Airbnb, Etsy,Github, Heroku, Shopify, Whatsapp, Paypal jt. DNS-süsteem on pärit Interneti algusaegadest, kui puudusid küberrünnakud ja suuremad võrguhäkid selle praegusel kujul.

HP muutis tarkvarauuendusega mitte-HP tindid kasutuks, kuid mõtles juba ümber AM 29. september 2016 - 23:04

Peaaegu alati on tootja enda originaalidest odavamad mõne teise firma toodetud printeritindid. Neil võivad olla HP originaalkiibid, kuid muidugi leidub ka otseseid võltsinguid. HP-l sai lõpuks hing täis ja viimase turvauuendusega pandi printeritarkvara sees kaasa nn DRM kontroll, mis muutis põhimõtteliselt kõik printerid ilma originaaltintideta kasutuks.

Ajaloo suurim andmeleke: jalutama läksid 500 miljoni Yahoo teenuste kasutaja andmed AM 23. september 2016 - 1:39

Yahoo! püstitas omamoodi uue maailmarekordi - neljapäeval teatati paar aastat tagasi toimunud andmelekkest, millega läksid jalutama 500 miljoni kasutaja andmed. Nii suurt leket pole varem kunagi olnud - 2008. aastal lekkisid 368 miljoni MySpace´i kasutaja andmed, mis oli senine rekord.

Linkimise pärast kinni? Siin on juhendid seaduslikult veebis linkimiseks AM 22. september 2016 - 0:07

Meil pole küll 1984, kuid linkimise eest võib ikkagi karistada saada. Euroopa Kohtu hiljutisele lahendile tuginedes võib internetis lingi jagamine kaasa tuua autoriõiguste rikkumise. Varasem kohtupraktika lubas viidata veebilehtedele, kui neis sisalduvad autoriõigustega kaitstud teosed olid juba Internetis kättesaadavad. Nüüd aga tuleks hüperlinkijal esmalt veenduda, kas need teosed on viidataval veebisaidil ikka seaduslikult või mitte. Ja kui ei ole, siis on nüüd kuri karjas.

IBM hoiatab: küber-oht kolme Eesti panga kohal AM 15. september 2016 - 23:05

IBM postitas turvahoiatuse, mis puudutab ka kolme Eestis tegutsevat panka: IBM X-Force Research´i andmetel on Dridex´i pahavara lisaks tuntud suurtele riikidele sihitud spetsiaalselt ka mõnedele kindlatele sihtmärkidele. Viimase kahe kuu jooksul on suunatult rünnatud Leedu, Läti, Eesti, Liibanoni ja Ukraina sihtmärke.

Dridexi ründetarkvara konfifailide andmete põhjal on sihtmärkideks 20 Läti, 3 Eesti ja 3 Leedu panka.

Mis on Dridex?

Spetsialist soovitab: mida teha telefoni kadumise või varguse korral? AM 13. september 2016 - 11:57

? Poole aastaga on Tele2 võrgus telefoni kadumise või varguse tõttu suletud 2442 numbrit ja musta nimekirja kantud 104 mobiili. Mida teha, kui mobiil on kadunud ja kuidas seda tagasi saada või üles leida?

! Tele2 klienditeenindusdirektor annab nõu, mida nutiseadme kadumise korral teha tuleks. 

Ära seda kodus proovi: USB Killer 2.0 on nüüd poole võimsam! AM 10. september 2016 - 12:24

Venemaal välja mõeldud ning nüüd ka Hong Kongi ettevõtte poolt tooteks vormitud ja e-poes müüdav USB Killer on pealtnäha süütu USB mälupulk, mis tegelikult arvutisse pistes palju pahandust tekitab. Selle uus versioon, USB Killer 2.0 tekitab veelgi rohkem kahju. Igatahes ei maksaks seda oma tööarvutiga testida.

Kehv seis veebimaastikul: Eestis on 43 Wordpressi lehte 50st haavatavad Oliver Sild 9. september 2016 - 10:19

Peale juulis toimunud rünnakute lainet panime tähele, et suuremat osa veebilehtedest, mis rünnaku alla sattusid, ühendas üks kindel sarnasus. Kõik veebilehed kasutasid Wordpressi sisuhaldussüsteemi.
Otsustasime olukorra tõsisust ise testida ning panime augusti alguses käiku kampaania, mille käigus tegime 50 Eesti Wordpressi platvormil ehitatud kodulehele täiesti tasuta auditi.

Poisid on netis mängusõltlased, tüdrukud aga lobisejad AM 4. september 2016 - 12:40

Kool algas ja kooli kõrvalt sukelduvad lapsed lisaks koduülesannete lahendamisele ka nutiseadmetesse, et netis omi asju ajada. Mis asju nad seal ajavad?

Teadmine, mida lapsed teevad, viibides veebis, ning milliste ohtudega võivad nad kokku puutuda, aitab vanematel paremini kaitsta oma poegi ja tütreid. Kaspersky Lab’i ja iconKids & youth’i läbiviidud uuringu „Kasvatame lapsi internetiajastul“ tulemused näitavad, et poisid ja tüdrukud vanuses 8–16 aastat käituvad internetis erinevalt. See aga tähendab, et nende kaitseks on vaja erinevaid lahendusi.