Mängud

Mängud

Mängud on AM-is tagasi. Mänguteoreetiline ja praktiline rubriik, mis kajastab levinud trende mängudes, loo jutustamise probleeme, mänguteooriat ja selles vallas tehtud edusamme.


Mida eestlased Google Play keskkonnast kõige rohkem ostavad? AM 8. veebruar 2018 - 12:59

Google Play pakub Androidi nutitelefonide jaoks mänge, äppe, filme, raamatuid ja digitaalset sisu. Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on möödunud aastal Google Play rakenduste poes tehtud ostude hulk märgatavalt suurenenud. „Aktiivsete kasutajate hulk kasvas võrreldes eelnenud aasta sama perioodiga 22,5%,“ täpsustas Aron. Tema sõnul on Google Play eestlastest kasutajad 85% osas alla 50 aastased, keskmine vanus jääb 32 eluaasta juurde. „Meessoost kasutajate osakaal seejuures oli 56%, kellest omakorda 39% on tallinlased ja 8% tartlased,“ lisas Aron.

Liiguta ka, kui mängid: e-skin ajab arvutimängurid võhmale Kaido Einama 26. jaanuar 2018 - 21:40

Arvutimängud on ühed peamised ülekaalulisuse põhjustajad - lamaskled mugavas mänguritoolis ja liigutad kangikesi, küünitad laisalt klaviatuurini või liigutad 10 x 10 cm suurusel alal hiirt. See sport tugevaks ei tee. Kuid Kickstarteris sai raha kokku omapärase kostüümi arendaja - e-skin on nutikas riideese, mis viib sinu kehaliigutused üle Bluetoothi otse arvutisse ning mängudes hüppamiseks ja kaklemiseks peab ise ka reaalselt muskleid liigutama.

VIDEO: Balti riikide Minecrafti ehitusvõistluse peavõit tuli Eestisse AM 18. detsember 2017 - 18:45

Baltimaade võistluse "Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu" peavõidu sai Eestist pärit meeskond Öökullid. Virtuaalne ehitusvõistlus toimus detsembri alguses ning oli osaks rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code).

Võistlus leidis aset populaarse ja hariva arvutimängu Minecraft virtuaalkeskkonnas. Nädala jooksul püstitasid noored võistlejad Minecrafti maailma tulevikunägemusi sellest, kuidas näeb elu Eestis, Lätis ja Leedus välja 10, 25 või 100 aasta pärast.

Eestis tehti seriaalile "Salatoimikud" ehk X-Files ametlik mäng AM 5. detsember 2017 - 23:34

Eestis vändati seriaali X-Files ehk Salatoimikud mängu. Paraku pole see filmilik võttekohtades kaamerate ja meeskonnaga prožektorisäras ülesvõtmine, vaid tavaline töö arvutite taga. Arvutid asuvad Creative Mobile mängutööstuse ruumides. 

See väike karp teeb sinu vanast arvutirondist röögatu kiirusega mängurimasina Kaido Einama 14. november 2017 - 23:49

Kas vanast Volgast või Datsunist on võimalik teha kiirendusvõistluste kunni? Jah, on võimalik, kui masinale võimas mootor (näiteks elektriline) sisse panna. Samamoodi võib vanast arvutirondist teha võimsa graafikamootoriga tipptasemel mängurimasina. Aga mis see kõik maksma läheb...

Atari, Sega ja Nintendo - kaheksakümnendad on mängurite jaoks tagasi AM 28. juuni 2017 - 9:19

64-kilobaidised mängud, kaheksabitine graafika ja suured pikslid on saamas uueks retromoeks nii nagu nupuga telefonid ja ühe käiguga jalgrattad - aasta lõpul on oodata turule mitmeid ammu kadunud, kuid mitte unustatud mängukonsoole 80ndatest. Atari peibutab veel ka lühikese mittemidagiütleva videoga, Nintendo on esimesena asunud tegudele: praegusest enam mittetoodetav NES Classic sai oma 60-dollarise hinna ja mittevahetatavate vanade mängudega juba jõulude ajal hitiks, sügisel tuleb uus toode rohkemate võimalustega.

Aceri uusim mänguriarvuti vabanes liigsest paksusest AM 30. Mai 2017 - 17:13

Mitte ainult tahvel-sülerid ei muutu suve lähenedes õhemaks - Taiwani messil Computex Taipei näitas ka tuntud mänguriarvutite tootja Acer uut õhemat klassi ja tõi välja masina Acer Predator Triton 700, mis muide mahutab vaatamata vähenenud korpusele uusima NVIDIA graafikakaardi NVIDIA GeForce GTX 1080.

Kõik mahutati uude kesta ära täiustatud soojusvahetuse kasutuselevõtuga. 

Laupäeval selgusid Eestimaa kõige paremad noored mänguloojad AM 22. Mai 2017 - 10:07

Laupäeval toimunud HITSA õpilaskonkursi „Mängumaraton“ finaalis selgitati välja parimad noored mänguloojad. Enim auhinnalisi kohti noppisid Peetri Lasteaed-Põhikool Harjumaalt, Tartu Kivilinna Kool ning Türi Põhikool.

Võistlusel osales kokku 240 last 95 omaloodud mänguga, enim osavõtjaid oli Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Võistlusele laekusid nii programmeerimist kui ka tarka internetikasutust õpetavad mängud, oli nii mobiilimänge, arvutimänge, lauamänge, mälumänge kui ka robotimänge.

Mõnikord kasulik ka: arvutimäng parandab ajutegevust viiel erineval moel AM 2. Mai 2017 - 21:31

Arvutimäng on stereotüüpidena saanud külge aega raiskava, sõltuvust tekitava ja tervist kahjustava sildi. Ometi arvutimänge mängitakse kirglikult edasi ja topeltmoraal mängurluse suhtes kestab. Monitoritootja AOC üritab arvutimängude mängimist kaitsta, pakkudes välja viis olulist punkti, millega mängimine meie ajule siiski kasulik on. Kõige tähtsam aga on endiselt tasakaalustatud elu: mängi mugavalt, kuid käi ka väljas ja ela põnevat päris-elu.

5 nippi, kuidas nutiseadmega kevadväsimuse vastu astuda AM 1. Mai 2017 - 1:49

Täna saabub lõpuks kevad. Lund enam ei tule, vähemalt lähipäevil. Sellest lörtsist on kõik juba väsinud. Mida teha? Äkki on ka kevadväsimuse vastu mõni äpp?

Muidugi on. Kevadväsimus tekib enamikel eestlastel pärast pikka ja väsitavat talve, kui päikesevalgust on olnud vähe ning organism pole esimesteks kevadisteks ilmastikuoludeks veel valmis. Nõrkus, stress ja ärevus on mõningad tunnused, mille järgi kevadväsimust ära tunda.