Androidiblog

Arvutimaailma testilauale kukkus 21. juulil 2009 Eesti esimene Android-telefon. Nüüd hakkame Androidist siin blogima. Nüüd ja edaspidi.

 


Qualcommi 5G kiip X50 tuleb ja tagab 100 korda kiirema netiühenduse

Kui pidid seni megabittides oma kiirusi hindama ja unistama sellest, millal Elisa, Tele2 või Telia välja kuulutatud uued 5G kiirusrekordid ükskord kasutajateni jõuavad, siis nüüd on rohkem lootust. Qualcomm, see tuntud mobiiliprotsessorite tootja, tõi välja oma uue kiibi, 5G modemi X50, mis tagab kuni 5 Gbit/s ühenduse. Aga see pole veel võrgurekord, see on lubatud laiatarbekiirus mobiiltelefonidele.

Elisa raamatud loevad end sünteeshääle abiga eesti keeles ette

Eestikeelset sünteeshäält Tõnu teavad paljud juba aastaid (või naishääli Evat ja Liisit). See kõnemootor võib arvutisse installitud TTS (Text-to-speech ehk tekst kõneks) teenusena ette lugeda ekraanil kirjas olevat teksti või veebis ilma midagi installimata tekstiaknasse kopeeritud sõnumeid korralikult ette lugeda. Paljudele nägemispuudega inimestele on see ainsaks võimaluseks (peale selle, et keegi ette loeb) uudistega veebis kursis olla või siis e-kirju ja dokumente lugeda.

Mobiiliekspert: 8 nippi, mida peaksid teadma telefoni kasutamisest välismaal

Euroopas plaanitakse rändlustasusid ühtlustada. Välismaal on aina odavam helistada. Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov jagab universaalseid soovitusi telefoni kasutamiseks välismaal, mida iga reisija peaks teadma.

Telefonikasutajad ei tee üldjuhul mobiilsideteenust tarbides vahet, kas nad viibivad kodumaal või võõrsil. Siiski tuleb vahel ette olukordi, kui avastad, et seade ei käitu pärast lennuki maandumist enam päris ootuspäraselt.

Huawei pälvis parimate globaalsete brändide edetabelis 72. koha AM 12. oktoober 2016 - 10:48

Kasumi kasv, pidev investeerimine teadus- ja arendustegevusse ning uuendused toodetes tõstsid Hiina tehnoloogiafirma Huawei Interbrandi 2016. aasta parimate globaalsete brändide edetabelis 72. kohale, mis on 16 kohta kõrgemal kui aasta varem.

Eilsest käivitus Bitwalking - ka Eestis saab kõndimise eest natuke raha teenida Kaido Einama 10. oktoober 2016 - 20:23

Bitwalking on mobiiliäpp, mis maksab kasutajatele kõndimise eest. Tükk aega valitses selle äppi osas vaikus, kasutajad ootasid närviliselt, millal lubatud rahalaev saabub. Ja eile see juhtus - Bitwalking hakkas raha maksma. Ka Eestis. Kuid isegi suure kõndijana rikkaks ei saa - esialgu saab vaid Bitwalkingu dollareid (Walking Dollars - W$) koguda, mis kunagi kaugemas tulevikus on võimalik näiteks nutikella vastu vahetada, rahana välja võtta või teistega kaubelda.

Samsung peatas Galaxy Note 7 nutitelefonide tootmise AM 10. oktoober 2016 - 15:34

Pärast teateid süttima kippunud Galaxy Note 7 väljavahetatud telefonide samamoodi süttimisest järgnes hetkeks vaikus, kuid nüüd kirjutab Yonhap News, et Samsung on peatanud selle telefoni tootmise kuni asjaolude selgumiseni. Mis põhjustab akude ülekuumenemise ja süttimise, pole veel täiesti selge, ehkki esialgu räägiti, et tegemist oli vigase elemendiga akuga.

Honor 8 vol. 2 - pikk test Hiina odava ja hea kahe kaameraga telefoniga

Hiina telefonide ekspansioon jätkub - nii, et isegi Lõuna-Korea ja Taiwan annavad veidi järele nende pealetungi ees. Honor on Huaweiga seotud bränd, mis katsub turule tulla iseseivalt ja Huawei nime ei maini. Euroopas küll veidi segadust tekitav strateegia, aga iseenesest on nii Huawei kui Honor väga kõvad Hiina brändid, mis pakuvad tippklassi kvaliteeti ootamatult odava hinnaga. Honor 8 on küll AM-il testitud, kuid juhuste kokkusattumise tulemusena sai toimetus seda mudelit testida veel kord ja juba pikemalt.

Telefonimüügi TOP: Telia poodides tõukas Samsung Apple´i troonilt AM 7. oktoober 2016 - 14:39

Rohkem kui poolteist aastat Telia müüduimate mobiiltelefonide edetabeleid valitsenud Apple oli sunnitud selle aasta kolmandas kvartalis oma positsiooni Samsungile loovutama. Seda vaatamata Samsung Galaxy Note 7 ilmselt ajaloo suurimale akuskandaalile, kui Samsung oli sunnitud uued Note 7 telefonid ülekuumenevate akude tõttu tagasi kutsuma ja välja vahetama.

Nutikas vanadus: äpid, mis teevad eaka elu lihtsamaks AM 6. oktoober 2016 - 20:56

? Kui noored ostavad oma vanematele või vanavanematele telefoni, siis suure tõenäosusega valitakse nende paari-kolme hulgast, millel hiiglaslikud numbriklahvid, pisike ekraan ja igasuguse nutikuse puudumine. Kuid nii nagu noori, nii ei saa ka vanu ühe mütsiga lüüa. Inimesi on erinevaid. Paljud tahavad ka pensionipõlves ajaga kaasas käia ning nutikaid seadmeid kasutada. Kuidas aga leida selliseid abivahendeid, mis pisut kehvema näemise-kuulmise ja võib-olla batuke töntsimate sõrmedega kasutaja elu lihtsamaks teeks.

Google´i uued Pixeli telefonid - tõenäoliselt parim kaamera ja piiramatult pilvemahtu AM 5. oktoober 2016 - 0:01

Google kuulutaski täna välja selle, mis juba mõnda aega on lahinal lekkinud nii sõnas kui pildis - Nexuse aeg on ümber, Google´i uued telefonid kannavad Pixeli nime.