Androidiblog

Androidiblog

Arvutimaailma testilauale kukkus 21. juulil 2009 Eesti esimene Android-telefon. Nüüd hakkame Androidist siin blogima. Nüüd ja edaspidi.

 


Milline nutitelefon sobiks hästi Jõuluvana kingikotti? Elisa ekspert soovitab

Jõulude ja aastavahetuse vääramatust lähenemisest annavad märku soovitused, mida kingikotti valida. Robotitest on juba räägitud. Milline nutitelefon aga sobiks Jõuluvanal tuua ja kellele? Sellest kirjutab Elisa ekspert Mailiis Ploomann jagab nõuandeid, kuidas selles maailmas orienteeruda ja millest lähtuda, kui on soov lähedasele või sõbrale kinkida jõuludeks nutitelefon.

Nutitelefoniga pildistamine: asjatundja annab nõu, kuidas paremini teha

Nutitelefoniga pildistamine on tõrjunud massidest välja nii digiseebikad kui peegelkaamerad, sest kvaliteet on igapäevapildistaja jaoks enamasti täiesti vastuvõetav. Kuid ka täisautomaatse mobiilikaamera režiimiga ei pruugi pilt igas olukorras välja tulla.

Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab: kuigi nutitelefoniga pildistamine tundub esmapilgul elementaarne, võiks selleks, et lihtsast toiduklõpsust saaks midagi kestvamat, appi võtta kümme lihtsat nippi.

Hiina mobiilinduse ihaldatud püha graal Oneplus 3T jõudis fännide rõõmuks Soomes müügile

Eile jõudis iPhone´iliku fännikogunemise saatel (kuid siiski põhjamaise vaoshoitusega) Soomes müügile ihaldatud Hiina telefon Oneplus 3T. Soomlased on esimesed, kes seda Euroopas osta saavad. Sabas seisnud said Oneplus 3T omanikuks 479 euro eest, ostuga kaasnes hulk nänni (vaata pilti allpool).

Mobiil sai kaks silma – kuidas mitu kaamerat pildi paremaks teevad?

Aasta tagasi ilmus tehnoloogiauudistesse pilt mobiilist, mille tagakaas oli auklik nagu juust – erineva suurusega augud olid tegelikult mitu kaamerat, „objektiivid“, mille taga fotosensorid. Kokku 16 kaamerat pidid andma välja peegelkaamera efekti, kuna läätsed olid laotatud mobiili tagaküljele ja tarkvara pani neist hiljem korraliku pildi kokku. Kuid kas saaks äkki ka lihtsamalt? Sel aastal selgus, et saab küll.

Kuidas mobiiliga talve pildistada?

Lumi ja jää on olnud aegade algusest fotograafile tõeliseks nuhtluseks, et pildile saada. Kuidas kõige paremini talve pildistada? Kuna pildistamine käib valgusega, siis lumi kui ülivalge jäähelveste mass annab valesid signaale tegelikult võib-olla üsna hämaravõitu talveilma kohta. Mobiilide väikesed sensorid on selles suhtes veelgi tundlikumad. Mida teha, et lumi jääks valge ka mobiilipildil?

Xiaomi tuleb Euroopas müügile - sealhulgas ka Eestis AM 15. november 2016 - 15:44

Hiinas on üks imeline mobiili- ja vidinatootja - Xiaomi, mille tooteid saame me tellida vaid e-poodidest, mis Hiinast kaupu saadavad ning siinsetest poodidest leiame mõnikord harva vaid selle tootja akupankasid. Nüüd on seee defiitsiidiaeg läbi. Xiaomi nutitelefone hakkab siinkandis müüma hulgifirma ABC Data.

Sosinad ja kõlakad: milline tuleb uus Samsung Galaxy S8? AM 10. november 2016 - 12:26

Kõlakatel ei pruugi tavaliselt mitte ingit väärtust olla peale ühe - need näitavad tihti kätte tehnoloogiaajakirjanike ja kasutajate ootused, milline võiks tulla järgmine tippmudel. Nii on ka Samsung Galaxy S8-ga: kuigi tootja on rangelt keelanud töötajatel igasuguse info lekitamise, on uue tipptelefoni kohta juba miskit lekkinud. Kuna Galaxy Note 7-ga läks halvasti ja see telefonimudel korjati süttivate akude tõttu tagasi, proovib Samsung nüüd Galaxy S8-ga olla väga hoolas ja ilmselt saame uue hea telefoni, mis paneb näpud ostmise järgi sügelema.

Sami Seppänen: füüsiline SIM kaart ja mobiil-ID ei kao veel kuhugi AM 4. november 2016 - 23:26

Eile Sertifitseerimiskeskuse poolt esitletud Smart-ID pani mobiilioperaatorid sõna võtma senise mobiil-ID lahenduse kaitseks. Sami Seppäneni arvates ei kao füüsiline SIM kaart ja mobiil-ID veel kuhugi. Järgneb Elisa Eesti juhi kommentaar.