Androidiblog

Arvutimaailma testilauale kukkus 21. juulil 2009 Eesti esimene Android-telefon. Nüüd hakkame Androidist siin blogima. Nüüd ja edaspidi.

 


Aastane Test. Saabus tarkvarauuendus B150 - mida uut saime?

Huawei on oma mobiilidele peale pannud EMUI kasutajaliidese, mis hiljuti sai uuenduse versiooniks 5.1. Samuti on olemas uus Android 7.0 Nougat. Kuna meil käib parasjagu Huawei P10 aastane test, siis äsjasaabunud ROM-i uuendus versiooni B150 peale on loomulikult selles blogis sündmuseks. Vaatame, mida siis sellega uut kaasa tuli.

Tegelikult ei juhtunud peale installimist pealtnäha suurt midagi. Üks uus ikoon ilmus aga kaamera valikutesse, kui pilti teha - selle sisse lülitades teatatakse, et käivitada saab funktsiooni "Liikuvad pildid".

Nõuanded, kuidas Euroopa rändlustasude kadumisel mobiilset internetti mõistlikult kasutada

Eelmisel nädalal kadusid Euroopas rändlustasud, mis tähendab, et nüüd saab Euroopa Liidu piirides kasutada mobiilset internetti täpselt nagu koduriigis ilma lisatasu maksmata. Pakettidel on siiski piirid, seega on oluline teada, kuidas mobiilset internetti mõistlikult kasutada ka rändlustasude kadumisel, et vältida pärast paketi ära kulutamist rakenduvaid lisamakseid.

Samsungi mobiilidivisjoni juht Antti Aasma annab neli soovitust, kuidas vältida internetipaketi ammendumist kuu esimestel nädalatel.

Telia lõkkekanal avanes kogu suveks ja näitab põlevat lõkketuld

Jaapanis on juba aastakümneid väga populaarsed voolava vee või põleva tule kanalid. Tasapisi on neid ka Euroopasse jõudnud. Jaaniõhtul ja ka kogu suve jooksul saab nii oma nutiseadmest kui telekast vaadata Telia lõkkekanalit, mille ainus sisu on 24 tundi ööpäevas näidatav lõke. Lõkkekanal on rahustav, meditatiivne, hubane. 

Nuputelefon Nokia 3310 müüdi läbi paari tunniga, uus nutikas Nokia 3 on veel saadaval

Täna jõudis Eestisse esimene piiratud kogus kauaoodatud nuputelefone Nokia 3310 ja ka uued odavad Androidiga Nokia 3 nutitelefonid on nüüd müügil. Nokia 3310 müüdi läbi mõne tunniga, Nokia nutitelefoni aga saab osta Tele2 e-poest.

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul on Nokia 3310 järele klientide huvi suur ja eestlased on telefoni oodanud pikisilmi.

Elisa toob Eestis müüki OnePlusi telefonid, teisipäevast saab osta ka uut OnePlus 5 mobiili

Nii nagu AM eelmisel aastal ennustas, on 2017. aasta kahe tagakaameraga telefonide jõulisem turuletuleku aasta. Uhiuus OnePlus 5, mida eile esitleti, on eksklusiivselt juba järgmisel nädalal Eestis Elisa poodides müügil ja sel telefonil on palju omadusi, mida tahta. Kõrgevõitu hind ainult võib sundida mõnesid oma esimesi emotsioone jahutama.

Elisa esindustesse jõuab järgmisel nädalal eksklusiivselt müügile maailmas kõrgelt hinnatud nutitelefonide tootja viimane mudel OnePlus 5.

Huawei P10 aastane test: GPS ja kompass

Arvutimaailma aastases testis olev Huawei P10 on vahepealsel ajal end igati korralikult üleval pidanud. Must korpus kogub hoolega sõrmejälgi, ka metalne tagakaas jätab jäljed hästi peale, kuid kulumise jälgi ja kriimustusi pole sei tekkinud. Samas tundub, et telefoni peab hoidma õrnalt siledatel pindadel - ehkki tagaküljel pole klaas veel kaamera kohal mingeid kriime saanud (küll on üks kriim klaasil kaamera kõrval), on sileda klaasiga tagaküljel oht ära kriibitud saada ja kui kriipimine juhtub olema kaamera ees, siis enam P10 häid kahe kaameraga pilte ei saa teha.

Päike, liiv ja niiskus pole mobiili sõbrad ehk kuidas suvel kaitsta nutitelefoni? AM 13. juuni 2017 - 0:41

Päike, liiv ja merevesi on me sõbrad kolmekesi, kuid mitte mobiilide jaoks. Puhkus päikese, mere ja liivaga võib nutitelefonile lõppeda fataalselt, kui seda korralikult ei hoia. 

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul ei saa me ka suvistes tegevustes läbi ilma nutiseadmeteta, sest need aitavad lähedastega ühenduses olla, mälestusi jäädvustada ning pakuvad meelelahutust.

Facebook patenteeris emotsioonide jälgimise Kaido Einama 11. juuni 2017 - 10:26

Vähe sellest, et meid jälgitakse, milliseid linke ja postitusi me vaatame. Facebook on patenteerinud tehnoloogia, et jälgida kasutajaid kaamera kaudu ja registreerida nende emotsioone.

Mobiilsete väljapressimiste arv suurenes 3,5 korda AM 10. juuni 2017 - 14:43

Katusepakkujad ja ähvardajad pole iga inimese igapäevane ht, küll aga küberväljapressijad, kes saavad koputada iga mobiilseadme uksele ja halvemal juhul pääsevad ka sisse. Kaspersky Lab’i aruande järgi tuvastati 2017. aasta esimeses kvartalis 218 625 mobiilsete väljapressimiste ja troojalaste installimisjuhtumit. See on 3,5 korda rohkem kui eelmises kvartalis (61 832 korda).