fbpx Komponendid | AM.ee

Komponendid

Mälud, graafikakaardid ja muud jupid.


Õhus on jõulud: need on praegu Aliexpressist Eestisse kõige enam tellitud kaubad

(Sisuturundus)

Kuigi poodide vaateaknad veel jõuluteemat üles pole võtnud (ehkki leidub ka erandeid), käib e-poodides juba hoogne jõulukaupade tellimine, sest pikkade tarneaegadega hiljem ostes enam kaup kindlalt kohale ei jõua. Seega jõuluostud Aliexpressist praegu teha on igati ettenägelik.

Siin on Aliexpressi statistika järgi Eestisse tellitud kaupade edetabel - esialgu kõigi kaupade seast, kuid Arvutimaailma teemasid arvestades lõpus ka kõige populaarsemad IT-kaubad.

TEST. Visalt sihile: akupank, mis laeb kaua, aga palju ja juhtmevabalt

Elektri hind tõuseb, kuid vaevalt keegi akupanka nüüd selleks kasutama hakkab, et öösel odavat elektrit täis laadida ja tippaegadel ehk hommikul 8-9 ja õhtul 20-21 tühjaks tarbida. Ehkki ka see on võimalik kallineva energia tingimustes. Trust Primo Wireless 20.000 mAh akupank on suur ja raske, laeb korraga nii juhtmega kui juhtmevabalt, kuid tasapisi, aeglaselt. Siiski jätkub suuremahulist akut päris pikalt, seega reisil või matkal või elektrikatkestuse ajal või ka ülikalli börsihinnaga jagub õige mitmeks korraks. 

Windows 11 esimesed tagasilöögid: AMD protsessorid võivad jääda aeglasemaks, mängurid võivad näha jõudluse kukkumist

Windows 11 ei teegi arvutit alati kiiremaks. Selgunud on esimesed riistvaralised tagasilöögid uue operatsioonisüsteemiga. Lisaks sellele, et aku võib kesta sülearvutitel natuke vähem, võivad ka protsessorid olla aeglasemad. 

AMD teatas, et teatud äppidega võivad protsessid tõesti aeglasemalt töötada, mis tähendab arvuti kuni 15% aeglasemat töökiirust. Mõlemale puudusele, mis välja on toodud, lubas Microsoft Windows 11 jaoks uuendust juba oktoobri jooksul. Üks neist puudutab otseselt mängude mängimist.

IKEA tõi välja mängurimööbli, mis tehti koostöös maailmakuulsa Republic of Gamersiga

IKEA disainis koostöös Republic of Gamersiga (ROG) välja uue mänguritele suunatud kollektsiooni, mis on saadaval ka IKEA Eesti e-poes alates 2021. aasta oktoobrist.

Kuigi IKEA on nutikate kodu sisustuslahenduste osas juba kaua tegutsenud, on ettevõte arvutimängurluse osas uustulnuk. Seega võeti kõrgetasemelise mänguritele suunatud kollektsiooni loomisel appi Asuse bränd ROG (Republic of Gamers), mis on üks juhtivatest tegijatest mängutööstuses ja disainib mänguritele riistvara ning muud varustust.

ABB tegi maailma kiireima elektrisõidukite laadija, mis laeb nelja autot korraga

ABB toob turule maailma kiireima elektrisõidukite laadija Terra 360, millega on võimalik sajakilomeetriseks sõiduulatuseks laadida aku täis vähem kui kolme minutiga. ABB kõik-ühes laadija on turul ainuke, mis on spetsiaalselt ette nähtud kuni nelja sõiduki laadimiseks korraga. Laadija on ideaalne valik tanklate, linnade laadimisjaamade, jaemüügiettevõtete parklate, aga ka autoparkide jaoks.

Sülearvutid võivad peagi minna samuti vaid USB C toitele - uus 240 W standard sai kinnitatud

Hiljuti tegi Euroopa Komisjon ettepaneku kehtestada mobiililaadijatele ühtne USB C ja juhtmevaba laadimise standard, kuid ka sülearvutite laadijad võivad hakata peagi ühtlustuma, ehkki ilma välise surveta. Nimelt täiendati USB C uut standardit USB Type-C Cable and Connector Specification Revision 2.1 selliselt, et see suudab tagada kuni 240 W toite. Sellise võimsusega saaks ära toita ka mängurisülearvutid, seega sobiks uus USB C oma olemuselt kõigi sülearvutite laadimiseks.

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku kehtestada elektroonikaseadmetele ühtne laadija

Euroopa Komisjon tahab vähendada elektroonikajäätmete hulka  ning tarbijate kulusid ning teeb ettepaneku elektroonikaseadmetele ühtse laadija kehtestamise kohta. See tähendab, et kõik elektroonikaseadmete tootjad peaksid tulevikus pakkuma Euroopa Liidu turule vaid ühesuguse laadijaga laetavaid seadmeid.

Mööbel laeb nutiseadmeid: IKEA tõi välja juhtmevaba Qi laadija, mida pole näha

Kui nullindatel esimesi juhtmevabasid laadijaid tutvustati, siis ennustasid visionäärid, et laadijad peituvad peagi kõikjal meie ümbruses. Näiteks paned telefoni kirjutus- või kohvilauale ja see hakkab juhtmevabalt laadima. Täielik ulme. Nüüd on selline seade IKEA toodete seas olemas ja enam ei tundugi nii ulme.

Intel heidab kiibipuuduses maailmale päästerõnga - Euroopasse plaanitakse 80 miljardi euro eest kiibitehast

IAA Mobility messil Münchenis polnud just kõige helgemad meeleolud, kuna paljud autotootjad on kiipide puuduse tõttu olnud sunnitud oma autotootmist piirama. Intel lubab leevendust, investeerides peagi Euroopa tehasesse 80 miljardit eurot.

Inteli tegevjuhi Pat Gelsingeri esimese päeva lõpukõnes IAA Mobility üritusel Münchenis selgus, et juhtival kiibitootjal on plaanis kiiresti autotööstuse kiibipuudust leevendama hakata lisainvesteeringutega. Autotööstuse kiipide turg kasvab selle kümnendi lõpuks Gelsingeri sõnul enam kui kahekordseks - ligi 100 miljardi euroni.

Samsung tõstab pikslirallis panuseid: välja tuleb 200 MP mobiilikaamera sensor

Mobiilikaamerate maailmas on kaks suundumust: rohkem piksleid (mitte resolutsiooni, vaid pildi-info pärast, tavaliselt grupeeritakse pikslid kokku ja pildile läheb vähem) ja suuremad pikslid (üks piksel on suuteline palju rohkem valgust koguma ja seega saab hämaras paremaid pilte). Mobiilikaamerasse surutuna kipuvad need kaks suundmust vastandlikud olema: suuri piksleid mahub sensorile vähem, palju piksleid aga on väikesed ja talletavad valgust vähem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.