fbpx Lahendused | AM.ee

Lahendused

Lahenduseta asju pole olemas.


TEST: Xiaomi kleepsuga saab kodu juhtida

Möödunud aastal tuli Xiaomi välja oma uute NFC kleepsudega, mis aitavad nutikodu juhtida. See on uus ja omapärane lähenemine - programmeerid väikese NFC kleepsu midagi tegema, näiteks muusikat mängima, telerit sisse lülitama, koju saabudes juba ukse taga valgustust sisse lülitama, kodust lahkudes tulesid välja lülitama jne. Võimalusi on tuhandeid. Täpsemalt suudabki see Xiaomi Smart Touch Sensor 2 juhtida ligi 2200 seadet läbi Mi Home´i äpi ja telefoni.

ABB tõusis tootmissektori ihaldusväärseimaks tööandjaks, TOP-i esikümnes 4 tehnoloogiafirmat

ABB tõusis CV-Online Estonia ihaldusväärseimate tööandjate küsitlusel esmakordselt tootmissektori kategooria võitjaks. Kõige ihaldusväärsem tööandja Eestis on aga SEB Eesti. IT ettevõtetest jõudsid esikümnesse veel Telia (5. koht), Pipedrive (6. koht), Elisa Eesti (8. koht) Ja Playtech Estonia (10. koht).

Kuus Euroopa tervishoiu idufirmat, millel sel aastal silm peal hoida

2020. aastal kiirendas Euroopa Liidu tervishoiu-innovatsiooni võrgustik EIT Health üle 120 idufirmat arenevast Euroopast, sh Eestist. Paljud neist on loonud tooted ja lahendused, millel on potentsiaali muuta meditsiini ja tervishoiu tulevikku. Kuue innovaatilise idufirma seas, kellel soovitatakse sel aastal silm peal hoida, on ka Eestist pärit Nursebeam.

Siin on kuus innovaatilist lahendust, mis võivad tulevatel aastatel muuta Euroopa tervishoiu ja biotehnoloogia maastikku.

Mart Normet: digiprügi koristamisel on otsene seos kliima soojenemise peatamisega

29. jaanuaril toimub taas digitaalne koristuspäev, mis korraldatakse Telia, Maailmakoristuspäeva, Tartu Loodusmaja ja Tallinna Ülikooli koostöös. Kõik inimesed ja ettevõtted saavad osaleda oma nutiseadmete ja arvutite kasututest failidest ja andmetest puhastamisel, sest sellel kõigel on ka päris suur keskkonnajälg.

Google Maps muutus Londonis, New York Citys, San Franciscos ja Tokyos väga detailseks

Augustis uuendas Google Maps ülitäpsete satelliidipiltide ja tehisintellekti abil looduse detaile kaardil, nüüd on kätte jõudnud järg linnade kaarte uuendada, nagu sügisel lubati

Kui seni olid Google Mapsi kaartidel teed pigem skemaatilised ja nende tegelikku kuju polnud näha, siis nüüdse kaardiuuendusega kuvatakse ka teede kuju, kõnniteed, ülekäigurajad ja isegi valgusfoorid.

Suurema täpsuse said järgmised linnad:

Selgusid Eesti idusektori parimad

Eile selgusid Eesti Startup Auhindade saajad, kes on möödunud aasta maailmamuutvad ja edukamad Eesti iduettevõtted ning idusektori arengusse panustanud tegijad.

Eesti Startup Auhindade saajad kuulutati välja üheksas kategoorias, mis toovad esile erinevaid asutajate rolle ja iduettevõtete olulisemaid mõõdikuid. Võitjad valiti tänavu välja ligi 300 kandidaadi hulgast, keda esitasid kogukonna liikmed ise.  

2021. aasta tehnikatrendid: kauakestev aku ja kergesti ühilduvad seadmed

Eelmisel aastal kasvas hüppeliselt kaugtöötamine ja koduõpe, mille pärast pakuvad uued, 2021. aastal välja tulevad sülearvutid, telefonid, nutikellad ja juhtmevabad kõrvaklapid just selleks sobivaid näitajaid. Seadmed peavad olema kauakestva akuga ning sujuvat omavahel ühenduma, et vastata tarbijate ootustele.

TEST: Tuya pluss Zigbee - tark kodu nutikalt soojaks

Kui sul on nutipistikud, mida saab WiFiga juhtida Smart Life´i äpi abiga, siis on juba pool võitu käes - nutipistikutele saab lisada automaatikat, et need näiteks teatud tingimustel end sisse-välja lülitaksid või kindlatel kellaaegadel ümber lülituksid. Kuid kütteseadmete selline juhtimine pole veel täielik kokkuhoid ja mugavus - ise peab aeg-ajalt vaatama, millal radiaator sisse või välja vaja klõpsata. Kui aga võtad juurde temperatuuri- ja niiskusandurid, siis alles saab päris automaatikaga kodu juhtida. Selleks läheb vaja Tuya / Zigbee Gateway´d ehk juhtimiskeskust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.