fbpx Lahendused | AM.ee

Lahendused

Lahenduseta asju pole olemas.


Eesti idufirma tõi turule telefoninumbri varjamise teenuse

Eesti idufirma SmartTel Plus, mis Euroopas tegutseb Apifonica nime all, käivitas HideMyPhone.ee teenuse, millega saab teha endale ajutise virtuaalnumbri ja kasutada seda oma päris numbri asemel, kui on tahtmine kaitsta end soovimatute kõnede eest. Teenusega saab teistesse teenustesse oma isikliku numbri sisestamata jätta, kui on vaja näiteks taksot või sõidujagamist, toitu või kullerit tellida või ka veebis kuulutusi avaldada, kuhu sobib hästi ajutine number.

Microsoft toob alates 2. augustist välja virtuaalse Windowsi ehk Windows 365

Microsoft toob 2. augustil välja täielikult virtuaalse pilvepõhise operatsioonisüsteemi Windows 365, mida saab hakata kasutama üle interneti suvalisest masinast. Teenuse hinnaklass saab olema ühe näidiskonfiguratsiooniga, mis Microsofti Inspire´i esitlusest lekkis, ca 25 eurot kuus kasutaja kohta.

Dokobit pakub esimesena Baltikumis digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust

Digiallkirjastamisteenuse osutaja Dokobit on esimene Baltikumis ja üks esimestest kogu maailmas, kes pakub digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust. See lubab nii ettevõtetel kui ka füüsilistel isikutel kontrollida, et osapoolte digiallkirjad ning e-templid on kehtivad.

Eesti idufirma Single.Earth loob esimesena finantsplatvormi, mis muudab loodushoiu tasuvaks ja saab kohe alguses suure rahasüsti

2019. aastal loodud Eesti iduettevõte Single.Earth kaasas 7,9 miljonit dollarit, et avada finantsplatvorm looduse ökoloogilise väärtusega kauplemiseks. Tegemist on Eesti iduettevõtluse ajaloo ühe suurima varajase faasi investeeringuga. Ettevõte alustab mahuka värbamisega, kokku plaanitakse tööle võtta vähemalt 60 spetsialisti.

(TÄIENDATUD) Kuidas osta väljastpoolt Euroopa Liitu e-poodidest peale EL uute maksureeglite jõustumist?

1. juulist tuleb väljastpoolt Euroopa Liitu ostetud kaupade eest maksta alati käibemaksu olenemata hinnast. Varem võis väiksemate, alla 22-euroste vidinate eest maksu maksmata jätta ja polnud vaja jännata tolliprotseduuridega.

Nüüd peab (peaaegu) igal juhul tollis asju ajama ning isegi mõnesendise jubina eest maksu vormistama. Tüütu, aeglane ja liiga keeruline? Tegelikult pole väga keeruline (ja mõnikord maksab käibemaksu ehk inglise keeles VAT-i müüja, näiteks Aliexpress).

Plaanis on e-poes müüma hakata? Ekspert annab nõu, kuidas kasvatada müüki internetis

Viimaste aastate tarbimistrendid näitavad, et suur osa jaekaupade müügist on kolinud internetti. Baltikumi juhtiva interneti kaubanduskeskuse Kaup24 kauplemisplatvormi juht Raimondas Žilėnas toob välja viis soovitust, millele väikeettevõtted või e-müügiga alustajad peaksid mõtlema oma tegevuste planeerimisel e-poes. 

Rapla valla aasta õpetaja Ly Torn: informaatika õpetamine on Eesti koolides ebaühtlane

Algklassiõpetajana alustanud informaatikaõpetaja Ly Torn suudab digitehnoloogiast vaimustuma panna nii kooli- kui lasteaialapsed, nii poisid kui tüdrukud. Selleks, et õpilased saaks aga osa informaatika kõige põnevamatest teadmistest, tuleks koolides arvutiõpetus viia ühtsele süsteemile, arvab õpetaja Torn.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.