Lahendused

Lahenduseta asju pole olemas.


L’Oréal arendab kulmuprinterit ja piiratud liikuvusega inimestele mõeldud meigiaplikaatorit
Foto: L’Oréal
AM 22. jaanuar 2023 - 13:36

L’Oréal esitles CES-i messil kahte uut prototüüpi, mis muudavad ilutoodete pealekandmise mugavamaks ning laiendavad juurdepääsu ilu väljendusvõimalustele.

HAPTA tehnoloogia on esimene käes hoitav ülitäpne arvutijuhtimisega meigiaplikaator, mis loodud käte ja randmete piiratud liikumisvõimega inimeste iluvajaduste rahuldamiseks. Teisena tuli esitlusele uus L’Oréal Brow Magic tehnoloogia ehk esimene kodus kasutamiseks mõeldud elektrooniline kulmumeigi aplikaator ehk kulmuprinter, mis annab sekunditega just kasutaja näojoontega sobiva kulmuviimistluse.

Latitude59 pitching-võistlusele on esimese nädalaga registreerunud idud Aafrikast Põhja-Ameerikani
Latitude59 Pitch Competition 2022 finaalid
AM 19. jaanuar 2023 - 22:52

Kuni miljoni eurose investeeringu nimel lähevad idud võistlema mais toimuval startup-konverentsil Latitude59.  Esimene registreerimisnädal on toonud sadakond registreerunut nii Euroopast, Aasiast, Aafrikast kui ka Ameerikast. Registreeruda saab 9.aprillini.

Seni suurima investeeringu kogu Baltimaades - kuni miljon eurot - panevad välja Tera Ventures ja Eesti äriinglite võrgustik EstBAN. “Meie siht on avastada maailmatasemel asutajaid, kes tegelevad suurte probleemidega, ja toetada neid valdkonna liidriks kasvamise teekonnal,“ kirjeldab Tera Ventures partner Andrus Oks.

Telia võrgus töötavad endiselt mõned 1994. ja 1995. aasta mobiilid
Nokia 2110. Foto: (CC) Soulgangsters, Wikimedia Commons
AM 10. jaanuar 2023 - 9:39

27. jaanuaril toimub taas üle-eestiline digikoristuspäev. Selle raames otsis Telia välja kõige vanemad mobiiltelefonid, mis ettevõtte võrgus endiselt töötavad.

Telia tehnilise teeninduse juhi Tanel Peebu sõnul kuulub kõige vanema Telia võrgus töötava mobiiltelefoni au Nokia 2110-le, mis on siiani aktiivses kasutuses.

Iduettevõtjaid on keeruline aasta on teinud tugevamaks
Foto: Silver Gutmann / Startup Estonia
AM 8. jaanuar 2023 - 13:28

Eesti iduettevõtjaid ja investoreid esindavad organisatsioonid võtsid kokku lõppenud aasta, mis kujunes Eesti iduettevõtete jaoks taaskord rekordiliseks. Samas tunnistavad osalised, et Euroopa südames alanud sõda ning ebakindlus maailmamajanduses panevad kohalikud iduettevõtjad tugevalt proovile, luues ühtlasi uusi võimalusi.

Qualcommi uued kiibid saavad kahepoolse satelliit-sõnumiside toe
Foto: Iridium Communications
AM 7. jaanuar 2023 - 14:25

Qualcomm Technologies pakub oma uute kiipidega lisateenust kahepoolseks satelliit-sõnumisideks. Tegemist pole vaid hädaabiteadetega, vaid sõnumisidet saab kasutada ka ühenduses olemiseks kontaktidega või lihtsalt meelelahutuseks. Koostöös satelliiditeenuse pakkujaga Iridium saab uus teenus Snapdragon Satellite kättesaadavaks ka 2023. aasta teises pooles välja tulevatel uue kiibiga Androiditelefonidel ning muudel seadmetel.

Arvutimaailm 30
Arvutimaailm 10 aastat tagasi - viimane paberajakiri
AM 3. jaanuar 2023 - 0:31

Oli detsember 1992. Just äsja sai valmis esimene Arvutimaailm.

Detsembris 2012 aga valmis viimane paberil Arvutimaailm.

Sel puhul avaldame uuesti viimases numbris ilmunud Kaido Einama põhiloo.

Kuidas see kõik algas

Tegelikult algas see kõik juba 1992. aastal. Tiit Tammiste ja Ustus Agur läksid Eesti Näituste direktori Eduard Sauli juurde, oma ideed näpus ja küsisid, kas arvutimessi ei saaks teha. Nii umbes paari kuu pärast.

L´Oréal lõi käed avatari tehnoloogiat arendava Eesti ettevõttega Ready Player Me
Foto: L’Oréal Grupp
AM 22. detsember 2022 - 14:30

Kosmeetikafirma L’Oréal teatas mitut kaubamärki hõlmavast partnerlusest Eesti tehnoloogiaettevõttega Ready Player Me, mis loob metaversumis kasutamiseks mõeldud virtuaalseid avatare.

Partnerluse tulemusena on edaspidi Ready Player Me keskkonnas võimalik avatari loomisel kasutada L’Oréal Grupi kahe juhtiva kaubamärgi Maybelline New York ja L’Oréal Professionnel meigi- ja soengustiile. Eksklusiivsed stiilid on kasutamiseks enam kui 4000 platvormil ja rakenduses üle maailma.

Stoneridge´i Tallinna tehas saab kontserni kaasaegseima SMT-tootmisliini
Uus SMIT tootmisliin. Foto: Stoneridge Electronics
AM 22. detsember 2022 - 0:24

Stoneridge´i Tallinna tehase moodsaima SMT-tootmisliini tippseadmete kasutamine võimaldab jälgida kõige karmimaid elektroonikatööstusele esitatud nõudeid.

Harjumaal asuva Stoneridge Electronics AS-i juht Ardo Asperk kinnitab, et kohapealse SMT-tootmisliini järele oli vajadus juba aastaid ning nüüd saab Eesti tehas nimetada end täisväärtuslikuks elektroonikaettevõtteks, sest kogu tootmistsükkel toimub kohapeal.

LG kodumasinad kolisid metaversumisse
LG
AM 20. detsember 2022 - 0:11

Elektroonikaettevõte LG Electronics (LG) sõlmis vastastikuse mõistmise memorandumi (MOU) arenduskeskkonnaga Unity, mida kasutatakse reaalajas 3D (RT3D) sisu loomiseks ning meta-kodu ja digitaalsete inimeste arendamiseks.

Meta-kodu abil saavad kasutajad luua oma eluruumidest ülitäpse digitaalse koopia, mis võimaldab aega veeta ka oma kodu virtuaalses versioonis.

Sauvere mast Saaremaal edastas üle nädala tele- ja raadiosignaali tänu generaatorile
Levira generaator.
AM 20. detsember 2022 - 0:00

Saaremaal Sauveres asuv Levira saatemast edastas elektrikatkestuse ajal üle nädala tele- ja raadiosignaali generaatoriga, mis tootis masti tööks vajalikku voolu.

Generaator töötas kokku ligi 200 tundi ning tarbis selle ajaga 1200 liitrit diislikütust.

"Esimene elektrikatkestus toimus 9. detsembril ning voolu sai Sauvere mast tagasi laupäeval, 17. detsembril kella 17 paiku. Kogu selle aja jooksul tagas Levira ERR-i raadiokanalite ja vabalevi telekanalite katkematu levi Saaremaa läänepoolses osas," ütles Levira tehnoloogia- ja IT-direktor Kristo Kaasan. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.